Ostré jako břitva (TV seriál)

• Austrálie

Underbelly

Drama / Krimi / Mysteriózní

Austrálie, 2008–2013, 53 h 56 min (Minutáž: 39–60 min)

Předloha:

Andrew Rule (kniha)

Caroline Craig, Rodger Corser, Peter O'Brien, Ian Bliss, Callan Mulvey, Alex Dimitriades, Kestie Morassi, Vince Colosimo, Emma Moore, Simon Lyndon, Jessica De Gouw, Ryan Johnson, Charlotte Gregg, Emma Booth, Firass Dirani, Steve Bastoni, Kevin Harrington, David O'Donnell, Brooke Callaghan, Anthony Simcoe, Simone Kessell, Toby Leonard Moore, Dustin Clare, Natalie Bassingthwaighte, Gareth Reeves, Wayne Pygram, Matt Passmore, John Brumpton, Martin Sacks, Les Hill, Gyton Grantley, Matthew Newton, Robert Mammone, Paul Tassone, Saskia Burmeister, Peter Phelps, Anna Hutchison, Myles Pollard, Lincoln Lewis, Damian Walshe-Howling, Anna McGahan, Ian Roberts, Jessica Mauboy, T.J. Power, Georgina Haig, Jenna Lind, Newt Wallen, Sullivan Stapleton, Danielle Cormack, Chelsie Preston Crayford, Matt Nable, Jonny Pasvolsky, Hugo Johnstone-Burt, Andrew Hazzard, Roy Billing, Dan Wyllie, Richard Brancatisano, Ashley Zukerman, John Batchelor, John Derum, Tim Phillipps, Ryan Corr, Catherine Farrah, Jodi Gordon, Andy McPhee, Megan Drury, Jessica Tovey, Radek Jonak, Fletcher Humphrys, Ella Scott Lynch, Anna Lawrence, Ed Oxenbould, Sophie Katinis, Jonathan Patrick Moore, Jane Harber, Samuel Johnson, Damon Gameau, Brendan Clearkin, Sam Anderson, Nathan Page, John Waters, Ashleigh Cummings, Rohan Nichol, Andrew Ryan, Damien Garvey, Silas James, George Koutros, Abby Earl, Tom Milton, Wayne Tunks, Matt Butcher, Maria Volk, Wil Traval, Leonine Smith, Adam Zwar, Laura Gordon, Peter Hardy, Jane Allsop, Don Hany, Jane Wormald, Pacharo Mzembe, Kaela Hilton, Jack Campbell, Damien Thomlinson, Robert Rabiah, Justin Rosniak, Paul Ireland, Martin Jacobs, Peter Rowley, Madeleine West, Mark Furze, Andrew Blackman, Josh McConville, Martin Dingle Wall, Felix Jozeps, Benson Jack Anthony, Rick Donald, Hoa Xuande, Sam Haft, Judd Wild, Jeremy Lindsay Taylor, Nathaniel Dean, Asher Keddie, Emma Leonard, Hannah Gadsby, Steven Vidler, Jason Perini, Daniel Amalm, Conrad Coleby, Kevin Dee, Diane Craig, Simon Mallory, Virginia Cashmere, Eva Lazzaro, Cheree Cassidy, Eddie Baroo, Marcus Shultz, Hanna Griffiths, Pippa Grandison, David Willis, Izzy Stevens, Frankie J. Holden, Salvatore Coco, Kelly Anderson, Adele Vuko, Lucy Wigmore, Tom O'Sullivan, Peter Scarf, Ian Smith, Jamie Cohen, Diarmid Heidenreich, Elisabeth Shahlavi, Clint Foster, Simon Westaway, John McNeill, Suzannah McDonald, Rob Carlton, Catherine Glavicic, Matt Boesenberg, Kat Stewart, Greg Parker, Tony Nikolakopoulos, Nicole Gordon-Levitt, Thomas Bechmann, Nicholas Bell, Bruce Lee, Riley Hamilton, Angus Sampson, Justin Anderson, Mike Bishop, Adam Haddrick, Andrew Lyons, Sam Anderson, Dieter Brummer, Scott Burgess, Herbert Richter, Andrew McFarlane, Daniel Roberts, Kenneth Wayne Bradley, Jeff Truman, John Wood, Melissa Cook, David Roberts, Katie Wallack, Daniel Lissing, Peter Lambert, Emma Leonard, John Adames, Hazem Shammas, Richard Bennett, Matt Day, Michael Howlett, Sigrid Thornton, Patrick Wilson, Dan Moran, Lynette Curran, John Waters, Matilda Brown, Billy Holden, Tommy Frazier, Guy Edmonds, Khan Chittenden, Craig Hall, Steve Le Marquand, Jake Ryan, Shane Briant, Ryan Lee, Alan Hicks, Michael Cullen, Gary Bennett, Margaret Rowe, Tony Wright, David Baldwin, Patrick Doyle, Richard Morris, Simon Chapman, Aaron Jeffery, Goran D. Kleut, Jonathan LaPaglia, Leeanna Walsman, Benjamin Winspear, Bob Connolly, Benedict Wall, Michael Dorman, Benjamin Verdonck, Jared Daperis, Luke Ford, Ben O'Connor, Camille Keenan, John Arnold, Richard Cawthorne, Gracie Gilbert, Diana Glenn, Elise Jansen, John Linton, Susie Porter, Frank Sweet, Antony Brown, Burkhard von Dallwitz, Jordan Fraser-Trumble, Verity East, Peter Mackie, Dan Mor, Alexandra Schepisi, Roni Lepej, Peter Rowsthorn, Brendan Donoghue

Zprvu musím podotknout, jak mě po pěti letech sledování tohoto seriálu nasírá, když tady čtu český název a obsah seriálu vztahující se jen ke čtvrté sérii... prý (oficiální text distributora) fakof... přičemž se každá série odehrává v jiném časovém období a za jiných okolností, jiný příběh... omg. Místní csfd inženýr vkládající obsahy, mě vskutku nasral. Shrneme si to: First Season: Underbelly ***** 1995-2004 Občas někoho zavraždíte, aniž byste si uvědomili následky. Moc stoupne do hlavy a kdo by potom nechtěl vraždit víc... klidně i na ulici za bílého dne... v parku a tak. Na vrchol se může dostat kdokoliv, i naprostá nula. Naštěstí je vždy po ruce neschopná policie (zpětně po shlédnutí 4. série bych od policie čekal něco víc). Second Season: A Tale of Two Cities: *** 1976-1987 Pohodičková konopná výplň mezi výbornou třetí sérií: The Golden Mile ***** 1988-1999 Není moc co říct. Výborná série, ať už díky příběhu a vzestupu mladého Ibrahima.. nebo celkové režii. Návrat postavy z předešlé série je bonus. Fourth Season: Razor *** Mám výhrady k této sérii, protože sleduji Boardwalk Empire, a to je někde daleko jinde. Ale rozhodně nic špatného. Fifth Season: Badness ... to be continued... Sečteno podtrženo: Je to skvělý seriál z australského podsvětí s libovým dějem, postavama i OSTs. Pro nejnovější sérii Underbelly: Squizzy by to ovšem chtělo nějakého překladatele (ajta krajta, toho se asi dlouho nedočkáme).(14.6.2014)

Krimi seriál podle skutečných událostí jak má bejt. Má to šťávu, má to koule, má to skvěle napsané postavy (pouze ve filmu/seriálu můžou udělat z muže který si objednal a nebo sám zařídil několik vražd sympaťáka tak že mu fandíte) a hlavně to má přímo geniální hudební doprovod. Z první série jsem nadšen jediné co bych vytnul je to že tvůrci zřejmě rádi házej nové a nové postavy do rozjeté hry, díky čemuž jsem se občas v ději ztrácel, ale jinak jde opravdu o výborný krimi seriál který napsal sám život. Kurva už se těším na druhou sérku s Gannicem. 1.série 85%(24.9.2013)

_Prva seria_: dej bol prilis skratkovity, prekreslenie postav mi prislo dost slabe(to ze tam neustale sukali jak v pornofilme mi nestacilo), policajti boli natolko neschopni az to bolo skoro trapne a hlavna dejova linia ma nejak velmi nedostala. Dufal som, ze sa dozviem nieco viac o Australskom podsvetí, ale namiesto toho sa tam dve tlupy idiotov zabijali navzajom. Policajti boli len kronikari, ktori to cele sledovali. Za cely cas som si nenasiel ziadnu postavu, ktorej by som aspon trochu fandil. Vzhladom na to, ze vsetci boli svine, tak to asi bolo schvalne tak natocene. Najviac ma bavilo sledovat byvale teenagerske hviezdy so serialu Heartbreak High v ulohach namachrovanych mafianov 6/10. _V druhej serii_ vsetky spominane nedostatky tvorcovia odstranili a preto davam jasnych 10/10. Kedze jednotlive serie na seba nenadväzuju, tak nevidim dovod preco prvu seriu nepreskocit a nezacat rovno druhou fantastickou seriou. _Tretia seria_: sice postrada eleganciu a styl druhej serie, ale nastastie nie je tak tupa ako prva seria 8/10.(18.3.2010)

První série byla výborná a druhá ji ještě dokonce předčila. Série třetí už kvalit svých dvou předchůdkyň nedosahuje, není to však způsobeno z filmařského hlediska, materiál který zpracovává už jen není tak exkluzivní jako u první a druhé série. Ty navíc nastavily laťku hodně vysoko. Minimálně první dvě série by neměli vynechat všichni milovníci krimi, Underbelly je výborně zpracováno, doprovázeno výborným soundtrackem a věrně zachycuje skutečné události. Úžasný je taktéž výběr herců, neboť někteří jsou až neuvěřitelně podobní svým reálným předlohám. Těším se na čtvrtou sérii.(10.5.2011)

Zatím po polovině první série to na čistou pětku není, ale rozjíždí se to :) Tak po první sérii nechávám za čtryři a půl. Zkusím ještě druhou řadu, která časově předchází takže očekávám více retra. Scénář napsal život a to bývá vždycky nejlepší dramatik. Neokoukaní herci, atraktivní drogové podsvětí a dobře vykreslené charaktery postav. Také způsob zpracování se zastavováním a zpomalovačkama se mně k tomu líbil. Nemám moc co vytknout, ale na čistých pět to není, uvidíme...Zůstávám na čtyřech. Druhá série předchází dobu první série, ale je to o tom samém. Drogy, sázky podplacení policajti a kalabrijská mafie kombinovaná kiwies.(20.6.2010)