Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

asfalt

Catherine Hardwicke nie je nešikovná a Amanda Seyfried bola trefa do čierneho (stále mám pred očami jej veľké vystrašené oči). Škoda málo konzistentného scenára, ktorý niekedy naozaj vnucoval úsmev na tvári, ale kašľať na to, veď pozeráme Červenú Čiapočku :-) ()

fraktal

Nádherné komentáře: ZECK, VERBAL a FLIPPER - bavil jsem se daleko více, než při samotném bijáku (ano, skutečně jsem si říkal, zda-li metrosexuál č. 1 je tentýž patyzón co minule. Celé to bylo vůbec děsuplně "cool" a "in" => tento "kus" hrubě nedoporučuji, pokud k zábavě nemáte už (značně!) naběhnuto! ;-P ()

parabellum

No myslel jsem, že to bude věčí průser, ale nakonec se z Červené Karkulky vybarvil průměrný titul, který si určitě podle mého nezaslouší "odpad". Jak zde mnozí psali je zde vidět velké podobenství s filmem Stmívání, které ani mě neušlo a ani mě příliš nevadilo. Jednu hvězdu dávám za svého oblíbeného herce G. Oldmana, druhou za mojí oblíbenou hororovou postavou vkodlaka a třetí za aspoň určitý náznak děje a pro mě sympatickým koncem. ()

luccash

Horší film jsem už dlouho neviděl. Příšerné herecké výkony(?) se pěkně doplňují s absolutně nulovou atmosférou. Ta jedna hvězda je jen za docela fajn soundtrack a to hlavně song The Wolf od Fever Ray! ()

maciii

Pohádková stylizace a komorní atmosféra byla vcelku příjemná, akorát že samotný příběh, dialogy, prostě všechno co se týkalo dějové stránky filmu, se neuvěřitelně neohrabaně snažilo šokovat, mást a zarážet puberťačky do sedadel, až se obávám, že nikdo výše téhle věkové kategorie tu snahu neocení. A s Červenou Karkulkou to mělo společnou akorát tu barvu. Ale soundtrack to má dobrý. ()

VerenaLord

Tohle ne, klasická pohádka překopaná v až tak ubohý kýč...? Jediné, co oceňuji, je celkem dobře ukrytý padouch celého filmu. Až téměř do konce není poznat, o koho jde. Ovšem ať už herecké výkony, kamera či hudba, jde o silně nedostačující faktory. Lépe by tomu bylo, jednalo-li by se o video film, pak by zhoršená kvalita byla k pochopení. ()

bjukenenen

Chvíli jsem myslel, že koukám na Twilight. Později se "naštěstí" (s otazníkem, nějak se mi nechce věřit že by byl Twilight ještě o moc horší než tohle) ukázalo, že ne, ale sračka to byla luxusní. Jedna hvězda je za Oldmana, to je chlap kterému sluší i fialová. ()

MartX

Nu, kouknul jsem nejdříve na film. Došel jsem k závěru, že není zas tak hrozný, spíš opak. Vizuálně se mi to líbilo, slabé místo byl vlkodlak, jehož animace byla do očí, ale tak s tím se dá smířit. Příběhově...to už je komplikované, dkyž vynechám ten fakt, že to režirovala ta samá ženská co Twilight, tak to nebylo zas tak hrozné, ano je to spíš červená knihovna, karkulka ma dilema mezi kovarem a dřevorubcem, ale není to moc kýčovité a snesitelné, navíc mne potěšilo, že vlkodlak byl ten, koho jsem opravdu nečekal. Pak jsem si přečetl komenty zde a musím říct, že jsou v nich místy pravdivé věci, ale někdy zase autoři přehání. Přeci jen, každému se všechno nemůže líbit. Já jsem s filmem spokojený a to jsem Twilight jednoznačně odsoudil k záhubě. ()

Kadas97

Keby mal Mesut Ozil za ženu sovu a s ňou by mal dcéru tak ich decko by bola Amanda Seyfried s vypúlenými očami. Stupídne dialógy umocnené nemastným a neslaným prevedením. Vlk hodný počítačovej hry z roku 1995. 1 z 10 ()

Torgal

Nevýpravný twilightovský derivát, ktorý má dve hlavné pozitíva - krásnu Amandu a to, že som netrafil identitu vlkodlaka. Práve hádanie toho, kto za všetkým je a prečo udržalo moju pozornosť natoľko, aby som sa nezačal nudiť. Na druhé pozretie by som si už zrejme viac všímal nelogické chovanie postáv a príliš statický dej, jednorazovo ten film ale funguje. 5+/10 ()

Ondr@932

Tak toto teda nic moc :-( Trochu mě to připomínalo Twilight ságu ! Romantika, chvílemi trochu fantasy, stejný filtry, stejný chování postav, láska, závist, nenávist, odpuštění, podvody ... A převážně tak po půl hodině nuda. 40% ()

sarkareifova

Zajímavé pojetí. Byla jsem k tomu skeptická, přece Karkulka je tradice a jakákoliv proměna, je skoro hříchem. Ale ne v tomto případě. Jo jo není to jako pravá Karkula od Grimmů, ale co na tom záleží. Příběh je krásný a aspoň já ve filmu našla to co jsem očekávala. Amanda hrála Karkulku skvěle. Až do úplného konce se nedalo zjistit kdo je vlk, každé podezření je ve zlomku sekundy vyvráceno a kandidáti rychle ubývají. Když se vlk konečně odhalil, byla jsem sakra překvapená, protože ta osoba mě fakt nenapadla. ()

dudo0606

Červená Karkulka / Red Riding Hood - Tento flim som ohodnotil na 5 hviezdičiek aj napriek tomu že celkové hodnotenie je sotva 50%, pretože podľa môjho vlastného názoru boli určité pasáže z rozprávky o červenej karkulke perfektne zakomponované do tohto filmu. Dlhý červený plášť, kamene všité do brucha vlka alebo otázky červenej karkulky na starú mamu o veľkých zuboch, ušiach a očiach sú veľmi originálne vložené do filmu. Amanda Seyfried je jedna z mojich obľúbených herečiek a svoju rolu v tomto filme odohrala dokonale. ()

Kingjiri

Nevaroval mě ani trailer, nevarovaly mě ani zdejší komentáře přirovnávající tenhle snímek k Twilightu. Dobře mi tak, měl jsem si dát říct a raději strávit 100 minut svého života jinak, resp. shlédnout jiný film. Né, že by to byl uplnej propadák na odpad, ale rozhodně nejde o film, který by bylo nutné kvůli něčemu vidět. Možná, kdyby to mělo jiný název, dal bych o jednu nejistou hvězdu víc. Jenomže vzhledem k tomu, že se to jmenuje Červená Karkulka a s tou to nemělo společného vůbec nic (červený plášť z Amandy Seyfried opravdu Karkulku neudělá a vlk v pohádce nebyl žádnej vlkodlak, jenom rád žral lidi), tak nedával příběh žádný smysl. Telenovelácké skandální odhalení zamlčených rodinných vztahů také příběhu na atraktivitě moc nepřidalo a konec, včetně goodbye sexu s vlkodlakem, raději ponechám bez komentáře. Dávám jednu silnou hvězdu především za vizuální zpracování, které se mi vcelku líbilo. ()

Varney

Červená čiapočka ako triller?Veľmi zaujímavá myšlienka. Bohužiaľ to ostalo iba pri tej zaujímavej myšlienke. Trpké sklamanie. Jediným plusom v celom filme je výkon Amandy Seyfried, ktorá sa perfektne do tejto role vžila. Ale aj jej výkon vyznieva na nič, kvôli nehorázne deravému scenáru a miestami tak stupídnych dialogov, že som sa ledva premahál, aby som ten film dopozeral. A Gary Oldman...škoda reči. 1* za Amandu, ale inak strach. ()

Tamten

Nuda, nuda, šeď, šeď. Tenhle film snad nemá jedinou stránku, kterou by mohl zaujmout. Pokud tedy za zajímavé nepovažujeme to, jak mizerné jsou triky, jak nesmyslné jsou dialogy a jak se celou dobu vlastně nic neděje. ()

dawnie

Jo, tak mě se to teda líbilo. Obdivuju způsob, jakým při režírování přemýšlí Catherine Hardwicke, v jejích filmech jsou desítky úžasnejch nápadů, který klidně zrealizuje i za cenu toho rizika, že můžou pro někoho vyznět přestřeleně. Jenže to je právě to co je na jejích filmech to nejlepší. Nebojí se překročit hranici, hraje si na ostří nože a to mě sakra baví. Celek potom může být trošku přeplácanej, ale pro mě to vždycky bude jen k dobru. Herci příjemně pohádkový a přirozený, hudba originální (přijde mi, že středověk plus moderní muzika je prostě vždycky trefa, která to správně okoření), kamera krásně děsivá. A vlka jsem se bála fakt strašně, vlastně... radši jdu zkontrolovat jestli mam zavřený okna! ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?