Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majitel velké zbrojařské firmy a vynálezce speciálního obleku Iron Mana, odmítá snahy vlády o vydání své technologie pro potřeby armády a tvrdí, že nepřátelé státu jsou ve vývoji o mnoho let pozadu. K jeho velkému překvapení se na závodech v Monze objeví podivný muž, který ve velmi podobném obleku vyvolá nejdříve autonehodu závodních formulí a následně napadne Starka. Útočníkem je Ivan Vanko, zneuznaný potomek ruského vědce, který kdysi pomáhal Tonyho otci založit Stark Technologies. Z vězení ho unese Tonyho konkurent Hammer, který chce, aby mu tajně vyrobil obleky Iron Mana. Jenže Vanko začne pracovat na takzvaných drondech - válečných robotech. Pro sebe si vyrobí svůj vlastní oblek Iron Mana a na výstavě technologických válečných novinek pomocí svého tajného softwaru a robotů napadne diváky a Tonyho... (TV Nova)

Thomick

Takhle teda ne. Zatimco X-Meni se po výbornym začátku ubrali k psychologičtějšímu pokračování a přišli s dalšim skvostem, Iron Man si vybral cestu větší bombastičnosti, včetně daleko hvězdnějšího obsazení - a docela dobře pohořel. Nevyvedly se vedlejší postavy (strnulá, ve výsledku skoro až asexuální Scarlett + přespříliš teatrální Rockwellův "záporák"), zápletka působila fádně, hlášky nebyly tak úderný, z úvodních několika minut až moc čišela velkohubost a zahleděnost do sebe sama. No, nezbývá než doufat, že aspoň ta trojka jedničku rozvede plošnějc; čili důstojnějc. ()

Sofia

Ironie v každé druhé větě a ďábelsky sexy Robert Downey Jr. Na druhou stranu ale taky spousta bla bla bla řečí a notoricky provařené téma "mám komplex ze svého otce". Akce se v podstatě zcvrkla na tři větší scény (formule, narozeninová party a konečný souboj), což se mi zdálo na dvouhodinový film docela málo. Obsazení Mickeyho Rourkea bezvadné, o Scarlett Johansson už by se dalo diskutovat. ()

SLOTH

" I am Iron man " touto vetou mel film o iron manovi zkoncit a vešel by do dějin... takle se jen jedna o nudnou konverzacku s nic moc akcnimi scenami a par vtipky ()

claudel

Málokdo by se díval na druhý díl filmu, jehož prvnímu dílu udělil jednu hvězdu. Já jsem do toho šel kvůli Mickey Rourkovi. Ten mě nezklamal, stejně jako Sam Rockwell, jinak se opakovala nuda a šeď z jedničky. Jedna akční scéna na padesát minut je proklatě málo. A trochu svižnější závěr to už nezachránil. Mickey Rourke měl dostat víc prostoru. Dvě hvězdičky tedy za něj a Sama Rockwella a půltá za pár efektních kopů Scarlett Johansson. ()

ReneeS

Kompulzivní chování, sklony k sebedestruktivnímu chování, ukázkový narcismus ... no, vždycky jsem si myslela, že Clark Kent je mnohem zajímavější než Superman, ale takový Tony Stark je naprostá třída. Ano, blýštivý oblek, výbuchy, světélkující biče, to vše je pěkné ...na chvíli, pak omrzí....ale sebestřednost a drzost Tonyho Starka těší pořád. ()

ARI50

Dvojka dostala nový level iron man je vylepšený a ne sám a má proti sobě solidního protivníka takže se člověk dobře baví u sledováni filmu. ()

Ištván87

Jsou to lepší tři, ale i tak si nemůžu odpustit jeden poznatek... WTF??? Tak skvělá herecká sestava a oni půlku filmu vyplýtvají na tom, jak se všichni navážejí do Tonyho Starka, který se ani moc nebrání, čímž jim dává za pravdu a tím pádem u mě přichází o body... Tohle tedy pánové přehnali.... A přitom tam záporáky hrají Sam Rockwell a Mickey Rourke..... Někde mezi pětašedesáti a sedmdesáti procenty.... ()

mm13

Zdarne to utiahli, ale že by sa švihli, tak to zas nie. Iron Man si ide svojou cestou, spôsob akým k divákovi prehovára ho od ostatných komiksových filmov odlišuje a je tu slušná šanca, že sa v trojke dočkáme zmysluplného vyvrcholenia (alebo to skočí rovno do Avengers?). Zároveň tomu ale chýba niečo s väčším než len postačujúcim nábojom, nemá to nič, čo by prekvapilo, zarazilo, prinútilo spozornieť. Priletí, pobaví, odletí, čistá práca, nezostáva po ňom ani molekula ozónu. Vaše sebavedomie je pán Favreau akurátne, práca poctivá, troška chlapčenskej drzosti ale môžte primiešať. ()

Fevas

Nezklame, ale nepotěší. Musím se přiznat, že kvůli jedničce jsem toho čekala víc. Ale takové je holt prokletí druhých dílů - nikdy to na jedničku nedosáhne. ()

MáŠa

Kouknul jsem na to znovu po třetím dílu a Avengers a snad jsem to i zpětně docenil. Akční stránka nic světoborného, ale zbytek paráda. Místy vtipné, je to pěkné, jak spolu jednotlivé filmy zapadají, zatím se furt těším, co bude dál :) ()

luka4615

Druhý Iron Man na staršího bratříčka poměrně dost ztrácí ve svižnosti a podání samotném. Jako by Favreau usnul na vavřínech a říkal si, že to nějak dopadne. I když je Downeyho charisma stále obrovské, film celý to neutáhne. A začne Vám to být jasné ve chvíli, kdy do Vás začne režisér pumpovat záběry bez návaznosti, nebo když se Iron Man potýká s nevýrazným záporákem v podání Mickeyho Rourka. Z jeho rozervané postavy na cestě za pomstou se dozajisté dalo "vytřískat" mnohem více. „Sir, I'm gonna have to ask you to exit the donut.“ ()

Sawy

Do kina jsem šel na druhého Železňáka natěšený na špičkovou zábavu na začátek filmového léta.V klidu jsem se usadil do sedačky a čekal na film.A pak to na mě najednou začalo mluvit česky! Říkám si,nesedím ve špatném sále?Je to fakt Iron Man?! Proboha,aspoň by mohli provozovatelé kina být tak hodní a napsat do programu,že je film nadabovaný a ne s titulkama! Tenhle počáteční šok mě hodně rozladil a pak už se to se mnou vezlo přes celý film.Dabovat Roberta Downeyho Jr. je totiž šílenost,jeho hlasový projev je stejně důležitý jako herectví.Možná i proto je pro mě dvojka Iron Mana jednoznačně horším filmem než první díl.Zatímco jednička byla nahláškovaná od začátku do konce,měla neuvěřitelný spád a švih,dvojka nemá prakticky nic z toho.Díky dabingu se totiž ztratila většina hlášek,nezasmál jsem se ani jednou,možná mi párkrát zacukaly koutky,ale jinak nic.Jon Favreau navíc absolutně nezvládl akční stránku filmu a tak i nepříliš akční jednička vypadá vedle dvojky jako nabušený velkofilm plný výbuchů.Půl hodiny se čeká na první akci a když přijde,není to žádná sláva.A to je bitka v Monacu prakticky akční vrchol filmu,protože závěr je nezvládnutý a absolutně negradovaný.Trailer prostě po akční stránce sliboval mnohem víc,než dokázal splnit.Vrcholem filmu je tak nevyhnutelně Starkovo tvoření nového prvku potřebného do kostýmu,které konečně připomene hravost jedničky.Ale jedna skvělá scéna,to je bohužel málo.A jako svižná konverzačka by film fungoval pouze v originálním znění... Za co tedy ty tři hvězdičky? No za skvělé herce přeci! O dabovaném Downeym nemá cenu mluvit a dabing také dost pohřbil jinak výbornou Gwyneth Paltrow.Dvojice záporáku je ale skutečně luxusní.Mickey Rourke vyniká hlavně na začátku,kdy je jeho ruský vědec Ivan Vanko správně tajemný a charismatický.Je proto škoda,že se z něj v závěru stane jen klasický komiksový záporák ve velkém kovovém brnění.A Sam Rockwell to je ještě vyšší liga,jeho karikatura na Downeyho výkon je k sežrání a neskonale zábavná.Samuel L. Jackson prostě JE Nick Fury,tahle role mu sedí jak prdel na hrnec a je velkým příslibem pro budoucnost marvelovských filmů.Stejně jako strašně sexy Scarlett Johansson s rudými vlasy a v šíleně těsném oblečku jako Černá vdova,která je pro Avengers jako dělaná a rozhodně bych se nezlobil ani za její samostatný spin-off.Rozhodně by byl zajímavější,než další díly Hulka.Z herecké sestavy mi nesedí jen Don Cheadle.To je ale spíš scénářem než hercem.Zatímco Terrence Howard byl jako Rhody prostě sympaťák,Cheadle se k Tonymu nechová zrovna loajálně a několikrát jsem měl chuť ho pořádně nakopnout.War Machine ale bude znovu potřeba pro Avengers,takže doufám,že se s tou postavou ještě trochu zapracuje.Jako celek je druhý Iron Man docela zklamání,ale každý,komu se podaří vyhnout dabingu,musí můj komentář brát s rezervou,dabing prostě musel ovlivnit každého.Já vážně uvažuju,že pokud se mi podaří najít titulkovanou kopii,půjdu podruhé a užiju si to podstatně víc.Po skvělém startu v podobě prvního Iron Mana začíná Marvel zabředat do rutiny průměrných blockbusterů a byla by škoda,kdyby tam zůstal.Capitan America a hlavně Thor vypadají moc zajímavě,Avengers jsou jedním z nejočekávanějších filmů všech dob a já doufám,že se to Marvelu přes jisté komplikace podaří dotáhnout do zdárného konce,propojí svůj filmový svět stejně skvěle jako ten komiksový a z celého tohoto snažení vznikne něco,co nemá v kinematografii obdoby.Potenciál tu je obrovský,stačí ho jen pořádně využít. 60 % () (méně) (více)

Morholt

Mě to přišlo prakticky stejný jako jednička. Samozřejmě že to nakynulo o nějaká ta herecká jména, ale vlastně kromě Rockwella to nebylo znát. Přesto jsem se nenudil, protože Downey odehrál opět na jedničku a akce, i když nebyla extra strhující a nadupaná, dokázala zabavit. 65% ()

Lucasion

Iron man se vrací s novým pokračováním. Robert Downey Jr. se položil do role a vklouzl do ní stejně hladce, jako je uvedena hlavní postava v úvodní scéně. Scarlett Johansson a Mickey Rourke jsou velmi vítanými přírůstky. Opět hraje stejná hudba a zase se tu najdou hlášky, výbuchy a taky náš kovový kamarád. Scéna s formulemi a uvedení padoucha na scénu je výborné. Ten, kdo viděl, tak ví, o čem mluvím. Ovšem následně to jde od deseti k pěti. Rourke je jako zloduch určitě zajímavý charakter, ale ve výsledku je to opět finální boj s dvěma plecháčema. Mě tedy jde do hlavy myšlenka - To už jsem viděl. Nechci souboj plecháčů, ale chci něco jiného. Iron man 2 je stejně dobrý jako první díl. To je největší plus a také zároveň největší mínus. Dělá podobné chyby a to se mi prostě nezdá. I když je to stále výborná podívaná. (87 procent) ()

ScarPoul

Film, ktorý je vláčny vtedy keď nemá, a ktorý je rýchlo pozliepaný z rôznych scén a dialógov, a práve tento rýchlokvašák s toho robí len pokračovanie filmu, ktorý ma pevný, nemenný komiksový základ a šarmantných hrdinov, ktorý si svoje úlohe užívajú a na plátne pôsobia sebavedome. Ostatné zložky, sú už potom jednoducho nedotiahnuté. Hlavná chyba patrí, ale scenáru. Snaha o najneskutočnejšie hláškovanie, tu jednoducho nefunguje a keď zo sekundy na sekundu Downey Jr. prebieha zo smutného hrdinu na cynika, tak to bije do očí a hlavne to pôsobí neprirodzene. Málo priestoru dostáva aj Mickey Rourke, ktorého záporák je naozaj husiu kožu naháňajúci. Ale pocit z neho vyšumí skôr ako by sa vám mal poriadne zhnusiť. Namiesto toho sa vám dostáva ale až nadbytok Sama Rockwella, ktorý po chvíli začne liezť na nervy. Musím, ale pochváliť neskutočne pôsobivé vskuvky z agentom SHIELDU - Furym v podaní Samuel. L. Jacksona. Naozaj mu tá úloha po dlhej dobe sadla. Inak nemám veľa výhrad. Favreau je zručný režisér a ponúka pár vizuálnych vychytávok a akčné scény majú tiež svoju silu. Ako vravím, dosť to padá na slabom scenári a fakte, že to všetko pôsobí ako rýchlo natočený film. Malo to byť lepšie ako jednotka a takto to zostalo tesne za ňou. ale Thorovo kladivo na konci, navnadilo znamenite. ()

maseer2

nečekal jsem to, ale dvojka mě nadchla snad ještě víc než první díl.. výborné herecké obsazení (v čele s opět cool Robertem Downeym, správně ošlehaným Mickeym Rourkem a jako vždy úžasnou Scarlett Johansson) září ve snímku, který má prostě koule - hromada akce, vtipné hlášky, krásné ženy, nablýskaná auta a tucty zbraní.. ne, ani projekce v letním kině s otřesným dabingem a pár "záseky", při kterých se pokaždé vytratila asi minuta děje, mi nezabrání v tom, abych tomuhle ultrazábavnému blockbusteru dal 5 hvězd.. a doufám, že se dočkáme trojky ! :)) ()

PROROK14

Trochu menej akcie ako by som čakal. Na dvojhodinový film je jej tu ozaj strašne málo. Škoda. Prvý diel sa mi páčil viac. ()

BoPo

Dvojka je z môjho pohľadu lepšia ako prvý Iron Man. Je to predovšetkým zásluhou súperov. Sam Rockwell a predovšetkým Mickey Rourke, ktorý si aj napriek malému priestoru ukradol film pre seba. Ak by mu venovali viac priestoru a pozornosti, pomohlo by to celému filmu. Takto je to popcornová zábava, na ktorú človek nebude spomínať. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Zahajovací koncert třetího ročníku Composers Summit Prague představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Mezi významné osobnosti patří… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (více)