Zlé královně (Julia Roberts) se podařilo získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna (Lily Collins) se však svého výsostného práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci sedmi vynalézavých trpaslíků začíná plánovat odvetu. Sněhurka ožívá v novém dobrodružném příběhu plném lásky, ale i žárlivosti a zrady. (oficiální text distributora)

Madison

Trailer ma nadchol a sľuboval veľa, no všetko podstatné - komickými hláškami počínajúc - v ňom už bolo povedané. Vizuálne krásne a farebné, obsahovo trochu dementné a hudobne príšerné - očakávala som epickejší soundtrack, ktorého absencia mi dosť okresala celkové dojmy. Julia Roberts hláškuje jedna radosť a v úlohe kráľovnej som si ju užívala, celú snímku drží nad priemerom ona. Lily je nebesky sladká a Hammer sympaťák, no línia s trpaslíkmi ma vyrušovala, film občas strácal dych a hoci sa v žánrovom zaradení vyskytuje dobrodružný/dráma, v súčasnej filmovej zábave tieto elementy nemajú žiaden rozmer. Veľký potenciál zostal, ako to už býva zvykom, nevyužitý. ()

Ainy

Tak tady je to snad poprvé, kde jsem viděla Júlii hrát zákeřnou mrchu, která se chtěla za pomocí triků a pověr zbavit chudáka Sněhurky. No ale teď se dívám ... tam hrál Sean Bean! Do háje zeleného, koho tam hrál? Jsem si ho normálně vůbec nevšimla, mezi trpajzlíky nebyl, to vím určitě. Prince hrál taky jiný fešák, jedině ... jedině, že by toho mrštného šupináče na konci? Nicméně, i když jsem si tenhle film původně pustila k žehlení, aby mi něco hrálo, tak mě nakonec zaujal svou vtipností, svým originálním pojetím a proto jsem žehlení opět odložila na jiný vhodný okamžik a dávám Sněhurce své čtyři hvězdy. ()

Botič

Mirror, Mirror mě absolutně minulo a vlastně ani do nálady nesedlo. Papundeklové, falešné, místy sice roztomile kritické a nadsazené, ale vyprázdněné a o ničem. Tohle cukrátko je spíše kyselým bonbónem, které v krku škrábe a dělá neplechu, než něčím, co s každým dalším shlédnutím chutná lépe a lépe jako třeba Hvězdný prach nebo Kouzelná romance. ()

NinadeL

Sněhurku v její tradiční podobě zakonzervoval Disney už před válkou, proto všechny další pokusy o oživení téhle klasiky představují jen více či méně ambiciózní nadstavby. Vzhledem k tomu, že se z téhle látky stal takový zlatý grál, Disney nikdy nepovolil oficiální pokračování a konkurence vždycky musí přicházet s něčím navíc. Z takových nápadů můžeme zavzpomínat na roztomilé trpaslinky nebo naopak na příběh hrůzy, Mirror Mirror Tarsema Singha přichází v době Snow White and the Huntsman a chtě nechtě spolu musí oba filmy soupeřit. Je to trochu škoda, protože žánrově jde pokaždé o něco jiného. Tohle je herecké sólo Julie Roberts v nové komediální poloze, která se nepodbízí a je něčím nová. To, co se děje mimo scény s ní je sice odvaz, ale špatné to také není. Zajímavé triky, opulentní kostýmy, nevšední pojetí prince a dialogy, které by nikdo v pohádce nečekal, to je, oč tu běží. To závěrečné taneční číslo budu ignorovat, protože je hrozně anorganické (podobně jak v Milionáři z chatrče). ()

Jezinka.Jezinka

Zbavte se pocitu, že to, co uvidíte, je Sněhurka tak, jak vám ji vyprávěla babička, maminka, teta ve školce. nebo chůva. Pokud je vám méně než patnáct let, na tenhle příběh o Sněhurce se nedívejte. Pokud nemáte smysl pro humor, schopnost vstřebat dílo, které si dělá srandu z klasiky, z postav, ze smrti a samo ze sebe, nedívejte se na tenhle film nikdy. Pokud všechny jmenované vlastnosti máte a trpíte pocitem, že ženě nepatří zbraň do ruky (a nesnesete pocit, že by v zacházení se zbraní mohla být i zatraceně dobrá pak zejména), raději se téhle Sněhurce vyhněte taky. Pokud ne, mohla by vám pěkně vyprášit kožich a ještě by u toho vypadala líp, než vy kdy budete; vzhledem k tomu, koho se tohle týká - ne, živůtek vám opravdu slušet nebude, ani když budete mít v ruce kord, pánové. Mnohokrát vzpomínané muzikálové prvky nemá cenu popisovat znovu, stejně tak přehnanou stylizovanou barevnost. Větu: Nevěř nikomu nad metr, asi začnu sama používat, navíc jsem dnes došla k poznatku, že náš Alík je s pravděpodobností hraničící s jistotou princ, jen začarovaný poněkud důkladněji, než ten Sněhurčin. ()

Don Jebal

Rozpočet: 85 000 000 $ Otvárací Víkend: 18 132 085 $ (v 3 603 Kinách) Tržby USA: 61 595 574 $ Tržby Celosvetovo: 159 495 574 $ ()

castor

Myslím, že alespoň pro ty výtvarně vypiplané scény to stojí za pozornost. Desítky milionů dolarů evidentně padly na honosné sály, výrobu umělého lesa a vymazlené kostýmy. Indický tvůrce Tarsem Singh, který stále čeká na pořádné prosazení v továrně na sny, má pevnou autorskou vizi a výtvarné cítění, které mu můžou mnozí kolegové jen tiše závidět. První plus. Ironická Julia Roberts (zatraceně jí to sluší) bezpečně strká zbytek hereckého osazenstva do kapsy. Druhé plus. Zbytek ale pokulhává. Uvolněná a bizarní hra na postmoderní pohádku s bollywoodskou tečkou selhává v tom, že mezi těmi esteticky poutavými záběry nalézáme show, kdy se parta lidí snaží po svém vyzrát na klasické pohádkové téma. Zůstali však jen na půli cesty, protože jejich pohádka není až tak dojímající a jejich jízlivost není až tak vtipná. ()

Rex Mundi

Áno, extra hrubé obočie hlavnej predstaviteľky aj mňa dosť odrádzalo už pred filmom. Ale pri pozeraní som si zvykla a neskôr usúdila, že aj toto bola súčasť premyslenej štylizácie poskladanej z mnohých detailov. I keď rozprávky príliš nemusím, táto bola príjemná a hlavne zábavná. Taká rozprávkovo milá, ale šitá aj na mieru dospelých. Štvrtú hviezdičku udeľujem špeciálne za záverečné bollywoodske hudobno-tanečné číslo, ktoré ma doslova odrovnalo. Pecka! :-) Keď som v titulkoch uvidela indické meno režiséra, bolo to jasné :-) Každopádne som rada, že mu producenti povolili takýto úlet, pre mňa to bola veľmi osviežujúca "vodka za správami". Pretočila som si tú časť ešte dvakrát :-) ()

D.Moore

Tak zajímavě to ze začátku vypadalo, když jsem si naivně myslel, že Sněhurčin příběh tentokrát uvidím vyprávěný z pohledu královny, která byla v podání Julie Roberts opravdu perfektní a neměl bych nejmenší problém držet jí palce. Bohužel jsem se pletl, žádná finta "oblafneme vás trailerem" se nekonala, královna měla postupem času méně a méně prostoru a do popředí se dostávaly infantilní vtipy, naprosto nesnesitelní trpaslíci a další zbytečné podivnosti a podivné zbytečnosti. Na konci jsem z toho všeho byl tak nevěřícně zpitomělý, že se mi líbilo videoklipové finále. Za ně, za Julii Roberts a za Menkenovu hudbu dávám dvě hvězdy, víc ale ani cíp. To, co film udělá s postavou královny, mimochodem skvěle vystihuje scéna, kdy si Julia Roberts nechá natřít obličej ptačími... ehm... trusem. Pak už to je jenom horší. ()

Hild

Šílenost. Vizuální pojetí se mi vůbec nelíbilo, já vím, že originalita se cení a je mi jasné, že toto vizuální vyznění byl účel, ale tu umělost interiérů i exteriérů jsem nedokázala překousnout. I přesto jsem ale z počátku byla celkem překvapená, čekala jsem mnohem větší úlet, to, že se jedná v podstatě o blbost, si film moc dobře uvědomuje a tak se ani nesnaží o to, aby byl brán vážně, umí si udělat srandu sám ze sebe. První hodinu jsem si říkala, že tomu určitě ty 3* dám, nenudila jsem se, dokonce jsem se i párkrát pousmála, Julia Roberts byla docela fajn a Lily Collins správně roztomilá. Jenže zhruba druhou půlku tvůrci totálně zabili, ta opravdu hodně bolela. ()

Spooner

Zatímco v druhé sněhurce letošního roku byla královna v podání Charlize Theron největším kladem filmu, tak zde je Julia Roberts tím největším problémem a její scény jsem měl chuť přetočit. Jinak se však překvapivě žádné peklo nekoná a dočkáme se celkem svižné, která se naštěstí nebere moc vážně. Lily Collins se navíc na sněhuli hodí perfektně a trpaslíci taky pobaví. Singh tak nakonec za temnější variací pohádkové klasiky zas tolik nezaostal. ()

MMR

Mě se to začalo líbit až od půlky filmu, když jsem to začal vnímat jako parodii. Do té doby jsem jen kroutil hlavou nad tím, jak někdo dokáže takhle prznit pohádku. Ale nakonec jsem s filmem velice spokojen. ()

petero

Tento rok tá menej očakávanejšia snehulienka, v porovnaní s konkurenčnou temnou až žalostne “down“, prekvapila práve tam, kde sa očakávalo najviac sklamania. Pestrofarebný vizuál a divné kostýmy nestrhávali zbytočne pozornosť, Julii Roberts úloha sekla, trpazlíkovia boli zábavný, herec hrajúci princa to zvládol tiež nad očakávanie dobre a zo všetkých doterajších filmov Tarsema Singha mi prišla Snehulienka najpútavejšia hneď od začiatku možno aj vďaka rozprávaniu Kráľovnej a jej príbehu. Snehulienka naruby ako sa patrí... Asi treba mať trošku v obľube netradičné rozprávky a režiséra aby tento film sadol, no i napriek tomu ma záverečné bollywoodske tanečné číslo prekvapilo (rád by som vedel ako to zapôsobilo na niekoho, kto nepozná Singhov pôvod). Normálne ľutujem že som na tom nebol v kine. ()

gogo76

Juliu Roberts nevyhľadávam, ale no nepusti malým deťom Snehulienku...Samozrejme, bol som zvedavý aj ja, no skôr sa teším na verziu s Ch. Theron. Julia dostáva veľa priestoru, možno až priveľa, aj na úkor Snehulienky a malých smradľavých trpaslíkov, čo je škoda. Humor tu je, ale čakal som ho viac. Pochvalu si zaslúži skvelá hudba, zvlášť ma zaujala pri scéne výcviku Snehulienky, ktorú som si pustil niekoľkokrát po sebe. Záverečná pieseň na ktoré sme zvyknutí skôr pri animákoch v sebe skráva i ázijské prvky tiež neurazí a v dobrej nálade ukončila tento film. 60%. ()

Xmilden

Věřte mi že se stydím za své hodnocení, protože aby mě se líbila Sněhurka, to už je na pováženou. Jenže té nadsázky, hlášek, vtipních situací, originality, geniálních kostýmů a těžko uvěřitelné stylizace je tolik, že jsem se ani na chvilku nenudil. Tarsem Singh je zkrátka génius a popravdě kam se dneska na něj hrabe velký Tim Burton..... PS: Škoda závěrečné pětiminutovky, která výsledný pozitivní dojem hodně kazí. ()

darkrobyk

Filmové Sněhurky zůstanou zřejmě navždy ve stínu Disneyovy, s tím je třeba se smířit. Vizuálně působivý příběh má všechny potřebné přísady - vtipná a sarkastická Robertsová v úžasných šatech, trpící Sněhurka (může mi někdo říct, proč má Collinsová brežněvovské obočí?...fakt hnus...), rozhodný princ, temný les a pamprdlíci. A pak klasické protiklady jako život a smrt, láska a nenávist, závist a skromnost.... Je tam drak. Ovšem je to taková vypelíchaná chcíplotinka. On to vlastně není normální drak, tak asi proto. Několik scén se mi hodně líbilo - očistná kúra macešina, útok přerostlých loutek a princ v roli pudlíka. Já bych tedy přidal temnotu, ale budiž, i na vnitřnosti došlo... ()

LiVentura

Výkon paní Roberts je zde úchvatný, poměrně novátorská scéna a režie zakončená v duchu Bollywoodu... proč ne, budete se bavit. ()

juta

Tato verze Sněhurky rozhodně neurazí. Nevím jestli to je úplně pro mrňata, v některých chvílích by je to mohlo nudit, protože je to tak trochu dělaný i pro starší diváky. Tarsemovi se to povedlo, i když místama to mohlo být ještě hravější. Sněhurka se zarostlým obočím :D ()

Kass

Hodně netradiční zpracování klasického příběhu. Ovšem legrační, nápadité, vizuálně úchvatné... a s velmi sympatickými herci. Lily Collins je tou nejkrásnější Sněhurkou, co jsem kdy viděl. Jedna z nejzábavnějších pohádek za poslední roky = vánočních pět hvězdiček. A závěrečné taneční číslo je super! ()

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

25.02.2013

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012