Zlé královně (Julia Roberts) se podařilo získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna (Lily Collins) se však svého výsostného práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci sedmi vynalézavých trpaslíků začíná plánovat odvetu. Sněhurka ožívá v novém dobrodružném příběhu plném lásky, ale i žárlivosti a zrady. (oficiální text distributora)

eLeR

Toto bola ale hovadina. Aj keby som bola nastavená na takúto bizarnú záležitosť, aj tak by to bola hovadina. Jediné na čo sa dalo pozerať boli výborné kostýmy, obočie Lily Collins :D a Armie Hammer bol niekedy celkom fešák. A tá indická pesnička na konci, tá ma utvrdila v tom, že som zabila kopec času a Singh mal natočiť radšej nejakú indickú rozprávku. ()

klerik

Po zlých recenziách prekvapivo dobré. Vtipné a nápadité. Klasické prvky rozprávky použité, ale v značne inom význame. Akcia pestrá, hlavná hrdinka prekvapivo sympatická... Notorický známy príbeh ohlodaný na kosť v pôsobovej (pre niekoho bizarnej) vizuálnej podobe a obohatený o moderné témy (finančná kríza :-)). Režisérova VOJNA BOHOV je čisté peklo demencie, Snehulienka je príjemná takmerrozprávková jazda, ktorá má však miestami rovnaké gule ako SNEHULIENKA A LOVEC... a podstatne viac sviežeho čierneho humoru... ()

Jirka_Šč

Co říci o filmu, který má svá negativa, ale na druhou stranu je nápaditý, hravý a odvážný? Negativa: Jako by se tvůrci nedokázali rozhodnout, která z postav je "nosná". Nekomplexnost, zkratkovitost některých situací. Některé věci ne zcela vyšly. Pozitiva: "Převrácený" příběh s emancipovanou Sněhurkou. Skvostný bollywoodský závěr, který vypadá jako vytrhnutý z jiného filmu, na druhou stranu je tak praštěný, že charakter díla podtrhuje. Velmi odvážné. Skvostná zlá královna, sympatická Sněhurka, uletěný princ a trpaslíci. Dobře zahrané. ■ Dejte mu někdo košili, ať se můžu soustředit! ()

marhoul

Tohle se mi stává málokdy, ale po shlédnutí Sněhurky a Lovce zvyšuji hodnocení u Sněhurky alias Brežněv. Je fakt, že to obočí, je děs, ale jinak je pohádka pěkná. ()

VenDulin85

Ale proč ne, čekala jsem to horší.. Julia si tu mrchu užívá tak moc, že se snad na ně začne specializovat a krom toho, že se Lily Collins něco škaredého přihodilo nad očima, to bylo zdařilé. Princ v podání Arnieho Hammera nemá chybu, chvilka Seana Beana taky potěšila, zkrátka výběr herců na jedničku. Co mě tam trochu zklamalo, byla inovace otráveného jablka a závěrečná píseň Sněhurky, ale člověk nemůže mít všechno, že jo :-). Jinak čisté 4*, určitě se podívejte, abyste se pak mohli pustit do ještě vyšších sfér Sněhurky a lovce, jako se chystám já... ()

Yardak

Ke Sněhurce jsem přistupoval velmi skepticky, ale co mi naservíroval Singh, tak to mě opravdu dostalo. Neskutečně svěží a zábavná pohádka. Známá předloha byla sice zcela překopaná, ale to se dalo očekávat, když to do ruky dostal Tarsem Singh, který si jde vždy vlastní cestou a to se mi u něho právě líbí. V jeho rukopise mi překvapivě kýčovité scény vůbec nevadí a naopak se tváří umělecky. Herecká sestava naprosto super, menší role Seana Beana potěšila a Lily Collins je prostě k nakousnutí:)). Mezi 4/5 pohádkovými hvězdami. ()

mcb

Po Válce Bohů jsem čekal další estetickou prázdnotu, ale překvapilo mě, s jakou grácii, ironií a nadhledem se Tarsem Singh vypořádal s převyprávěním (čili převrácením naruby) klasické disneyovské pohádky. Mirror, Mirror je formálně nesmírně propracované dílo, v němž se mísí sofistikované uchopení plné hravé sebeironie (hlavně závěr), převracení očekávání a parodických prvků s neskutečnou infantilitou a klišovitostí na hranici kýče, kde jsou naivní dialogy a teatrální herectví (konečně pořádná role pro Julii Roberts!) tím nejmenším problémem. Typický Singhův důraz na divadelnost a přeexponovanou mizanscénu (propracované kostýmy, práce s barvami apod.) navíc dodává filmu mnoho kontrastních prvků, díky nimž si mohou diváci zahrát nekonečnou hru s interpretacemi a nositeli významů. Po odpuzujících trailerech je Sněhurka navíc více akční, hravá a neobsahuje žádný nevkusný humor. Jen se mi trošku ztrácí, kdo přesně by měla být cílová skupina filmu. Mám dojem, že sváteční návštěvník kina bude odcházet mírně znechucen okraden o pár stovek v kapse. P.S. Netradiční sebeironický závěr následovaný bollywoodským muzikálovým vystoupením ultimátní! ()

Stanislaus

Klasických ztvárnění nesmrtelného příběhu o "nejkrásnější ze všech" bylo natočeno už velké množství a tato adaptace si z knižní předlohy vzala v podstatě jen postavy (ikdyž s jinými jmény) a okrajově i zápletku. Jinak si tento snímek vytvořil svou originální atmosféru, ze které jsem měl smíšené pocity. Několik prvků bylo povšimnutíhodných, jako například nádherné kostýmy a honosná výprava. Avšak herci na mě zapůsobili celkem průměrným dojmem - samozřejmě nejlepší byla Julia Roberts a Nathan Lane. "Puppy Love" nebo "pravidelná péče o krásu" byly pro mě asi nejzábavnějšími scénami. Zkrátka další z mnoha amerických snímků, který ve výsledku vyniká svým vizuálem a bezprostřední průměrností. ()

Flego

Možno niekto ocení moderný prístup ku klasike bratov Grimmovcov, ja to určite nebudem. Ak by som aj odpustil príliš moderný slovník, humor, ktorý ma obchádzal alebo zasneženú scenériu, všetko smrdelo lacným televíznym filmom. Zrejme väčšinu rozpočtu pohltil honorár Julie Roberts. ()

rikitiki

Typově je postava Sněhurky obsazená výborně: dívka s bledou pletí a havraními vlasy přesně odpovídá představě princezny narozené do zimy. Některé kostýmy (hlavně ty Zlé královny) jsou nádherně dramatické. Bollywoodský konec je roztomile podvratný. Ale jinak je to nesourodý pel mel. _____ Příběh není vůbec podaný z pohledu Zlé královny, jak se ze začátku tváří, královna jen dostala víc prostoru. V některých scénách se pohádka snaží o komiku, tu ale v zárodku ubijí jiné scény, které jsou přehnaně patetické až státotvorné. Nepodařilo se totiž udržet jednotnou náladu příběhu, který tak působí zmatečně a nepomáhá mu v tom ani chabý děj, kdy princezna osvobozuje prince, Zlá královna je nemístně sexuálně nažhavená na prince (na to, že jde o pohádku) a trpaslíci jsou lupiči. ()

SLOTH

veselé milé vtipné zabalené do úžasných kulis a kostýmu. nebýt písničky na konci, šlo by o čtyřhvězdičkovou záležitost! ()

kajda.l

Já to tušil, že absence lovce bude ku prospěchu věci. Nu nic, jdu snít o prvním polibku se "snow" Lily a rozmýšlet zda čtyři nebo pět nablýskaných H(b)ollywoodských dám. Překvápko roku. ()

Ištván87

Překvapivě málo příšerná pohádka-parodie-bůhvíco, v níž nezemře Sean Bean a nebýt dementního (ale neskutečně dementního) tanečního čísla na konci filmu, bylo by to ještě o něco lepší. ()

becki_tu

Singh si nic nezadá s Timem Burtonem co se týče bizardnosti a do absurdností dovedených detailů. Bohužel takhle zpracovaná Sněhurka mě až tolik nenadchla a až na pár komediálních výstupů trpaslíků a nevinný pohled Lily Collins jsem se nudil. Nevkusný bollywoodský titulkový konec tomu už jen nasadil korunu. Nemohu ani říct, že jsem zklamán, protože jsem se na tuhle verzi Sněhurky ani tolik netěšil. 50% ()

Beastmaster4

Co k tomu napsat. Tahle Sněhurka se jednoduše vůbec, ale vůbec nepovedla. Vizuální pojetí je absolutní krach celého filmu. Herecky to možná ujde, ale scénář je zase hrubě mimo. Trpaslíci na jakýchsi nafukovacích měchýřích, které vypadají jak pneumatické chůdy aj. zhovadilosti. Čím mě ale film nejvíc překvapil, byl první záběr na Sněhurky. Snad mi může Lily Collins odpustit, ale při prvním záběru na ní a souběžné větě ve stylu "nejkrásnější dívka v království" jsem propadl upřímnému a hlubokému záchvatu smíchu. Kdo viděl dceru účetního Fantociho ví, o čem mluvím. Téměř srostlé obočí aj....podoba s dcerou účetního je téměř dokonalá a když při tomto záběru zní ještě taková věta a když si vybavíte jak Fantoci přistupoval ke své dcerušce, pak se nemůžete minimálně pousmát :-D...2 hvězdy pouze za pár vtipných momentů a za snahu Julii Roberts, jinak jde o téměř nekoukatelnou hovadinu. ()

Fevas

Ale jo, bylo to hezké, místy i vtipné, ale trochu nechápu, že se spoustě lidem líbila tahle verze více než verze s lovcem. U lovce jsem čekala akci a dostala jsem ji. Tady jsem čekala menší muzikál a pohádku skrz naskrz, kterou jsem bohužel nedostala. ()

Chickenka

Tak tohle se mi zkrátka líbilo. A to hodně. Neočekávala jsem od tohoto filmu nic moc, měla jsem z toho smíšené pocity a po přečtení recenzí i zvláštní pocit. Ale Sněhurka mě příjemně překvapila. Byla to milá, veselá a místy i (zdařile) vtipná pohádka. Taková pohádka celá naruby. Lily Collins je ideální princezna, takhle nějak jsem si Sněhurku vždy představovala, sympatickou, pěknou, nebojácnou. Julia Roberts, no je trochu šílená královna...Jediné, co bych filmu vytkla, jsou ty zvláštní záběry za královniným zrcadlem...Ty mi připadaly lehce mimo a celkově do děje nezapadaly. ()

Morholt

Já se takhle naposledy bavil u Hvězdného prachu. Singh nadchne originálními nápady, srší sarkastickým vtipem a navíc měl neskutečně šťastnou ruku při volbě herců. Vedle Lily Collins a Armie Hammera září především Julie Roberts vyloženě se vyžívající v roli zlé královny vědouce, že těch záporných rolí si příliš neužije a pak je tu banda trpaslíků, kteří nemají chybu. Jejich nasazovací nohy a Sněhurčin výcvik mi z mozkovny hned tak nevymizí. Singh je talent a vůbec bych se nezlobil, kdyby si vzal do práce ještě nějakou z klasických pohádek. 90% ()

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

25.02.2013

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012