Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

Jajar

Ůchvatný Al Pacino a De Palma podruhé. Oproti Scarface daleko hlubší a sofistikovanější snímek, což však neubírá na jeho poutavosti. Carlitova cesta morálních zásad ulice v hořkosladkém filmu, který nepotřebuje další komentář. ()

ortoncz

Výborný gangster story. Al Pacino ve vrcholnové formě. Výborný Sean Penn. A zbytek je prostě úžasný. Charaktery a motivy postav jsou úžasně vykreslené a všechno působí jasným a zřejmým dojmem. Napětí na konci bylo až moc hmatatelné .Prostě nevím co bych mohl vytknout. 100% ()

hatari

Al Pacino mě v tomhle filmu dostal! Viděl jsem nespočet mafiánských filmů, ale postava Carlita Briganteho je odlišná! Líbil se mi způsob myšlení a intuice tohodle Portorikánce... Doted jsem tenhle film přehlížel (nevím proč) a on je přitom jeden z nejlepších v danném žánru! A mimochodem Sean Penn je skoro k nepoznání!Jak vizáží, tak tím jak ztvárnil Carlitova advokáta (mistrovsky to zmáknul):-) ()

maaan

"What are you gonna do? Are you gonna...bust the chain? Chase me around the apartment? Get me naked? Take me on the floor? - I'm too old for that." ()

Schlierkamp

Americké gangsterské drama v hlavní roli s nepřekonatelným A. Pacinem. Carlito Brigante, bývalý známý a úspěšný drogový dealer, má po návratu z vězení touhu začít nový normální život a proto koupí podíl v tanečním podniku s vidinou naspoření peněz a odcestování navždy na Bahamy. Vážným problémům se však díky své temné minulosti nemá šanci vyhnout, zejména poté, co se rozhodne pomoci svému vykutálenému právníkovi (velmi dobrý kudrnatý S. Penn), jenž ve své neomalenosti podvedl mocného italského bosse. Akční gangsterské přestřelky vypadají hodně dobře a napětí je i přes velkou stopáž snímku stále znatelné. Z herců ve vedlejších rolích můžeme zmínit P. A. Miller jako Carlitovu partnerku Gail a výrazného L. Guzmána, Carlitova dlouholetého parťáka. Vedle Scarface natočil Brian De Palma další pětihvězdičkovou gangsterku s šestihvězdičkovým A. Pacinem. ()

DAPDO

Asi před třema měsícema jsem si stáhnul mafiánský filmy, který jsem ještě neviděl a mají hodnocení v červenejch číslech. Bylo jich přesně pět.I když mi Al Pacino v rolích mafiána (nevím proč) nesedí tolik, jako třeba De Niro, tak Carlitova cesta na mě z těch pěti udělala největší dojem. Al Pacinovi skvěle sekundoval Sean Penn, kterej je k nepoznání. ()

papaguy

Že by dokument o resocializačním programu III. nápravné? Old-boy vyleze z lochu, snaží se vydrápnout ze zkázonosné komunity co mu síly stačí. Dokonce se dá dohromady se svou ex. Vzpomínka na čestného mafiána tu zůstane jako vůně čerstvě kremovaného burrita. ()

Razzor_82

"Klid, mě se srdce nikdy nezastaví!" Další De Palmova gangsterka jako z partesu. Mistr Al Pacino vysekl roli špinavého drogového dealera Carlita. Dílo má hlubší duchovní rozměr, díky jeho snažící se cestě k polepšení. Sean Penn absolutně k nepoznání. Napětí a stahující se smyčka nad hlavní postavou vygraduje v podzemním metru. Finální epilog při kterém běhá mráz po zádech. "Promiňte hoši, mě už nesešijou ani všechny stehy světa." 9/10 ()

Weruss

Rozmáchlá gesta, hrubá slova uhlazená do jemného stylu, nabité zbraně v rukou těžkých charakterů a sýrový koláč. Stojí za pozornost. ()

crackonosh

Pro mě nejlépe režijně zvládnutý film od de Palmy. Hlavně úvodní titulková sekvence a konec filmu je brilantní. Asi nejsem první, kdo si všiml, že má režisér úchylku na přestřelky na schodech (Carlito’s way, Scarface, Untouchables). Po druhém shlédnutí jsem dokázal docenit spoustu drobností, jež jsem poprvé přehlédl. Vynikající záležitost s opravdu skvělým Al Pacinem. ()

Lumberjack

Naprosto úžasný počin a vynikající Al Pacino ! Dílo, které pro mě bylo takovým odrazovým můstkem do světa filmů (společne se Scarfacem). Novodobé filmy typu Amerického gangstera těmto dvou ikonám nesáhají ani po podrážku bot... ()

Wencek

Né vždy se cesta za snem vyplní. V tomto filmu B.De Palmy jsme toho svědkem. Carlito se chtěl napravit ale bohužel prostředí ze kterého vzešel mu to neumožnilo. Dobrá gangsterka s velmi dobrými herci. Možná tomu filmu něco chybělo a možná ne. Rozhodně herci i režisér odvedli velmi dobrou práci. A závěrečná honička a přestřelka na nádraží je opravdu povedená. Žádná zbytečná jatka a dobrý příběh dávají dobrý film. Rozhodně lepší 4*. ()

ecis

Tu je akykolvek komentar zbytocny. UCHVATNY koncert Al Pacina a Sean Penna. Iny gangstersky film, kde vsetko je dotiahnute do svojskej "Carlito's Way" jedinecnosti. ()

Primavera

Skoncovat so svojou temnou minulostou? Tak ako sa to nedari slovenskemu Tonovi v Pokoji duse, takisto zufalo je na tom portorikansky Carlito. Pretože minulost - je vždy našou súčasťou. Žiaľ. "Keď prekročíš určitú hranicu, tak už nie je návratu," zaznie vo filme. Asi je to naozaj tak. Výborný gangsterský film a výkon Al Pacina je neodškriepiteľne excelentný. ()

Arequipa

Pomalým tempem, s minimem akčních scén dospívá film k očekávanému a přesto silnému konci. Je dobře, že Carlita nejde jednoduše zařadit mezi klaďase nebo záporáky. Al Pacinovo podání je jako vždy perfektní, Sean Penn ho podle mě o chlup překonává. Kdo by řekl, že slizkého právníka Kleinfelda, který vypadá, že by si od krve neušpinil ruce, antiakčního "hrdinu" zahraje tak přesvědčivě? Závěrečná pasáž od návštěvy Carlita na policejní stanici je tou správnou gradací filmu - bahamská pláž a you are so beautiful = nádhera! - s jednou kaňkou v podobě nevěrohodného chování Vinnieho Taglialucciho. Výkřiky typu "Tamhle je!!!" byly úplně mimo. Neobdivujeme na gangsterech ve filmech náhodou mezi jinými také jejich chladnokrevnost a málomluvnost při akci na veřejnosti (pronásledování,vraždění)? ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016