Invaze žraloků (TV film)

Žraločia svorka

Akční / Drama / Horor / Thriller

USA, 2008, 160 min

• Steffa

Nechci hodnotit film, u kterého jsem viděl jen půlku (přesně řečeno druhý díl) ale u Invaze žraloků to s klidným svědomím udělám. Film je plný nelogičností (ať už je to chování lidí, žraloků nebo úžasné snímky z družice) a nelze ho chápat jinak než výbornou příležitost pro pobavení. Bohužel v popisu filmu chybí žánr komedie a tak hodnocení odpad sedí naprosto přesně.(7.1.2010)

Ve filmu najdete snad úplně všechna klišé ze zvířecích horrorů. Samotní žraloci jsou pochopitelně digitální, ale docela slušně udělaní. Na TV film má slušné herecké obsazení a hlavně hodně vysoký bodycount. Počet zabitých jsem přestal počítat někdy po hodině filmu. A tohle nikdo ve filmu nevyšetřuje! Souhlasím s kritikou přemrštěné stopáže, minimálně hodinu bych vynechal.(20.12.2009)

• Aluska88

"Kalifornský horský had" Daryl Hannah byla zřejmě též úporně zasažena dopadem celosvětové ekonomické krize, když se rozhodla, že se zaskvěje v tomto pokleslém snímku. Překvapil mě Roark Critchlow, jehož si pamatuji coby jednu z postav nekončící soap opery Tak jde čas, a který si sem odskočil, aby čelil konečnému řešení žraločí otázky. Kromě hezkých a poměrně sympatických ženských tváří, malebného pobřeží, zrychleného žraločího roje, hejna, davu či hemžení (takto různorodě by mohl znít doslovný překlad), nevýrazného postupu děje a pochybné hlavní myšlenky (vypuštění chemikálií do celé zátoky, následné zamoření a zahubení veškeré vodní fauny, kromě žraloků ovšem, kterým se zvýší agresivita a jejich následná spolupráce na vzájemném přežití, mi přišlo poněkud nesmyslné) Vás toho v zátoce s líbivým názvem Full Moon Bay o mnoho více nečeká. Druhá část je totální scénáristický kolaps. Nejvíce asi slovní, v několika scénách i dějový. Se závěrem filmu (jak je vlastně odrazili?) jsem si raději ani nelámala hlavu. A úplný konec jsem čekala výraznější, klišovitější. Takto jen zbytečné prodlužování s marným očekáváním. Ani ne tak úplně nejhorší, jako celkově o ničem. Vždyť už to znáte nazpaměť i pozpátku. "Co když z toho svinstva budu mít rakovinu, nebo mi třeba vyroste další ruka?"(6.1.2010)

• Ded@M@tes

Nemůžu jinak je to fakt děs... A především by se měli tvůrci kouknout na Čelisti, pak by to nemusel být takový paskvil. Např. animace žraloků, tak to přímo zabíjí. A radši si rozmyslete jestli se na to dívat, protože strávit 3 hodiny touhle invazí není až tak super. To se radši dívat do vany plné vody. ( Hodnocení: 0/10 )(13.1.2010)

• tron

„Som prvý raz takto blízko ľudožravých príšer... Manželku nerátam.“ Najskôr si pozriete ČEĽUSTE a poviete si „to je bomba“. A tak začnete hľadať ďalšie dobré žraločie horory. Ale nenájdete. Prejdete všetky roky výroby a kontinenty (videofilm MODRÝ DÉMON, televízna KRVAVÁ VODA s Louom Diamondom Phillipsom, televízna mini-séria NETVOR). Zbytočne. Zistíte, že za celé DESAŤROČIA od Spielberga vzniklo len niekoľko vydarenejších „spriaznených“ kusov. Ale žiadne majstrovské - i v tých vydarenejších alebo žiadny žralok nebol (KOSATKA ZABIJAK, DEEP STAR 6, KRAKATICA). Inak samé blbé nemecké televízne žraločiny (MALLORCA – ŽRALOK ÚTOČÍ) a ďalšie tri ČEĽUSTE, ktoré oproti iným žraločím hororom (taliansky POSLEDNÝ ŽRALOK) pôsobia ako klasika. Divák začne byť vďačný za ZRADNÚ HLBOČINU, ktorú mnohí v zúfalosti, prameniacej z nedostatku kvalitných žraločích hororov, vyhlasujú za výbornú. Preto v takomto rozpoložení máte dve možnosti. Alebo sa na žraločie horory vybodnete alebo nie, no nebudete sa rozhorčovať nad zlými podnikateľmi, ktorí do mora vypúšťajú toxický odpad, nebudete sa čudovať neustále prítomným starostom, ktorí šerifovi neveria vetu "máme tu ľudožrúta, zatvorte pláže“ a radšej sa sústredíte iba na plutvy, približujúce sa k hysterickej obeti. Keďže patrím do druhej skupiny divákov, na 160-minútovú TV mini-sériu s charizmatickým názvom ŽRALOČIA SVORKA som sa tešil niekoľko dní dopredu. Výsledok ma vlastne príjemne zaskočil – digitálne žraloky nevyzerajú digitálne, dokonca sa jedná, čo sa veľkosti týka, o normálne jedince, čo je príjemne realistické. Prekvapil ma vysoký bodycount - už v úvodnej polhodine zomrie, nadnesene povedané, viac ľudí, ako v celej sérii ČEĽUSTE. Poteší herecké obsadenie (F. Murray Abraham, opakujúci svojho mentorského vedca z MIMICU) a atmosféra. Škoda, že viac scén nedostalo 8-ročné dievčatko, ktoré má strach z vody a tak ju neustále nejaký dospelý prehovára na plávanie, na čo ho zožerie žralok; dievčatko vždy prežije, no je také šokované (postupne sa ale naučí brať jednotlivé úmrtia s nadhľadom), že to nevie rodičom povedať a tak sa situácia opakuje... zaslúžila by si vlastný film.(17.8.2009)