Halloween Returns

• Kanada

• Nový Zéland

Horor / Thriller

USA, 2018, 106 min

Pokračování, které si původní Halloween zaslouží. Pokud přijmeme ideu, že je dobrý nápad po čtyřech dekádách pokračování točit, tak netuším, jak lépe by to šlo udělat. Na druhou stranu rovněž netuším, co by se muselo stát, aby mě v roce 2018 opravdu nadchnul čistokrevný slasher. V době, kdy jsou vrcholné horory nejenom strašidelné a řemeslně na výši, ale snaží se i o nějaký přesah, stojí prostá vyvražďovačka nutně o stupínek níže. Důkazem, že je Halloween a vlastně celý subžánr reliktem dob minulých, budiž moment, kdy se tvůrci v jednom překvapivém zvratu snaží trochu vybočit a tematizovat nezdravou posedlost publika hororovými ikonami, který působí ve slasheru dost navíc. Byť konceptuálně to dává smysl a zapadá to do logiky děje, v kině jsem se v tu chvíli úplně ošil, že se na plátně děje něco, co do vyvražďovačky nepatří. Jinak je to ale vlastně super. Maskovaný stroj na zabíjení, imunní vůči psychologickému rozboru, americké předměstí, vyděšení teenageři. Chvíle, kdy mladá Alysson narazí na kamaráda napíchnutého na plotě a hystericky běží ulicí, se nejvíce blíží čiré hrůze původního filmu.(20.10.2018)

Botič to zhrnul úplne presne. Ps: Pri Zombieho Halloween dvojke som robil rebríček všetkých častí a Greenova novinka mi v ňom zaberá slušné štvrté miesto, ako zároveň štvrtý a posledný, výraznejšie nadpriemerný film. Trochu mám teraz dilemu, koľkatá je to vlastne časť. Dohromady jedenásty film, mimo rebooty devina, príbehovo dvojka. A to ma práve mrzí, že ignoruje dva najlepšie diely (h20, h2). Ale budiš, dobrý film.(29.12.2018)

Nedostal jsem to, co bych od nového Halloweenu očekával. Na dnenší dobu je to bídně zpracované, ani tu atmosféra moc nefunguje a příběh nedokáže v ničem oslovit. Scénář jako by psal někdo, který neví jak to v dnešní době chodí a co je zapotřebí ve filmu mít, aby dokázal zaujmout. Takže z toho vzniklo jen další průměrné pokračování a to je hrozně velká škoda.(3.2.2019)

Nostalgická vyvraždovačka s Myersem, jiný úhled pohledu jak by film mohl jinak pokračovat vůbec neuškodil, leč mi to přišlo trochu zbytečně zdlouhavý ale bavil jsem se a jsem mega rád, že slashery v kinech ješte nejsou dead a tohle to celkem oživí. Sice hodnotím průměrně, ale ten zážitek vidět legendu slasherového žánru na kinovém plátně je euforický plus ta hudba z který občas nějaká ta husina byla.(26.10.2018)

Že je prvých 20 minút doslova trestuhodne úbohých, je stále menej bolestivým zistením, ako to, na aký “Twist” divák natrafí v samotnom priebehu. Že pocta snímku zo 78’ - ALE NO ISTEŽEEEE. Nebyť gore a pár pomerne nápaditých mordovačiek, jebnem sem taký “odpad”, že by podaktorí zas mali koho minimálne týždeň “rozoberať”. A to sa tu radšej nebudem rozpisovať o konaní postáv, ktoré pôsobia jebnutejšie, ako výberová trieda drbškolákov. Jediným dôvodom, prečo som sa dokopal k tomuto hodnoteniu je fakt: “Rád som ŤA opäť po rokoch videl Michael”.(2.12.2018)

• - Film má podobné úvodní titulky jako původní Halloween z roku 1978, kde je dýně a vedle ní vpravo jsou titulky. (tyzmrde)

• - Jamie Lee Curtis sa vracia ako Laurie po snímkoch. Halloween (1978), Halloween 2 (1981), Halloween H20 (1998), Halloween: Vzkriesenie (2002) už po 5x. Dňa 15. septembra 2017 to oznámila na svojom twitterovom účte. Vzhľadom na fakt, že pri poslednej účasti jej postava zomrela sa dalo predpokladať, že tento snímok bude nadväzovať na skoršie časti Halloweenu. Po tom čo sa projektu chopili scenáristi David Gordon Green a Danny McBride túto hypotézu aj potvrdili. O pokračovanie akého dielu nakoniec pôjde dá odpoveď až samotný film. (WalterIK7)

• - Spoiler: Stejně jako ve filmu Halloween 2 (1981) je Michael Myers upálen. (tyzmrde)