Halloween Returns

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Horor / Thriller

USA, 2018, 106 min

Celkový dojem mierne zaváňa sklamaním. Nie preto, že by sa HALLOWEEN nechoval ako HALLOWEEN, ale proste preto, že v tom už nieje cítiť priamočiary slasher, ale akúsi hollywoodsku agitku na všetky tie aktivistické kampane, ktoré vyrukovali práve pred rokom v tomto období. No a HALLOWEEN začal vznikať krátko nato. Každopádne, ak si odmyslím neodmysliteľné, je to technicky dokonalý zástupca svojho žánru, jeden z najlepších zásekov vo svojej sérii a jeden z vynikajúcich spôsobov, ako stráviť tieto chladné pochmúrne jesenné večere v kine.(20.10.2018)

Naprosto úchvatné. Jako člověk sérii nepolibeny mám z nového pokračování pocit jak moc se snaží zavděčit fanouškům. A jsem si docela jistý že kdybych byl fanoušek tak mi film bude brnkat na nostalgickou strunu. Takhle mi zabrnkal na moje nejniternejsi požadavky na film. Napětí ano. Atmosféra ano. Mrazivé pocity ano. Dávka retra a poctivého hororu. Hell yeah. Myerse se toula od domů k domů a těla se mnozí. Tvůrci mají pod rukama velmi oblíbenou značku a přistupují k ní s respektem. A hlavně tvoří poctivý mrazivy horor který nepatří do tohoto století (myšlení v tom nejlepším slova smyslu), ale do dob kdy tvůrci lekali, desili a hlavně se jim na konci tleskalo. Nový Halloween je perfektní hororový koncert od začátku do konce. Perfektní a za mě to nemohlo dopadnout lépe.(16.10.2018)

David Gordon Green režisér skvělé komedie Travičky Zelené a Prince a Pruďase vzdává poctu a navazuje na Halloweenskou klasiku ze 78 a John Carpenter si myslím nemůže být uražen. Musím sice podotknout, že původní Halloween nepatří mezi mé oblíbené filmy a víceméně se stal kultovní záležitostí jen proto, že v té době byl první a tedy pro lidi šokující, jako slasher kvůli absenci krve a málo mordů u mne neustál, ale s verzí 2018 jsem nadmíru spokojen. Michael Myers řádí více než kdykoliv jindy a jeho práci je rozhodně příjemné sledovat. Oběťí padne poměrně dost, krví se nešetří a objeví se i velmi hezké explicitní scény( Rozšláplá hlava nejspíš vede), ale zase se nejedná o nic, co by běžný divák nestrávil. Na nostalgii hezky brnká původní soundtrack a velmi se mi líbil i ten nový,což se vzájemně skvěle doplňuje. Atmosféra je povedená, především finále v baráku je vygradováno tak, že jsem chvílemi nedýchal a ticho v sále při napráskaném kině bylo k neuvěření. Herecky také velmi slušné v čele s Jamie Lee Curtis, která na své staré kolena je poměrně fyzicky zdatná a ve zbraňích se vyzná. Potěší i role mladého černouška, který na pár minut uvolní temnou atmosféru humorem. Mínusem pro mne byl pomalejší rozjezd ( Než Michael uteče z blázince je to trošku nezáživné) a také absence Tities, kterých bylo v původním požehnaně žel zde se mihnou jednou v sekundovém záběru. Ve výsledku tedy spokojenost a určitě nejlepší Halloween ( Sorry Zombie i Carpentere) a samozřejmě další zlatá letošní trefa vedle Hereditary a Quiet Place. 80%(19.10.2018)

Můj první a zřejmě poslední Halloween. Celková atmosféra je zřejmě založena jen na nostalgickém nádechu této sáhodlouhé série a skutečně by mě zajímalo, jestli tato zbrusu nová Michaelova vyvražďovačka dala znalcům něco nového, třeba pohled do jeho mysli plné zloby, jež proměňuje ve skutečnost. U mě nic, já zhlédl jen klasický příběh, ve kterém má, vždy na správném místě se objevující, vrah nejdříve navrch, krom novorozeňat v postýlkách a malých koledníků bezmyšlenkovitě podřeže každého na potkání a nakonec si ho vychutnají ženy tří generací. Omlouvám se fanouškům, ale jedno zhlédnutí mi bohatě stačilo. [Kino Citadela - Litvínov].(20.10.2018)

Vynikajuci poloremake/polosequela a najlepsi slasher od H20. K originalu to ma rovnaky vztah ako force awakens, predatori alebo utek z la k svojim predchocom. Ak sa vam tieto filmy nepacili, tak sa na to teda rovno vykaslite. Ak mate prvy Halloween a takyto pristup radi, budete v siedmom nebi. Ja som skoro bol a radost mi nicila jedine existencia (predsa len lepsej) sedmicky a jeden otravny zvrat. Jamie super, hudba pecka, pan Myers paradny. Navyse je to mimoriadne zaujimave aj z analytickeho hladiska. Dostal som viac nez som cakal ale menej nez som dufal. Silnych 8/10(16.10.2018)

• - Při propragaci filmu Alien: Covenant (2017) přišla řeč i na Halloween a pro herce a scénáristu Dannyho McBridea padla otázka, jestli si náhodou nezahraje samotného Michaela Myerse. Ten na to s humorem odvětil: „Bože, ne! Mike má být děsivý a ne Homer Simpson.“ (CrypzzXD)

• - Spoiler: Zatímco v jedničce Halloween z roku 1978 spadne z balkónu Michael a v následujícím záběru zmizí, v novince úplně stejným způsobem přežije Laurie Strode (Jamie Lee Curtis). (Darth Revan)

• - Jamie Lee Curtis sa vracia ako Laurie po snímkoch. Halloween (1978), Halloween 2 (1981), Halloween H20 (1998), Halloween: Vzkriesenie (2002) už po 5x. Dňa 15. septembra 2017 to oznámila na svojom twitterovom účte. Vzhľadom na fakt, že pri poslednej účasti jej postava zomrela sa dalo predpokladať, že tento snímok bude nadväzovať na skoršie časti Halloweenu. Po tom čo sa projektu chopili scenáristi David Gordon Green a Danny McBride túto hypotézu aj potvrdili. O pokračovanie akého dielu nakoniec pôjde dá odpoveď až samotný film. (WalterIK7)