Ostré jako břitva (TV seriál)

• Austrálie

Underbelly

Drama / Krimi / Mysteriózní

Austrálie, 2008 - 2013, 53 h 56 min (Minutáž: 68x45 min)

Předloha:

Andrew Rule (kniha)

Caroline Craig, Rodger Corser, Peter O'Brien, Ian Bliss, Callan Mulvey, Alex Dimitriades, Kestie Morassi, Vince Colosimo, Emma Moore, Simon Lyndon, Jessica De Gouw, Ryan Johnson, Charlotte Gregg, Emma Booth, Firass Dirani, Steve Bastoni, Kevin Harrington, David O'Donnell, Brooke Callaghan, Anthony Simcoe, Simone Kessell, Toby Leonard Moore, Dustin Clare, Natalie Bassingthwaighte, Gareth Reeves, Wayne Pygram, Matt Passmore, John Brumpton, Martin Sacks, Les Hill, Gyton Grantley, Matthew Newton, Robert Mammone, Paul Tassone, Saskia Burmeister, Peter Phelps, Anna Hutchison, Myles Pollard, Lincoln Lewis, Damian Walshe-Howling, Anna McGahan, Ian Roberts, Jessica Mauboy, T.J. Power, Georgina Haig, Jenna Lind, Newt Wallen, Sullivan Stapleton, Danielle Cormack, Chelsie Preston Crayford, Matt Nable, Jonny Pasvolsky, Hugo Johnstone-Burt, Andrew Hazzard, Roy Billing, Dan Wyllie, Richard Brancatisano, Ashley Zukerman, John Batchelor, John Derum, Tim Phillipps, Ryan Corr, Catherine Farrah, Jodi Gordon, Andy McPhee, Megan Drury, Jessica Tovey, Radek Jonak, Fletcher Humphrys, Ella Scott Lynch, Anna Lawrence, Ed Oxenbould, Sophie Katinis, Jonathan Patrick Moore, Jane Harber, Samuel Johnson, Damon Gameau, Brendan Clearkin, Sam Anderson, Nathan Page, John Waters, Ashleigh Cummings, Rohan Nichol, Andrew Ryan, Damien Garvey, Silas James, George Koutros, Abby Earl, Tom Milton, Wayne Tunks, Matt Butcher, Maria Volk, Wil Traval, Leonine Smith, Adam Zwar, Laura Gordon, Peter Hardy, Jane Allsop, Don Hany, Jane Wormald, Pacharo Mzembe, Kaela Hilton, Jack Campbell, Damien Thomlinson, Robert Rabiah, Justin Rosniak, Paul Ireland, Martin Jacobs, Peter Rowley, Madeleine West, Mark Furze, Andrew Blackman, Josh McConville

Peter Carrodus

The 10 year war that schocked Australia. Australská sága, jenž se drží reálných událostí jak jen může. Melbournské "Gangland Killings" jsou zde podrobně vykresleny i za pomoci skutečných jmen účinkujících a v některých případech velkou podobou herců na opravdové účastníky války gangů. Za doprovodu PARÁDNÍHO soundtracku jenom v obavách čekáte na další "hit". První série skvělá. Doufám, že druhá, která má působit jako jakýsik prequel k jedničce (události 1976 - 1987) bude minimálně stejně dobrá. "Fuck you, arseholes!" S01 - 80%(11.10.2009)

První série je takový lepší průměr. Je to sice uspěchané, ovšem kvalitu to má. Druhá série je ale jasně nejlepší. Sice nemá s první sérií skoro nic společného až na pár odkazů na postavy z jedničky za mlada, ale to vůbec nevadí. Postav je tu méně, dostávají víc prostoru a tím pádem jsou propracovanější. Prostě a jednoduše, druhá série se mi moc líbila. Čekal jsem, že třetí série bude pokračovat v nastoleném trendu. Nemohl jsem se mýlit víc. Viděl jsem asi 3 díly a pak jsem to musel zabalit. Vypadalo to jako nechtěná parodie s hlavní postavou sympatickou asi jako žvýkačka ve vlasech. Sečteno a podtrženo lepší tří hvězdy. PS: S The Wire bych to nesrovnával ani omylem.(19.9.2010)

Zatím si dávám jen Underbelly: Razor (13/13), ale ten sám o sobě funguje jako skvělá konkurence Boardwalk Empire. Léta 1927-1936 v Sydney jsou starým známým příběhem organizovaného zločinu, prohibice, veřejných domů... Tentokrát ale okořeněné skutečností, že to celé měly pod palcem dvě rozkošné ženské. Pomodleme se za Danielle Cormack, její krásné nohy a přízvuk. Bouřlivá 20. léta v Aussie Sydney, kterému vládly dvě královny - Kate Leigh se svým prodejem alkoholu a koksu a Tilly Devine se svými červenými lucernami. A jen tak mimochodem se člověk přiučí místním dějinám kriminalistiky. V závěru jsou pak na řadě slzy štěstí z dokonalého zážitku. To by bylo za rok 2011, 2013 má Underbelly: Squizzy (8/8) - gangsterku z Melbourne 1915-1927. První Aussie populární gangster a jeho kariéra. Skvělý úvod, začalo to obyčejnými vykrádačkami, ale velice rychle se to zalomilo na hranici války gangů. Komu bude patřit město? Budoucí filmove hvězdě nebo jeho třem milenkam? Já bych hlasovala pro ty baby.(14.7.2013)

Zatím po polovině první série to na čistou pětku není, ale rozjíždí se to :) Tak po první sérii nechávám za čtryři a půl. Zkusím ještě druhou řadu, která časově předchází takže očekávám více retra. Scénář napsal život a to bývá vždycky nejlepší dramatik. Neokoukaní herci, atraktivní drogové podsvětí a dobře vykreslené charaktery postav. Také způsob zpracování se zastavováním a zpomalovačkama se mně k tomu líbil. Nemám moc co vytknout, ale na čistých pět to není, uvidíme...Zůstávám na čtyřech. Druhá série předchází dobu první série, ale je to o tom samém. Drogy, sázky podplacení policajti a kalabrijská mafie kombinovaná kiwies.(20.6.2010)

Krimi seriál podle skutečných událostí jak má bejt. Má to šťávu, má to koule, má to skvěle napsané postavy (pouze ve filmu/seriálu můžou udělat z muže který si objednal a nebo sám zařídil několik vražd sympaťáka tak že mu fandíte) a hlavně to má přímo geniální hudební doprovod. Z první série jsem nadšen jediné co bych vytnul je to že tvůrci zřejmě rádi házej nové a nové postavy do rozjeté hry, díky čemuž jsem se občas v ději ztrácel, ale jinak jde opravdu o výborný krimi seriál který napsal sám život. Kurva už se těším na druhou sérku s Gannicem. 1.série 85%(24.9.2013)