Luke vezme na plavbu na krásný ostrov staré přátele: Matta, jeho přítelkyni Suzie a Mattovu sestru Kate, bývalou přítelkyni Lukeho. Poslední člen posádky je Warren. Vládne naprostá idylka. Vztah mezi Lukem a Kate opět ožívá. Požádá ji, aby na chvilku podržela kormidlo, a jde do podpalubí. Vtom však obrovský náraz převrátí loď dnem vzhůru. Po delší panice se všichni vynoří na hladinu a vylezou na trup. Přemýšlejí, co budou dělat. Luke navrhne, aby doplavali na ostrov vzdálený několik kilometrů. Obléknou se do neoprenů, jediný Warren se rozhodne zůstat. Bojí se plavat tak daleko, a hlavně v těchto vodách, kde je dost žraloků. Kate se nakonec rozhodne také zůstat. Luke je zklamaný, ale respektuje její přání. Když však Kate vidí, jak se Luke, Matt a Suzie vzdalují, rozhodne se je následovat a plave za nimi. Suzie je velmi vystrašená, ale Matt ji uklidňuje, že to zvládnou. Mezitím osamocený Warern zpozoruje žraloka… (TV Prima)

Ryšty

Nejdříve bych ocenil nádherné prostředí v kterém se příběh odehrával. Ať už záběry na oceán nebo podvodní, na obojí se krásně koukalo. Líbilo se mi, že predátor nebyl hned prozrazen a podobně jako v Čelistech se objevil až v druhé části filmu. Atmosféra byla celkem napínavá a celkově byl film příjemný. Trochu mi vadila ta ubulená bloncko. Ale jinak konečně po Čelistech nějakej pořádnej film s žralokem. ()

Petulka88

Nebýt nesympatických postav a mnohdy směšných dialogů, mohlo být hodnocení i vyšší, protože film dokáže být místy napínavý a žralok jako záporák bude fungovat vždycky. Takhle je to ale jen mírný nadprůměr. ()

Searison

Ano nejsou to Čelisti , ovšem je to po dlouhé době film s tématikou vraždícího žraloka, který není záměrně trapný. Herci nejsou špatní, atmosféra je dobrá a ke konci jsem opravdu držel palce. 75% ()

danny_21

Překvapivě dobrý survival thriller z mého oblíbeního prostředí, proti námětem podobnému Open Water má nesrovnatelně lepší zpracování, vyšroubované mrazivé napětí, záběry bělouše autentické a sakra dobře sestříhané, herci umí hrát, sem tam se sice nějaká ta blbůstka objeví, přesto klobou dolů před Australanem. Jedno je jisté : k Protinožcům na otevřené moře mě nikdo nedostane - 75 % ()

Sign

Tak dámy a pánové,zde se někdo překonal,je pravda že mé hodnocení a celkový pocit a dojem z filmu je znásobený faktem že trpím Akrofobií plus myšlenka že film je podle skutečné události,naposledy jsem podobný dojem bezmoci, strachu a hrůzy měl při sledování Blair witch project,u mne je film za plný počet, tpěl jsem od začátku kdy se většina objevila v moři až do samotného konce,plus závěrečná tečka osudu Warena který to v moři nerisknul... ()

gemi

Minimalistický thriller s kulervoucím napětím. Doporučuji sledovat těsně před výletem jachtou po moři. EDIT: 24. 10. 2022, druhé zhlédnutí. Anebo když se rozhodujete mezi dovolenou u moře a kdekoliv jinde. Pojedete kamkoliv jinam. ()

Acrobat

Stiesňujúci pocit malého množstva postáv na malom priestore zradne vlniaceho sa vražedného mora. Ľudia neznášajúci hlbiny a vodu pridávajú pár hviezd za neblahé pocity (ako aj ja). Na malom priestore veľká klaustrofóbia. (videné 19.10.2018, BDrip) ()

rublik05

Minimalistický survival thriller, který zaujme především svým zpracováním, velkou porcí napětí a svým způsobem i docela obstojnými herci. Jinak je film klasickým zástupcem svého žánru jen s tím rozdílem, že oproti svým kolegům má své nesporné kvality a dá se na něj v pohodě koukat. Já osobně bych snesl trochu živější provedení, hodina a půl mi přišla jako věčnost, občas jsem se intenzivně nudil, ale jinak vcelku fajn nenáročná podívaná. 5/10. ()

Likan7

Oproti známějšímu Otevřenému moři je tady lepší kamera. Budování napětí je postupnější a chování postav uvěřitelnější. Není to nic světoborného, ale je to asi to nejlepší, co v tomhle subžánru můžete vidět. ()

coinneach

Jakoby navzdory americkým Piraním a dalším 3D monstrům vznikl tento malý, nenápadný, komorně laděný survival. Tvůrci snímku The Reef se jakoby záměrně vyhýbají ukousnutým penisům a srdceryvným projevům, jež jsou pro hollywoodskou tvorbu typické. A oč méně výstředností je nám servírováno, o to více se nám dostává napětí, strachu a vskutku perných chvilek na otevřeném moři. I zde se vyskytuje ústřední dvojice, znovu shledaný pár, který celý příběh rámuje, jejich vztah je ale jen jemně načrtnut a minulosti páru naštěstí vystavováni nejsme, můžeme tedy sledovat čistokrevný, režisérem šikovně podáváný survival thriller, který se vydal cestou ryzího napětí. Útes smrti sice neoplývá (ač se australské prostředí vybízí) bohatými exteriéry, ani přepychovou dějovou linkou, avšak režisérův talent dávkovat nápětí vyzdvihuje film do žánrového nadprůměru. Snímek si ale sám pod sebou podřezává větev svým scénářem, který na jedno shlédnutí obstojí, podruhé ale již nemá čím překvapit, proto se přece jenom zdá soudnější hodnotit skromnějšími ale o to poctivějšími 60 %. ()

Euchrid

Trochu se mi ta Trauckiho kulišárna natočit úplně stejný film jenom v jiném prostředí a s jiným přirodním zabijákem usadila na patře a nějak mi tam zhořkává. Ono že by Black Water byl až TAK dobrý film, že by snesl pár neoriginálních variací se moc říct nedá. Ale stejně...do situace sem byl vkopnut ladně, žraločí scény byly ve velké vetšině luxusní (óó, jak jsou žraloci kteří neplavou kolem mě nádherní), nikde sem nezachytil pokus přesvědčit nás o tom, že to bylo podle skutečně události (velké plus) a uteklo to nějak rychle. Jenom škoda že evoluci sem v téhle minisérii asi přehlídl, jinak pohoda. Souhlasím s tronem, že sem teda rozhodně zvědavý co bude zabíjet tu australskou sebranku příště :-) ()

TSZ

Filmy o žralocích mám obecně rád a většinou jim přidávám jednu hvězdičku, v tomto případě nevidím důvod, proč by tomu mělo být jinak. Je to samozřejmě extrémně laciné béčko (které si na nic víc ani nehraje), přesto však se režisér a celý štáb nemusí za nic stydět. Herci nejsou příliš dobří a zřejmě díky tomu se na začátku vyhneme tradičnímu náčrtu psychologie postav (ono je vlastně jedno, jestli tam ta psychologie není nebo je,ale špatná a nudná). Celý snímek díky tomu uteče velice rychle a ačkoliv nezanechá žádný hluboký dojem, rozhodně Vám nezkazí den - a to je u béčka z mořského prostředí skoro zázrak. ()

dewil21

Nevěřila bych, že mě bude bavit sledovat 90 min pár lidí plácajících se v moři. Nic jiného se totiž ve filmu neděje od nějaké 20 minuty. Jenže po skončení jsem si uvědomila, že jsem se ani trochu nenudila a že jsem stejně jako úplně vystreslí herci hledala stín na hladině, případně trochu jinou vlnku mezi ostatními, což značí, že bude opět o jednoho herce méně. Kýčovitý žralok se naštěstí nekonal a tak mě záběry na něj opravdu děsily a popravdě ještě druhý den bych do moře nevlezla ani náhodou! Hvězdička navíc za to, že se film vyvaroval amerických přitahovačů diváků jako jsou na palubě se lascivně povalující umělé krásky a divoké párty plné alkoholu a drog... ()

Lilien

niekedy sa aj v takomto malom a dovolím si tvrdiť bezvýznamnom filme všetko dobré spojí dokopy....a prinesie to napínavý a kvalitný zážitok. ()

TommyDiamond

Otázka, která vás napadá při dokoukání tohoto filmu je jasná: Počkat na lodi nebo plavat? Jsem srab s respektem k moři, takže bych tam asi radši uschnul žízní…Jinak co se týká filmu, bylo to drama na dobré úrovni. Mohl tam být ale trochu víc vidět ten žralok a jeho čelisti (při práci). Asi by to umocnilo můj zážitek i strach. ()

Knor

Ale jo ušlo to, mohlo to být sice kratší, ale musí se uznat, že mezi těmi všemi sračkoidními horory se žraloky je tohle jeden z těch lepších. ()