Halloween Returns

• Kanada

• Nizozemsko

Horor / Thriller

USA, 2018, 106 min

Halloween 2018 je relativně povedená slasherová podívaná, kterou na velkém plátně v dnešní době jen tak neuvidíte. Na kráse začíná značně nabírat v momentě, kdy poznáváte easter eggy odkazující na jejího 40 let starého předchůdce. Pokud jste oldschooler s láskou pro Michaela Myerse a máte houževnatý práh pozornosti, rozhodně Greenovu verzi vyzkoušejte. Celá recenze zde.(17.11.2018)

Díkybohu. Po nepovedených pokusech zoufalého neumětela Roba Zombieho, které naštěstí můžeme spláchnout do hajzlu, je Myers zpět. Jistě, logiku nutno nechat doma, jinak by hodnocení bylo ještě nižší, ale jako Michaelův dlouholetý fanoušek na to kašlu. Jinak bych se moc podivoval nad tím, jak Laurie po 40 letech příprav může dělat tak školácký chyby, proč se v závěru neřešilo, co s jednou z postav (nechci spoilerovat, pardon), nebo dost podivuhodnej zvrat po zhruba dvou třetinách děje. A tak dále. Ale čert to vem, jsem mimořádně spokojenej: je to jízda. Začátek v blázinci bere dech a z nastoupeného tempa se neuhne o milimetr. Krev stříká, Michael likviduje všechny, co mu zkříží cestu, nechybí napětí, skvělá Carpenterova melodie ani odkazy na jiné filmy v televizi - Season of the Witch rules! A pokud někdo nemá originál z osmasedmdesátýho nakoukanej i pozpátku, neuškodí na něj před projekcí mrknout. Díky tomu se pochytá spousta nastražených odkazů na původní film, mnohdy vtipně variovaných. A k tomu atmosféra illinoiského Halloweenu, oldschool ladění, přidržení se ducha originálu a já jsem po dlouhý době z něčeho nadšenej. Navzdory nezničitelnosti pana Myerse i paní Strodeové. Anebo možná právě proto.(16.10.2018)

Nekompromisný, temný a dostatočne drsný výlet Michaela Myersa do Haddonfieldu. Veľa sa za 40 rokov nezmenilo. Na hlave L. Strode pribudli nejaké šediny, naopak z hlavy Myersa čo to popadalo. Ale k deju. Boogeyman ako vo filme zaznie, sa dostane z väzenia preč a konečne chce dokončiť čo začal. Green/McBride ignorujú všetky diely a nadväzuje sa priamo na kultový prvý diel. Iné pravidlá sa nemenia a dostaneme Halloween v šate pôvodného filmu. To znamená, pekne atmosférické pokračovanie a zároveň akýsi poloremake. Plno skrytých odkazov na Carpenterov film, skoro rovnaké či niekedy reverzné scény (ladenie policajného vysielania v aute, pád z okna domu a následne zmiznutie). Fanúšik si to užije a potešia ho tieto veci. A to je možno zápor filmu, nie je až tak prístupný bežnému divákovi. Ide o poctu originálu a teda pre lepšie užitie je potrebná znalosť prvého dielu. Atmosféra starých filmov od prvej minúty, v závere dokonalé napätie a poctivý slasher. Dobrý horor stále existuje a nový Halloween je toho dôkazom. Mňa zamrzelo málo originality a niečo výnimočné, čo by dodalo filmu plný počet. PS: Hudba je vrchol. RECENZIA(19.10.2018)

Vynikajuci poloremake/polosequela a najlepsi slasher od H20. K originalu to ma rovnaky vztah ako force awakens, predatori alebo utek z la k svojim predchocom. Ak sa vam tieto filmy nepacili, tak sa na to teda rovno vykaslite. Ak mate prvy Halloween a takyto pristup radi, budete v siedmom nebi. Ja som skoro bol a radost mi nicila jedine existencia (predsa len lepsej) sedmicky a jeden otravny zvrat. Jamie super, hudba pecka, pan Myers paradny. Navyse je to mimoriadne zaujimave aj z analytickeho hladiska. Dostal som viac nez som cakal ale menej nez som dufal. Silnych 8/10(16.10.2018)

Nejnovější Halloween dopadl vlastně úplně nejlépe jak mohl. Osobně jsem moc rád, že po duchařinách u kterých se divák spíše neustále leká přichází zase jednou poctivý slasher, u kterého se bojíte trošku jinak. Bojíte se o postavy a bojíte se hlavního zabijáka. Že má Myers formu poznáme hned od úvodní scény v blázinci. Stále nemluví a zlo co v sobě ukrývá, je skoro hmatatelné, že jsem ho snad poprvé jasně cítil. Pro milovníky série je skvělé že pocitově tenhle díl přesně zapadá za slavnou Jedničku. Postavy nosí a vypadají prakticky stejně jako na konci 70. let a i feeling je dost podobný. Na konci dochází k finálnímu střetu. Většinou ve filmu považuji tyto finální střety za jistou slabinu, ale tentokrát se povedl filmařům parádní duel. Jamie Lee Curtis, přestože její postavě je 60, bych rozhodně naštvanou vidět nechtěl. Myersovi je více než důstojným soupeřem. David Gordon Green s Danny McBridem překvapivě oživili dávnou slavnou značku a doufám že se nevidíme naposled. Co se týče oživování, tak naposledy mě podobně překvapil nový Šílený Max. 85%(30.10.2018)

• - Jamie Lee Curtis sa vracia ako Laurie po snímkoch. Halloween (1978), Halloween 2 (1981), Halloween H20 (1998), Halloween: Vzkriesenie (2002) už po 5x. Dňa 15. septembra 2017 to oznámila na svojom twitterovom účte. Vzhľadom na fakt, že pri poslednej účasti jej postava zomrela sa dalo predpokladať, že tento snímok bude nadväzovať na skoršie časti Halloweenu. Po tom čo sa projektu chopili scenáristi David Gordon Green a Danny McBride túto hypotézu aj potvrdili. O pokračovanie akého dielu nakoniec pôjde dá odpoveď až samotný film. (WalterIK7)

• - Michael Myers je v titulcích uveden jako „The Shape“ a ztvárnili jej dva herci: Nick Castle a James Jude Courtney. (Darth Revan)

• - Natáčelo se od 13. ledna do 19. února a 11. června 2018 v Jižní Karolíně v USA. (Varan)