Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

BrMikes

Jako rádoby strašidelná blbost před spaním určitě fajn. Gary Oldman v roli lovce magora podává opět perfektní výkon . Film je určitě fajn i pro konspirtátory, kteří si určování vlkodlak určitě užijí. Suma sumárum jako rádoby horor na večer s bandou, určitě fajn. ()

Ace.A.T.L.

Stmívání v kratší a drobet osekanější verzi. Ono se ve Stmívání ty 3 filmy nedělo o moc víc, než tady v jednom. Celkově to má do Karkulky dost daleko ve smyslu děje. Nejsem expert, třeba se řežisérka přečetla původní a originální knížu, kde je KArkulka popsaná takhle a všichni se pleteme. Ale co si já pamatuju z vyprávění od babičky a ta od svojí babičky, tak to bylo jinak. Tohle je prostě zase rádoby teen movie, který je proložený rádoby drsnýma scénama a postava Garyho Oldmana se tu snaží zachránit situaci. Jen díky Garymu dávám tu 1*, jinak je to prostě kravina a zbytečnost. Za mě teda 1* a NEDOPORUČUJU ()

RoyBatty444

Pokus o mystické stvárnenie asi najznámejšej rozprávky sa nepodaril. Zamiešanie ďalšieho výplodu fantázie človeka vlkolaka dáva filmu akú takú hĺbku, ale je moc jednoduchý na to aby sa vybudovala atmosféra. Výkony hlavných postáv sú priemerné a ani to neudržuje level filmu na priemeru. Škoda. ()

siki37

toľko nedokonalosti na jednom mieste sa len tak nevidí. krásne žlté listy pod tonami umelého snehu, na ktorom tancuje celá dedina v tenkých halenách a letných šatách, stromy s tŕňami a hlavne ten sex v snehu, ten by určite rozpálil každého chlapa. detaily ako Petrove čižmy z army shopu, žiadna para z úst v treskúcej zime, polystyrénové snehové vločky, ktoré sa Karkulke neroztopájú na mihalniciach ani vo vlasoch, no proste nemám slov... pár záberov ma nadchlo, ale množstvo kiksov vzäpätí zmazalo pozitívny dojem a napokon prevládlo sklamanie. momentálne sa roztrhlo vrece s Twilight ságami a podobnými sračkami. toto je jedna z nich ()

Tiferet

Tak tenhle film mé očekávání opravdu nesplnil. Vždy, když někdo takhle zpitvoří můj oblíbený žánr (fantasy), krvácí mi srdce... Že nepůjde o pohádkovou klasiku mi bylo jasné už od začátku, na něco takového Američani prostě nemají. Říkala jsem si, že to pojmou po svém a udělají to jinak...třeba zajímavě... Spletla jsem se...Ve chvíli, kdy film dospěl k pasáži: "Babičko, proč máš tak velké oči, uši zuby" jsem málem omdlela a nevěděla, jestli se mám smát, nebo brečet... Takže jedna hvězda za pěkné lokace a kulisy, no a ta druhá za odvahu něco takového pustit mezi lidi... ()

teseth

no zase taková hrůza to nebyla. Ač se těch nedostatků je mraky tak ve výsledku to nebylo to nejhorší co si můžete v neděli odpoledne pustit. Vizuálně je film perfektní a lehce člověka stáhne k tomu aby přemýšlel, že by si tam na týden zajel na dovolenou. Bohužel pak přijde na seznamování s hlavníma postavama a ouha. Tak debilní postavy a jejich stupidní rozhovory mohl vymyslet snad jen chovanec Jedličkova ústavu a i to možná křivdím Jedličkárně. Ani jedna postava nebyla sympatická a jejich chování bylo nelogický. Dokonce když se karkůlka poprvé setkala s vlkodlakem tak si přejete aby ji sežral a už to konečně skončilo, ale ono neeeee. Po téhle scéně přijde pár docela dobrých zvratů, ze kterých se dalo vytěžit mnohem víc a tím by hromada lidí zvedla své hodnocení minimálně o dvě hvězdy nahoru. Bohužel impotence scénáře a režisérky poslala film do kytek. Proč tedy 4*? Hlavně kvůli tomu, že je daleko více capin a mnohem horších co mají hodnocení 53% a více. Tohle si tu 55 zaslouží taky. ()

Toreador

Abych řekl pravdu nečekal jsem od tohoto filmu vůbec nic, ale řek jsem si Karkuka - horor no to musím vidět! (jak už tady někdo psal: s pohádkou tu nemá nic společného - možná když se zamyslím to můžete brát jako příběh ze kterého vznikla pohádka o červené karkulce :-) ) A hle byl jsem, musím říct mile překvapen! Vono se na to dalo koukat sice z prvu pomalejší tempo , ale když už začal vlk řádit tak se to rozjelo.Potom jsme s manželkou hádali kdo že ten vlkodlak vlastně je?(protože žije s vesničany ve své lidské podobě) každý jsme měli svůj typ ten jsme pak změnili a ono to nakonec bylo stejně jinak.:-) - No abych to zkrátil Horor to zrovna nebyl krev netekla proudem a že bych se zrovna klepal strachy to taky ne ( Kdo pak by se vlka bál že ? :-) ) . Ale Vlk řádil slušně pár vesničanmů dostal - to se bát nemusíte! Digitální zpracování vlka bylo bez problémů,efekty na úrovni. - Prostě to nebyl horor spíš takovej napínák,ale to není na škodu takovejch krváků je spoustu - mě se to líbilo :-) kdo není příznivcem litrů krve a přesto chce vydět horůreček tímto filmem si může ukrátit večer... ()

Pavlo

Ďalšia americká adaptácia klasiky, tak aby bola čo najbližšie dnešnej mladej generácii. Červená čiapočka je teen (alebo by tak chcela pôsobiť), rieši milostné trojuholníky a jej nešťastný život je zasadený do strašných udalostí, keď sa v dedine začne hrať vlkodlak. Takéto poňatie je fakt zvláštne, ale pozerať sa to dá. Avšak viac ako zážitok z priemerného béčkového film nečakať – neplatí pre teen, ktorí milujú Twighlight. Tým sa to bude isto zdať strašne coooool. ()

Chlo0opek

Tak tohle bylo příjemné překvapení. Dobře udělaná hororová pohádka i po stránce grafického zpracování. Škoda jen té stále se měnící délky Karkulčinýho pláště a jisté podoby v určitých prvcích s tím přitroublým Twilightem. ()

miromir

jako horor mi to vubec neprislo, spise jako pohdka, a vsak zajimave to bylo a finale celkem prekvapive, u mne prumerna podivana ()

just a child

Podľa komentárov som čakala väčšiu nudu, no kupodivu sa mi to.. páčilo. Ehm, áno, dejová línia poněkud nezaujímavá, ale hudba, kostýmy, to prostredie a atmosféra ma zabávali, keď sa nič podstatne nedialo. Tri a pol hviezdičky, ale moje optimistické ja sa prikláňa k vyššej hodnote. ()

pavont

Bol som milo prekvapeny. Jak stylizacia tak sceny, exteriery hudba a celkove vyznenie mi sadlo a ani otrasna Amanda mi az tak otrasna neprisla. Som spokojny. ()

HMTD

Celkem jsem se bavil, celou dobu si říkal kdo je a není vlk, až jsem ve finále došel závěru, že všichni na které film poukazoval nejvíc to přece být nemohou neboť by to bylo hloupě a po této úvaze už jsem se strefil na první pokus. Líbyli se mi odkazy na skutečnou červenou karkulku. Co se mi ale hnusí když film který je cca z období středověku vykresluje všechny mladíky jako největší "šampóny" ze střední školy, ale chápu že to asi letí. Pokud výte že takhle středověk nevypadal a k tomu přihlédnete tak to bude celkem zábava, dávám silnějších 40 procent. ()

blackmag

Červená karulka je pohádka a tento film jí prezentuje přesně tak, jak by měla být prezentována. Není to žádný trhák, ale je to příjemný a pěkný film jak pro náctileté, tak pro dospělé. ()

VanThomass

Nečekal jsem žádný extra povedený film a bohužel jsem se nemýlil. Samotný příběh má k pohádce Červená karkulka, co zná každý z dětství opravdu hodně daleko a dost dobře nechápu, proč se tvůrci přesto v některých (asi ve dvou) pasážích snažili proslavenou pohádku napodobovat. Když se člověk odprostí od předsudků, tak to nakonec není až tak špatný příběh, atmosféra je celkem příjemná, ovšem co je opravdu nepovedené jsou triky, prostě ten vlkodlak působí tak strašně uměle, spíše jako kdyby se jednalo o TV film. Co musím ocenit je celkem slušné tajemství, kdo vlastně je obávaný vlkodlak, i když po nějaké době to pozorný divák odhalí, přesto si zpočátku nemůže být jistý. ()

novi74

trochu promrhaná šance, mohl to být 5hvězdičkový film, nápad výborný, herecké obsazení se slušným potencionálem, atmosféra chvílemi výborná, ale jako celek to není na víc jak 3hvězdy a to ještě s odřenýma ušima :) ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?