Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

matt85

Spielberg se snažil oživit kouzlou starých sentimentálních filmů. Nepovedlo se mu to úplně, ale z části určitě. Zorání pole je v tomto ohledu nepřekonatelná scéna, epizoda s Hiddlestonem obstojná, Irvinovy oči se hodí do atmosféry a konverzace dvou vojáků je krásná. Když k tomu přidáte Williamsovu hru na city, vyjde vám skvělé nostalgické ohlédnutí za určitým žánrem filmů a zároveň celkem povedené svěděctví o válkách jako takových. Spielberg nesenilní, spíš si plní sny. ()

Candy.de

Pěkný příběh, ale bohužel všechno co se koní týče, tak přitažené za vlasy. Takový kůň nikdy nedokáže zorat celé pole, nedá se vycvičit jako pes, nevydrží sám vytáhnout kaňon, nepřežije běh skrz ostnaté dráty bez šrámu a za týden ok a nakonec to je nádherný kůň, který si během války ještě vylepšil kondici a exteriér. Pokud se na to kouknete z tohoto hlediska, tak je to blbost. Škoda, že se autor s koňmi před filmem víc neseznámil. ()

Gabretta

Být malá, probrečela bych celý film jako želva. Jako velkou mě to k slzám opravdu nedonutilo. Spíš jsem se divila, co všechno ten kůň dokáže přežít. Dokud se děj odehrával na farmě, líbilo se mi to. Potom už to nebylo nic moc. ()

Lucas87

Na začátku jsem si říkal, že to Spielberg natočil opravdu zajímavě, mé dojmy byly spíš tří hvězdičkové, ale poté jak sem viděl spolupráci německého a britského vojáka při osvobození koně zamotaného v drátech na území nikoho, a následně setkání Alberta a jeho koně po jejich dlouhém odloučení, tak se moje předchozí myšlenka na hodnocení změnila. (Možná to bylo tím soundtrackem a tím jak miluji tyhle happyendy) ()

Adiemus

Není to nic jiného než pohádka, ale co jiného je Jurský park, Indiana Jones nebo E.T.? Pokud přistoupíte na režisérovu hru, je to v pohodě; pokud ne, vaše smůla: budete hledat hnidy a nudit se. Mně v tomto případě nedělala problém ani stopáž a tvrdím: víc takových pohádek. Pravda, ten kýčovitý konec si mohl Spielberg odpustit, ale to je jeho chronický problém, který začal už Purpurovou barvou. Velkou část filmu jsem měla v hlavě - navzdory tomu, že jde de facto o příběh koně - myšlenku o nelidskosti války. Zvláštní, až díky Spielbergovi jsem si uvědomila, že první světová válka byla bodem zlomu, kdy technika začala postupně získávat nadvládu nad našimi životy. ()

Torgal

Pekné obrázky (fantastická kamera), zarámované spielbergovsky hrejivým príbehom. Stopáž je samozrejme prepálená, ale nemôžem povedať, že by som sa nudil. Našťastie to nie až tak gýčovité ako som sa obával, ale inak som od na Oscara nominovaného filmu čakal viac. Remeselne je to dobrá práca, ale i napriek očividnej snahe režiséra ma koník za srdce až tak nechytil. 7-/10 ()

SiMMaS

Originální pojetí tématu stokrát omletého. ALE! Chvilkama jsem se nudila. Pár scén bylo prostě navíc, nebo zbytečně dlouhých. Konec filmu ale zabrnkal na mé citlivé já, ačkoliv byl až přehnaným happyendem. Koníka bych přála někomu jinému. ()

darkreider

Čo k tomu chcete napísať? Dve a pol hodiny rozjímania nad vzťahmi, kde na jednej strane je vždy kôň. Vojna je tu ako katalyzátor a ťažko sa tlačí na pílu emócií. V závere až tak, že ľudia menia názor bez väčšej logiky, len aby ten pátos poriadne vyznel. Steven má na ten svoj režijný štýl cit, každá scéna je vymaľovaná veľmi pekne, ale celková idea vojnového koňa je sama o sebe dosť nadsadená a záver jeho cesty je už ťažko prestrelený, takže divák s trochou kritického pohľadu tie zvraty a kolotoče len tak neprekusne. ()

pepa3rd

Příjemné vyprávění o osudech jednoho koně na pozadí první světové války s kterým divák zažívá její naturalistickou krutost i dobrosrdečnost lidí, kteří v sobě i v těžké době dokáží najít lidskost. Výborné strhující drama bohužel místy sráží až příliš neuvěřitelné prvoplánové náhody. Film tak často balancuje někde na hranici příjemné nostalgie a přeslazeného patosu. Přesto nadprůměrných 69 % ()

Alice02

Krásně odvyprávěný, slzy-ždímající, téměř epický příběh o přátelství, životních cílích a touhách. Jen by mě zajímalo, jak by film asi vypadal, kdyby se držel předlohy v tom, že celý příběh je vlastně vyprávěný z pohledu koně. A vůbec mi nevadí, že to třeba bylo jednoduché, nebo moc americké, sežrala jsem jim to i s tím západem slunce na konci :) ()

cerbygerby

Opravdu působivé válečné drama jak se tu píše... Spielberg to fakt umí, z takového příběhu o koni a klukovi kde mě to od začátku chytlo to umí fakt jen on.. ale přeci jen musím vytknout nějaké drobnosti, pomalý rozjezd, a najivní scény, to že ten kůń nikdy není potrestán, nebo střelen, i když je v popředí... no ale jako zase jinak by to nebylo o tom koni, že :) takže celkově 4* a 80% ()

Jakubik

Tak trochu jiné drama, ve které není hlavním hrdinou člověk ale kůň. Natočit tento film pro Spielberga nebyl žádný velký problém, protože on moc dobře ví jak točit a zaujmout diváka jak po vizuální stránce tak po té citové. Je to sice hromada kýčů, ale ono to prostě funguje. Velkým nedostatkem respektive přebytkem je příliš dlouhá stopáž. Ostatní je ve filmu v pohodě a na diváka působí jak má. Mě se film líbil a i mě potěšil… ()

sackrebleu odpad!

Byť Spielbergom, tak po tomto filme si dám spraviť plastiku, zmením identitu a emigrujem niekde do Severnej Kórey, alebo podobnej krajiny, kde sa nemôže stať, že by toto dielo niekto náhodou videl. Patetické, prvoplánové a až prekvapilo naivné. Ale zase som si z tohto filmu odniesla ponaučenie, že v prípadne vojny stačí na front poslať koňa a všetci zastavia paľbu a začnú spolupracovať, pretože.. kôň. Taktiež je nutné uznať, že ten kôň bol skutočne výnimočný, lebo aj tie západy Slnka v závere filmu s ním pôsobili tak nejak viac gýčovo ako v nemeckých romantických filmoch z 90-tych rokov, čo som si nikdy nemyslela, že je možné. ()

HOFMAN

Krásný a dojemný film. Že je to kýčovitá pohádka? No a co. Oceňuji, že Spielberg točí to, co chce. Komu při tom neukápla slza, je prostě z kamene. ()

Hpatrik

Z mého pohledu parádní podívaná - sentimentální, kýčovitá, předvídatelná ale s obvyklou kvalitou Stevena Spielberga a jeho věrných, neméně talentovaných spolupracovníků. Pokud příběh vnímáte jako adaptaci knížky pro děti a divadelní hry zároveň, dá se jeho pohádkové pojetí snadno ospravedlnit. Nesedlo mi příliš rozkouskované vyprávění, kdy se seznamujete s novými postavami ale než se stačíte rozkoukat, objevuje se nové prostředí a nové postavy, a místy až příliš kýče. ()

Asertio odpad!

Příběh o koni? Vážně? Když jsem v kině viděl trailer, kde při západu slunce běží hlavní hrdina kůň, myslel jsem si, že je to parodie. Bohužel ale nebyla... ()

forkys

Emoční vyděračka pro malý holky, která bude jen přiživovat jejich smýšlení o koních, o tom jak jsou chytří, vnímaví, stateční a soucitní. Bezpochyby největším záporem filmu jsou motivační proslovy vedeny vůči koním (které nutily koně dělat nemožné) a famfárové vyobrazení války, jak se dva mladíci znepřátelených stran spojí, aby zachránili koně a pak si podají ruku a vesele odkráčí zpět do zákopu, aby se mohli za okamžik střetnout znovu s hlavněmi v obličeji. Naopak pastvou pro oči bylo prostředí a krajina, v které se vše odehrávalo. Krásných 69% je asi způsobeno právě díky dojemnosti, i já jsem měl na krajíčku. Zakázat tydle filmy, které jsou zhola o ničem, jen hrají na emoce.. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga