Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

jackalsc

Zdá se mi, že nastává skoro pořád ten stejný problém a asi to nebude mou únavou, poslední dobou se mi zdá, že začátky filmů musím tak nějak přetrpět, aby se to rozjelo. Tento film, v první hodině se celkem nic moc nestalo, jedna přestřelka, která mě mírně probudila z dřímoty, druhá polovina mě už zase začíná probouzet a ejhle, všimněte si, že toto asi únava nebude. Pořád se opakuju a říkam, že gangsterky mám ze všeho nejraději, avšak pořád si nemyslím, že jsem jima přesycen abych u toho dřímal. Pak začíná ten pravý gangsterský teror, napětí, nervozita, prst pořád na spoušti a k odbouchnutí prvního člověka co otevře dveře moc nechybí. Tentokrát, je ten rozjezd poněkud delší a je to tak mezi 3 a 4 hvězdami, avšak zželelo se mi Ala, hlavně za ten konec, ty honičky a hlavně tu myšlenku, že pokud si už jednou zrujnujete život, je opravdu těžké vrátit se zpět do normálního života. 70% ()

kolly13

Old school filmová extáze. Vyjímečný Al, zdatně se(kundu)jící Penelope. Drsnost, ambicióznost, asertivní agresivita. Člověk pozná, kdy má chuť na něco vyjímečného a až to přijde, dejte si Carlita. ()

HellsAngel

Gangsterka so srdcom, krásnou poetikou obrazu a pútavo gradujúcim spôsobom rozprávania. Al Pacino je (tradične) famózny a Penelope Ann Miller zvláda rolu jeho femme fatale až hriešne bravúrne. Carlitovi proste musíte celý čas fandiť, získa si diváka rovnako, ako zvyšok tohto nadčasového diela. De Palmova majstrovská práca. ()

Gregor_Samsa

Dnes podruhé, z DVD, ještě mám doma na disku Director’s Cut, ten půjde příště. Někdy za pár let, až to celé zase zapomenu a v paměti mi zůstane jen závěrečný showdown na Grand Central. Carlito to myslí celé vážně a fakt chce z toho všeho ven, ale každá akce vyvolává reakci, i když to na začátku může vypadat zcela nevinně. Sean Penn žiďácky hodně kudrnáčově, trvalo mi třetinu filmu, než jsem ho poznal. Patrick Doyle parádní – jdu tahat soundtrack. Pro mě ikonická záležitost – pár procent nahoru kvůli tomu, že jsem na Grand Central v NYC byl a prošel si to nádraží a viděl tu krásnou halu... well well this one is really good, přestože trochu ten zub času pracuje. Parádní nadčasová a ikonická záležitost, jeden z těch filmů, co vaši kámoši možná neviděli, ale měli by... [90%; 2018-11-18 Home sweet home] ()

hony23

Dnes již klasická gangsterka a herecký koncert Al Pacina. Ten hraje mafiána, který je svým právníkem vysekán z odpykávání 30 letého trestu ve vězení. Rozhodne se sekat dobrotu, což mu ale jeho bývalý kumpáni a kamarádi rozhodně neusnadňují... ()

F2003F

De Palmove dozvuky po Scarface. Ničím zvláštnym to neoplýva, no svojim spôsobom sa od toho nedá odtrhnúť, aj keď je to sto krát obohraný príbeh. Ikona ani klasika to nie je, ale určite ide o výborne pohodový krimi triler deväťdesiatok, ktorý sa oplatí vidieť. ()

MasterFil

Co dodat? Brian de Palma + Al Pacino to je prostě záruka kvality,asi jako Scorses + De Niro, prostě mistři mistrů...Co se týče samotného filmu, tak bych nechtěl přímo srovnávat a přirovnávat k Scarface, ale jde poznat ta inspiraci, atmosféra etc..Ale na druhou stranu to neubírá na kvalitě filmu, kamera je zde opět výborná, atmosféra mafie je cítit z každé scény a hlavně druhá část filmu je nášlápnutá, děj se zdramatizuje a můžeme si ho opět vychutnat a připomenout si výborný Scarface. Pro milovníky tohoto žánru, absolutni klasika.. ()

J.Bourne89

Jakýsi opak zjizvené tváře, ať už v chování hlavního hrdiny, který je mnohem více uvědomělý, nebo v příběhu, kdy C. Brigante všechno své bohatství ztratil. I přes prozrazený konec na začátku filmu se vám nechce věřit, že se něco takového stane a doufáte, že šlo jen o jakousi událost kdysi předtím, než byl Brigante poslán do vězení. Jenže náhle se šťastný konec změní v pomstu hlavního protivníka a do toho vám začne hrát ,,You're so beautiful". Parádní film. ()

2men

Nevidim ani jedno jediné negativum. Romantická (Joe Cocker udělá svý), těžká gangsterka mě dostala ve všech směrech - Sean Penn je prostě perfektní, Al Pacino je dokonalý všude .. tento film není výjimkou. Na scény s kulečníkovym barem, nemocnicí a hlavně finále na nádraží (Al na eskalátoru super :) nikdy nezapomenu. Ze všeho nejlepší vypravěčské monology Pacina. Neubránim se srovnání se Zjizvenou Tváří .. Carlitova cesta to vyhrála (jen nevim jestli to není kvůli tomu, že charakter Tonyho Montany si oblíbí málo kdo, Carlita snad každý). ()

trinan_kop odpad!

Prvých 10 minút som sa veľmi nudil, ale povedal som si že 10 minút by mal dostať každý film - tento ich odomňa dostal - ničím ma nezaujal, neznesiteľne som sa nudil. A tak som to vypol a dal tomu hodnotenie aké si to zaslúži. ()

MaximusMax

Bohužel onu pátou hvězdičku musím dát pryč kvůli závěru, který mě, na rozdíl od jiných, trochu pokazil dojem. Carlito byl tak hrozně ostražitý, že si nedal bacha na chlápka, před kterým ho přímo varovali a ta dlouhá honička byla tolikrát tak moc uměle natažená, že jsem film skoro přestával brát vážně. Přesto stále slušné čtyři hvezdičky (scéna u kulečníku parádní, Sean Penn skvělý). ()

montel

Carlito Brigante (Al Pacino) je uznávaný gangster, který se po pěti letech dostane předčasně z vězení jen díky svému advokátovi Davidu Kleinfeldovi (Sean Penn). Na svobodě už se ale nechce do ničeho zaplést, tak začne seriózně šéfovat nočnímu klubu. Problémy si jej najdou ve chvíli, kdy jej jeho advokát poprosí o kamarádskou službu...Vyníkající gangsterka, se skvělým Al Pacinem, který se prostě na tyhle role hodí. Filmu nic nechybí, má to říz a parádního Seana Penna, kterého jsem ze začátku ani nepoznal. Výborně jsem se bavil. 95% ()

Spike86

Kvalitní mafiánský film s Al Pacinem, který je však ozvláštněm některými esencemi, kterými se odlišuje. Asi hlavní je to, že postava se vrací z vězení jako změněná, polepšená a již se nechce vrátit ke svému minulému já a ke své předchozí činnosti. Došel v pokročilém věku k touze usadit se trochu již unaven předchozím životem. Jak by se dalo čekat, moc se mu to nedaří. Dobrý hudební doprovod je přítomen, z větší části jej tvoří latinsko-americké rytmy. Al Pacino hraje Portorikánce, na což mi moc zjevem nesedí, ale budiž. Herecky je film dobře obsazen a výkony protagonistů jsou dobré, zejména v případě Al Pacina a Seana Penna, který je trochu ukrytý za brýlemi. Zajímavý je i způsob vyprávění příběhu, kdy hlavní postava je takovým vypravěčem a slyšíme i některé jeho myšlenky a vnitřní monology. 85% ()

Peršanka odpad!

No takovej ŠIT! už jsem dlouho nezažila- kde je nějakej spád, co ten zbytečnej dialog ve striptýzovym baru? Tohle se, vážení, nedalo dokoukat. ()

mimuzik

Jedinečný příběh umocněný skvělou režií a hereckými výkony. Al Pacino tyhle role umí a Sean Penn mu zdatně sekundoval. Smutný ale pravdivý příběh se skvělou gradující hudbou. Pro milovníky mafiánských filmů je to nutnost. ()

Al Kaida

Celý film to vypadalo na solidní 4 hvězdy. Dík skvělým hereckým výkonům, atmosféře, práci s kamerou a způsobu vyprávění, kdy se člověk oravdu sžije s hlavní postavou, které prostě musíte fandit mi nepřšla stopáž vůbec dlouhá. Už jsem byl smířený s tím, že to stejným tempem dojede až do finále, ale to, co následovalo po nástupu Italů na scénu mě dokonale přikovalo do křesla. Za takhle natočenou honičku zvedám na 5. Asi nejlepší De Palmův film. ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016