Webb

Parádně vystavěný civilní příběh, ve kterém Mickey Rourke předvedl herecký první úder se svojí životní rolí. Více ale snímek nenabízí, škoda. ()

Sobis87

Darren Aronofsky se ve své tvorbě obrátil o 180 stupňů a po formálně vytříbeném Pí, Requiem za sen a Fontáně, kde byly dominantními stylistické a formální pokusy, natočil film, jehož hlavním bodem je ústřední postava a forma se oproti ní stává podřadnou a popisnou složkou, což ale zákonitě nemusí znamenat, že jí byla věnována podstatně menší pozornost. Využití steadycamu a dokumentární formy snímání podtrhuje emoce a nechává vyniknout herecké výkony v čele s famózním Mickey Rourkem. Wrestler rozhodně není klasickým sportovním filmem, sport tady plní spíše funkci symbolickou, nejde o wrestling jako takový, ale o to, co tento krvavý sport znamená pro hlavního hrdinu, kterému je podřízeno prakticky celé vyprávění. Jako takový je film o hodně citlivější a osobitější než ostatní tématicky spřízněné filmy. Skvěle nasnímané a strhující souboje v ringu jsou příjemným bonusem. 95% ()

Jordan

obsahovo i formálne veľmi jednoduchý a priamočiary . . . ale hádam preto taký silný . . . rourkeov "comeback" (aj keď pre mňa nikdy nebol preč, takže sa nemusí vraciať) je naozaj slušný nárez a myslím, že si akadémia mohla tento rok odpustiť móresy (nič proti pennovi), ale asi si povedali, že jedna "čestná" ledgerovi stačí, aj keď podľa mňa chybný kalkul, lebo odhliadnuc od toho, že "čestná", tak zaslúžená a v tomto prípade korektnosť a "antikorektnosť" rozvrhli zle, ale to je môj názor mierne pohoršeného laika, takže akoby som nič nepovedal, späť k filmu! Marisa predvádza 80% filmu také veci, že by na ne podľa mňa mala mať nejaké povolenie! (no chvalabohu, že žiadne také povolenie neexistuje!!!) a záver, i keď neoriginálny a strašne jednoduchý, ma dostal . . . ()

Socrates

Ani minutu jsem se nenudil! Chvíli dojetí, chvíli smích, chvíli napětí a údiv (hlavně při scéně ze zápasu se "Svorkovač-manem"), prostě skvěle namixováno. To, co ve filmu předvádí Rourke, je úctyhodný. A tím nemyslím jen jeho sportovní výkon v téměř důchodovým věku. ()

Anderton

Aronofsky trochu zmenil štýl, aj keď pri podrobnejšom pohľade na Wrestlera zistíme, že stále točí ten istý film v inom prostredí (okrem Fontány). Nepochopený samotár na okraji spoločnosti natočený v štýle amerického nezávislého filmu. Takéto filmy ma bavia vo filmových kluboch. Hodí sa na filmové festivaly, kde zozbiera ceny, pretože herca ako Rourka dostanete málokedy k dispozícii na takúto produkciu. Keďže som videl Wrestlera vo FK, dávam nadhodnotených 80%. ()

Frajer42

Úžasný Mickey Rourke, který nám v tomhle filmu představí, co to vlastně wrestling vůbec je a jak to uvnitř funguje. Darren Aronofsky je velký experimentátor. Žádné dva jeho filmy nejsou stejné. Tady se ale drží celkem už otestovaných šablon a musím říct, že mi to tak více vyhovuje, než kdyby z tohoto udělal výplach, jako to bylo třeba u Fontány. Je to prostě příběh o chlapovi, který dělá to jediné co umí, je wrestler a byl ochoten tomu obětovat celý život. Film velmi pěkně graduje. A dokáže do sebe vtáhnout téměř každého, kdo alespoň trošku chce. Je to velmi jednoduchý film, pomale se přímo táhnoucí ke skvostnému finále, na které se ovšem vyplatí čekat. Film nemá čím překvapit a nebýt Mickey Rourka, kterému ta role sedla dokonale, kdoví kde by skončil. Musím uznat, že místy je to skutečně nuda, ale vytyčené cíle film možná i překonal. Za sebe musím říct, že bych byl raději kdyby se Darren Aronofsky soustředil spíše na tento druh filmů a na ty rádoby filosofické sračky, které nejenom, že nejsou filosofické, ale jsou především z velké části debilní, tak na ty by se měl vykašlat. Proto se přikláním spíše ke * * * *. ()

leila22

Niekedy mi príde zbytočné písať k filmu komentáre, pokiaľ ich už moji kolegovia napísali skôr a to takým štýlom, že mi priamo hovoria z duše. Takže odporúčam prečítať komentár Enšpígla a ja už budem stručná. Mickey Rourke bol v roli wrestlera neskutočný, nezabudnuteľný, absolútne reálny. Nie som žiadnou zástankyňou wrestleru a ani žiadneho podobného športu, kde tečie krv a vypadávajú zuby. Ale tu mi to akosi nevadilo. Pretože to bolo také smutno-krásne. Scény, v ktorých Randy bojuje sú natlačené emóciami radosti, šťastia, zmyslu života. Pretože čo je viac, ak robíte, to čo vás baví? Na Randym som obdivovala to ako sa po páde vždy postavil. Že po infarkte dokázal so vztýčenou hlavou v lahôdkach krájať šunku. Že čo raz pohnojil, skúsil napraviť a keď to nešlo, rozhodol sa pokračovať v tom, čo vedel robiť dokonale. Aronofsky - Mansell - Mickey Rourke a netreba zabudnúť na skvelú Marisu Tomei - čo viac by sme si ešte mohli priať. ()

AppleCore

Tak já vám nějak nevim. Ono je to hezký, ono je to smutný a tak nějak citlivě natočený, ale ve mě to nic zvláštního nenechalo. Možná je to tim, že sem na to koukal na svém computeru ve špatný kvalitě (Jinak si to neumím vysvětlit). Jediný co můžu říct je to, že kdyby Rourke dostal šanci natočit tehle film už někdy v osmdesátých letech tak by dneska byl na vrcholu. Takhle je to jenom jeden z mála filmů, který vyčnívaj z té hordy propadáků. Je to mezi 3 a 4 ()

Smok

Pravdupovediac Miky Rúrka sa z mojej topky začal s jeho pribúdajúcimi plastickými operáciami vytrácať (nahradil ho Štefan Skrúcaný) a skoro som už na neho od čias Marlboro Mana zabudol. Stačilo mu však trošku pocvičiť, nabrať svalovinu, poctivo natrénovať zopár wrestlingových ťahov, nechať narásť blonďatý vlas a presvedčivo strihnúť rolu obstarožného wrestlera, ktorého už ani pes neoští a človek mu je hneď ochotný odpustiť tú jeho cukríkovú pusinku. ()

teutates

Wrestler ma neskutočne zaujal... Mickey Rourke je "týpek", ktorý sa vracia na filmové plátno vo veľkom štýle a nielen svojou postavou vzbudzuje rešpekt! 9/10 ()

Fingon

První Aronovského film, který mě zklamal a nudil. Proč? Zaprvé, wrestling pro mně znamená asi tolik co box, tzn. jej naprosto nemusím. Zadruhé, roztřesená ruční kamera mě neuvěřitelně irituje. Za třetí, Mickey Rourke mě zaujal výhradně v Sin City a to jen kvůli postavě Marva. Takže sorry, ale tenhle film se mě absolutně nedotýká. ()

swamp

Nerežírovat to Aronofsky, nechal bych hodnocení pravděpodobně dosáhnout na 4* - jenže režie se chopil právě on, a přestože se jedná o příjemně komorní drama a ústředního Randyho "The Ram" Robinsona ztvárnil naprosto excelentně Mickey Rourke, musím jít s hodnocením na hvězdičky tři. Toto hořké drama mi zkrátka nesedlo - přišlo mi asi moc jednoduché.. což mi od režiséra tohoto kalibru asi nestačí. ()

oje

K lístku na film by mohli klidně dávat i krabičku antidepresiv. S každým Rourkovým těžkých výdechem se totiž trocha deprese přenáší i na diváka, jehož rozpoložení se propadá níž a niž hned od prvních minut. Aronofski tohle s náladou udělat umí a tady to opět dokazuje. Potkat takhle Rourka, dali byste mu korunu, protože tíha osudu na bedrech zlomeného muže, kterého ztvárňuje, je znázorněna opravdu výstižně. Vedle toho dostáváme možnost nakouknout do bolavého zákulísí wrestlingu a to není o nic méně poutavé. Ani nízký rozpočet snímku nezměnil nic na tom, že se jedná o skvělé drama. Podobný osud staršího sportovce spatříme v Rocky Balboa. Alternativa: Rocky Balboa. ()

DwayneJohnson

Tenhle film jsem bůh ví proč, hodně dlouho odkládal a teď už vím, jaká to byla obrovská chyba. Darren Aronofsky natočil opravdu skvělé sportovní drama,(nechápu označení romantické), kterému vévodí bezpochyby životní výkon Mickey Rourka, který si na tu svou roli musel počkat celkem dlouho. Ale jeho čekání se vyplatilo a Mickey vtiskl " Ramovi " opravdu všechno, smutek, bolest, zklamání ze života, ale také obrovskou vůli a chuť dělat to, co ho baví se všeho nejvíce.... a to je wrestling. ()

Ant

Aronofsky se opět překonal. Příběhu, kde je největší vášní hlavní postavy wrestling, dodal takovou lidskost, o které by se poslednímu Rockymu mohlo jen zdát. Nehraje si na žádné zbytečné happyendy, ale ukazuje život v jeho pravé podobě. Nic z toho by ale nedokázal bez Mickeyho Rourkea, který hraje jako o život, a na kterém stojí celý film. ()

mil@n.fanatik

Důkaz toho, že když člověka něco opravdu baví, tak je pro to shcopen i zemřít... I když doktoři upozorňovali, že další zápasy by už "wrestlař" nemusel vydržet, resp. jeho zdraví, tak stejně se k zápasům vrátil....Tohle je i můj případ, kvůli něčemu co mw fakt baví obětuju skoro vše... 80% ()

Campbell

Abych se přiznal nejsem nijak velký příznivec dramat ze života, myslím že v životě skutečném je tolik skutečných dramat, že na to koukat nějak nemusím. Ale tohle mě upřímě dostalo. Dost dojemný film o Wrestlerovi který se bohužel utápí. Není to tak dobré jako Requiem za sen, ale i tak Aronofsky je prostě klikař a dokonalý tvůrce. Docela mě dostalo jak se film chvíli tváří trošku amatérsky ale aspoň vypadal dost reálně. Navíc Rourke který je tu možná ještě o něco ošklivější než obvykle podává oskarový výkon. Jo je to dobrý ale příště si pustím Requiem ale i tak dávám plno. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis