Flynn Carsen 3: Jidášův kalich

(TV film)
  • Česko Flynn Carsen 3: Kletba Jidášova kalichu (více)

Flynn Carsen získá v Londýně pro knihovnu vzácnou vázu, v níž je ukryt legendární Kámen mudrců. Ještě v sídle aukční firmy však musí o kámen svést bitvu s dalším zájemcem. Sice ho ubrání, radost mu však pokazí zjištění, že ho kvůli pracovní zaneprázdněnosti opustila přítelkyně Katie. Naštvaný Flynn uvažuje, že už nechce být knihovníkem. Obětoval relikviím příliš mnoho a nic z toho nemá. Nakonec si vezme dovolenou a pod vlivem neobvyklého snu se vydá do New Orleans. A to ještě netuší, že se brzy zaplete do smrtelně nebezpečného dobrodružství. Skupina bývalých agentů KGB pod vedením Sergeje Kubicheka totiž hodlá vzkřísit slavného upíra Drákulu a s jeho pomocí stvořit armádu zombie, kterou by použili k ovládnutí světa. Upírovo tělo už mají, teď potřebují získat ještě Jidášův kalich, upírskou verzi svatého grálu, vytvořenou ze třiceti stříbrných, jež dostal Jidáš za zradu Ježíše. S hledáním kalichu jim má pomoci profesor historie Lazlo, kterého právě za tímto účelem unesou. Seznámí se s barovou zpěvačkou Simone, která tvrdí, že se s ním spojila přes jeho sny. Dřív, než mu však stačí vysvětlit, o co jde, jsou napadeni Sergejovými agenty... (TV Prima)

Pidzey

Flynna jsem vždy považoval za velice chabou variaci na Indyho „Forda“Jonese a proto mě nikdy moc neuhranul i když mám tyhle dobrodružky vcelku rád.U třetího dílu jsem se docela nudil,ale bylo tu pád věcí kvůli který se to dalo strávit alespoň na dvě hvězdy.V první řadě fakt,že jsem viděl hafo větších blbostí,za druhé se tu vyskytovali moji oblíbení upíři (i když triky jejich teleportace byly jasně vykradeni z Jumpera) a za třetí tu je okouzlující Stana Katic.Znova se na to už nepodívám.Pokud chcete viděl nějakou dobrou dobrodružku pusťte si znovu Indyho. ()

Bozvav

Ze všech tří dílů je trojka, alespoň pro mne jednoznačně nejvydařenější. Dialogy dávají smysl, nechybí humor, trocha tajemna, akce a a krásná upírka. Flynn nám zmužněl a prostředí New Orleans je atraktivní na pohled. Jako celek lepší průměr, za mne 80%. ()

sirien

Volnější tempo než jednička, zato zajímavější postavy a vývoj než v jedničce - vlastně asi i lepší, jak jedinčka, kupodivu. Plus samozřejmě Stana Katic přidává jen svou přítomností. ()

Kolssteyn

Nebýt té rutinní plochosti televizních filmů, točených jak na běžícím pásu, mohl to být poměrně koukatelný film. (Taky by nebylo na škodu uvědomit si, jestli je Flynn CarsOn nebo CarsEn a ne v jednom textu používat oba tvary, což působí poměrně neskrývaně diletantsky. ;) ()

char_t

Další Jonesovka, čistě průměrná. Žádný zázrak, co vstoupí do dějin kinematografie, ale na druhou stranu ani žádný brak, který by nestál za podívání. Na jeden nudný večer fajnová zábava. ()

GOREGASM

Krajně fantasmagorická televizní alternativa Indiana Jonese, ve které se tvůrci naštěstí nebojí přiznat hluboce béčkové kořeny, díky čemuž si užijete hromadu nelogičností, kterými tvůrci, ač to zní zvláštně, dokáží pobavit a vážnou tvář snímek odhodil již při prvních kamerových zkouškách. Hlavní postava s tváří Noaha Wyla je navíc vtipálek (místy nevědomě vtipný) bez bázně a hany, kterému nedělá problém tuhle nenáročnou bejkárnu utáhnout. 40% ()

merigieren

na rozdíl od předchozího dílu se mi to nějak líbilo, upírka byla hezká a jinak standardní promluvy z encyklopedie, zloduši, putování za cílem a tak. Moc se tady nestřílí, tak je to takové klidnější putování po historických památkách :-) ()

Skleni

Na začiatok musím povedať, že je to zatial najlepšia časť série a dúfam, že nie posledná. Kvalita sa stupňuje, i keď len pomalými krôčikmi, no stupňuje. Scenár bol pomerne dobrý aj dej. Ale herecké výkony najmä boj upírov mi pripadal smiešny. Ale ja považujem knihovníka ako nevyčerpateľnú studňu, ktorá, ak sa v nej bude pokračovať, raz určite ponúkne aj dačo viac. 73% ()

kamil0606

Ďalší Flynn Carsen, ďalšia blbosť. Tentokrát vyniká ohromnou nudou, nezaujímavosťou a blbosťou deja... že ich to baví ešte točiť ()

Torgal

Flynn Carsen sa mi pozdáva čoraz viac. Keď sa človek naučí nevnímať ho ako druhého Indiana Jonesa, ale berie ho ako sebaparodujúcu postavu, tak sa pri sledovaní jeho filmov náramne baví. A to aj napriek béčkovému príbehu a podpriemernému technickému spracovaniu (hlavne tie triky). 5+/10 ()

pepa3rd

Po zhlédnutí prvních dvou dílů jsem se docela těšil na pokračování a i potřetí jsem se vcelku slušně bavil. Nesmíte tu sice moc přemýšlet, ale rozhodně nebudete dostavat neutuchající chuť utéci od televize. Porovnávat film s Indianem Jonesem nemá smysl, ale rozhodně jsem se bavil víc jak u poslední Mumie, což je vzhledem k rozpočtům obou filmů smutné. Těším se na pokračování :). 50 % ()

Stíba

No já nevím, první dva díly Flynna se mi líbily ale tady už to podle mě s knihovníkem trochu přehnali. Byl sem docela zklamán a místy mi to přišlo až trochz trapné. Ale Stana Katic byla fajn :-) ()

ex.it

Když si pokusím odmyslet ten příšerný závěr, stupidní vtipy (našlo se i pár dobrých, ale jen pár) a taky scénář, který mě v zásadě po jedničce a dvojce ničím nepřekvapil, tak říkám - průměrný film. Jenže bohužel, ať dělám, co dělám, ten zbytek si prostě odmyslet nemůžu. ()

Nail

Čekal jsem děs a běs a kupodivu dobré pokoukání. Efekty teda byly dosti přehnané a bylo vidět, že je to počítačové až moc, ale jinak byl film plný akce, napínavý a občas i ta sranda (i když občas hodně slabá). Celkově pěkných 50% ()

anitae

Hodnotím trošku jinak protože se jedná o knihovníka - ale jinak je to děsná slátanina, je tu úplně všechno od Noemovy archy až po upíry, ale na druhou stranu to byla docela sranda. 2* +1* za hlavního hrdinu;) ()