Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Série(2) / Epizody(40)

intheend

Jsem milovník SG, miluju jak SG-1, tak SGA a miluju i Universe. Je pravda, že prvních 10 dílů nebylo nic moc. Jenže pak se ten seriál skvěle rozjel a 2. série je úplně perfektní. Universe se nedá srovnat s minulými seriémi, protože je úplně jinej. Stejný je tam leda to, že se občas prochází hvězdnými branami a občas se tam mihne někdo z SG-1. Výborný herecký výkony v čele s Carlylem a další herci rozhodně nepokulhávají. Výborna hudba i atmosféra. Prostě skvělý seriál, který kdyby neměl název Stargate, tak by měl určitě lepší hodnocení, protože takhle je strašně srovnávanej s SG-1 a SGA. Nemůžu jinak než za 5* a doufám, že se tvůrci někdy v budoucnu rozhodnou pokračovat. ()

omnihash

Dospělej bráška pubertálního stargate. Bohužel, spojení s předchozíma seriálama mu hodně ublížilo, neboť dementní diváci dementního seriálu stargate nepobírali, že se najednou děje něco reálnýho a že už to není o bandě čtyř superhrdinů pobíhjajících náhodně po vesmíru a že je, nedejbože, občas potřeba použít i mozek. ()

kreidlp

StarGate byl jasně vyhraněný, divák na konci serie věděl, že ačkoliv to vypadá, že ze Zemí je konec, tak nakonec to dopadlo dobře. Tato serie se pokoušela napodobit Battlestar Galacticu a moc se jim to nepodařilo. Podle mne to byl propadák. ()

SunnyMan

SG1, SGA jsou prostě srdcovky, SGU zpočátku přineslo zděšení, neb po prvních deseti dílech jsem jej označoval za SGP - buď to bylo o tom, kdo si to s kým rozdává - potom P jako Porn.....a pokud tuhle "důležitou" součást prvních deseti dílů vynechám, pak P jako Pitomost........JENŽE.....on pak přijde díl jedenáctý, s ním seo objeví emzáci a začne to bejt i trochu zajímavý.....a pak přijde druhá série, odblokování lodního ovládání a začne to být opravdu dobrý....a pak to nějaký ZKURV*NEC típne ve chvíli, když se celý seriál perfektně rozjede......první čtvrtinu možná omluvit lze, ale takovéhle useknutí, navíc poté, když se zázrakem z blafu stane velmi poživatelná lahůdka, za to šéfy SyFy poslat do KLDR v amerických uniformách se špionskou výbavou.....šmejdum by tam srovnali pérka,,,, ()

r.carlos

Třetí pokračování oblíbeného seriálu v podstatě jen těží z úspěchu předchozích seriálů a kromě velkého naquadahového kruhu, kterým se prochází do jiných světů, nemá ani moc společného. Aby se nepřerušila kontinuita, objeví se tam občas aspoň Richard Dean Anderson v roli generála O’Neilla, ale je to jen takový poslední výdech. Pokud šel seriál SG Atlantis o hvězdičku dolů oproti SG-1, SG Universe šel ještě níže než SG Atlantis. Jinak seriál není vyloženě špatný, ale i divácký zájem klesl, což se seriálu stalo osudným – televize SyFy po odvysílání dvou řad neměla zájem pokračovat. Seriál prostě není ničím výjimečným, podobných kolují v televizích spousty. ()

Tomikxnm

Ne, ne, ne všechno špatně. Taková telenovela na antické lodi. Ano sice bylo pěkné zaměřit se více na mezilidské vztahy, ale k hvězdné bráně to prostě nesedí. Universe se snaží tvářit vážně, ale co si budeme namlouvat moc mu to nejde. Celkově vzato je to jedna velká nuda. A za co teda ty tři hvězdy ? Mno zas tak hrozný to není, ke konci první série začíná seriál nabírat na obrátkách a lehce připomínat klasickou SG. *Úprava: druhé sérii se dá vytknout snad jen to, že skončila. Jedna hvězda navíc za druhou sérku. ()

StressMode

Tak už jsem zamáčkl slzu po posledním dílu a cítim se oprávněnej to hodnotit. Musim přiznat, že v průběhu první série sem měl sto chutí to vzdát. Pilot se zdařil, ale co následovalo bylo jen kecání beze smyslu, bez humoru, bez akce, bez napětí a sem tam nějakej sex :D To mi nestačilo. Značka Stargate samotná mě donutila to nevzdat a sem tomu rád. Druhá série nabrala grády a i když byl dost poznat omezenej rozpočet, hlavně co se týče vizuálních efektů, byl sem spokojenej. Neni to SG-1 neni to Atlantis, ale našlo to svojí cestu. Paradoxní je, že asi příliš moc pozdě. I když se seriál zlepšil o mnoho víc diváků už nenabral, nehledě na finanční situaci MGM. Škoda, materiálu na další pokračování by bylo dost. No a tim nám končí asi na dlouhou dobu celej svět Stargate. Nechápu proč MGM nechce pokračovat a zároveň nechce prodat licenci. To se mi zdá dětinský. Ale co, sem si celkem jistej, že v budoucnosti o Stargate ještě uslyšíme a jako návrat po delší době by se mohl zase těšit velkýmu zájmu. Jen ať to nepodělaj. Zatím sbohem... ()

t3st1k

Tento seriál byl zajímavým počinem, škoda že byl ukončen předčasně, díky malé sledovanosti. Některé díly nadchnou u jiných si divák řekne, že radši neměli být vůbec natočeny (naštěstí jich není mnoho). Zajímavý příběh, dobré herecké obsazení i občasné účinkování postav z SG1 potěší. U seriálu se mi líbí hudba i bitevní scény destiny, rozmanitost ufonských ras. SGU jede po úplně jiné dějové linii oproti SG1 a Atlantis což určitě potěší. K 5 hvězdičkám má tento seriál daleko, ale 4 si určitě zaslouží až na díl z druhé série „Cloverdale“ ten si zaslouží ohodnocení „ODPAD“ ()

Tomulka

Dávám jednu hvězdu a to jsem se musel fakt držet, protože mé sklamání je obrovské. Považuji se za fanouška SG takže jsem si dal tu práci a přemohl jsem se koukat až někde do půlky druhé serie, ale už fakt dost. Teď si dovolím pár věcí ze seriálu. Velký nápad s antiskou lodí vypuštěnou v začátcích antické civilizace s velkým záměrem, který nám je samozřejmě zahalen má obrovský potenciál. Jenomže ten nebyl využit. Chápu že se to musí něják rozjet a že se na začátku potýkala posádka se základníma potřebama to bych bral jeden díl maximálně dva a stačí, čtyři už jsou fakt moc. Dále mi neskutečně vadilo, že (asi pro nedostatek peněz) je loď opravdu velmi slabá co se týče interiéru na antiky až příliž. Ale to by se dalo taky skousnou. Planety (teda těch pár co jich navštíví jsou také odfláknuté). Základní myšlenka SG chození bránou a objevování nového je zde nepochopitelně usunuta velmi do pozadí. A tak nám ze seriálu vzniká tak trochu sitcom v pár místnostech na lodi, jídelna místnost s bránou a prozatimní velící centrum. To by se taky dalo, ale na to musíte mít dokonale propracované postavy a nám se nabízí snad jen jedna dobře napsaná a zahraná postava a tím je Robert Carlyle a jeho postava Rushe. Místy je Carlyle kostnatý, ale jinak je to výborná postava bez které by to nebylo ani na tu jednu hvězdu. Ostatní jsou totálně mimo. Ale největší kámen úrazu při tom všem je totálně špatně fungující struktura velení a armáda vůbec. Při tom svém dokonalém americkém vojenském systému obvzláště ve složkách v tak velkém utajení je až s podivem jak funguje vojenská jednotka na destiny. A při tom, že si hraje seriál na psychologické drama je to hodně špatně odvedená práce. U SGC a SGA člověk takové věci toleruje , protože přece jenom to jsou herci a ne vojáci ale hlavně proto, že je děj svižný a přináší nám pořád něco nového a zajimavého, zábavného, prostě většinou nemáte čas fárat nad detaily, ale SGU to je něco jiného. Je to velký rušivý element a ten poslední díl (co jsem viděl) tomu dal korunu (proto také s tím končím). Jako , aby šly vojáci s takovým výcvikem proti nepříteli o kterém ví, že je výborně vybaven a je to perfektní lstivý voják schopný vést partizánskou válku. A šly na něj jak prasátka na porážku, středem pouště, v kaňonu, kde bych je sestřelil aji já (a co teprve tipek se sniperkou) a tak jim (rejžovi) nezbyde nic jiného než, aby se borec nikdy netrefil (což je spodivem protože do té chvíle se vždy trefil naprosto přesně a rychle). A pak ho dostane opět Carlyle svou lstí, která vůbec není domyšlená (prostě drsoň s velkým, ale s velkým štěstím) a všichni jsou v pohodě i když nikdo neuposlechl rozkaz a civilisti dělaj na vlastní pěst práci vojáků jako největší machři. Všichni vojáci jsou na marodce a jeden inťouš udělá všechnu jejich práci za ně a zabije tipka co vystřílel úplně přesně, efektivně a rychle celou super americkou jednotku. Tvůrci SGU běžte už fakt do háje. To už si o divácích fakt myslíte, že jsou úplný paka nebo co? Jo a ty situace s kameny no to tak to je fakt bomba (to byla těžká ironie). S těmi kameny tomu dali fakt korunu, to je paskvil!!! Raději kameny nebudu rozebírat. A tak celý seriál (předpokládám, že v tomto duchu to pojede aji dál když se to po serii a půl neobrátilo nikam a neposunulo nikam) je opravdu velké sklamání a to bych tu mohl psát stohy řádků a rozebírak každej díl, ale ve finále stačí napsat nuda, spousta blbostí, náznaky velkých věci, ale skutek utek, postavy slabé až na jednu, efekty z roku jedna dvě a furt se neděle žádná pořádná akce. Končím jsou mnohem lepší seriály, to určitě jsou. Nestrácejte čas s tímto seriálem, to je mé doporučení. () (méně) (více)

Sirion

Chvíli mi trvalo přivyknout si na změnu schématu oproti minulým SG1 a SGA, nicméně právě tato skutečnost se mi začala postupem času líbit víc a víc, možná i s pozvolna stoupající kvalitou, když si tvůrci uvědomili, jakým směrem se chtějí ubírat. ()

Ajka13

Po SG1 a SGA opravdu milé překvapení. Trvalo mi prvních pár dílů zvyknout si na nové herce, ale nakonec jsem se do Destiny a její posádky tak "zažrala", že mi zhlédnutí obou sérií netrvalo ani měsíc. Jediné (nicméně velké) mínus celé série je samozřejmě její délka (pouze 2 sezóny) a otevřený konec (horší než u předchozích sérií). SPOILER! Protože se stal Eli mým oblíbencem, docela mě zajímalo, jak to s ním dopadne. A tak mě docela dostalo, že návrat domů se nakonec nekoná, ba co hůř, ani nevíme, jak to s posádkou dopadne. Je vidět, že původně byla třetí řada naplánovaná, ale pravděpodobně z důvodu nízké sledovanosti byl seriál stažen. Což je opravdu škoda. ()

mine.slayer odpad!

Tak to už je fakt vrchol, vykrádačka Star Treku, Wing Comandera, Battlestar Galactica a další skvělých původních sci-fi námětů a už jen podle pilotu, špatný scénář, příšerná režie, ježiši vážně 75. nejoblíbenější seríál?? Vkus sci-fi fandů jde z kopce!! Koukám se na to abych si nepřipadal hloupě, že jsem vše odsoudil podle pilotu, ale vážně moje filmová intuice je skvělá!! V devátém dílu první série, sportují trénují a nemají co jíst, sakra těhle blbostí je seriálová Hvězdná Brána plná, kritizujete Promethea za scénář vážně? Ježiš, vysílačky Motorola pocházející z roku 2000, já vím že tohle každý neví ale kdo to ví musí se smát a připadat si že se kouká na parodii. ()

Dataminer

Celkem slušný seriál. Co mě k dokoukání u tohoto seriálu vedlo je to, že hlavní hrdinové musení od samého bojovat o samé přežití a řešit samé problémy (tedy hlavně DR. Rush) ------ Jedno nej bych pro tento seriál našel. Je tu nejneschopnější armádní velitel, kterého jsem viděl. Postava Everetta Younga je vojensky a velitelsky tak neuvěřitelně neschopná, že se divím, že posádka Destiny není mrtvá už po prvních dílech. Ona totiž přežívá díky jiné postavě, kvůli které má smyl seriál sledovat - a to Dr. Nicholas Rush. Jako plus také alespoň občasné střípky s už generál plukovníkem Jackem O'Neillem. Bohužel i O´Neill udělá strategicky špatné rozhodnutí a to, že včas Younga nezbaví velení (-=malý spoiler =- a následkem toho to bude v průběhu seriálu stát spoustu opravdu spoustu členů posádky život, z důsledku zhovadilých rozhodnutí plukovníka Younga zejména ve spojitosti s Luciánskou aliancí). ----- Také je fascinující, že Dr. Rush většina osádky stále nesnáší a to i přesto, že jim stále dokola zachraňuje zadek. Někdy mu pomůže i Eli, ale už se často nechává unášet pocity místo logikou. Eli se někdy chová jako plukovník Young, kdy jsou na rozdíl od "parchanta" Ruche tak strašně "hodní", že kvůli jednomu životu riskují životy všech a existenci samotné lodi. A na základě toho umírá dost lidí. Zajímavé také je, že Elije mají všichni rádi, idkyž právě díky němu se všichni na Destiny dostanou a Dr.Ruche nenávidí, přestože bez něj by na Destniny nepřežili ani první dny. ()

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace