Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiální text distributora)

sniper18

Je to celkom dobrý hororový thriller z tejto vydarenej série. Má dosť dobrý príbeh o mužovi z poisťovne, ktorý so svojim tímom prešetruje poistné zmluvy, aby nespravodlivým systémom spoločnosť neprišla o viac peňazí na úkor klientov a tak sa stane súčasťou hry, v ktorej môže rozhodnúť o živote svojich najbližších a priateľov. A zatiaľ sa detektív Hoffman snaží zviesť vyšetrovanie na zlú stopu, aby mohol nerušene pokračovať v hre. Spracovanie je celkom slušné, ale aj tak sa z toho ešte dalo získa aj o trochu viac. Ako celok to pôsobí dobrým dojmom, opäť výborný úvod so zaujímavou pascou, dve hlavné zaujímavé línie, nejaké flashbacky a záver, to všetko pri úplne ideálnej dĺžke, takže nudiť sa tu nedá, ale všade sa nájdu nejaké detaily, ktoré mi to trochu narúšajú na rozdiel napríklad od predchádzajúceho dielu, ktorý to mal doladené lepšie. A hlavne ten záver, ktorý je síce nečakaný, ale ani ma to až tak moc nezaujalo, no to sa týka hlavne línie s pascami, tá detektívna je v poriadku. Ale celé to vynahradzuje opäť postava Hoffmana, ktorý ma tu skutočne baví a tak sa na to dobre pozerá po celý čas. Celkom spokojný som aj po hororovej stránke, niektoré pasce ma už vo svojej podstate až tak moc nezaujali, napríklad dlhý beh cez paru, ale tá úvodná je aj v rámci série skutočne zaujímavá, toto bol dobrý nápad, páči sa mi aj pasca s dýchaním, ktorá je aj slušne napínavá a bavili ma aj situácie, pri ktorých sa má hlavný hrdina rozhodnúť, kto prežije a kto nie, síce tu chýba nejaký lepší nápad, ale zaujme to. A poteší aj Hoffmanova ručná akcia. Čo sa týka hereckého obsadenia, Tobin Bell tu už ani nemá moc čo ponúknuť, ale aj tak niektoré flashbacky s ním zaujmú, najlepší je opäť Costas Mandylor v úlohe Hoffmana, ale nesklamú ani zvyšné postavy a hlavne tie z predchádzajúceho dielu. Réžia a technická stránka sú bez problémov. Oproti predchádzajúcemu dielu je to o trochu slabšie, ale stále je to plnohodnotný diel, ktorý si dobré hodnotenie zaslúži. 72% ()

Radko

Fajný návod na vysporiadanie sa s poisťovacími manažérmi a ich podvodnými (= zmluvnými) podmienkami. Inak samozrejme pokračuje Saw v recyklovaní pôvodnej myšlienky. Obsahuje vždy jednu špinavú, zle osvetlenú a strašidelne pôsobiacu miestnosť, ktorú, aj keď dotyčná obeť dočasne pokorí splnením vopred pripravených podmienok a odloží tak vlastnú smrť na neskôr, vždy zároveň niečo alebo niekoho natrvalo stráca. Strašidelný zámok virtuálne, no tentoraz to nedržalo v režijných rukách totálne trdlo. ()

viperblade

Šestý díl ze série, která měla tak bravurní start, mi připomněl jeden starý vtip: "Můj děda měl ten pytlík s čajem celý život, já ho mám už 40 let a pánovi se zdá být vyvařený!!!" Bohužel, Saw VI je špatný vtip. Nejméně stokrát vyvařený a vylouhovaný, že už z něj necítím onu genialitu prvního dílu. A proč že jsem se na něj podíval? Jednak ze setrvačnosti a jednak proto, že někteří tady v komentářích uvádějí, že tohle je mnohem lepší, než předchozí díly. Z toho plyne ponaučení, že ne vše, co je psáno na CSFD, je pravdivé. Za jednu pointu, kterou jsem neodhadl, dávám 20 %, ale více ani ťuk. A už teď se bojím sedmičky ()

Faustka

Symbol „nekonečna“ se mění v neúprosnou realitu. I ze záhrobí „Jigsaw“ dál neúnavně ovládá svou mašinérii přisluhovačů, a to s jediným záměrem; pomstít se. ..Až do „nevyhnutelného“ závěru..(?) Pasti řízené sebedestrukce jsou stoupající číslicí vynalézavější a krutější, jen výsledný efekt žít/zemřít je neměnný:) Vychytávka „Seznam se… s Strahmem“, převzatá z filmu Stav milosti, též splnila to, pro co byla určena. A tak můžeme volat po VII, VIII, IX, X, …. ()

Wacoslav1

Mno docela čumím, po zpackaný nudě předchozího dílu se tenhle až nečekaně vydařil. Teda ne, že by se ani tady už nejednalo o pořádnou dávku recyklace, ale tenhle díl mě celkem bavil a Mandylor mě tu poprvé přesvědčil, že by mohl být regulérním nástupcem Jigsawa, ale tady už to fakt měli utnout. Bez prdele.55% ()

petero

Saw VI uzatvára kruh v duchu zabehnutých pokračovaní s najslabším ukončením, no s tak s nadhľadom podanou úvodnou scénou až som si myslel, že som si omylom pustil Scary Movie. ()

Davies182

Tak jako dobré, ale mohlo být lépe. Škoda, že se celý film nenese v duchu úvodní scény. Ta je totiž tak drsná a těžce stravitelná, že s ní i otrlý divák může mít menší problémy. Nikdy nebylo težší udržet žluč na správném místě. Kouzlo šokující nechutnosti a nervydrásajícího napětí se bohužel po úvodní pětiminutovce vytrácí a... A co? Po zbytek filmu je divákovi servírován typický kriminální thriller, který v rámci žánru nemůže nabídnout nic nového. Možná scéna s kolotočem nebyla úplně k zahození... Jako hororová oddychovka dobré, jinak nebrat. ()

Xmilden

Ne ne, minulý díl nebyl náhoda. Propad série se podařilo zastavit a máme tady docela povedenou šestku. Na začátek si opět zopáknem o co šlo minule a jde se na věc. Tentokráte si John Kramer vzal na mušku jednoho vykutáleného pojišťováka, který mu kdysi zatrhl alternativní léčbu v Norsku....Detektiv Mark Hoffman se za každou cenu snaží utajit svou skutečnou identitu. Líbila se mě atmosféra, děj i postavy. 70% a z mého pohledu druhý nej díl série. A spolu s jedničkou jedinný který si zaslouží archivaci. ()

-bad-mad-wolf-

Série Saw je pěkná pošahanost nejpozději od třetího dílu. Jigsawovy "nápravné" hry se stále více namáčejí do omáčky samoúčelných brutálních jatek, při kterých nevyhnutelně umírají nevinní (součástí hry titulních jedinců je nezřídkakdy poprava dalších lidí, kteří do story nijak nezasahují). Celá Jigsawova mytologie přestává působit úsměvně a začíná být vyloženě směšná, což platí i pro neustálý přísun stupidního polemizování o hodnotě života a vůli žít. Udivuje mě, jak strašně snadné je nadále unášet oběti, kterých už bylo několik desítek, jak nekomplikované je budovat technologicky složité pasti, shánět pro ně místo i materiál a vodit za nos všechny vyšetřovatele. Logika a smysl mají trvalou dovolenou a kulometný střih je trademarkem především otravným. Jedna hvězdička za to, že je šestka trochu přehlednější než šmodrchance předchozí a druhá za podařenou pointu, která by ale slušela více jinému filmu. V záplavě zvratů, křižovatek a flashbacků této série se totiž poněkud ztrácí... ()

lesumir

Kdyby Betsy Russell nebyla taková kunda, asi bych už SAW VII nechtěl vidět, protože tenhle shit díl mi vážně stačil. A nikdo soudnej nemůže dát plnej počet, to prostě nejde. ()

darkrobyk

,,Vy si myslíte, že o životech druhých rozhodují živí. Nu, možná se budete divit." Zatímco v kinech řádí Jigsaw, já se pustil opětovně do šestky. Kromě originální jedničky jsou samozřejmě všechny díly postaveny na vynalézavých pastích a šťavnatém gore - uřezávání si kusů těla, drcení trupů, provrtávání lebky, veselý kolotoč či nevyzpytatelná kyselina, avšak zde funguje dobře i samotný příběh. Snad jen těch flashbacků mohlo být méně. Na podruhé to sice není už ono, ale čtyři hvězdy ponechám. ()

Hrabka

Jedno z nejmilejších překvapení roku! Děj se hnul kupředu a je třeba uznat, že to, co se ve filmu odehraje je v rámci "seriálu Saw" velmi zajímavé. Na šesté pokračování je nám nabídnut opravdu pikantní příběh, jehož závěrem mohl Saw už jednou provždy skončit. Škoda. Pokračujeme dál... 65% ()

juta

O něco horší než pětka, o něco lepší než čtyřka. Nic mi tady nevadilo, ale to vygradování je o poznání horší než v předchozím díle a proto dávám jen čtyři hvězdičky + půl hvězdičky k tomu. :-) ()

paascha

Tohle už je opravdu jen pro fanoušky. Náhodný divák, který neviděl několikrát všechny předchozí díly, musí být úplně mimo. Já je viděl a musím říct, že oproti pětce jsem se orientoval lépe, ale že bych byl zcela orientován, to zase ne:-) Ale už se těším na sedmičku, snad tam bude něco nového ()

Fiftis

SAW 6 by som odporučil len ozajstným fanúšikom žánru. Tí si prídu na svoje a vy ostatní, ak neuvidíte, o nič neprídete. ()

Shakers

Je to slabé, ale oproti predošlému dielu v podstate o kúsok lepšie. Ako som hovoril už v predošlých komentároch - jednotlivé filmy Saw sú celkom dobré, ale ako celok to funguje oveľa lepšie. Každý diel je stále niečím zaujímavý (mne osobne sa celkom páči, že každý diel sa vracia vo flahbackoch o niečo naspäť) a ani jeden ma nesklamal až tak, aby som ho hodnotil pod priemer. Predovšetkým finále opäť stojí za to. P.S: nezabudnite na scénu za titulkami. 60% - 3* ()

filmfanouch

Režie Saw 6 se chopil Kevin Greutert a i když se série po Jamesi Wanovi, Darren Lynn Bousmanovi a Davidu Hacklovi chopil další režijní debutant, se Saw už Greutert podobně jako Hackl (architekt dvojky-čtyřky) zkušenosti měl. Greutert byl totiž střihačem všech předchozích 5 dílů. Série se tak do jisté míry chopil člověk, který k ní měl za ta léta hodně blízko, i přes to se i v roce 2009 ukázalo, že už je toho všeho přeci jen dost.   U šestého dílu Saw začal ten syndrom nastavované kaše smrdět ještě o poznání silněji. A především se v rámci Saw 6 ukázalo, že je scénář tak trochu zoufalý. Hlavní zápletka, která se opět točí kolem Marka Hoffmana je totiž vyloženě slabá a dala by se v podstatě shrnout do tří vět. Costas Mandylor už vlastně ani nemá co hrát, více prostoru pro Betsy Russell v roli Skládačkovy vdovy taky něčemu vyloženě neprospívá a na cliffhanger pětky se navazuje neskutečně směšným způsobem. Zdánlivě mrtvé postavy se bez většího důvodu vrací mezi živé, policista, který je dle svých slov přes 20 let u sboru dělá banální chyby a především se skutečně nic neděje až do samotného závěru. Tedy pokud se samozřejmě zrovna nedějí nějaké ty pasti.   A tady je to o poznání zajímavější, i zde ovšem v jistých věcech tvůrci selhali. Zajímavé je rozhodně rozhodnutí, že se příběh točí kolem členů pojišťovací společnosti a ředitel jedné společnosti William Easton v podání Petera Outerbridge musí v podstatě ve Skládačkových hrách provádět stejná rozhodnutí jako ve své práci. Saw 6 pochopitelně nechce být satirickým komentářem na vyčůranost pojišťovacích rozhodnutí (snad!), přesto je to ovšem rozhodně zajímavý nápad. Jen je škoda, že zrovna tyhle nutnosti rozhodnutí podobné pojišťovací práci tak trochu podkopávají základní pravidla Skládačkových her, které nám předchozí díly nastavili. Například past, kde se šest lidí točí kolem dokola na kolotoči a pouze dva z nich můžou přežít, přičemž ovšem vše závisí na krvavé oběti jednoho dalšího člověka jsou vyloženě proti všemu, co předchozí díly nastavili. Opět se tak dokazuje, že si sami tvůrci v tomhle ohledu tak trochu lžou do kapsy a mění pravidla hry jak se jim zlíbí. A je to prostě škoda.   V samotném zárodku by Saw 6 mohlo do jisté míry fungovat jako samostatný film, který by neměl se sérii Saw nic společného a nový rafinovaný psychopat by představil tak trochu jiná pravidla svých her. Jenže je to pořád Saw a bohužel má Saw 6 ze všech dílů k tomu úplně prvnímu nejdále. Po Saw 5 je postava Marka Hoffmana tak trochu potenciálem přizabitá a stává se z ní skutečně jen loutka, která plní Skládačkovy poslední rozkazy a nebojí se pěkně brutálních činů, přitom je to pořád ovšem vyloženě nezajímavé. A i když se tvůrci snaží opět přijít s brutálnějšími pastmi (úvodní scéna sama o sobě stačí) a rafinovanějšími zvraty, všeho už je v rámci Saw 6 jednoduše akorát. A ani z té zápletky s pojišťováky a bankovními úředníky se přeci jen nevyždímá tolik. Pár scén, které se dost možná přeci jen snaží být komentářem k proradnému zdravotnímu systému jednoduše nepomohou.   Saw 6 má ovšem pořád daleko k vyloženě příšerné záležitosti. Greutert sice točí rutinně, řemeslo tam ovšem pořád vidět je. Herci (Tobin Bell, Mandylor, Outerbridge) se v rámci daných možností snaží a sérii Saw šlo pořád natahovat mnohem hůř. Saw 6 se do jisté míry snažilo o něco tak trochu jiného, přitom ovšem tak trochu porušilo svoje pravidla a zároveň se pořád drželo ve starých kolejích. A ukázala tehdy, že je dost možná skutečně na čase přestat. Což tehdy dokázali i tržby, které to dotáhli pouze na 68 milionů dolarů a donutili k tvůrce k zrušení plánů na dvojici filmů Saw VII/Saw VIII a rozhodnutí, že následující sedmý díl Saw bude poslední. Tedy alespoň tehdy měla být sedmička skutečně poslední...... () (méně) (více)

Pepinec

James Wan nechal v roce 2004 zadělat na legendu, když stvořil první díl série Saw. Už jen proto, čím vším je opředeno předchozích pět dílů si divák najde cestu do kina i na šesté pokračování, a pakliže uznává Saw jako nově vzniknuvší kult hororového žánru tohoto století, mile rád mu přidělí tři hvězdy. Uznávám totiž, že za samostatný film by ode mě Kevin Greutert tolik nedostal. Nové zvraty v předešlém ději sice stále zůstávají logické (po stále polopatyčtějším vysvětlování), avšak bortí divákovi již minimálně jednou utvořenou představu na můj vkus až příliš fantasticky. Kdo ví, jak dlouho budou tvůrci schopni vymýšlet nové a nové mezery, a cpát do nich nové a nové kulišárny. Kouzlo to už ztratilo, poněvadž o ničem jiném dějové linky nejsou zhruba od třetího dílu. Kumšt si to však zatím stále drží, zuby nehty. Snad si sami tvůrci příliš nezničí své dílo. Jo, málem bych zapomněl - těším se na sedmičku! :-) P.S: Dodatek po nonstop Saw projekci. Vesměs souhlasím se svým výše uvedeným komentářem po tehdejší návštěvě kina. Dodal bych jen to, že je patrný pokles ve výkonu, obdobně jako tomu bylo u čtvrté skládanky. Mnohem více, než kdykoli jindy, ve mně vyvolávalo pochybnosti objasňování děje, čímž se film zabývá především. Najednou je obrovský nepoměr mezi množstvím otázek a odpovědí. K pointě tohoto dodatku potřebuji užít spoileru, čili se omlouvám všem, kteří tím pádem dále číst nebudou. Pokud by na konci Hoffman skutečně zemřel rukou Jill, a byl tak dokonáním poslední vůle Johna Kramera dokonale uzavřen kruh, udělil bych hvězdy čtyři. Za tu okatost ještě více natáhnout již tak vytahané kalhoty však čirý průměr. ()

JohnnyD

Scenáristické peklo, kde väčšinu stopáže zaberajú chaoticky zostrihané flashbacky - alebo ako to dopadne, keď si v treťom diele odpálite hlavnú postavu, ale diváci chcú aj diel šiesty. ()

Pilda17

Tak čím bych začal. Asi tím, že Saw nikam neupadá a je to pořád dobře zpracovaný film a tento díl je důkazem. První scéna fakt luxusní a postupně celý film začíná nabírat obrátky. Mnoho vyjasnění v tomto díle a navíc překvapení jako blázen. Opravdu promyšlený jako každý díl! Nemohu vytknout absolutně nic, protože každý díl do sebe postupně zapadá a začíná být ještě zábavnější! Jen škoda, že už se to řítí k závěru a už to vypadá na konec fantastické série. Vypadá to bohužel už na jeden díl. Přál bych si ještě více dílů, protože tato série rozhodně neklesá ke dnu, ale stoupá spíše nahoru. Tak že dodávám jen to, že u mě naprostá spokojenost z tohoto dílu.. 9/10 = 92% ()