Flynn Carsen 3: Jidášův kalich

(TV film)
  • Česko Flynn Carsen 3: Kletba Jidášova kalichu (více)

Flynn Carsen získá v Londýně pro knihovnu vzácnou vázu, v níž je ukryt legendární Kámen mudrců. Ještě v sídle aukční firmy však musí o kámen svést bitvu s dalším zájemcem. Sice ho ubrání, radost mu však pokazí zjištění, že ho kvůli pracovní zaneprázdněnosti opustila přítelkyně Katie. Naštvaný Flynn uvažuje, že už nechce být knihovníkem. Obětoval relikviím příliš mnoho a nic z toho nemá. Nakonec si vezme dovolenou a pod vlivem neobvyklého snu se vydá do New Orleans. A to ještě netuší, že se brzy zaplete do smrtelně nebezpečného dobrodružství. Skupina bývalých agentů KGB pod vedením Sergeje Kubicheka totiž hodlá vzkřísit slavného upíra Drákulu a s jeho pomocí stvořit armádu zombie, kterou by použili k ovládnutí světa. Upírovo tělo už mají, teď potřebují získat ještě Jidášův kalich, upírskou verzi svatého grálu, vytvořenou ze třiceti stříbrných, jež dostal Jidáš za zradu Ježíše. S hledáním kalichu jim má pomoci profesor historie Lazlo, kterého právě za tímto účelem unesou. Seznámí se s barovou zpěvačkou Simone, která tvrdí, že se s ním spojila přes jeho sny. Dřív, než mu však stačí vysvětlit, o co jde, jsou napadeni Sergejovými agenty... (TV Prima)

lennyd

Pro svoji velkou "pracovní" vytíženost má Flynn Carson (Noah Wyle) problém najít si nějakou hodnou dívku na trvalejší vztah. Rozhodne se vzít si "dovolenou" a strávit pár dní po barech v New Orleans. Hned v prvním se seznamuje se sympatickou Simone (Stana Katic) - jenže ta není jen tak obyčejnou zpěvačkou, ale zároveň strážkyní cesty k tajemnému Jidášovu kalichu, a Flynn je chtíc-nechtíc zpátky v boji o záchranu světa (tentokrát chce bývalý ruský agent KGB oživit hraběte Drákulu, a s jeho pomocí vrátit lesk Sovětskému svazu)... Uhh, vzpomínám si, že když Nova tento film vysílala, tak už čtrnáct dní dopředu běžely reklamy na hyper-super-megafilm. Sice mi bylo podezřelé, že jsem o něm nikdy neslyšel, ale pro jistotu jsem si jej nahrál. Až nyní na něj došel čas, a já nevěřil svým očím - televizní vykrádačka všeho možného (ať už Cagových Lovců pokladů nebo Drákuly), všechno spatlané do kupy a zkrácené (tudíž chaotické) do necelých 90 minut. No nevím, asi si radši ostatní "díly" nechám ujít ... ()

majxik

A třetí díl triologie o Knihovníkoj, alias Indi Mumie :-D. Bohužel v tomto dílu je inspirace v těchto dvou snímkách nejvíce zdát, dokonce místy zaznívá znělka která je hodně podobná té z indiana Jonese, což ruší docela hodně výsledný efekt. Bohužel ale ani příběh o hraběti drákuloj to nedokáže zachranít, a tak se tento díl spíše prodpadá do podprůměru jak v triologii, tak v celkovém obrazu. ()

yeniczek

Flynn se nesmí brát vážně, když se to dodrží, je to neuvěřitelně zábavný brak. Navíc Noah Wyle je dobrý herec a jeho komediální vlohy nejsou úplně k zahození. 5/10 ()

dragon94

Jednoznačně nejslabší díl tohoto rodinějšího brášky indiána Jonese. Celý film působí tak děsně uměle až to bolí. Dobrodružnou amosféru minulích dílů to nevidělo ani z vlaku. Žádný dobrý moment, žádná zajímavá linie... Dávám jednu hvězdičku za o, že jsou to dokoukal .. 1* 20% ()

Pecival

Ach jo - tohle už se poměrně nepovedlo, čímž potvrdil film klasické schéma klesající kvality pokračování. Kromě nesmírně provařeného tématu, ubylo taktéž nadhledu a humoru (a nebo už to není napotřetí prostě ono), scénář a příběh je nezajímavý, zásadní artefakt najdou pohozený v jakýsi bedně v lodi a celkově z toho čiší nouze o nápady. ()

giovanni3

No 3. díl a 3. zklamání... scénář opět slabí (viz třeba akce v bažině.. popojeli pár metrů a hle neprobádaná 400 let stará loď s pokladem, ale jen 1 pastí + upír se bojí minikřížečku + v místnosti je naprosto vše,aby dělem vyrazil dveře...) což podtrhlo i mizerné zpracování upírů jejich vlastností atd.. (hlavně těch přisluhovačů)... dávám 2z5 jen proto, že se šlověk sem tam zasměje.. ()

iantomasik

Jako vždy hravé, šarmantní, vtipné a tak akorát sebeparodické.A troufám si dokonce tvrdit, že technicky o něco lépe zvládnuté! ()

made1

Nejsem si moc jistá, jestli si Jonathan Frakes chtěl udělat legraci z upírů, historiků nebo samotného Flynna Carsona. V každém případě ať už byl důvod jakýkoli, povedlo se mu natočit parodii na parodii o upírech a jejich lovcích. Jediná kladná věc na celém filmu je obsazení Stany Katic. Výsledkem je má víra, že Flynn Carsen skončí jako trilogie, nebo že se propříště ujme režie někdo s všemi pěti pohromadě. ()

BMAJTZ

Tak mám za sebou i poslední díl, kde hlavní hrdina už není jenom superagent a vyvolený, už se z něj stal světový bojovník se zlem. Kvalitativně jsme někde mezi otřesným prvním dílem a snesitelným druhým. Problém tohoto filmu je v jeho jednoduchosti a neskutečně levnosti. Je patrné na každé minutě filmu, že se značně přiškrtil rozpočet. Na prstech jedné ruky bych spočítal scény, které měly nějaký vliv na děj a to neskutečné protahování naprosto nicneříkajících scén bylo opravdu bijící do očí. I v tomhle dílu se vykrádal Indiana Jones, tentokráte díl první a otisk amuletu ve vosku byl jasnou narážkou. Hlavním wtf filmem byla pirátská loď v bažinách, které si nikdo za ty dvě století nevšiml. A potom ono úžasné probrání z bezvědomí toho černocha na molu, to bylo proboha co? Jinak na Stanu Katic jako upírku se kouká strašně dobře, ale to je tak asi všechno. Je to nuda, místy nelogické a dost hloupé. I to málo co série o knihovníkovi měla a to aspoň nějaké exotické scenérie, jsou tatam a zbylo jenom nudné torzo. Možná si v porovnání s minulými díly protiřečím, ale ani v tomto případě nejsem s touhle sérií spokojený. Tenhle díl si ode mě zaslouží dvě hvězdy, ale nejlepším dílem série shledávám skutečně dvojku. Z vlastní vůle si rozhodně žádný díl téhle série už nikdy nepustím. Mimochodem, v první scéně když Flynn kupuje vázu ve které se nachází kámen mudrců, který může cokoli proměnit ve zlato, je s prominutím minimálně ujetá. Sekretářka málem umře, když za onu vázu utratí milion liber, ale to, že by onen kámen využili na přeměnění čehokoli ve zlato a tím si defakto ty peníze vyrobili, nikdo ani uvažovat nechce. Jo ještě jedna věc, scénu, když Flynn praští svého protivníka do hlavy zatým polštářem, bych chtěl vidět naživo, při rozměrech toho polštáře by vážil tak půl tuny a on si s ním hraje jenom v jedné ruce, ale to už se do toho asi hnípu opravdu hodně. ()

kenkaku

Tak trochu jiný Indiana Jones, který si mě celkem získal. Svérázné pojetí, nadsázka a zábavnost je vyvážena tak akorát, že si nepřipadám ani jako sledovat trapný plagiát Indyo ani jako pokus o lobotomii od Lary Croft. Dobře nastavené a funkční (proč by jinak existovala další dvě pokračování co se mi líbila úplně stejně?). Teď "copy" a "paste" ještě 2x zde a zde :). ()

iXtr3m3

Nie, nie som padlý na hlavu. Jasné, že Carsenovská trilógia je hrozný blud a takmer odpad, ale predsa musím tomuto filmu, tak isto ako jeho ďalším pokračovaniam dať 3 hviezdičky a to len a len z recesie... :-) ()

Benedygtus

na jendu stranu me to bavi..a na druhou me to prijde strasne trapny...a ikdyz jsem shlednul jiz vsechny 3 dili furt jsem v tom hodnoceni rozpacity... davam 2,4* ()

DavidS.

Pokud to jeden pojme jako televizní parodii na Indianu Jonese a podobná dobrodružství, tak se jedná téměř o skvost :) Myslím, že ani sami tvůrci netušili, jakou zábavu nám vlastně naservírovali...A těch hlášek, které kdyby měly být všechny záměrem, tak je prostě nevymyslíte...Kloubouk dolů před knihovníky :) ()

borec999

Vzácny príklad série, v ktorej sú všetky tri filmy rovnakej kvality. Síce sú všetky 3 len priemerné, ale aj to je úspech. Zrejme životná úloha Noaha Wylea, ktorého si neviem vybaviť nijako inak, len ako Flynna Carsena. Neviem, čo viac k tomu napísať. Kliatba Judášovho kalicha je znova záležitosť, ktorá ma vo výsledku nijak neurazila, ale ani nevytrhla zo stoličky. 55% ()

dopita

No je to slabota, ale co od toho taky čekat, žejo. Horší než druhej díl to asi není. Film je jako předchozí díly ujetě srandovní, ale s přibývajícima minutama ztrácí na tempu, na zajímavosti i na humoru. Prostě neškodnej film. ()