Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

hlava4

Mě se to líbilo, dobrej film . Kvalitní scénář, a to se vidí málokdy, slušná režie, výborn herci. Jenom, panebože, proč se tam střílelo? Dyť to bylo úplně zbytečný. ()

x_dan

Rozhodně zajímavé, ale asi jsem čekal něco víc. Děj jede podle nastaveného schématu, bez odboček, žádný zásadnější zvrat se nekoná. V kině by to byl možná větší zážitek... ()

brasek

Snívajte s nami a či Matrix v snoch?! Zo začiatku dokonalý mišmaš, čo je realita a čo sen. Zbytočne dlhé a príliš veľa balastu ohľadne spomienok postavy Cobba v podaní DiCapria. Cobb na začiatku snímku, keď zlyhali u Saita (Ken Watanabe) povedal, že organizácia ktorá ich najala neodpúšťa zlyhanie a za dva dni je po nich. Zaujímavé, že nejako sa na to pozabudlo a dej sa rozvíjal úplne iným smerom. Akčné scény nezáživné a umelé, ale snaha sa nedá uprieť... napr. nikomu nenapadlo prestreliť pneumatiky na dodávke a ja sa pýtam prečo? Tento film postráda logiku v akcii. Námet hodnotím veľmi pozitívne, film mal však vo viacerých sférach vyzerať inak a o konci radšej nehovorím. So sebazaprením hodnotím slabými troma hviezdičkami. ()

ill

Od Počátku ve mě roste nepříjemný pocit, že je narůstající rozpočet Nolanových filmů v nepřímé úměře s jejich invencí a hlavně osobitostí. Pevně věřím, že toto není Počátek komercionalizace a úpadku tvůrce jehož filmy měli vždy charisma, atmosféru, styl. Počátek je krásná, lákavá, dokonale zabalená leč prázdná bonboniéra a tak po jejím rozbalení zůstává jen hořká pachuť zklamání, neukojená očekávání a atraktivní obal v odpadkovém koši. ()

dthwinter

Na Nolenovy filmy se vždy třesu, navíc DiCaprio herecky stále roste a roste. Napoprvé mě příběh absolutně dostal a byl jsem rád, že jsem vše takříkajíc "pobral". Napodruhé už jsem však začínal vidět pár všudypřítomných much. Příběh je sice velkolepý, ale zbytečně komplikovaný a nedovysvětlený. Přesto si pět hvězd zaslouží - zejména za výbornou Ellen Page a čím dál lepšího Leonarda - 90 % ()

Pjotrik

Budu muset parafrázovat, protože jsem objevil komentář, se kterým se naprosto shoduji (ale už si nepamatuju autora:)).- "Počátek je příliš mechanický, ale málo strhující". Bohužel, pan Nolan si myslí, že čím více snů ve snu budeme snít (krásná věta:)), tím hlubší bude zážitek. U mě to nezabralo. Takhle nějak vypadá srovnání kvantity a kvality. Kvantity bylo dost, kvalita tohle tempo nestíhala. Co u mě zabralo bylo plynutí času ve snech snů, snů, snů...hehe:) To byla jediná složitější věc a vyžadovala divákovu spolupráci, jinak by se neorientoval od samého začátku.. A teď další skvělá věta - ¨"-Na Počátku mě dojal konec". Všichni se probudí po neuvěřitelném dobrodružství a je na nich vidět, že by si nejraději plácnuli a zašli do nejbližšího nonstopu, kde by strávili naprosto bezesnou noc, leč musí tu dokonalou habaďůru dohrát do konce. Očekávání veliká, Spokojenost nedostatečná. Co se týče tématu snění, tak mě mnohem víc srazil na kolena Věčný svit neposkvrněné mysli. 79% ()

PauliePablo

Christopher Nolan prekonal sám seba a spolu s ostatnými prvkami hlavne úžasnou hudbou od Zimmera vznikol jeden z najgeniálnejších a najkomplexnejších filmových výtvorov vôbec. Každá sekunda filmu má svoj význam a zapadá do skladačky, ktorá vyvrcholí na konci do obrovskej otázky, či je to realita alebo stále len sen. Po skončení premietania som hneď chcel znova vidieť ten film, mal som toľko nezodpovedaných otázok, ktorých odpovede som dostal až po druhom zhliadnutí, kedy najviac oceníte krásu tohto výtvoru. Práve tu DiCaprio a v Shutter Islande definitívne ukázal, že to už nie je to decko, idol mladých stredoškoláčok ale pán herec, ktorý zreje ako víno. ()

Muf911

Tak tohle byl hodně originální nápad na scifi. Trochu jako Matrix, trochu jako nějaká do celovečerního filmu zpracovaná epizoda ze seriálu Krajní meze. A díky ftípku na konci filmu nakonec ani nevíte, jak že to teda bylo. I když ta káča se těsně před titulky dost rozhoupala... ()

Dr.Abe

Další nadhodnocený film od nolana, počínaje temným rytířem konče filmem který se snad povede. Nevim čim to je, jestli je to reklama nebo předešlí uspěch u batmana, ale ani jeden z těhle filmů mě neoslovil. Film je sice celkem nápaditej a svým způsobem je to trochu matrix, cela, klasickej akčnák a zamotaný mi to ani moc nepřišlo. Po zhlednutí jsem si při rozjedu výtahem dělal s kamarádem spoludivákem srandu že je to "kopanec". To jsou alespon ty možné prvky paradovatelnosti. ()

KacHnAop

Konečně Nolanův film, u kterého jsem každičký záběr neskutečně hltal. Svým rychlým tempem, nápadem a zpracováním mě Počátek neuvěřitelně ohromil a bavil celých 142 minut, které nám Christopher Nolan nabídl. Po vizuální stránce je film bezchybně natočený, místama i geniální, ale od Chrise mě to nijak nepřekvapuje. Herecké výkony jsou velmi dobré a hudbě taky nelze nic vytknout (především konečná melodie Time je opravdu fantastická), takže film kvalitu jednoznačně má. S přehledem mohu říct, že mě Inception zaujal daleko víc jak Nolanův Temný rytíř a co se týče roku 2010 je Počátek bezpochyby nejlépe vymyšlený a natočený film. ()

Raz2

Když si člověk odmyslí celou tu omáčku okolo, jedná se o takový klasický zlodějský film. Hlavni hrdina je zloďěj, mistr svého řemesla, pokusí se někoho okrást, jenže mu to nevyjde a tak je nucen pro svou oběť proti své vůli udělat něco, co před ním nikdo nedokázal. Sestaví tým specialistů, vymyslí se plán a jde se na věc. Plán samozřejmě krachne, ale hrdinové si i tak poradí a nakonec všechno dobře dopadne. V tomto ohledu tedy nic výjimečného. Kouzlo tohoto filmu spočívá právě v té omáčce. Nevím, jestli nápad s manipulací podvědomím lidí ve snu je originální, nejspíš asi ne, ale to jak ho pojal a zpracoval Chritopher Nolan je opravdu hodno obdivu. Po téměř dvou a půl hodinách jsem odcházel z kina s pocitem, že jsem po dlouhé době viděl něco opravdu výjimečného. Líbil se mi i otevřený konec a na rozdíl do většiny lidí, jdoucích se mnou z kina, mi bylo jedno, jestli spadne nebo nespadne. Škoda jen, že kromě propracované hlavní postavy, ztvárněnou tradičně vynikajícím DiCapriem se ostatní jeví nezajímavě a plytce. Rovněž filmová hudba na mě místy působila rušivě, jinak ale nemám filmu co vytknout. ()

jirka.maso

Zdál se mi sen, kde spím, a něco se mně zdá. Ve čtvrtém stupni spánku jsem viděl Christophera Nolana, jak leží kdesi u vody a je okusován hejnem černých labutí… Tohle sem si přál, když uběhlo asi 20 minut filmu a já měl nejzamotanější hlavu, co sem kdy u filmu měl. Přesně takhle to ale režisér chce, teprve pak do sebe začnou věci zapadávat. Film na vás začne chrlit jednu technologickou fíčurku za druhou a vy si to začnete užívat. Je to jako s gulášem z nevalné knajpy, sice za boha netušíte co v něm je, ale z nějakého důvodu vám hrozně chutná. Stejně tak to máte s Inception. Scény, kde si film pohrává s architekturou, jsou vynikající. Přehnutí ulice jako kus papíru je vážně dobré! Pod dojmem jakéhosi myšlenkového znásilnění mám obrovskou touhu dát plné hodnocení, ale nejde to… Po první zhlédnutí určitě ne. Poslední dobou je navíc nějak moc předicapriováno a to mě vadí. Natočit totiž dva filmy v jednom roce, kde vás ve snu honí mrtvá manželka, je docela producentský fail. ()

Mishugex

Neřadím se mezi milovnice sci-fi a akčních filmů ale Počátek mě naprosto uchvátil. Jedná se o velice chytrý, vrstevnatý, perfektně propracovaný film, který je podložen velice příjemnou hudbou od začátku do konce. Co se týče Leonarda Dicapria, rozhodně jako herec opět nezklamal. Při sledování tohoto snímku pracuje mozek opravdu na plný obrátky, u závěrečných titulků jsem byla celkem psychicky vyždímána  S Oscarem za nejlepší kameru, nejlepší mix zvuku, nejlepší střih zvuku a nejlepší vizuální efekty souhlasím na 100%. ()

janulin123

Film, který mě skutečně potěšil. Já, jakožto antifaninka sci-fi jsem si od počátku mnoho neslibovala, ale musím uznat, že to bylo skutečně dobré. Výborná Zimmerova hudba, výborný scénář a výborné ženské postavy v podání Ellen Page a Marion Cottilard. ()

morwen

Skvělý tah se vydat po Batmanovi na něco jiného. Rozhodně se to vyplatilo. Zamotaný příběh, který když alespon dávám trochu pozor začne dávat smysl (co se týče skákání ze snů do snů). Herecké obsazení na jedničku a to samé výkony Hardy je drsňák, DiCaprio má problém no a Marion Cotilard je sexy jako vždy. Ellen Page samozřejmě hned za ní. Zimmer je jak utržený ze řetězu což jde cítit v soundtracku. Takový Dream Collapsing nechytne jenom za srdce. Co říct více. Snad jen, že celkový snový nápad mohl být využitý víc. Ale co už 90% ()

Tomi12

Pre mna velke sklamanie tento film. Mozno preto ze som od neho tak vela ocakaval, ale proste som sa pritom v kine nudil. Napad dobry ale dej nezaujimavy a nudny. Jedine plus je vyborny herecky vykon Leonarda di Capria. Proste to urcite neni film, ktory by som si pozrel viac ako raz,jeden krat bohate stacilo ()

dadule777

Nolan opět nezklamal. Tento film byl dobře propracovaný, měl děj a nechybělo napětí až dokonce, kde si každý může určit, jak to vlastně končí. Dávám 5 hvězd a určitě se na to budu muset podívat někdy znovu. ()

SelfishMan

Spadne či nespadne? Toť otázka! ..Film jsem v kině sledoval se zatajeným dechem a občas jsem se přistihl, že s fascinovaně otevřenou pusou...Po návratu domu jsem měl nutkání jít znovu a všechno to vidět minimálně ještě jednou. Toto byl vážně zážitek! DiCapriovi jsem hodně přišel na chuť(v poslední době skvělé filmy a výkony), ostatní herci taky super (Joseph Gordon-Levitt vypadal fakt cool, Ellen Page vážně talent). Nolan se tímto zařadil na vrchol režisérů. Úžasně zpracované, skvělá myšlenka filmu i celkové příběh, akce (třeba ta ve stavu bez tíže)...Nemám toho moc co vytknout při takovém nadšení (možná mi jen trochu vadila opakující se dějová linie s jeho manželkou). To nic nemění na tom dlouhotrvajícím zvláštně příjemném pocitu z tohoto filmu a na tom, že se k filmu určitě nejednou vrátím. 95% ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)