Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

pollstro

Oproti minulé spolupráci mezi Brianem De Palmou a Al Pacinem v kultovním a legendárním Scarface, se tentokrát společně vydávají naprosto opačným směrem. Carlito's Way není tak drsný, agresivní, dostávající se pod kůži, brutální, čistokrevný a negativní jako Scarface, naopak se jedná o úplně odlišný film, plný emocí, nadhledu, sympatie a lehkého romantismu. Postava Al Pacina má za sebou špinavou minulost plnou kriminality, za což byl taktéž vězněn, ale po propuštění z vězení zatoužil po tom, že definitivně skoncuje se svou minulostí a rozhodne se žít spořádaný život, bez násilí, drog a vražd. Přitom má stanovený svůj vytoužený sen, za kterým si jde a který se tak pro něj stává jistým koncem jeho dosavadního života a zároveň začátekem něčeho úplně nového. Brian De Palma je schopen nejen v akčních a napínavých scénách, ale taktéž i v těch klidnějších, romantičtějších částech, jednoznačně kontrolovat svůj obsah, nachází mezi nimi skvělou rovnováhu. Závěrečných dvacet minut patří mezi nejlepší část. Úchvatná a působivá kamera se skvělými, dlouhými a táhlými záběru bez střihu, plné napětí a akce. To vše končící pohledem na ležícího Carlita, který pronáší závěrečný proslov a pohledem na nápis "Escape to Paradise", který nádherně vystihuje nejen jeho současnou situaci, ale taktéž jeho sen, za kterým se celou dobu žene. Působivý příběh člověka, který se rozhodl změnit svůj život, ale bohužel se několikrát za sebou ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Velmi mile mě překvapil Sean Penn v roli právníka, opravdu působivý herecký výkon. Sympatický Carlito Brigante a důkaz, že Al Pacino je prostě bůh! "Maybe I don't give a shit. Maybe I don't remember the last time I blew my nose either. Who the fuck are you, I should remember you? What, you think you like me? You ain't like me motherfucker. You a punk..." & "Favor gonna kill you faster than a bullet." ()

Elessar.

Jedna z mojich obľúbených ak nie najobľúbenejších gangsteriek. Prekvapivo príjemný film, s namakaným obsadením, postavami a vlastne všetkým. Pôsobivé, dojímavé a brilantné. Poetický film o krásach i strastiach ulíc. Tento film je spolu so Scarface topka a neviem sa rozhodnúť ktorý je lepší:) ale je to film ktorý si pozriem ešte stokrát a stále sa na neho budem rada dívať. ()

jack_scott

Výborný, vlastně minimalistický konverzační krimi-příběh. Kupodivu i přes opravdu dlouhou stopáž film nenudí, protože je to skvěle natočené, a mistrovsky zahrané! 90% ()

BigBrother

Jediná otázka zní: je lepší Scarface nebo Carlitova cesta? U mě vítězí starší klasika, Carlito je uz trošičku limonáda. Ale i tak je to skvělý film s dechberoucím finále. ()

Nerajohn

Závěrečná půlhodinka je naprosto grandiózní. Honička v metru a na nádraží je naprosto úchvatná. Kameraman jezdí po pohyblivých schodech a běhá po vlaku. A ta postava Carlita je ještě lepší než Montana nebo Michael Corleone. Proto 5. ()

ElFifo

Tak tohle je vážně moc pěknej film. Al Pacino trošku jinak než ve Scarface, ale také prostě na 1*****. Říkal jsem si, kdo tak výborně hraje toho slizkého právníka a on Sean Penn, toho bych se nenadál, ale také výborná role. Celý film perfektně plyne a graduje úměrně s počtem překážek kladených na cestu Carlito Briganta vedoucí do Ráje. Parádní a bezchybná záležitost za jasných 5*. ()

kedluben

celý film nenechá vydechnout. vynikající. vše směřuje k nevyhnutelnému tragickému vyústění. herecké výkony, scénář, prostě všechno za pět hvězdiček. ()

Pepe1783

Vynikající výkon Al Pacina, kdy byl na jeho výkonu postaven celý film. Carlitova cesta není tak chytlavá jako Zjizvená tvář, ale právem se řadí do top děl. ()

Groower

Jo to bejval ještě De Palma ve formě. Film jsem viděl až letos (2008) a je vidět,že za 15 let vůbec nezestárl. Výbornej Penn a Pacino. ()

cici24

Vynikající snímek z prostředí mafiánů.Zatím ještě snad nebyl sysmpatičtější hlavní mafiána jako je v tomoto filmu Al Pacino...kdo viděl, určitě pochopoí, že mu každý držel pěsti ať se mu podaří.....no, kdo neviděl, tak to prozrazovat nebudu:-))).... ()

Sintiroma

Hodne dlouho jsem premyslel jestli dat tomuto filmu 4 nebo 5...Protoze stoprocentni jako Scarface to u me nebylo.Ale Mr De Palma je kouzelnik,nektere jeho sceny ktere natocil me vzdycky nadchnou svou jednoduchosti a duvtipem a zaroven jsou tak neocekavatelne...k tomu zase vynikajici Al Pacino,ale opet ne tak kvalitni vykon jako u Scarface:[...I kdyz to nakonec nebylo tak skvele jako zminovany film davam i presto plne hodnoceni. ()

Cadoras

Včera Gangsteři, dneska Carlito Brigante. Na oboje sem se, v rámci doplňování filmového vzdělání těšil. Při zhruba stejné stopáži jsem se u jednoho chvílema dost nudil, to druhé uplynulo jako voda. A přestože se De Palmovi vytýká nedostatek akce tomhle dílku, tak to vůbec nevadilo a celou dobu jsem byl napjatej jako struna. A taky se docela dost zasmál. Carlito vs. Gangsteři 5:3 ()

casyy

Bylo mi cti potkat jednoho z nejcharizmatictejsich gangsteru filmoveho platna! Ztotoznit se s nekym, kdo prodaval heroin a zabijel lidi, slouzi Alovi ke cti. Navic je pozoruhodne, ze kdybych mel vybrat, kterou scenu vypustit, tak neuspeju. Vse melo svuj smysl a slouzilo celku. Proto tech 144 minut uteklo az prilis rychle. Navic s De Palmou jsem se tu stretl potreti a navzdory citelnemu rukopisu to bylo znovu nove. Sean Penn se pak Pacinovi zcela vyrovnal (misty ho zastinoval), obdivuhodne! ()

wesker

Rozhodoval jsem se mezi 4mi a 5ti hvezdickama ale jelikoz pro me 5 hvezd predstavuje opravdovy masterstuck dam 4 protoze mi tam i pres nekonale dobre herecke vykony vyborny pribeh neco k tem 5ti chybelo.Kazdopadne je to jeden z tech dobrych filmu na ktery opravdu stoji za to se podivat. PS:Ve Full HD to nema chybu. ()

superzurda

Navzdory skvělému Al Pacinovi a Pennovi dávám pouze lepší průměr. De Palma není prostě můj režisér a tolik faktických chyb mu prostě neodpustím. Uvedu nejzásadnější: Komu Carlito svěří svou dívku a svůj plán? Tohle ne. ()

Patr1k

Skvelá gangsterka, ktorá stojí na výkone oboch hlavných protagonistov, Sean Penn ako hollywoodsky tvrďas tu vyzerá zaujímavo, Pacino podal svoj klasický "mafia style" výkon ako vo všetkých svojich rolách, režisér dokázal skvele vyrozprávať príbeh, ktorý človeka nenechá chladným a záverečných cca. 15 minút je čerešnička gangsteriek ako takých vôbec... ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016