Invaze žraloků (TV film)

Žraločia svorka

Akční / Drama / Horor / Thriller

USA, 2008, 160 min

• SOLOM.

Co se hororů se zvířecí tématikou týče, tak jim věnuji docela velkou pozornost a asi ani nespočítám, na kolik jsem už napsal recenze. Především pak na ty, kde figurují žraloci. Tomuto kousku jsem se však již několik měsíců záměrně vyhýbal, protože mě odrazovala ta přepálená stopáž. Televizní film s více než 160 minutami – hrůzostrašná kombinace. Nakonec jsem ale stejně neodolal. Mrzké procentuální hodnocení na CSFD (12%) bylo jasným varováním, že ani tentokrát nepůjde o žádný klenot. Čelisti tak opět zůstaly nepřekonány, ale zato se céčkové braky dočkali dalšího přírůstku do své početné skupiny. Asi největší ránu do palice by si zasloužili samotní scénáristé. Vzhledem k tomu že na to byli dva, si mohli dát alespoň trochu práce s vymyšlením nějaké originální zápletky. Místo toho se dočkáme dlouhatánské nudy, která navíc postrádá logiku a při většině scén bude divák jen nevěřícně zírat na obrazovku. Obětí je tu sice opravdu celá kupa (pomalu jsem se začal bát, že žraloci sežerou celé městečko a nikdo si toho za celou dobu ani nevšimne), nicméně ty nikomu nechybí a navíc většina z nich je na stejné brdo. Což se nakonec ukázalo býti ještě únavnější, než debilita jednotlivých postav.(30.9.2017)

• Gerret

S komentářem sem si počkal až uvidím i 2. část tohoto filmu (Tv Nova to vysílala ve 2 částech). Byl podprůměrný film s ne moc zajímavým dějem. Hned ze začátku tam žraloci požíraj lidi a kolem se neděje nic zvláštního a už si ani pořádně nedovedu vybavit ten děj okolo. Aspoň ty ** si to zaslouží za to že se na to dalo dívat, protože jsem viděl i horší filmy. Hodnocení 45%.(6.1.2010)

• djbarrel

Jak hluboko se dá klesnout při pokusu o natočení "zajímavého" filmu se žraloky ? No hluboko ... Jen málokdy se vidí film s takřka tříhodinovou stopáží, ve kterém není nic co by stálo za zmínku. Naprosto klišovitý příběh o ničem, hodně špatná digitální animace žraloků a hlavně naprosto nepochopitelné věci. Takže zlý magnát vypouští fosfor do zátoky a zabije všechny ryby, ale žralokům to samozřejmně neublíží, ba naopak, vyprovokuje je to k akci. A ta akce opravdu stojí za to. Si asi autoři mysleli že lidi jsou neskutečně tupý dementi aby jim sežrali tenhle příběh, nebo jinak si to nedokážu vysvětlit. Perličkou snad zůstává, že půlku filmu nerušeně žraloci požírají obyvatele městečka, ale nikdo to neví ! A podobných kravin je ve filmu víc. Naprosto, ale naprosto stupidní, blbý, otřesný a samozřejmně zbytečný film. 0 %(23.8.2011)

• HomeAlone

Tak ci tak , no az take slabe hodnotenie si tento film nezasluzi . V prvom rade sa nejedna o nekvalitny kino film s vysokym rozpoctom , ale slusne natoceny tv film a malym rozpoctom . V druhom rade , digitalna stranka ako samotne zraloky a ich utoky niesu vobec trapne zobrazene a taktiez niesu prehnane . Na Zralociu Svorku treba pozerat ako na tv film a nie ako na film , ktory sa chce co i len trochu priblizit k Celustiam , alebo ich kopirovat . V celku sa jedna o dobre zvladnuti tv film(12.6.2011)

• Brouk

Sbohem, mí oblíbení hrdinové, superhrdinové.... všechny Vás strčí do kapsy klan bratrů Wilderovch, podporovaných profesorem "Salierim".... :-) Těm stačí trocha akčního ježdění po moři či na silnici, párkrát kváknou do vysílačky, sem tam heslovitě do mobilu a je to.... Tisíce zmutatnělých žraloků se třese, Greenpeace a další ekologové si radostí mnou ruce, jak jim bez přičinění vyčistí půl Kalifornského pobřeží. A aby toho nebylo málo, oba bratři jsou morálně na ještě vyšší úrovni než Mirek Dušín..... A tak jak říkám... sbohem ostatní hrdinové... Padouši, mutanti a šmejdi z vesmíru třeste se!!!! Widerovi jdou do akce..... Hnus fialovej....(8.1.2010)