Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

salisbury

Již v prvních tónech filmových obrázků bylo patrné, že se nebude jednat o špatný film. Nezklamal jsem se. Christian Bale zde velmi zdatně předvedl jak výtečným hercem je. Film protnutý silným příběhem kde nejtěžším protivníkem je sám život. Vyhrát nad ním nikdy není snadné a snad to ani úplně nejde. Vždy jde o to udržet se pevně na nohou a nenechat se zlomit jak sirka v rukou dítěte. Inspirace filmového zpracování byla podmalována skutečným přepisem životních strastí, což dělá z tohoto filmu něco víc než jen výplod scénáristické mysli. Život je skutečným malířem lidských osudů a tím i nejlepším scénáristou. Děkuji životu za tyto lidské příběhy s dobrým koncem. ()

Džany

"Head, body, head ! " Pro mě nejlepší boxerské drama vůbec, hrozně dlouho jsem nic takhle neprožíval, po každém vyhraném zápase jsem měl ruce nahoře a radoval se. Je až neskutečné co všechno je Bale ochoten udělat pro jeho roli, mě naprosto přesvědčil a doufám, že už si konečně toho 'plešouna' odnese ( a taky že jo! update po předávání Oscarů ). 100 % a u mě s velkou pravděpodobností film roku 2010. ()

Anchi

Konečně Wahlberg s duší!!! Svým výkonem zastínil i mého oblíbence Balea a to už je sakra co říct :-) Christian ovšem exceluje jako junkie (stejně je to blázen.. co on pro tu roli neobětuje je až s podivem..) a milujíci bratr. Celkově moc fajn drama z boxerského prostředí, cením záběry skrze dobovou kameru a příjemný soundtrack. ()

ledzepfan

K plné palbě tomuhle filmu chybí jen kousíček(vlastně ani nevím co přesně)...Citlivá režie, precizní herectví=Parádní filmařina! ()

Kryton

Pomalu se rozjíždí Fighter to ano. Jenže se musí prostě ukázat ten bordél a ty sra*ky, kde tahle rodina a bráchové jsou. Poté dostane právě druhá půlka a konec ty emoce a grády. Wahlberg mě hodně překvapil a lámu si hlavu, že taky on nebyl nominován. Bale zahral největšího magora, kterého jsem kdy viděl v jeho filmu. Zasloužený oskar. ()

nigga

The Fighter jede bohužel úplně podle zavedených šablon boxerských a rodinných dramat, všechno sice funguje jak má, nic nedrhne, ani hluché místa se nenajdou, herci hrají skvěle (Bale samozřejmě vede), ale od maxima mi k tomu chybí nějaká zvláštnost, polodokumentární styl natáčení není nový, emoce jsou standardní (hlavně ke konci) a zápasy úplně obyčejné a ani v tom posledním se moc netlačí na pilu v napětí (SPOILER: prostě to vyhrál, ale mě to v tu chvíli bylo jedno a nechápu proč SPOILER), což mě vcelku mrzí (možná mi chyběla nějaká pořádná tréninková pasáž, kdy ze sebe fyzicky vydává všechno, nějak mi přišlo, že se postava Wahlberga ani nemusela moc snažit, psychicky to měl težký, ale to fyzično mi tam chybí, a ne, nestačilo mi, že dostal několikrát nakládačku). Pořád ale vysoce nadprůměrný, i když trošku chladný, což mi například brání v dalším shlédnutí. 80% ()

baribal

takové příběhy umí napsat jenom box, snímek nemá emocionálně ani kvalitativně na million dollar baby nebo na zuřícího býka, což jsou jedny z nejlepších filmů co kdy byly natočeny, ale i přesto je to jeden z nejlepších filmů roku s vynikajícím christianem balem, který není jenom batman.. podle mě získá oscara, ale to asi trochu předbíhám ()

VojinRyan

3* sú kôli Christianovi Baleovi. Film, čo sa týka príbehu je dobrý a atmosféru má podobnú počas celého filmu ( čo by niekoho možno začalo nudiť). Veľmi dobrý začiatok, koniec ( a hlavne záverečný fight mohol byť prepracovanejší ) . Ale čo najviac zaujme je neskutočný Bale v podaní staršieho brata, čo sa stará o mladšieho brata. Oscara by som mu rozhodne dal. ()

LINKIN

Nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby to natočil Aronofsky, jak bylo původně plánováno, výsledek by byl uplně někde jinde. A Bale si jde pro plešouna, s Rushem běžte doprdele. ()

JimWayne

Výborný prírastok do rodiny filmov s boxerskou a celkovo športovou tématikou.Fighter nie je jednoznačne postavený na boxe ale viac na rodinných vzťahoch.A to možno aj pridalo kvalitu a tak zaujme širšie publikum divákov.Wahlberg a Bale vynikajúci avšak o stupeň lepší Bale.Krásna Amy Adams a prvotriedna Melissa Leo.Po technickej stránke zvládnuté obstoje a oscarové sošky skončili v dobrých rukách. ()

agentmiky

Filmy o boxu mám velmi rád, a tak jsem přivítal s otevřenou náručí další film z této kategorie. Nutkno podotknout, že ve filmu samotných scén v ringu moc není, ale je to spíše o rodinných vztazích. Celkově mi to nevadilo, ale je pravda, že někdy mi předlouhé rozhovory o ničem bily do očí. Mark Wahlberg mi v hlavní roli přišel trochu nevyužitý, nedostávalo se mu tolik prostoru. Zato Christian Bale to rozjel ve velkém. Opět shodil nějaká ta kila a zahrál feťáckého bratra výborně. Oskara si zasloužil všemi deseti. Třeba takový Warrior byl ale o třídu lepší ve všech směrech. Fighter měl rozhodně větší potenciál na to, aby u diváků uspěl lépe. Za mě dávám 75 % ()

RasputincZ

Fighter na mě zapůsobil jako průměrné sportovní drama o boxu. Mark Wahlberg podává jeho obvyklý mdlý výkon. Amy Adams hraje sice dobře, ale celý románek hlavního hrdiny mi přišel strašně prvoplánový a uspěchaný. Možná jsem si všímal zbytečných detailů, ale nemohl jsem se toho dojmu zbavit po celý film. Z průměru film ovšem zvedá zajímavá postava Christiana Balea, kterou zahrál výtečně a je asi to jediné, co se mi časem k tomu to filmu vybaví. Ve filmu mi chyběly silnější dramatické scény. Jediné, co stojí za řeč je promítání dokumentu během Dickyho pobytu ve vězení. S dokumentárním pojetím zápasů jsem měl také problém hlavně ve finálním zápase. 7/10 http://www.youtube.com/watch?v=e_mcplFhU6c ()

zahubicku

" Head, body, head, body ! " Bale je prostě jednička, ikdyž tady hrál druhé housle tak se mi jeho výkon líbil více než výkon Wahlberga. Ačkoli boxerská dramata moc nemusím tak přesto hodnotím 5* ()

SaNcHeZ_cz

Slušné boxerské drama podle skutečné události, které nabízí slušnou stylizaci, skvělého Baleho a poměrně slušnou zábavu. Doplácí na žánrové klišé. ()

Greg

"I'm the one who's fighting. Not you, not you, and not you." Až se dodíváte na tento film, nedělejte jednu věc, nesrovnávejte ho s Million Dollar Baby. To nejde... I když je Fighter také z boxerského prostředí, připadal mi úplně jako jiný film. Když ale budu hodnotit film jako celek, musím říct, že je to docela průměrný, možná lehce nadprůměrný snímek s předvídatelným scénářem a slušnou hudbou (i když některé písničky se mi moc nelíbily). Co ale všechno převyšuje, jsou skvělé herecké výkony. Těm vévodí famózní Christian Bale (tu závislost na drogách jsem mu i věřil) a neméně skvělí Mark Wahlberg (při Oscarech možná neprávem zapomenut) a Amy Adams (jako vždy nádherná). Film není žádné velký filmový zážitek a nebýt herců, nezvedl bych hodnocení o jednu hvězdičku nahoru. ()

frashmaker

Tak mám za sebou další film o boji. Minulý rok to byl Wrestler, letos Fighter. Je lepší nebo horší? Ani nevím. Rocky byl převážně o zápasech a o tom jak dostal do ciferníku. Teď už jsou tyto filmy spíš o pozadí, o rodině, sociálních problémech a zápasy celkově tolik času z filmu nezaberou. Tak či tak se domnívám, že tenhle film je nominovaný zaslouženě, stejně jako Christian Bale za vedlejší roli. ()

Wysch

Kdyby nebylo závěrečných titulků, asi bych zhodnotil čtveřicí rudých hvězd. Christian Bale je skvělý a oprávněně na sebe strhává pozornost, je výbornej a hraje to zakrslýho hajzlíka skutečně skvěle. Wahlberg mi připadal jako takovej podivnej neherec, zachovával stejnou tvář a všechno a Bale mi připadal místama až moc takovej výraznej, na sebe strhávající pozornost... No a pak přišly závěrečný titulky a v nich byli oba dva pánové v reálné podobě, a já jsem viděl, jak je Bale skutečně skvělej herec a gesta má nakoukaný a zmáknutý na výbornou, a skutečnej Micky Ward je takovej nenápadnej, tichej chlap, kterej jen kouká. Příběh si dovolím nehodnotit, ačkoliv vím, že se od reálu trochu (dost) odlišuje (například Ward před svým utkáním o titul WBU ještě jeden match prohrál... ale co si dovolím ohodnotit, to je ta prvoplánová kýčovitost, která prostě na moje boxerský já pořádně zaútočila. Taky bych rád takhle stanul na vrcholu. Co už se mi líbilo míň, to byly zápasy. Wahlberg asi boxovat trošku umí a asi má celkem švih, ale nevěřím mu welterovu váhu (do 64kg) - Baleovi bych těch 64 kilo i věřil. Wahlbergovi ne. Další věc, pro kterou mám ale slabost, a všechno vyvažuje, je levej hák na tělo (na játra - liver blow), kterej Micky Ward zpropagoval. Když má člověk sílu (a hlavně i v nohou), je úder na játra sure KO punch, Tyson si úderem na játra otevíral protivníka a pak ho ničil kombinací na hlavu. A tak dál. Už jsem se rozepsal moc dlouho, takže ve výsledku jen řeknu, že se mi Fighter jako film osobně líbil. S Mickym jsem sympatizoval, líbil se mi náhled a vhled filmu do jeho rodiny, poměrně dost šílené, kterou ale stejně neopustil a miloval, líbil se mi vlastně mač o titul a i když tehdy Wardova kariéra vrcholila (a nekončila), je to správný ukončení jednoho velkýho boxerskýho příběhu. [85%] P.S. Ve filmu zmiňovaný Gatti (a později v titlích), zemřel roku 2007, Warda dvakrát ze tří utkání porazil. První (vyhrál na body Ward) roku 2002, a třetí roku 2003 byly vyhlášeny jako zápasy roku 2002 a 2003 časopisu Ring. Micky potom s boxováním skončil. Ve svý podstatě je to přesně stejná nicka jako Rocky Balboa, která se dostala na vrchol :) ()

MartinezZ

12. 2 2011 ~ Další naprosto nelogický adept na Oscary. Sice podle skutečných událostí, ale příběh, který tu už milionkrát byl a milionkrát lépe podaný. Ke cti mu nutno přičíst, že je to po dlouhé době film, kdy mě tu neiritoval Mark Wahlberg. ~ Z tohohle mi bylo špatně, vysloveně špatně. Spodina, předměstí odpadlíků a zkrachovanců. A v tomhle hnusném prostředí si představte rodinu. hlavou famílie je matka, starší ženská, vychlastaná, v ruce furt cígo a má hromadu dětí. Skoro každé s někým jiným, asi se to tam množí jako králící. Většina z dětí jsou holky, všechno už starší ženské, většinou s mongoloidním vzhledem, a protože jsem už jedl, nebudu si představovat, kdo byly otcové. Vedlejším hráčem v téhle rodině je něco jako táta, ale proč tu vlastně je, nikdo neví, zbytečná postava. No a to hlavní, posledními dvěma dětmi jsou kluci. Jeden starší (Christian Bale) a druhý mladší (Mark Wahlberg). Bale hraje výborně ufetovanýho debila s vypatlaným a vymláceným mozkem. Boxoval a byl v tom asi nějak dobrý, protože v ulici se tím furt vytahuje. Ono vůbec v téhle vrstvě je největší zábavou dávat si do držky v ringu. Bale ale droguje a teď už spíš trénuje svého mladšího brášku. Tedy pokud zrovna někde nefetuje. Z toho prostředí i z té rodiny mi bylo blivno. ~ Kšefty Markovi dohazují máma a brácha, oba jsou ale více méně neschopní a tak dostává Mark do huby jedna radost. Nepochopil jsem, mimochodem, proč je na ně tak ulpnutý, co tam sakra furt dělá ta smečka mongolů (sester), proč Mark netáhne do Vegas, když dostane příležitost. Ale co. ~ Mark si takhle najde v baru přítelkyni, zkrachovalou bývalou atletickou hvězdičku, co raději chlastala, než aby dodělala školu. Jsou zamilovaní, ale mongolky v čele s matkou jim to nepřejí, protože Mark začíná mít svojí hlavu a nemá zájem nechávat do sebe furt mlátit. Ale ještě se dohodnou, máma s bráchou seženou další akci, už to vypadá nadějně, když zase všechno posere bratříček a Mark si podělá ruku. ~ Mark se na box vysere, s přítelkyní se v nedobrém rozchází a hnije. Bratr jde konečně do vězení, kde si užije detox a kochá se zašlou slávou. Mezitím Markovi svitne, začíná na sobě znovu pracovat a otec (otec? - prostě ten chlap, co žije s mámou a mongolkami) mu sjedná konečně zápas. Mark vítězí. ~ A vítězí dál a dál a jde se do lochu pochlubit bratrovi. Ten má kecy, dává Markovi radu, rafnou se a rozchází. Mark jde do ringu, nevychází mu to a využije bratrovi rady = vyhrává. Bratr vylézá z lochu, Mark si ho bere k sobě jako trenéra a od té doby skáče po ringu a rozmlacuje si hubu s jinými trotly a vyhrává. A to je všechno. ~ TY VOLE! A tohle je nominováno na Oscary? Ne na Zlaté maliny? Já žasnu! ~ Wahlberg nehraje, on nikdy nijak moc hrát neuměl, ale role boxera mu šla, muskulaturu na to má a tudíž mě neiritoval jako v jiných svých filmech, kde se od něj očekává herectví. Balovi jsem toto vydrogovanýho degéna věřil, zahrál ho výborně a to tak, že mě ta postava srala, což nevím, jestli měl být záměr. Partu mongoloidů bych poslal zpátky na Mars a matku zavřel do léčebny. A prostředí, v jakém se tohle celé odehrávalo, bych vypálil a postavil tam raději autosalony. Další klon předlohy, kterak se outsider bez sebevědomí vyšplhal na vrchol (a nechal si mlátit do držky). () (méně) (více)

mysiak

Mám rád Russelových Troch Kráľov, kde sa prvý krát v lepšej forme ukázal Wahlberg..ale jeho Fighter je len priemerné remeselné dielo..kde si viacej priestoru zaslúži asi čoskoro Oscarový vychudnutý Bale ako nemastný, neslaný Wahlberg..vo vedľajšej role celkom poteší Melissa Leo a Amy Adams..tak z tohoto nečuchá Oscar si myslím :) ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale