Zlé královně (Julia Roberts) se podařilo získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna (Lily Collins) se však svého výsostného práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci sedmi vynalézavých trpaslíků začíná plánovat odvetu. Sněhurka ožívá v novém dobrodružném příběhu plném lásky, ale i žárlivosti a zrady. (oficiální text distributora)

Shakers

Tak som si dal aj túto druhú Snehulienka za rok 2012 a aj keď som nemal v pláne sa na to vôbec pozrieť, nakoniec to nebolo najhoršie. Zatiaľ čo SnowWhite and the Huntman bol dospelejší a akčnejší kúsok, ktorý moc nevychádzal s rozprávkovsti Mirror Mirror je rozprávka v každom ohľade. Vidno to už podla vizuálnej stránke, ktoré je spracovaná fakt úchvatne. Rovnako ako aj v ten druhej Snehulienka aj tu sa Casting celkom podari. Julii Roberts ako zlej kráľovnej padne táto rola ako uliata, to iste platí aj o nádhernej a roztomilej Lilly Collins, do ktorej by som sa asi fakt nemal problém zaľúbiť. V celku sa jednu a fajn rozprávočku, ktorá občas pobaví, ale nič moc nestrhne a neprekvapí. 65% - 3* ()

Pepinec

Místy lechtivá komediální pohádka, která si bere na paškál jasně dané schéma tradiční Sněhurky. V téměř zaplněném sále jsem byl s přehledem nejstarší divák bez doprovodu, přesto jsem se bavil stejně náramně, jako všechna ta drobotina kolem. Jeden pětiletý chlapeček sedící za mnou sice v půlce zašišlal mamině "mě už to nebaví, pojď domů!", ale dostal řádně za vyučenou, to když ho z nudy probral drak, až si strachy cvrknul. Příště už bude dozajista vděčný, když za něj maminka s tatínkem vypláznou 460 zlaťáků za rodinné vstupné + další za nějaký ten popkorn a rezžravou kolču. Čtyři hvězdy dávám s naprosto čistým svědomím, protože se nehodlám hnidopišsky a rádoby odborně hnípat v něčem, co se evidentně nebere vážně, nýbrž s humornou nadsázkou. ()

Boogeyman

Když jsem si zvykl na obočí Lily Collins, stala se z ní nádherná holka. Julia si užívá svou královnu a Tarsem opět divnej vizuál, papundeklovej divadelní. Dohromady je to sranda a funguje to. Ale Sněhurka s lovcem je přece jen chutnější šálek. ()

Madsbender

Na to, čo som od tejto Snehulienky očakával podľa hodnotení, to bolo prekvapivo celkom dobré, svižné a zábavné. Tarsem Singh zrejme vie čo robí, no neubránil som sa dojmu, že to mohol urobiť ešte lepšie. Ale kostýmy boli úplne fantastické!!! UPDATE: Je to ten taký druh gýča, pri ktorom je vám takmer na zvracanie. Nechápem, ako sa mi to mohlo páčiť. ()

Pilda17

Na můj vkus příliš přehnaná pohádka, na poprvé naštěstí snesitelná záležitost, ale víckrát už nikdy. Ani Julia Roberts mě obzvlášť nepřesvědčila. Průměrný USA snímek, který neurazí... 5/10 = 50% ()

Disk

Jak nesnáším Julii Roberts, tak jsem si ji v Tarsemově Sněhurce docela užíval. Jinak se ten film docela dal, což jsem nečekal. Co na tom, že zámek vypadal jako záchod (copyright by Mr. Hlad) a královna si dávala pleťovou masku z ptačího trusu... U scény se štěněcí láskou jsem se chlámal smíchy na celý Atlas. :-D ()

Rosaviva

Z těhle dvou letošních Sněhurek je pro mě tahle jasný poražený. Julia Roberts sice byla vtipná, ale celý film neuhraje. Oproti ní byla Lily Collins s naprosto příšerným obočím nudná a se svým pisklavým hláskem dost otravná. V celém filmu sice bylo poměrně dost vtipných scén, ale celek mi přišel příšerně naivní (a samozřejmě si nemohli odpustit ubohé pěvecké/taneční číslo nakonec, které mě přímo zhnusilo). 3* ()

misterz

Nebolo to úplne zlé, ale napr. Snehulienka a lovec sa mi páčilo omnoho viac. Dej bol zmesou všelijakých zlátanín, avšak narozdiel od iných filmov, kde by to u mňa znamenalo automaticky odpad, tu sa našťastie, vždy keď som už znechutený chcel film vypnúť, vyskytlo niečo čo ma pobavilo a vrátilo späť. A hlavne, nezvykol som si na Snehulienku alá Brežnev, možno v Indii je to normálne, v týchto končinách to je len sranda. Tiež sa mal Singh zamerať viac na Snehulienku, ako na zlú kráľovnú, ale možno jeho zámer bol jasný, keďže na Roberts sa pozeralo oveľa lepšie ako na ňu. Jediné, čo je hodné ocenenia sú skvelé kostýmy a kulisy, tie boli naozaj nádherné. Inak film nič moc. Najlepšie poslúži ako kulisa pri hre s deťmi alebo domácich prácach. Na viac rozhodne nemá. Horko-ťažko 50/100. ()

kingik

"Zrcadlo, zrcadlo, pověz, kdo je v zemi zdejší, nejkrásnější", po této obligátně položené otázce se obligátní odpovědi nedočkáme, protože v nejnovějším zpracování notoricky známé pohádky O Sněhurce zde není tato pověstná věta takto formulována. A není to zdaleka jediná inovace, které se divák dočká. Lépe je položit otázku takto: Může inovativní přístup k notoricky známé pohádce přinést ještě něco nového? Může, když se ho chopí schopný režisér, jakým je Tarsem Singh. Škoda málo prodané nápaditosti do příběhu, který osciluje mezi parodií na zmíněnou pohádku a filmem pro odrostlejší děti s pohádkovými motivy. Celkově poněkud nekonzistentnímu konceptu dominuje charismatická Julia Roberts v roli zlé královny, proti níž to měla mladá Lilly Collins jako Sněhurka velmi těžké, ale obstála se ctí, ačkoliv neměla moc co hrát, byl na ní kladen požadavek tvářit se líbezně, občas šermovat kordem a mistrně ovládat pohyby svého hustého obočí beroucí si inspiraci z ruských pohádek. I tak dcera známého hudebníka zůstala v jejím stínu, ale slušelo jí to. To Julia Roberts byla nucena svoji krásu obhajovat před podstatně mladší konkurentkou, a při jejich vzájemném střetu měla vždy navrch právě Roberts, která svoji roli pojala tak, jak se od ní čekalo. Tedy kvalitně a navíc ukázala, jaký má smysl pro humor, když ho do své záporné postavy vnesla. Takže nakonec není ani tak zlá, jak jsme zvyklí z jiných verzí, ale to, že svoji postavu nebrala až tak vážně se jí vyplatilo a pochvalu snese i to, jak odolala přehrávání ke kterému takhle napsaná role vyloženě sváděla. Přísnější měřítko snese i méně známý Arnie Hammer v roli prince a zvláště jeho kreace oddaného štěnátka po vypití kouzelného nápoje a také královnin poskok Nathan Lane, který se přes menší rozměry role prosadil sympatickým způsobem. Nejhůře dopadlo sedm trpaslíků. Sehráli je herci nevelkého vzrůstu a to bylo všechno. Neměli nic, čím by zaujali. Slabé to bylo také s lokacemi. Les, palác nebo vesnice postrádaly prostorovost, a když se většina děje přesouvala z paláce do lesa a naopak, bylo znát, jak finanční rozpočet jede na doraz. A kdo by v pohádce čekal množství kouzel a triků, bude zklamán převelice. Triků je tady opravdu poskrovnu a působí hodně laciným dojmem (viz například přeměna komořího ve švába a naopak). Tarsem Singh tentokrát vypráví příběh o Sněhurce jinak, než bylo zvykem. Od známého vizionáře a kontroverzního režiséra se to dalo předpokládat. Některé motivy zůstaly zachovány, ale naopak některé byly odsunuty nebo pozměněny, jako například pověstné otrávené jablko. Scéna s ním se objeví až v závěru a byla snad nejlepší z celého filmu. Ani pověstná otázka směrem k zrcadlu nezazní v plném znění, ale právě při návštěvě této místnosti, je režisérův rukopis snad jedinkrát nejvýrazněji patrný a dostaneme tak ojedinělou možnost si vychutnat jeho cit pro vizionářské obrazy. Jinak se jich nedočkáme, ale rozhodně nelze v mém případě hovořit o nudě. Nedostavovala se, ale ani nic extra jiného se nedostavilo. Když se v závěru Sněhurka rozezpívala a závěrečný dvouminutový úsek vyplnila písnička, bylo jasné, že to na vysoké hodnocení film u mě nevytáhne. Stylizované a rozverné zpracování Sněhurky je i tak ojedinělý počin, a pro srovnání bude dobré počkat si na její temnější a poněkud ambiciozněji vyhlížející verzi, která do kin dorazí ještě letos. 60% () (méně) (více)

Aknah

Vtipné, kouzelné a nápadité. Nutno říct, že Julia Roberts ve své roli válela, Snow white byla okouzlující, princ sympatický, trpaslíci úžasní... I když trochu jinak zpracované, přec stále ta Sněhurka. Já jsem se bavila, a to by mi tam ani nechyběla scéna s jablkem. :) ()

dr.horrible

Snažil som sa dať 3*. Páčila sa mi Singhovská štylizácia, Lily Collins je perfektná Snehulienka a Julia Roberts je tu asi prvý raz od roku 97 pekná. Ale niekto sa úplne iracionálne rozhodol, že to musí byť komédia a to akože vôbec ani vizuálne. ()

gilmore_girl

Zrcadlo, zrcadlo aneb jak zprasit pohadku. Snehurka s obocim jako Breznev, trpaslici na chudach a mdla kralovna (Julie, Julie, na tebe jsem spolehala nejvic a zklamala jsi na cele care). To nezachrani ani polonahy princ. Nejvetsi faux pas je ovsem zaverecny Bollywood, podejte mi prosim nekdo zvraceci pytlik! ()

IQ Tiqe

Je to prostě dětské. Zápletka jednoduchá, příběh průměrný – když si odmyslím známé tváře, dostanu pohádku, jaké se točí v poslední době u nás. Aspoň že je sem tam vtipný. Rád jsem poznal hezkou Lily Collins. Nakonec musím říct, že druhá letošní Sněhurka se mi líbila víc. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 2 | akce 3 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5 ()

Anderton

Tak až takúto komédiu som priznám sa nečakal. Singh použil svoje kejkle mejkle v úplne inom žánri a mňa to celkom bavilo. Máme tu klasickú grotesku spojenú s klasickou rozprávkou a tieto dva žánre sa v mojich očiach nebijú. Je príjemné vidieť, že si zo seba robí srandu aj Julia a v súboji dvoch neobvyklých Snehulienok u mňa táto s nadhľadom natočená verzia víťazí. Je škoda, že v závere asi zasiahlo štúdio a pridalo sem absolútne nevhodnú CGI príšeru, ktorá dosť kazí dojem, ale Singh zachoval chladnú hlavu a v úplnom závere naplno ukázal, odkiaľ pochádza. Už som písal, že jeho filmy mi pripadajú ako mainstream, ktorý by pochádzal z hypotetických veľkých európskych štúdií, ktoré by mali na to, konkurovať tým hollywoodskym a Snehulienka si napriek komerčnému potenciálu uchováva jeho výrazný rukopis. Koniec koncov si tu robí z neho a svojich predchádzajúcich extrémne vážnych filmov tak trochu šoufl. Treba komentovať, že príbeh sa odohráva v krajine mimoriadne otužilých ľudí, ktorí pobehujú po zasneženej krajine buď nahí, alebo s ľahkým topom a nepoznajú prechladnutie? "Ako chrobák som bol zneuctený kobylkou" :))) ()

Dzeyna

Až na obočí Lily Collins a liliputy, by to bylo dokonalé. Příběh pěkný, atmosféra jak by smet a všechny zápletky také. Nemám příliš toho, co bych vytkla, ale zas tak světové to nebylo, takže nemůžu dát plný počet hvězd. Rozhodně hezké pojetí Sněhurky. Jen škoda, že se zde Julia Roberts trochu zapomněla a byla v popředí více již zmíněná Sněhurka s jejím mega obočím. Ale to bylo asi v plánu. ()

swamp

Tarsem Singh je výjimečný režisér, jehož snímky jsou zaplněny hezky orientální obrazotvorností. V Mirror Mirror si podle mě mohl vyhrát ještě více a udělat to třeba temnější, ale vsadil na pohádkovost a v některých pasážích nám předvedl relativně klasický bollywood. Ačkoliv mi jeho předchozí snímky přišly zajímavější, nemůžu téhle Sněhurce upřít originalitu - výborná mi pak přišla především Julia Roberts v roli zlé královny, která mě svými vtipnými uštěpačnými hláškami opravdu dostávala celý film. ()

predators

Pár úsměvných momentů se najde a jako sebe parodie oné pohádky funguje všechno. Holčiny jsou milé a každá se svou rolí baví. Julia je navíc pěkná mrška, ale taky z ní nesrší zrůda! Občas nuda, ale kdo od toho čekal zázraky?! Zajímavosti: Sean Bean nám tentokrát nakonec nezemřel... 55% ()

nash.

Film, ke kterému jsem usedal po měsících odkladů s notnou nedůvěrou, se během krátké chvíle vyšvihl do pozice jednoho z největších překvapení roku. V tom nejlepším. Tak hutnou porci zábavy, nadsázky, geniálních parodických šlehů, hlášek, originálních nápadů a kvaziburtonovské vizuální stylizace, která zdaleka nekončí u rozmáchlých předimenzovaných kostýmů, jsem opravdu nečekal. Nenudil jsem se ani na okamžik a v každém se velmi dobře bavil. Celé je to neuvěřitelně hravé a příjemným způsobem bláznivé, Julia Roberts jako královna je geniální, sype z rukávu jednu hlášku za druhou, roli si evidentně užívá a je jen škoda, že nedostala ještě víc prostoru, Lily Collins je jednou z nejsympatičtějších filmových Sněhurek a není to jen tím, že postupně rozkvétá od nevýraszné bledule ve fanfánovsky akční a rozverně okouzlující vtělení Audrey Hepburnové. A když už jsem myslel, že srandy je konec, vytasí se Tarsem Singh s posledním skvělým a doslova uzemňujícím gagem. To, co provede Sněhurka po cynické likvidaci královny je tak nečekané a odzbrojující, že mě to rozesmálo. Způsob jakým s rošťáckým mrknutím naprosto nečekaně zvrhne celou finálovou scénu zcela nečekaným směrem. To, co tu někteří kritizují považuji za skvělý závěrečný fórek a možná jeden z nejzábavnějších filmlvých závěrů za hodně dlouhou dobu. ()

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

25.02.2013

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012