Halloween Returns

• Kanada

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2018, 106 min

Jamie Lee Curtis mi v novom Halloweene pripomenula vývoj inej hororovej ikonickej bojovníčky s monštrom, Sigourney Weaver. Je tu zďaleka najdrsnejšia ženská, pričom sa tejto úlohe dokáže rýchlejšie prispôsobiť vnučka ako jej dcéra, ale ani tej nič iné nezostane. Nový H je pre mňa celkom milým prekvapením, nečakal som prúser, ale ani som si nerobil ilúzie, že ma to môže rovnako "rozsekať" ako H ročník 78, čo sa ani pochopiteľne nestalo, už len kvôli veku. Na to tu nie je až tak pečlivo pripravená atmosféra a rozbehne sa to na môj vkus už príliš skoro. Zážitku ale pomohlo aj plné kino v dnešný dátum, proste Halloween se vším všudy. 70%(30.10.2018)

To byl nářez! Halloween se vrátil ve velkém, klasickém a originál ctícím kabátě, který se bude líbit jak mainstreamovému publiku, tak filmovým fanjšmekrům. J. L. Curtisová hraje jako o život, první důstojná role za mnoho let. Ale i ostatní herci a jejich postavy byli dobří. Tak uvidíme, jak to s tímto kultem bude dál.(19.10.2018)

Když pominu,tupost zdejších postav, která je ovšem pro žánr vyvražďovaček docela typická, tak to dopadlo docela dobře. Nejlepší na filmu je hudba, která je zdařilou variací té původní. Bohužel mi však nepřišel, moc děsivý, což je u hororu docela zásadní. Možná je to už otupělostí.(20.10.2018)

Prácu zvládli filmári solídne, hudba, strih, kamera. Ok. problém nastáva s odflaknutim scenaristickych detailov. Mohlo to byť o hviezdu lepšie, keby si nerobili srandu z Michala. On je pán a publikum sa ma báť a nie smiať. Je to celkom slušný návrat k legende, no čakal som viac. Viac psycho, temnoty. Niektoré pasaze dlhé a zbytočne. Videné v kine(21.10.2018)

Sakra lidi opravdu jsem chtěl jít na tenhle film, ale je mi jen 13 let. Tomu byste fakt nevěřili!!! Oni mě tam pustili s dalšíma dvěma kamarády!!! Bylo to včera v sobotu 20. října 2018 v kině Cinestar. Já a můj brácha jsme na to chtěli jít s nějakými kámoši, ale jeden nemohl, protože někam jel, ale jinak by ho pustili, druhá kámoška nemohla, protože byla nemocná a třetí kámoška nemohla, protože jí to máma zakázala, že by se pak bála. Tak já a brácha jsem asi hodinu psali na Messengeru a zkoušeli jí radit, jak to obejít, aby mohla. Napadlo nás asi snad přes 10 rad, ale radši to nechtěla riskovat, aby jí máma nepřestala důvěřovat. Tak jsme zavolali kámošovi v Jihlavě a ten mohl. Chtěl jít se svým starším bráchou, ale on nechtěl riskovat, tak kámoš souhlasil a mohli jsme jít. Plánovali jsme to asi 2 dny, jak to obejít atd. Před kinem jsem si rozepnul bundu, abych vypadal na 15. Pak jsem šel ke kase a trošku otráveně jsem řekl:,, Dobrý den 3 krát na Halloween.'' Otrávěně jsem to řekl, abych vypadal na 15. Pak říkal:,, Dobře, takže 3 krát na Halloween a kolik vám je let?'' Když se na tohle zeptal, tak jsem byl celkem dost po***nej strachy, protože chtěl občanku. Začal jsem jakože hledat v peněžence občanku, ale fakt sakra naštěstí řekl:,,Né to je dobrý, to stačí říct.'' Tak jsem řekl, že nám je 15 let. Pak říkal jaká řada a sedadlo. Pak jsme šli k sálu a já byl dost po***nej štěstím, že nám to sakra vyšlo. Ale byl tam štípač. Moje babička říkala, že tam jsou, ale já jsem si myslel, že kecá, protože jsem minule žádnýho neviděl. Odštípnul nám to a řekl:,, Hezký zážitek a užijte si film.'' Podle mě možná něco tušil, ale to je jedno. Jak jsem byl nervozní, tak jsem omylem vrazil do dveří a ty se zavřely. Brácha se je snažil dát zpět, ale ten štípač řekl, ať je tak nechá. Pak jsem si sedli a užívali si film. Moc jsme o tom nemluvili, jak nám to prošlo, aby nás nenačapali. Když byly u filmů světlé záběry, tak se vedle bráchy vždycky nějakej chlap na něj podíval, jestli mu je 15 let. Když jsme vyšli ven, tak jsme úplně řikali:,, K**va ono to vyšlo, dopr atd.'' A TEĎ K FILMU. Zkouknul jsem všechny díly a tenhle byl opravdu nejlepší. Hudba opravdu bombastická jako slevy v kauflandu. Furt si ji musím pouštět. Četl jsem si komentář jednoho člověka tady a ten říkal, že pro nové diváky to nebude dobré, ale ten můj kámoš neviděl ani jeden díl a byl z tohohle úplně nadšenej a říkal, že se mu to opravdu líbilo. Líbilo se mi tu více krve než v jiných dílech. Takhle by měl vypadat film. Někteří tu nadáváte, že prvních asi 40 minut je nuda, ale to jsou kecy. Líbí se mi jak to je ze začátku dramatické, poté děsivé a potom to bylo děsivé atmosférou. Náš kámoš sice neviděl žádnej díl ,ale to nemusíte ani vidět, protože i bez toho pochopíte děj filmu. Konec tak akční není, jak tu říkáte, mnohem akčnější byl i ten rozhovor u pokladny. Na postavách mi záleží, ale u toho táty mi to je jedno. U nějakých postav ani nečekáte, že zemřou. Nejvíc mi záleželo na chůvě toho čerňocha. Mnohem lepší než 1.díl, kterej byl nudnej, ale tak špatnej nebyl. Za ten risk do kina to stojí děcka!!! Od týhle doby to budu riskovat víckrát, pokud to bude film, co stojí za to!!! Tohle bude asi můj nejdelší komentář lidi. Proč tenhle film je tak podhodnocenej, vždyť teď má jen 69%, BOŽE!!! VYHODNOCENÍ: UŽ SE NEVRACEJ TY ZRŮDO!!!(21.10.2018)

Pro fanouška kultovní jedničky z 78. musí být nový Halloween splněné přání, protože se atmosférou i oldschoolovým feelingem blíží tomuto zakladateli všech slasher horrorů. Navíc jde určitě spolu s jedničkou a H20 o nejlepší díl série. Otázkou je, zda bude dnešnímu divákovi stačit taková "sázka na jistotu" nebo by měla série nabídnout něco originálnějšího. Rob Zombie se o toto pokusil, ale spoustě fanoušků se to nelíbilo, tak tvůrci raději vsadili na fungující model. Takže ano - nový Halloween je povedený slasher, jeden z nejlepších v poslední době, je fajn opět vidět na scéně Michaela Myerse v plném nasazení, nicméně mám trochu pocit, že tato série už toho nemá moc co nabídnout. Jako případné rozloučení se sérií jsem s posledním Halloweenem ale spokojený.(21.10.2018)

Podle hodnocení jsem čekala víc, ale musím říct, že jsem se v kině nudila. Michael Myers mi opět nepřišel strašidelný. Co musím ohodnotit kladně, tak to je scéna z benzínové pumpy, jen škoda, že to nejlepší jsme viděli už v traileru. Takový průměrný horor, který nenadchne ani nezklame.(22.10.2018)

• Vieriq78

Toto nie je horor ale nepodareny pokus...(22.10.2018)

Temný a miestamy mrazivý až burcujúci horor. Deviate pokračovanie , ak sa nemylim ktore trošku ukuslo a ignorovalo všetko čo sa stalo , z menšími nepodarenymi scenkami o logickosti kde sa prave nachadza dej a hlavny zaporak . Kamerou vynikajuco natočene a zostrihané starodavne hororové kliše , ktoré my mame radi , ako fanúškovia kvalitného filmu , aj ked sub žanru. Jamie lee Curtis zahrala nadpriemer svojej kričajúcej kralovnej . Hudba a zvuky vsadily na dobrú strunu , hororovu , a tak akurat my neprišlo to akčne záverečné predtitulkové kliše z Halloween H20 . Ale ako celok výborny slasher , a top horor roku.(23.10.2018)

• Zevluska

Velké očekávání = velké zklamání ... Začala sem ke konci fandit Majkovi a říkala si- prosím už je rozbodej na sr**ky....(25.10.2018)

Tak jako absolutní ignorant tohoto žánru jsem byl příjemně překvapen. Ne, že bych se u toho bál, to teda ani náhodou. Ale přítomnost starých hrdinů, hudební vložka a docela příjemná atmosféra mě z tohoto díla udělala příjemnou podívanou. Těžko říct,jak bych film hodnotil, kdybych na něm nebyl s kámošema v kině, ale pustil si ho doma v obýváku.(27.10.2018)

Po neúspešných pokračovaniach a remakoch od Rob Zombieho sa režisér David Gordon Green rozhodol odignorovať tieto nepodarené snímky a natočiť film, ktorý by nadviazal rovno na prvý diel z roku 1978 a neurobil hanbu svojmu predchodcovi. Prešlo už 40 rokov od vrážd, ktoré napáchal sám psychopatický vrah Michael Myers. Zatiaľ čo Myers prebýva v sanatóriu pre duševne chorých, hlavná hrdinka Laurie Strodeová (Jamie Lee Curtis) žije sama v zabarikádovanom dome v obave z jeho návratu. Jej predtucha sa naplní, keď autobus prevážajúci pacientov do iného ústavu havaruje. Konečne sa podarí Michaelovi utiecť a jeho krvavé besnenie môže začať. Je iba na hrdinke, aby sa postavila svojej traumatickej minulosti a zastavila jeho surovosť, ktorá by postihla jej blízkych, dcéru (Judy Greerová) a vnučku (Andi Matichaková). Celá dejová línia o pomste je jednoduchá, ale má napätú atmosféru a vražedné momenty, ktoré dokážu v divákovi vyvolať strach od úplného začiatku až po finále. To isté platí aj pre postavu Myersa. Podľa môjho názoru sa filmárom podarilo výborne znázorniť mystickosť tejto postavy a jej brutálnu povahu, za čo si zaslúžia veľký obdiv. Aj keď film má presvedčivý hlavný dej, nedá sa to povedať o menšej dejovej odbočke šerifa v podaní Willa Pattona. Jeho postava si zaslúžila väčší vývoj charakteru. Aj keď snímka zvysoka kašle na ostatné sequely a upína sa priamo na jednotku, fanúšikovia pôvodného filmu tam určite nájdu easter-eggy. Herecké výkony boli zvládnuté na jednotku, avšak väčšiu pochvalu dostáva hlavné ženské trio, ktoré ťahá celú snímku dopredu. Z technického hľadiska dávam najväčší potlesk mrazivej hudbe Johna a Codyho Carpenterových a kamere Michaela Simmondsa, ktoré sa vám ľahko vryjú pod kožu. Halloween je skvelým hororom, ktorý obsahuje temnú atmosféru, legendárnu zvučku a smrteľný boj medzi hlavnými postavami. Odporúčam ho vidieť tým, ktorí sú buď fanúšikmi prvého dielu, alebo majú radi mix nepríjemného prostredia a krvavých prvkov. Príbeh: 9/10, Herecké výkony: 7/10, Hudba: 9/10, Kamera: 9/10, Celkovo: 8,5/10.(28.10.2018)

Solidne zvladnuta atmosfera.(28.10.2018)

Happy Halloween, Michael. Solidní pocta originálu a nebýt závěrečné konfrontace, která stojí za starou bačkoru mohli jsme být s hodnocením o něco výše. 7/10 (Kino)(29.10.2018)

Moc povedená záležitost. Po všech těch duchařinách a panenkách tu máme odvahu ukázat, že i zaprášený vraždící "magor" má sílu přitáhnout lidi do kina. A povedlo se to. Jednoznačně pochvala za titulky, hudbu a několik odkazů na první film z roku 1978 u kterých bych nevěřil, že mě tak potěší. První Halloween mě upřímně za srdíčko nechytil ale 2018 ano. Jde vidět, že když se to pořádně ohlídá, má i dnes poctivá vyvražďovačka své místo u ostatních filmových žánrů a dokáže překvapit i mladší generace. Snad se to jen nezvrhne v nekontrolované znovuoživování starých "dobrých" vrahounů na úkor kvality. Všeho s mírou.(29.10.2018)

Neoriginální a velmi jednoduché pokračování zakončené naprosto nudnými scénami s nepochopitelně vyváženým soubojem. Michael i po 40 letech držení v léčebně vykazuje stále neskutečně nadlidskou sílu, až si člověk říká, čím to tam ty pacienty dopujou. První půlka filmu 4*, finální souboj 2*.(31.10.2018)

Rozhodl jsem se dát **** za soundtrack. Skvěle navazující pribeh, misty trochu slabší.(1.11.2018)

Konečně po letech opět H takový, jak má být. Kamera, barvy, rychlost vyprávění, postavy, vše je pěkně retro a zároveň to působí moderně. Výborná hudba, která bere původní motivy a přidává nové, drsnější, výborně dokresluje celý film. Velmi se mi líbí, že i když je zde hodně násilí, tak tvůrcům neujely ruce a vše zůstalo u pomalého Michaelova tempa a dost často ani nebylo třeba zabírat přímo čin. Ale jen jeho tušení, zvuky a doprovodné pohyby nábytku dokázali navodit husí kůži. Pro mně nejsilnější moment filmu byl, kdy vnučka Lee Curtis poprvé stane tváří v tvář Michaelovi u vrat. Absolutně dokonalý záběr s perfektním hudebním doprovodem(6.11.2018)

Dostojne ukoncenie sagy👍🏻(7.11.2018)

• Kelťák

To hodnocení na CSFD nechápu absolutně, byl jsem v kině a teda jako film si zaslouží maximálně jednu hvězdičku, napětí pro mě jako chlapa žádné a tolik scén, že mi spíše do smíchu bylo. Ach jo zase bída, zase bída(8.11.2018)

HALLOWEEN CINEMATIC UNIVERSE to má těžké.... Marvelovky mají svoje filmy provázané a navazují na sebe... tady tvůrci selhávají a raději si pro jistotu řekli že všechno kromě filmu 1978 budou ignorovat. Ale vlastně jsem za to rád protože jde o dobrý film. Ale raději se inspirujte Marvelem a rozhodněte se kterou postavu zabít aby jste nezabili někoho kdo se v dalším díle objeví... a taky doufám že už je rozhodnuto jestli má Laurie syna nebo dceru aby se v dalším pokračování neobjevil Josh Hartnett....(17.11.2018)