Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

kerkulka

Ale notak, zas tak špatný to nebylo... Jedinej problém tohodle filmu byl, že mě vlastně i docela nadchl, s poměrným zaujetím jsem sledovala děj... a najednou konec a pointa kdesi nikde. Nějak mi chybí závěrečný dojem. Ač Amandě červená sluší, snad jí příště uvidíme v něčem lepším.) ()

hororwatch

Po americku překopaná jedna z nejznámějších pohádek. Ani jsem nevěřil, že by se na to dal udělat slušnej horror s atmosférou, ačkoliv po vizuální stránce se dalo k atmosféře přispět mnohem víc. Ten horror v tom fakt nevidím, protože vlkodlak je fantasy prvek ne horrorvej a vlastně ani nevidim důvod tomu odepřít status ,,rodinný''. Závěr naprosto ,,Twillightovskej'' hnus. Místo horroru tam mohlo být romantický. Nicméně na jedno kouknutí se to dalo přežít. 2* ()

Pan_Dom

Vlk je dávno pasé, dnes je doba vlkodlaků... přestože to s původní pohádkou nemá vůbec nic společného, až na několik scén, které působily značně úsměvně, výsledek nevyznívá vůbec špatně. Konec filmu je nečekaný, přesto logický.. - suma sumárum -slušná náhražka pohádky, kterou dnešní děti stejně neocení.. ()

Heroine odpad!

Tohle teda není ani smyslný, ani strašidelný, ani nic jinýho! Je to blbý, nudný, a trapný až na půdu! Hnus a humus! ()

BOURQUE

Keby ste sa chceli spýtať, že ako sa dá natočiť film zo starej-dobrej rozprávky („červená čiapočka“) pre dnešnú modernú generáciu, tak odpoveďou je práve tento snímok. Z hercov by som vyzdvihol G. Oldmana, ktorý opäť potvrdil svoju univerzálnosť. Jediné, čo ma fakt chytilo, tak bolo to prostredie, kde sa natáčalo. Otázkou je: koľko z toho má na svedomí PC technika? Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Mii

Šmankote, co jsem si to pustila za hrůzu. Ne, že bych očekávala od režisérky Smívání něco úžasnýho, ale tohle byla prvotřídní sračka. Retardovaný herci s absencí jakýkoli dialogů (hlavně láska hlavní hrdinky, Peter, ten vypadal jako vytaženej z gay porna, s Edwardem by si mohli podat ruce a pak si ustřelit hlavy, svět by byl hned o něco hezčí) a Valerie (Amanda Seyfried) chytla Bellino postižení tupých výrazů s otevřenou pusou. Nejhorší na tom je, že ona je jinak skvělá herečka, stejně tak jako Gary Oldman, u kterýho absolutně nechápu jak vzal roli v něčem... takovym. ()

Fawkes

Samozřejmě sem od toho příliš nečekal, ale potřeboval sem shlédnout nenáročný film. Film se dodívat dá, ale žádnou slávu nepředstavuje. Jediné co diváka drží u obrazovky je zvědavost, kdo se skrývá v podobě vraždícího zvířecího monstra. Já osobně byl velmi překvapný. Za tohle a taky za pár známých tváří (Gary Oldman především) sem se rozhodl přidat třetí hvězdu. (50%) ()

hEROic

vubec to neni tak spatne, jak to tu zdejsi lici ;) velka skoda je, ze film postrada temnou hororovou atmosferu, jinak by to mohla byt celkem pecka... tohle trosku infantilni skoro detektivni podani neni uplne idelani... moc se mi ale libilo, jak si clovek kazdych deset minut tipuje na vlkodlaka nekoho jineho a na konci je stejne vsecho jinak a preci je to tak jednoduche... 60% ()

zuzanocka

Ach jaj .. ľudstvo sa snáď nikdy nepoučí.. už len ten názov filmu - mätúci a zbytočný.. Ak čakáte starú obľúbenú rozprávočku v novodobom prevedení veeeeeľmi sa sklamete.. Nesympatickí herci (na čele s Amandou Seyfried..) vo filme nudnom snáď aj pre 12 ročné deti.. reku ,,Eeeeej krvavá scéna vlk ide killovať!!“, hehe nič sa nestalo a viac kečupu som mala aj v raňajkovom hemendexe.. nemalo to ani hlavu, ani pätu, nebolo to hororové, ani rozprávkové, ani romantické ani .. nič .. A tatko vlk?? to už je fakt trochu moc.. ()

drankeryth

Pre mna osobne to bolo sklamanie, ocakaval som od toho nieco lepsie. Miesto mysteriozneho hororu sa z toho vyklulo obycajne spolunazivanie dedincanov s obcasnymi zableskami atmosfericnosti. Od vlkodlaka sa toho moc neukazalo, akurat, ze vyzeral ako prerasteny vlk, ktory ani moc nenahanal hrozu vo mne. Ved ani ho moc neukazovali, len v par kratkych scenach, co je podla mna prilis malo. Skor tvorcovia filmu mohli viac venovat cas ku samotnemu vlkodlakovi, ako zabija dedincanov a nie len take rychle preblesknutie medzi domami, kde ho ani nebolo poriadne vidiet, ako vyzera. Ked ho uz ukazali v plnej krase a ked rozpraval do mysle tej zenskej, tak to som mal dost. Obcas mi pripadal az moc dobry a nie krvilacny, ako by si zasluzil vlkodlak :) Prostredie dediny bolo pekne, ale to je malo, aby z filmu vzniklo dobre sledovanie, to by museli film urobit inym sposobom, pretoze napinave sceny vo filme,, skoro vobec nevyzerali napinave, ale skor obycajne bez toho napinaveho efektu. ()

lemonova

Neviem, čo to vlastne malo znamenať. Aspoň otca Solomona si mohli tvorcovia odpustiť, ten bol už celkom "mimo mísu".. ()

MickeyStuma

Jedna z nejznámější pohádek jako fantasy? Zajímavý nápad, ještě zajímavěji provedený. Tvůrci pustili svoji fantazii naplno a vytvořili atmosferické dílo, které se nemá s ohledem na svůj žánr zač stydět. Hrůzná tajemnost a děsivé útoky vlkodlaka je devizou příběhu, který zaujme už od prvních minut. Klasické pohádce však zůstala v lecčem věrnost a tak se například dočkáme i známých otázek Karkulky Babičce. "Babičko, proč máš tak velké oči?" A srdce zaplesá. Je to film pro ty, co měli v dětském věku tuto pohádku rádi a teď coby dospělí by si ji rádi zopakovali v poněkud drsnějším hávu. ()

Wallis3

Rozhodně originální zpracování Karkůlky, jemuž chyběla velkolepost, lepčejší dialogy a nějaká ta větší krvavost. Být to tam, je z toho plnohodnotný film. Ale hudba se provedla ()

Luczynkaaa

Popravdě? Jsem strašně zklamaná. Na tenhle snímek jsem se těšila hrozně dlouho a fakr se to nepovedlo. Amanda Seyfried svou roli zahrála sice skvěle, ale celkově byl film tak nějak o ničem. Pomalý rozjezd, žádný napětí. Co se ale podle mě povedlo, je soundtrack. 3* ()

foundation

Aj tak si myslím že som tomu filmu urobil obrovskú láskavosť ktorej sa dočkal iba od malého percenta ľudí. Objektivitu. S čistým svedomím môžem povedať že som do toho išiel úplne neutrálne a dokonca som držal palce aby sa to podarilo aspoň ako tak. No a Hardwicke sa zo svojho teploupírskeho debaklu nepoučila ani trochu. Jediné čím ma Karkulka zaujala bol celkom pekný soundtrack. Zvyšok je taká tá klasická komická zateplená volovinka. Ono je to ale nakoniec asi vážne o niečo lepšie ako Twilight. ()

Kingjiri

Nevaroval mě ani trailer, nevarovaly mě ani zdejší komentáře přirovnávající tenhle snímek k Twilightu. Dobře mi tak, měl jsem si dát říct a raději strávit 100 minut svého života jinak, resp. shlédnout jiný film. Né, že by to byl uplnej propadák na odpad, ale rozhodně nejde o film, který by bylo nutné kvůli něčemu vidět. Možná, kdyby to mělo jiný název, dal bych o jednu nejistou hvězdu víc. Jenomže vzhledem k tomu, že se to jmenuje Červená Karkulka a s tou to nemělo společného vůbec nic (červený plášť z Amandy Seyfried opravdu Karkulku neudělá a vlk v pohádce nebyl žádnej vlkodlak, jenom rád žral lidi), tak nedával příběh žádný smysl. Telenovelácké skandální odhalení zamlčených rodinných vztahů také příběhu na atraktivitě moc nepřidalo a konec, včetně goodbye sexu s vlkodlakem, raději ponechám bez komentáře. Dávám jednu silnou hvězdu především za vizuální zpracování, které se mi vcelku líbilo. ()

HermyJane

Tento snímek je pro mě poměrně velké zklamání. Líbí se mi styl Catherine Hardwicke. Jakým způsobem snímá krajinu a všemožně si dokáže vyhrát s obrazem. Proč se ale tak opakuje? Prostě celý Twilight (který mám ráda). Podle mě to za potřebí nemá, aby točila pořád to stejné. Některé scény jsou děsivé a docela působivé, ale ty otřesné dialogy mezi postavami, který stojí taky za nic... Dvě hvězdičky - jedna za tu krajinu a druhá za zajímavý soundtrack. ()

darkreider odpad!

Neveril by som koľko škody napácha jeden (teda sorry tri a viac) Twilight. Nemal by to byť len názov filmu ale aj rating, aby som vedel, že PG15 je pre deti, eRko pre úchylov a TW pre vyznávačov Twilightu. Dopozerať tento skvost v uvodzovkách bolo ako počúvať Rytmusove oduševnené výroky o sebe sama. Slovo utrpenie nedokáže pokryť môj stav mysle, ale film ma tak duševne zdecimoval, že nemám silu vymyslieť slovo prijateľnejšie ale nie sprosté. Dve bukvi sa hádajú o najlepšiu imitátorku Belli a sere ma, že sa vo svite mesiaca netrbliecu. Musím začať vyberať filmy poriadne a Gary tiež! ()

helraiser odpad!

Naprosto neuvěřitelná hovadina, kterou jsem nedokoukal ani do konce a to už je co říct. Atmosféra nulová, naprosto otřesnej vlk- vlkodlak kterýho by se nebálo ani pětiletý dítě, děj o ničem no prostě hrůza. Ano emo sračkoidní Twilight má svého vlkodlačího bratříčka, který se mu svojí demencí a prakticky vším rozhodně vyrovná. Ano je to tak, objevil se nám tu první odpad tohoto roku a to naprosto unikátní. Fuj tajbl, ruce pryč! ()

dandislav1991

:) nevěděl jsem, že Karkulka byla adolescentka která měla chuť sexovat :) ale tohle jiné zpracování je také zajímavé, jen to s pohádkou má společné asi jen ten název :) Nevím co by na to říkali bratři Grimové! ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?