Indiana Jones a nástroj osudu

• USA Indiana Jones and the Dial of Destiny (více)

Na Oscara nominovaný Harrison Ford se ve snímku Indiana Jones a nástroj osudu naposledy vrací ve své ikonické roli pohotového a rafinovaného archeologa, aby prožil své poslední napínavé dobrodružství, které ho jako tradičně zavede do nejrůznějších koutů světa. (Falcon)

Daniel2003

Kde dobrý film jinak znamená úspěch, tam Indiana Jones musí být vynikající. A to poslední díl není. Má ale srdíčko Jamese Mangolda, který se opravdu neskutečně snaží a s pokorou opakuje všechny postupy, které Spilberg s menším rozpočtem a třetinovými možnostmi zvládal svěžeji a lépe. Jenže já jsem tentokrát za tenhle uctivý způsob natáčení rád. Indi nepotřebuje modernizovat. Už dokonalý byl a Mangold to naštěstí pochopil. Příběh je přímočarý, ale ne hloupý, scénář má pár zajímavých kliček a postavy jsou fajn. Vizuálně je to mnohem lepší, než minulý díl a digibordelu je míň, než jsem čekal. Naopak film nabízí dost velmi kompozičně hezkých záběrů. Hudba je vynikající, Williams se prostě snažil i u své poslední práce. Celé to stojí a padá na Fordovi, který si projekt vysnil a dovedl ho do zdárného konce. Finále je pak nádhernou a decentní tečkou za celou sérií. 7/10 ()

blazma

Oproti křišťálové lebce, tohle bylo otočení o 180 stupňů. Opravdu to bylo chytlavé, zajímavé a zábavné. Šílenosti v traileru nakonec nebyli ve filmu po celou dobu a ten příběh byl prostě zajímavý a jako zakončení Indiana Jonese s panel Fordem, to bylo opravdu úctyhodné zakončení, za které se skutečně nemusí stydět. Celé obsazení bylo velice příjemné. Ford, Mikkelsen byli výborní, menší role Banderase bylo příjemné okořenění příběhu v domě kdy napětí lehce stagnovalo. Phoebe Waller-Bridge byla perfektní a pokud by měl Indiana Jones dostat nějaký spin off s touto herečkou tak, bych se vůbec nezlobil. Jediná vada na kráse, byl trošku uspěchaný konec filmu a moc mě mrzí jak film nechtěl moc navázat na předchozí díl a tudíž k tomu přizpůsobil děj. To mě mrzí, trošku víc propojení s předchozím filmem. To je však jen moje malá vada na kráse. Celkově je však Indiana Jones výborné zakončení této jízdy a Harrison Ford může tuto kapitolu uzavřít s klidným srdcem. ()

jokino

Za mňa spokojnosť. Ničím neprekvapil, ani neohúril, no ani nezklamal. Ford, na svoj vek, drží laťku pekne vysoko a moc nepolavuje. Aj keď je zreteľne vidieť, že čísla a vek proste človek neošáli. Celkom svižná jazda od začiatku do konca. Keď si to človek užíva a neuvažuje nad perfektným načasovaním pohybov a udalostí postáv, proste to odsýpa a nemám tomu veľmi čo vytknúť. Áno, má to svoje chyby, ale je to Indiana Jones a tak to nechávam tak. Ale už je načase ho pekne "uložiť spať a nebudiť". Séria pekne ukončená.. ()

Matamoroz

Lepší tři hvězdy. Trocha nostalgie, ale příběh mi přišel jakýsi ,,řídký,,. Moc jsem nepobral figuru Indiho divného kolegy s velkou hlavou a úzkými ramínky. Phoebe cool, Mads ok. 75% ()

AndrewNewman

Indy sa v tomto storočí už druhýkrát potkol, bohužiaľ ani piaty diel nedosahuje zrejme nedosiahnuteľných výšin geniálnej trojky, majstrovsky dravej dvojky no a jednotke sa ani nemusíme baviť. Z Indyho sa stal klasický letný blockbuster plný akcie a nelogického správania postáv. Istý logický úsudok si ponechal len sám Indy, ktorého Harrison hrá naozaj veľmi zdatne. Je na ňom vidieť to, že jednu zo svojich dvoch najslávnejších postáv zbožňuje oveľa viac, ako Han Sola, ktorého nechal v Epizóde VII zabiť, len kvôli väčšej epickosti. Indymu naopak doprial stretnutie s jeho veľkým prastarým idolom a takisto aj zavŕšenie s láskou jeho života. Problémom piateho Indyho je to, že skrátka nemá čím okúzliť, čím ohúriť, do série nevnáša nič originálne, len recykluje všetko to, čo sme už videli a to tu aj viacerí napísali, ak by sa tento diel nenatočil, nič by sa nestalo. Ale aj keď zručný a skúsený Mangold len kopíruje, robí to pomerne dobre, vo filme sa nestrácate, myšlienka je jasná už od začiatku no a eskapády starého pána s klobúkom a bičom sú sympatické. Zdá sa mi, ale že toto bude prvý diel zo série, ktorý sa neudrží v červených číslach. ()

The_soloist

Jako dlouholetý fanoušek Indiana Jonese tvrdím, že se jedná o poctivou filmařinu, která není zfušovaná podobně jako loňské Uncharted. Ano, film má v určitých ohledech své limity, především je znát Fordův věk, který v některých momentech nestíhá zakrýt ani CGI. Ale ruku na srdce, opravdu je jeho obličej ve tmě natolik katastrofický jako hrůznosti typu Flash, Ant man 3 nebo Justice League? A to ještě chci dodat, že je Mangold pan režisér, který neskutečně dobře pracuje s barvami a celkovým nasvícením filmu. Navíc všechny tyto nedostatky také kvalitně maskuje hudba Johna Williamse. Dalším problémem může být pro mnohé absence Spielbergovy hravosti a humoru, o kterou se sice Mangold snaží, ale doopravdy se jí podle mě dokázal přiblížit pouze Stephen Sommers s Mumií. Zároveň si nemyslím, že by pátý Indy měl míjet dnešní puberťáky, jak někteří píší. Jednak se v posledních letech velmi často točí dobrodružno/exotický žánr filmů (Uncharted, Jumanji, Jungle Cruise..), což svědčí o jejich popularitě. A také je Indiana Jones neustále mega populární kult. Ano, poslední film vyšel před 15 lety, ale stále máme hry nebo zábavní parky.. Co by měl tedy podle této teorie říkat takový Top Gun 2, který loni rozbil miliardou kina?  Dále si neodpustím vsuvku ke kritikům v Cannes, kteří 33% urazili tento film.  Jsem přesvědčen, že je to vůči Mangoldovi s Fordem nedůstojné a krajně trapné. Zároveň mi vadí, že mnozí mají potřebu jenom kvůli "rutinérství" Disneyho kopat do každého  jejich filmu, přičemž zrovna Nástroj osudu není žádnou splácanou rychlokvaškou. Film má sice kolísavé tempo, ale podobně jako Králoství křišťálové lebky přichází s originálními nápady a divák si po konci filmu musí říct - Ano, to tu ještě nebylo. A především, nesnaží se být stejný jako některý z předešlých filmů, za což pětku opravdu cením. Také mě mrzí, že se opět skloňuje jméno Kathleen Kennedy, dlouho tvrdím, že měla po Star Wars skončit, kvůli mnoha chybám a značky jako Willow nebo Obi-wan na to tvrdě doplatily. Nicméně v tomto případě bych ji do toho vůbec nezatahoval, jelikož vizi a produkci nemám co vytknout. Spíše by si měl každý uvědomit, že rozpočet snímku ujel také kvůli Koronaviru a představa, kdy máte na palubě 80 letého herce v hlavní roli a musíte řešit všelijaké restrikce, přičemž se film natáčel v několika zemích světa... Muselo to být obrovsky náročné a není to férové. Proto je opravdu smutné, že se najdou tací, kteří vytahují myšlenku strong female charakteru v podobě brunety. Nemyslím si, že by Helena byla protivnou postavou jako Rey, sice několikrát její dialogy trochu drhly, ale jako postava si prošla vývojem, který byl snesitelný a zároveň nevytlačila Indyho. Ve výsledku si tedy nemyslím, že by zaostávala za ženskými postavami z minulých dílů. Zde je nutné dodat, že nikdy a nikdo nepřekoná Seana Conneryho jako Henryho Jonese Seniora. Spíše mi zde vadil malý pomocník, který charismatem ani zdaleka nesahal Kraťasovi z Chrámu zkázy po kotníky. A ještě bych zmínil Antonia Banderase, který ve filmu má sice malou roličku, a pokud by ho člověk neznal, jednalo by se o fajn prvek. Ale je to proboha Desperado a Zorro, zvládá skvěle vtip a člověk si ho dokáže v mnoha polohách oblíbit. Tady mě vyloženě mrzelo, že si nezahrál mladší variaci Saláha, když už tvůrci měli tu potřebu použít arabskou variantu Kraťase. Ovšem abych scénáristům tolik nekřivdil, tak samotný John Rhys-Davies se ve filmu objevil a chápu názor, že by se dvě stejné postavy třely. Dále co se týká záporáků, myslím si, že zde panuje opravdová spokojenost a řadil bych je k těm nejlepším z celé série. Nicméně podotýkám.. zlosyni v žádném Indiana Jonesovi nedosahovali oscarových kvalit Ledgerova Jokera. Poslední skupinou jsou spíše užiteční idioti, kteří očekávali nejlepší film všech dob a přidávají se do skupiny, která má neustále potřebu psát o finančním propadáku. Musím se smát, ale opravdu si někdo myslí, že po 3 dnech promítání je 130 milionů málo?:) Přičemž Indiana Jonese čeká ještě Independence day, navíc značka má za sebou Disneyho, Paramount, Mangolda, Lucasfilm a Spielberga. Co by za to tento výsledek kdejaká Marvelovka dala.. A to ještě podotýkám, že za dva měsíce film s největší pravděpodobností půjde na Disney +, Paramount +, spustí se merch, vyjde nová pentakolekce na blu-ray a oživí se tato značka v Disneylandech. Logicky je to tedy spíše trapný pokus rádoby kritiků. Ve výsledku má film jako takový mraky zapomatovatelných momentů, ke kterým se v budoucích letech milerád vrátím. Nástroj osudu má poměrně zběsilé finále, které může být pro někoho "až moc", ale po Křišťálové lebce mi pětka zkrátka přijde pořád tak nějak správně Indianovská. Na druhou stranu se nemohu ubránit dojmu, jestli se tvůrci spíše neměli vydat přeobsazení v podobě někoho mladšího. Nechápejte mě špatně.. Harrison Ford byl a je můj dětský hrdina, charisma je bezkonkurenční, přičemž v 80 letech vypadá neskutečně.. Ale paradoxně kvůli jeho věku film ztrácí část kouzla ze své inspirativnosti a svěží nádech pro budoucnost.  Osobně doufám, že se ještě někdy dočkáme dalších dílů s někým jiným, pokud ovšem budou minimálně na této úrovni péče. Přičemž klidně bych znovu v sedle milerád viděl Jamese Mangolda. Přece jen, když Martin Campbell dokázal natočit dva skvělé Bondy, kteří se od sebe lišili jako voda a oheň. Proč by to neměl James Mangold zvládnout? Variabilní je na to dost a v takovém případě bychom se měli opravdu na co těšit a značka by mohla žít dál. Bylo by přece hrozně smutné ochudit děti o nejlepšího dětského hrdinu, který existuje. Úplným závěrem chci dodat, že těch 42 let s Harrisonem Fordem byla neskutečná jízda, která mě provázela celým životem, a kterou nikdy nebudu chtít opustit. Děkuji za krásné dětství doktore JONESI! () (méně) (více)

yazik

Jednu hvězdičku za Forda s Mikkelsonem. Jinak ten děj je bohužel stejně trapný, jako poslední díly hvězdných válek. Nelogický a hloupý. Nevím, kdo vymýšlí scénář, ale tohle se nedá. Antonio taky potěšil. Alespoň něco. ()

BradleyT

Film napraskany akci a vtipem verny Toho co se od Indyho ocekava. Jsem nesmirne stasten, ze nedoslo na zbytecny experiment ala Star wars nova generace. Super, klobouk dolu Indy, dekujeme. ()

Parabot

Závěrečného Indyho potřebuji vidět ještě jednou. Rozhodně ale ne proto, že by šlo o nějak geniální film. Přestože jsem se během projekce celkem bavil a katastrofické hodnocení mě přišly jako přehnané, už po cestě z kina jsem si uvědomil, že si z filmu skoro nic nepamatuji. Obzvlášť akční scény. Jezdili tam v tuktuku, pak něco s vlakem, zablbli si v letadle, v moři a honili se během nějaké konfetové epidemie v NY. Počet ikonických záběrů - nula. Taky mě vlastně unikalo, kdo s kým jak a proč vlastně něco dělá. Jak ty kladné postavy, tak i záporné. K tomu ještě Indyho kmotřenka byla větší část filmu v duchu současných "silných ženských postav" na facku. Další extrémně protivná Mary Sue. Vhodnější název pro tento díl by byl Indiana Jones a nesnesitelná sufražetka. Poslední křížová výprava, kterou považuji za jeden z nejlepších mainstreamovych dobrodružných blockbusterů, měla jasnou strukturu. Expozice - mladý Indy. Představení artefaktu a aktuální situace, Řím, kde zjistili lokalitu grálu a Conneryho, jeho osvobození, cesta vzducholoďí na místo, tanková akční scéna při putování do přesného mista určení, Petra, odjezd do západu slunce. Závěrečný díl Indyho takto popsat nelze. Scénárista asi neměl právě nejlepší kreativní chvilku. Nebo, Disneyovští producenti neurvale zasáhli se svými nůžkami. Celé to totiž nejvíc připomíná devátý díl Hvězdných válek. Spousta citací aby divák byl neustále ujišťován, že se dívá na Indiana Jonese, hromada naprosto generické akce ale hravost, lehkost a cit pro vyprávění příběhu téměř žádný. Dobrá dobrodružná jednohubka. Slabý Indiana Jones. Ze čtyřky jsem také odcházel z kina rozčarovaný a docenil ho až postupně. Nemyslím, že to samé proběhne i u pětky. ()

Tom.Kejik

Nový film ze série "Indiana Jones" Nástroj osudu není rozhodně dokonalý. Někdy zabolí průměrné sgi efekty, pak například lenost scénáře. Mangold to ustál se ctí - není Spielberg, to dá přeci rozum. Upřímně jsem rád za návrat ikonické postavy, ale prosím nikdy více. ()

W.Goldfinch

Ještě před pár hodinami bych se vsadil, že není možné, aby vyšel film s Indianou Jonesem, který bude horší než Království křišťálové lebky. Nástroj osudu přestavuje přesně to, co je na Disneym špatně. Digitálně vyhnusnělé záběry, totální nezájem o to vyprávět něco zajímavého, ale jenom snaha vydojit pár doláčů na  známé značce, a absence jakékoli osobitosti tvůrce (proč na to proboha Mangold kývl?). Na konci jsem jenom přemýšlel o tom, jak dojemná mohla být finální scéna, kdyby jí nepředcházely dvě a půl hodiny bahna. Bolí mě to o to víc, že šlo o můj nejočekávanější letošní film. ()

HanzoBureshi

Pamatuji ten první moment, kdy mi děda poprvé ukázal Dobyvatelé ztracené archy, a já měl možnost potkat asi to nejlepší filmové dobrodružství. No a o několik let později je to tady zase!!! Indiana Jones a Nástroj osudu dorazil a vidím, že je to vskutku film, na který mají lidi dost odlišné názory, a já se ani nedivím. A za tuto situaci může jen jedna jediná věc… společnost DISNEY. A právě díky tomu je tento díl svým způsobem nejšílenější, ale nějakým zázračným způsobem to na mě zafungovalo. Je samozřejmě jasné, že to absolutně nebude sahat na první tři díly, ale proč bych kvůli tomu měl dávat nižší hodnocení? Když si teď vzpomenu na Království křišťálové lebky, tak je to nějak na stejné vlně. Harrison Ford pochopitelně musel být hodně zaskakován kaskadéry, nebo se o to postaralo i CGI. Co je ale takovým nezvykem byl moment, kde Indy díky CGI měl takový hbitý pohyb, kterého by nebyl schopen ani před 40 lety, viz. třeba běhaní po vlaku, ale je rok 2023, takže je toto pro filmařinu už takovým denním chlebem. Ostatní postavy mi celkem sedly. Helena (Phoebe Waller-Bridge) mě rozhodně nenudila, ale nejvíce mě překvapil Mads Mikkelsen, který mi možná nabídl nejlepší zápornou postavu z celé franšízy. Pan mistr John Williams rozhodně také nezklamal, protože ve svých letech nahrát opět soundtrack na Indyho je cool. Scénář mi asi nepřišel TOP, ale to mi moc nepřišlo ani u všech dílů. Na tento film lze koukat několika způsoby. Kdo chce vidět velkou a epickou rozlučku s Indym, tak bude možná trochu zaskočen, protože to jako finále možná nebude působit. Kvůli tomu právě na to bude někdo koukat jako na zbytečný díl. Kdo na to koukal jen kvůli tomu, že dlouho neviděl dobrodružný film, tak si myslím, že bude rád. A to já jsem rozhodně byl. Kdy jsme viděli nějaký dobrodružný film? Minulý rok vyšlo trochu smutné Uncharted, ale poslední dobou nic takového nevzniká, a právě pátý Indy tuhle díru perfektně zaplňuje. Čím se asi nejvíce liší tento film je to, že v každém díle se pootevřely dveře do fantasy světa, ve čtvrtém díle jsme tam kousek nahlédli, ale tady jsme se tam úplně ponořili. A i když tuhle stránku moc nemusím, tak se mi to prostě líbilo. Někomu třeba vadí, že je Indy na to vše (trochu) sám, a čekal nějakou týmovku, kde se shledají všechny postavy a společně se rozloučí, ale když vidím, co třeba udělal Jurský svět, tak jsem za jediného Indyho dost rád, protože když je sám, tak mu díky tomu sakra hodně fandíte. Co mě skutečně zasáhlo, byla srdcervoucí věc, co se stala po čtvrtém díle. Mělo to také dost nostalgie, třeba jako chodba plná brouků, dialog o Chrámu zkázy. Indy tu perlil i s vtípkama, které nejvíce zasahovaly Němce. Byly tu také dvě známé camea, které zahrály u srdíčka. Co říct jedním slovem na tento film? ZABAVIL! Mé hodnocení: 7/10 ()

exree

Spojlery. Předchozí díl se mi tak strasně moc nelíbil, že vůbec netuším, co mě přimělo jít i na tenhle. Měl jsem absolutně nulové očekávání a... byl jsem překvapen. Začátek byl pěkný flashback s náckama, skok do současnosti ale bolel, ostatně většina scén v Americe byla pro mě osobně nuda. Ale nejhorší bylo až necitelné chování postav - okolo Indiho umřelo tolik lidí a jediné, co to na něm zanechá, je pár sekundových scén, kdy vypadá smutně + jedna hláška. Nevím no, bylo by lepší kdyby tam ty zbytečné mrtvoly prostě nebyly vůbec (všichni víme, že Hitler=špatný). Nelogičnosti v ději taky bolí, neo-nácci Indiho dokáží vždy najít, i když jediné info, které jim může pomoci, je hod mincí nebo kostkou. Každopádně cestování časem bylo decentní a zpracované konsistentně, no a antika... to je moje radost. Záběr na římské lodě jak útočí na město a nad nimí přelétavájí letadla... naprosto unikátní scéna. A s těmi hákovými kříži jsem měl myšlenky ve stylu "jak by vypadalo iron sky s cestováním časem do doby antického řecka". Asi bych měl dát 3*, ale prostě za Archiméda musím 4*. Jo a taky Mads Mikkelsen hodil pár solidních hlášek, tak i za to. ()

Kinofil

|| PG-13 || Disney/Lucasfilm/Paramount || Rozpočet: $330 mil. || USA: $174 094 716 - ČR: 41 392 145 Kč - Celkem: $380 954 388 || Pohroma se nekoná! Zázrak však také ne. Pátý díl u mě bude hluboce pod, vždycky geniální, čtverkou, která pětku sice nepřeveze úrovní CGI, avšak hravostí, nápadů, vtipů a lépe zapamatovatelných postav. Disney sice tentokrát doručil jeden z těch lepší propadáků kdysi slavných značek (Star Wars 9 je o míle horší), přesto je to on a Kennedy, kteří film vymáchali v bahně a zaplavili úplně zbytečnými prvky. Tou je samozřejmě především Phoebe Bridge, která sice není tak otravná, jak by se mohlo čekat, její postava je však mnohdy okatě přefeminizovaná, užvaněná, sebestředná a herečka to není pěkná, takže se leckterému diváky rychle přejí až znechutí. Ford naopak předvádí to, co by od osmdesátníka divák čekal. Vlastně spíš nečekal v tom dobrém smyslu. Bohužel scénář mu nedokáže prodat momenty "I'm too old for this shit.", takže Indy spíše předstírá, že je mu o 20 míň. Herecká camea včetně Banderase jsou zoufale nevyužitá, nový Prcek úplně zbytečný a nezajímavý. Nácek Mikkelsen má jako vždy své charisma, ale jako záporák je buď vždy na správném místě, nebo si příležitost nechá uniknout školáckou chybou, a tak se všichni pořád nahání jako kočka s myší. Příběh sám o sobě je dost nosný, nespoléhá jen na nostalgii jako u SW a je defacto několika velkými akčními scénami poslepovaný dohromady. Když už teda něco nedává smysl nebo je blbé, aspoň to rychle odsype. Bohužel Williams nedokázal (opět stejně jako u SW) doručit aspoň z půlky zapamatovatelný soundtrack, který by jen nerecykloval starší motivy. Beru, že je mu přes 90, ale i tak. Mangold pro změnu není a nikdy nebude žádný Spielberg, a tak jeho režie není ani ze čtvrtiny hravá a zábavná jako i u "blbé" čtverky. I přesto jsem rád za něj, než za nějakého packala JJ Abramse. CGI pak tradičně jako u všech nejen disneyovek trpí na temné scény a hnusné omlazovací triky. Na mrtvých fotkách působí fajn, ale jakmile se začnou hýbat a mluvit, nastane problém. Samotné finále a celá zápletka s Archimédem zní na papíře možná fajn, ale nepodařilo se jí přinést vyvrcholení jako třeba ve trojce s Ježíšovým kalichem, kdy se mýty stávají skutečností. Celý film proto působí jako poslepované puzzle, kde jednotlivé nápady zní sice dobře, ale do sebe navzájem nezapadají a těžko vyženou příběh z průměru. Nezbývá než prohlásit, že kdyby pětka nevznikla, dopadla by na tom série Indiana Jones daleko líp. 65%. ()

Elessar.

Veru tak. Starý dobrý Indy. Alebo? Ťažko povedať. Krížová výprava je proste najviac top diel a neviem. Malo to sem tam také nápady jonesovskeho charakteru. Ale niečo proste tomu chýbalo. Hravosť? Spielberg? Alebo doba do ktorej už Indy nepatrí? Netuším. Jedná sa o nostalgický počin, pre niekoho, ale stačí to? Videné v amfiku, kde poletujuce svetlušky vylepšovali filmový zážitok. ()

Skrivan

Starý Indy není tak dobrý jako starý dobrý Indy, ale pořád má co nabídnout. Nostalgie je tu tak akorát a na rozdíl od předchozího filmu to nepůsobí sebeparodicky. Všichni herci jsou ve svých rolích skvělí a i přes svou délku film ani na chvíli nenudí. Má spád a užijeme si tu několik honiček s využitím nejrůznějších dopravních prostředků. A i navzdory svému věku má Indy pořád švih a říz. Jediné, co to trochu kazí, je pár věcí, co úplně nedávají smysl, pozitivní emoce ale rozhodně převažují. ()

jirijo

Ach Indy...poslední dobrodružství legendárního archeologa přináší bohužel docela zklamání. Harrison Ford působí unaveným dojmem (vzhledem k jeho věku se není do divit...), přesto se ze všech sil snaží táhnout tuhle káru všemi silami, co mu ještě zbývají. Bohužel je prakticky na všechno sám, jelikož nemá důstojné protihráče ani spoluhráče. Jindy výtečný Mads Mikkelsen je bezvýrazný až běda, Boyd Holbrook má příliš málo prostoru a Phoebe Waller-Bridge působí až otravným dojmem. Scénář je plný oslích můstků a náhod a ke konci nás čeká jeden poněkud bizarní twist. Akce je ve filmu hodně, ale bez nápadů a zručnosti, tlačená na sílu. Tvůrci do filmu nacpali všechny dopravní prostředky, co jim přišli pod ruku a na nich se bojuje, padá a pálí ze všech laufů. Nostalgie a odkazů na předchozí díly je překvapivě málo, humoru a ironie je taktéž poskrovnu. John Williams svým legendárním hudebním motivem šetří až příliš. A v neposlední řadě chybí lehká ruka Stevena Spielberga, který by dokázal z takto rozdaných karet jistě vydolovat výživnější podívanou. James Mangold věru není špatný režisér, ale tentokrát mu to prostě nesedlo. Tak sbohem, doktore Jonesi, děkujeme za vše, bylo to krásné a nezapomenutelné... ()

Habanera

Obdivuji Forda jak houževnatě celá léta pracoval na této nezapomenutelné postavě. Rostl s ní, stárnul a to s grácií, což posledních 154 minut neochvějně dokazuje. Akční přítomnost,  no přece taky dojemné vzpomínky na to, co vítr už dávno odvanul. Není však všem dnům konec a dojde i na setkání s minulostí, pochopení a odpuštění. ()

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

26.07.2023

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (více)