Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

Respex

Bomba. Miluji Al Pacina a Seana Penna. Zde se sešli s Brianem de Palmou v jeho nejlepší formě a tento netradiční mafiánský rozhodně stojí za to vidět. ()

mazic

i přes obsazení al pačína kvalitní filmek (k jednomu shlédnutí), který mě, ale nějak extra nechytnul - jak náhodou přišel, tak i odešel ()

sehe

Jednoznačne parádny film o newyorskom gangsterovi Carlitovi,ktorému fandíte od prvého momentu,aj keď viete,že guľka v metre ho neminie.Al Pacino a Sean Penn sú majstri hereckého umenia,niet čo dodať.Pri záverečných titulkoch som si dosť poplakala.Treba vidieť. ()

BDMarty007

Vynikající gangsterský opus. Po všech stránkách skvělý film, dramatický, inteligentní, výborné herecké výkony. Velmi mě zaujal Sean Penn v roli právníka mafie svojí vizáží připomínající spíše Johna Lennona, výborně vystihující rozpor mezi tím, kde člověk začne a kde nakonec skončí. Jeden z nemnoha filmů, kdy o 5 hvězdičkách nepochybuji. ()

10Domik10

Al Pacino, Sean Penn- dvojica, ktorá svoje herecké umenie "rozbalila" v Carlitovej ceste v plnej paráde, aj keď sa priznávam, že až po druhom zhliadnutí sa mi tento film naozaj zapáčil ba priam ma ohromil. Drobné nelogičnosti sú tu zrejmé, no závan tohto dramatického štýlu je mi veľmi blízky, a preto sa táto "Al Pacinovka" posúva k hitom mojich filmových zážitkov, dokonca posúvam pred Scarface. ()

Mira90

Co se týče hodnocení, váhal jsem mezi čtyřmi a pěti *. Nakonec mi to vychází na ty 4, protože až na závěrečnou sekvenci v metru -> na nádraží jsem nedostal pořádnou akci. Což je něco, co od takovéhoto filmu očekávám. Po všech ostatních stránkách je to však velmi kvalitní film. Především Al Pacino exceluje, ač není rozhodně kladnou postavou, musíte mu fandit, protože ostatní jsou ještě horší než on. Zdatně mu sekunduje i Sean Penn, zvláště když je sjetý ;-) Ale celkově je to až moc povídkové, forma přebíjí obsah. ()

danny_21

Melancholický příběh ganstera, který se snaží skoncovat s minulostí a splnit si svůj sen. Nebylo to úplně špatné ale žádný zázrak taky ne. Od drsné scény v baru pak dlouho dlouho nic až jsem pomalu kontroloval hodinky, až k nadupanému zhruba 20-ti minutovému konci, těch 100 minut mezi tím, je slušné řemeslo, zajímavé dlouhé nájezdy kamery, Al je přesvědčivý, jako ostatně vždy v podobných rolích, Sean Penn pěkně slizký, ale viděl jsem několik daleko lepších filmů v tomto žánru, takže u mě jen za 70% ()

aLCaP0Ne

Príbeh o mafiánovi s detailne prepracovaným dejom. Al Pacino opäť v roli, ktorá mu nesmierne sedí a kde sa zase raz potvrdzuje, že rozvod manželstva s mafiou sa končí jedine smrťou.. 90% ()

Ergon

Gangster v důchodu? To prostě nejde! Stín minulosti ho provází na každém kroku a vkrádá se do mysli diváka, udržuje v něm jakési mrazivé napětí a už od začátku dává tušit, jak to dopadne. Celý film směřuje k tomuto závěru – strhujícímu a dramatickému. Skvělý zážitek. Jedna z nejlepších gangsterek. Pro mě daleko lepší Kmotr. ()

007.

Hezkej film o gangsterovi, který chce začit nový život, ale peníze k tomu chce vydělat v prostrědí, ze kterého se chce vymanit, ale to se mu stane osudným. 85% ()

Hashirama

Al Pacino v další ze svých legendárních rolí, tentokrát z úplně druhého konce. Svěží úhel pohledu na klasické “scorseseovské” mafioso schéma, který se drží hlavního hrdiny jako klíště a po celou stopáž mapuje nespravedlivou cestu vysloužilého mafiána zpět do pekel, která vrcholí perfektně zrežírovaným finále, lemovanou lehkou romancí, která však nejde proti duchu filmu, ale dotváří celkovou jinakost téhle klasiky. Vloupávání do bytu za Penelope Ann Miller má stejnou váhu jako zavírání dveří v Kmotrovi, bullet time v Matrixu nebo Nicholsonovo “Here’s Johnny!”, čímž dává Carlito jasně na srozuměnou, kde je jeho pozice. Za mě nejlepší Pacinova role. ()

aik

Spíš 90% než 100%, protože i přesto, že jsem se dobře bavil nedá se říct, že by mě to nějak vyslověně dostalo do kolen. Po všech stránkách dobrá záležitost, ale nemá to styl Kmotra a ani šmrnc třeba Godfellas. Al Pacino a především Penn skvělí. ()

john.h

Špičkovej film... Seana Penna sem poznal v druhym zaberu mimo soudni sin, ale jeho uces se mi nezdal nijak prevratnej tah, spis bylo videt ze tu plesku ma jen vyholenou. Kazdopadne film jako celej pusobi fakt dobre. Ma spoustu vyraznejch postav. Dobra byla postavicka radoby gangstera Bennyho Blanca z Bronxu. Scena, ve ktere chtel za sampanske vymenit holku me vazne pobavila a presne takovy sceny mam rad. V mnoha filmech proste chybi. Nesouhlasim s tim ze to je moc utahany... Kdybych nepotreboval vazne nutne rano spat, tak do dokouknu jednim dechem. Zaverecna honicka nema chybu, sledoval sem ji se zatajenym dechem a opravdu sem si cely film pral, aby Carlito pujcoval auta a splnil si tim jeho sen a aby se dostal z toho kolotoce svinstev. Myslite, ze se mu to podarilo? Nevahejte a kouknete se na tento skvelej film, nebudete litovat. Untouchables od stejneho rezisera me po prvnich par minutach nezaujal tolik, tak jsem pristupoval k dalsi gangsterce od Palmy docela chladne, ale tento film me zaujal hned v prvnich minutach a az do konce. ()

Lichty

Tam, kde Zjizvená tvář lehce štvala arogancí Tonyho Montany, působí Carlitova cesta jako balzám na duši. Od doby nepřekonatelného Kmotra totiž přichází gangsterka, která kromě sprosťáren a krvavých páčidel přináší i city a to se rozhodně počítá. Al Pacinovi navíc podobné role sedí a Sean Penn je přinejmenším zajímavý. Briane, poklona! ()

Tiiso

Al Pacino, New York sedmdesátých let. Výborná scéna pro gangsterské drama. Snímek bojuje úspěšně s časem a řadím ho k počinům, které zrají jako víno. Po další projekci musím zvýšit pozitvní kritiku. Asi nejsilnějším potencionálem filmu jsou dvě rozdílné linky a cesty dvou hlavních protagonistů. Jedna, ta Carlitova se snaží vymnit ze své zločinné minulosti a jít k vyšším cílům, ta druhá, jeho právníka (perfektně ztvárněná výborným Seanem Pennem) ukazuje sestup od vyšších hodnot života do temnějších. oby jsou právě asi někde uprostřed a jsou si vlastními svědky, svého jednání. Dále pak milé rozhovory Carlita a Gail, dělají z filmu přeci jen něco více než pouhou gangsterku a svou ambicí nezapomenutelnosti, přeci jen velkým způsobem napomáhají k vyšší kvalitě snímku. Al Pacino je opět velmi dobrý a dá se mu věřit. Tato parketa je jeho vlastní a někdy mám pocit, že ten člověk opravdu žil pouličním životem, než se dal na kariéru herce. Každopádně film Carlito's Way patří ke zdařilejším režiséra De Palmi a já ho můžu jen doporučit. ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016