Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

kubilov

Nejlepší filmový mafián všech dob, Al Pacino, si po Italovi a Kubáncovi střihl i roli Portorikánského mafiána Carlita Briganteho. Spolu s Alem zde září i k nepoznání slizký Sean Penn a mistrovská režie Briana De Palmy, která se zase po nějakých flopech rovná té, jakou předváděl třeba ve Scarface. Carlitova cesta je gangsterka, která je poněkud v pozadí oproti těm nejprovařenějším klenotům, což jí však v jistém způsobu i nahrává. Hlavní hrdina jde totiž cestou jakéhosi antigangstera a snaží se tak z té škatulky vymanit a živit se poctivě, čemuž brání jednak lidé okolo něho, tak i samotná jeho minulost, která ho každým dnem více dohání. Kvalitu celého filmu na závěr ještě podtrhuje dokonalá poslední přestřelka na Grand Central, která je perfektně zrežírována, zahrána a nechybí jí ani pěkně hustá atmosféra s naprosto zdrcujícím koncem. ()

gicous

Velký Carlito Briggante na své poslední cestě. Vězení a věk ho přinutily přemýšlet o životě a budoucnosti. Z vězení se vrátil polepšený a rozhodnutý nedostat se znovu na šikmou plochu. Minulost se ale hlásí o své slovo na každém kroku, provází ho všude, kam vkročí. Bývalí přátelé, kumpáni, i jeho stará láska jsou zde znovu jako přípomínky jeho bývalého života. Nakonec končí jen kousek od svého snu. Byl mu na dosah, už ho skoro svíral mezi prsty, ale sny se jen tak neplní. Jsou prchavé a často končí neuskutečněné stejně jako tento Carlitův. Prostý příběh gangstera snažícího se vymanit z prokletí minulosti sebou nepřináší nic moc nového. Jak je u De Palmy zvykem, i u Carlitovy cesty nejde o to co, ale spíše jak. Tato retro gansterka je plná krásných obrazů, při nichž se kamera přibližuje k hercům a zabírá jejich tváře v těsné blízkosti, aby se o pár chvilek později od nich vzdálila a nádherně je obkroužila. Dává tak hercům, hlavně tedy Al Pacinovi a Pennovi dostatek času k rozehrání skvělých výkonů. Vrcholem filmu je závěrečná honička s perfektním načasovaním a choreografií pohybu herců během útěku. Nejlepší De Palmův film s mimořádným výkonem Al Pacina. 10/10 ()

DassemUltor

No řeknu vám tedy, právě je 2:30 ráno a málokdy se stane, že touto dobou se mi nechce spát. Nebo lépe řečeno, chtělo by se mi spát ale ta poslední desetiminutovka byla tak brutální, že jsem úplně vzhůru. Co se dá říct, brilatní filmové dílo které by si nikdo neměl nechat ujít. ()

Pravek007

Originální dílo ve zdánlivě vyčerpaném žánru. Ostřílený Al Pacino se v roli bývalé gangsterské legendy, vrací do světa, který se mezitím tak trochu změnil. Od začátku snímku fandíme jeho nápravě i přes to, že víme, že jeho život pošramocen mafiánskou minulostí je již dávno zpečetěn. Brian De Palma nás zavádí do nezapomenutelné atmosféry sedmdesátých let, plných drog, násilí a krve. ()

0verseer

De palmovská stávka na istotu, ktorá sa do scény na lodi na môj vkus až zbytočne drží pri zemi, aj keď to bol očividne zámer tohto filmu. Pacino si ide svoj štandard, nesklamal, ale žeby to bola úloha, ktorá by ma mala napadnúť medzi prvými pri vyslovení jeho mena povedať nemôžem. Väčšiu pozornosť si získal Penn v úlohe slizkého kokaínom prešňupaného advokáta, ktorá mu prekvapivo fakt sadla. Záverečná snaha Carlita o dostihnutie svojej poslednej šance na železničnej stanici bola síce strhujúca, ale finálny zásah Bennyho Blanca z Bronxu do deja pár metrov od policajtov mi prišiel napriek výsledku až moc rozprávkový. Na rozcestí medzi troma a štyroma *, sa vzhľadom k akejsi odlišnosti snímku od ostatných gangsteriek prikloním k štyrom, aj keď pre mňa Carlitova cesta zrejme ostane filmom na jedno pozretie. ()

horor2

Brian De Palma v době, kdy měnil každý svůj počin v mistrovské dílo. Al Pacino hraje jako bůh, Penelope Ann Miller je krásná jako bohyně, Sean Penn je nejen dobře nalíčen k nepoznání, ale také jedná nezodpovědně a lehkomyslně. Napětí od začátku až do konce. Super kamera a hra se střihem + Nádherná písnička: Joe Cocker - You Are So Beautiful. ()

adamix

Vynikajúca DePalmovka! Po Scarface 2. najlepšia. Strhujúci dej, super atmoška začiatku 80. rokov, dojímavý záver a hlavne neprekonateľný Pacino. Darmo...tento herec je najlepší svojho druhu. I keď v súčasnosti nedokáže moc zaujať, pre mňa to bude stále gangsterská ikona. Za mňa 90%. ()

Nathaniell

Je to vlastně takový opak Zjizvené tváře. Zatímco tam sledujeme týpka, kterak jde v podstatě do sr..ček, tady je to o borcovi, který chce se sr..čkama skončit. Příběh je skvělý, zápletka snadná a pochopitelná, nechybí drama a trocha romantiky a dokonce jsem u některých scén skoro nedýchal. Co jsem chvílemi obdivoval bylo občas dosti zvláštní (nikoliv však špatné) pojetí kamery. Za to by se měl dávat oscar - nejzajímavější kamera. Stephen H. Burum by ho zasloužil. Finále je vynikající ukázkou toho, jak může film gradovat víc než půl hodiny a napínat tak diváka opravdu poctivě, ale ne nuceně. Al Pacino tímhle filmem v podstatě překonal jednu ze svých nejlepších rolí. Vážně skvělý výkon. On je hlavním důvodem, proč budu chtít vidět film znovu... ... Životní role Seana Penna. Ten chlap je idiot a tady idiota dokonce hrál. To by samo o sobě nestálo za řeč, ale hrál idiota vedle Al Pacina. :-D :-D Penna nemám rád. Bylo úžasný vidět, jak jeho postava dopadla. :-) Takže to máme rovných 5*. ()

JosefTomas

Když se sejdou legendy filmů a natočí něco, jde opravdu o něco nevídaného. A Carlitova cesta není výjimkou. Jde o neskutečný filmový zážitek, který je dobré si jednoho dne zopakovat. ()

mrclTV

De Palmov príbeh o vlastne takom slušnom gangstrovi, ktorý ma priznám sa až tak svojím dejom nestrhol (mal veľmi pozvoľný začiatok, kým sa film skutočne rozbehol - trvalo to pridlho), ale scéna hádky cca po hodine a pol je najvyššej filmovej kvality a od tohto momentu film nabral grády a už nepoľavil, čo mu u mňa vynieslo pekné 4 hviezdičky. Ale Scaface je stále moja najobľúbenejšia De Palmova gangsterka. ()

PlayEasy

Když se řekne "gangsterka", většině lidí se vybaví koňská hlava v posteli, střílečky, cosa nostra... Brianu De Palmovi se ovšem do tohoto prostředí podařilo zasadit nádherný snímek, u nějž nevíme, zda je dokonalejší poetická první půle anebo brilantně vygradovaný závěr. Odpověď je prostá - zkrátka vše! ... Někdo má Pacina za Michaela Corleona či Tonyho Montanu, pro nás bude navěky představovat Carlita Briganteho - člověka, jenž touží po novém začátku, Osud s ním však má jiné plány... 100% ()

ali-n

Snímok mi svojim začiatkom pripomenul o 20 rokov staršieho Lumetovho Serpica, hlavne preto, že som ich videl v krátkom slede za sebou :-). Carlito je odvážaný na nemocničnom lôžku a my sa presúvame v čase späť, aby sme sa dozvedeli prečo vlastne. Al Pacino podáva (ako obvykle) brilantný výkon, nemožno však nespomenúť jeho spasiteľa pred zákonom - Sean Penn je v úlohe advokáta, ktorý sa prepadá do sveta, ktorý sám obhajuje, dokonalý. Kopa zaujímavých "vedľajších" gangstríkov, premakaná nahánačka v metre. Joe Cocker a jeho You are so beautiful + "Escape to paradise" s (De) palmou dodalo koncu ten správny nádych. MOJE NAJ - „Slyšíte? Mám zase nabito!" ()

exoomer

Vsetky mafianske filmy si rad pozriem a vzhladom na to, ze Al Pacino je rodeny mafian, pravdepodobne kazdy jeho gangstersky film je vynikajuci. Inak tomu nebolo ani pri Carlitovej ceste. ()

DooFooS

Z počátku jsem se nemohl přinutit sledovat děj, protože příběh nabýval na objemu pozvolna, ale poslední půlhodinku jsem naopak ani nedutal a sledoval s napětím, jak to vše skončí, ačkoli to je osvětlené již na začátku, ale znáte to, jeden nikdy neví. Seana Penna jsem identifikoval až po hodině a musím jen smeknout stejně tak, jako před výkonem Al Pacina a jeho herecké partnerky Penelope Ann Miller a za zmínku stojí ještě maličká role Viggo Mortensena, protože Aragorn na vozíčku se jen tak nevidí. Ostatní postavy mi pak již splývaly, neboť podobných mafiánských výrostků i bossů a státních návladních jsou plné všechny filmy s touhle tématikou. ()

sirrgulo

Chtěl jsem nadávat, jak tu v komentářích (i traileru) je odhalován osud Carlita. Jenže už v první scéně se všechno dozvíme. A dá se jen doufat (naivně), že by Carlito mohl dopadnout jinak. Jenže troufám si tuhle roli označit jako jednu z mých u Pacina nejoblíbenějších. Je prostě super. Musí se mu fandit. Ten závěr na vlakovém nádraží je opravdu šíleně napínavý. ()

yatan

celkom zaujmavy film a ako film plynie je stale lepsi a lepsi..Sean Penn nezaprie svoj talent a Pacino mi pride az moc podobny (a aj ine detajly vo filme) ako bol v Scarface..Neviem cim to je ale ani dojimavy pribeh a krasna Penelope ma nedokazu zbavit pocitu ze skoro vsetky gangsterky Al Pacina su proste o triednu nizsie ako DeNirove..je to vyborny herec a velmi dobry film, ale nie je to film ku ktoremu si clovek vytvori vztah ako si vytvori k Goodfellas alebo Casinu a ku ktoremu sa chce znovu vraciat..dobry film ktory neni nicim vynimocny. 8/10 ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016