Režie:
Antonín VomáčkaÚčinkují:
Marek Eben (moderátor), Klára Kovaříková, Klára Doležalová, Miroslav Fantyš, Luděk Munzar, Karel Augusta, Pavel Nový, Dana Morávková, Jiří Zahajský, Dana Hlaváčová, Markéta Hrubešová (více)VOD (1)
Obsahy(2)
V soutěžním cyklu budeme postupně navštěvovat hradní a zámecká sídla v jednotlivých koutech naší země. O jejich bohaté minulosti se dozvíme nejen díky otázkám připraveným pro soutěžící, ale také prostřednictvím historických epizod v podání předních herců. (Česká televize)
Účinkují
Helena Růžičková
Československo
Nejlepší filmy:
Revizor (1971) (divadelní záznam)
Světáci (1969)
Tři oříšky pro Popelku (1973)
Lubomír Lipský st.
Československo
Nejlepší filmy:
Charleyova teta (1969) (divadelní záznam)
Byl jednou jeden král... (1954)
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Jan Kanyza
Československo
Nejlepší filmy:
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Utrpení mladého Boháčka (1969)
Lovec (1980) (TV film)
Vladislav Beneš
Československo
Nejlepší filmy:
Audience u královny (2021) (divadelní záznam)
Matka (1985) (divadelní záznam)
Chobotnice (1984) (seriál)
Kamila Špráchalová
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Laskavý divák promine (1994) (seriál)
Třináctery hodiny (1990) (TV film)
Jan Čenský
Československo
Nejlepší filmy:
Ochránce (2021) (seriál)
Mapa zámořských objevů (1978) (TV film)
Člověk proti zkáze (1989)
Valérie Zawadská
Československo
Nejlepší filmy:
Rozpuštěný a vypuštěný (1984)
Kráva (1993)
Hřbitov pro cizince (1991) (TV film)
Jan Hrušínský
Československo
Nejlepší filmy:
Merlin aneb Pustá zem (1988) (divadelní záznam)
Brouk v hlavě (2002) (TV film)
Dívka na koštěti (1971)
Marek Vašut
Československo
Nejlepší filmy:
Mňága - Happy End (1996)
Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)
Edith Piaf (2007)
Michal Pavlata
Československo
Nejlepší filmy:
Operace Silver A (2007) (TV film)
Deskový statek (2008) (divadelní záznam)
Vracenky (1990)
František Němec
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Hamlet (1986) (divadelní záznam)
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)
Ucho (1970)
Petr Vacek
Československo
Nejlepší filmy:
Gobseck (1985) (TV film)
Saturnin (1994)
Ať žijí duchové! (1977)
Vladimír Škultéty
Československo
Nejlepší filmy:
Sedm schodů k moci (2023) (seriál)
...a bude hůř (2007)
Božena (2021) (seriál)
Otakar Brousek ml.
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Záhada (2011) (divadelní záznam)
Blboun (2001) (divadelní záznam)
Tatiana Dyková
Československo
Nejlepší filmy:
Teremin (2010) (divadelní záznam)
Samotáři (2000)
Operace Silver A (2007) (TV film)
Lukáš Hlavica
Československo
Nejlepší filmy:
Krvavá svatba (1987) (divadelní záznam)
Specialita šéfkuchaře (1999) (TV film)
Swingtime (2007) (TV film)
Tereza Kostková
Československo
Nejlepší filmy:
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Paní z Izieu (2007) (TV film)
Ženy v běhu (2019)
Václav Postránecký
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Hamlet (1986) (divadelní záznam)
Naši furianti (1983) (divadelní záznam)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Simona Postlerová
Československo
Nejlepší filmy:
Noc pastýřů (1993) (TV film)
Brouk v hlavě (2020) (divadelní záznam)
Zámek v Čechách (1993) (TV film)
Šárka Ullrichová
Československo
Nejlepší filmy:
Nezvěstný (2003) (TV film)
O svatební krajce (2003) (TV film)
Nefňukej, veverko! (1988)