Zlé královně (Julia Roberts) se podařilo získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna (Lily Collins) se však svého výsostného práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci sedmi vynalézavých trpaslíků začíná plánovat odvetu. Sněhurka ožívá v novém dobrodružném příběhu plném lásky, ale i žárlivosti a zrady. (oficiální text distributora)

nervoznideda odpad!

viděl jsem 30 vteřin a takovou píčovinu se štěnětem jsem už dlouho neviděl těm američanům snad sračkovatí mozky ještě štěstí že to nepůjde na štedrý večer deda :-) ()

Krt.Ek

EPIC FAIL... Královna v podání Julie Roberts v úvodním monologu říká, že je to její příběh, ne Sněhurčin, Sněhurka ke konci oponuje, byl to můj příběh, čestnými zbraněmi a kooperací se trpaslíky jsem zvítězila v nespravedlivém boji o život, království (moc) i prince (lásku), tudíž i přízeň férového diváka/posluchače (pohádky se vypravují, proto posluchač). Se závěrem těžko souhlasit, přestože jsou předpoklady pravdivé, Julie si ukradla film pro sebe, nejen po stránce herecké, tak po stránce role, kterážto jí byla napsáná (řekl bych přímo na tělo), a v tom je právě ona potíž, role zlé královny musí být někde jinde, než v tom vyprávět, bylo kardinální chybou že královna získala úlohu vyprávěčky, bohužel ne chybou jedinou. ___ Problémem, z něhož vše vychází, a který mám s touto verzí je její snaha o modernost, snaha o to být cool a in, servilnost jednadvacátému století a jejímu stádnímu divákovi, do doby zhlédnutí jsem se pyšnil tím, že nepatřím ke konzervativním divákům, že jsem s to zkousnout jakoukoli adaptaci čehokoliv... asi to nebyla pravda, klasické pohádky by měly zůstat klasickými pohádkami. Nesnesu pohled na trpaslíky - lapky na chůdách, (ne)draka, který zde neměl co dělat, Sněhurku-odbojářku, apod. ___ Po sděleném nezbývá než konstatovat, že bratří Grimmové musí rotovat v hrobě... 35% ()

MartinezZ

Efekty, kamera, kostýmy, Lily, sem tam výjimečně i nějaký ten vtip, to všechno bylo moc pěkné, povedené a místy výborné. Julii nemusím, ale snažila se, takže u ní takové "kladné neutrinum", Lily mi sem jako Sněhurka perfektně zapadla. Bohužel ten zbytek byl trochu mimo. Liliputi vs. trpaslíci, tohle spojení není můj šálek ptačího trusu na gesichtu, většina humoru dává znát, že se jedná o potrhlou komedii, bohužel onen humor není moc vtipný, jako spíše slabý. Bojové scény asi v moderních pohádkách být musí, jen kdyby neměly stejnou kvalitu jako většina humoru. "Trpaslíci" artisti na harmonikách s přiblblými jmény byli blbost, harmoniky ale alespoň inovativní, když už nic jiného. Výsledek je tedy docela podprůměr s pár hezkými klady. Obraz předčil obsah, Tarsemovy filmy jsou vizuálně prostě zvláštní - za to prostě nemohu jinak než 1/2* navíc. Hezky se na to po většinu času kouká, ale znovu vidět už bych to nemusel. ~~~ Někdo by měl s Lily Collins natočit opravdový hraný pohádkový remake Disneyho Sněhurky. ~~~ 2,5* ()

Hannibal92

To by mně opravdu zajímalo který expert vymyslel ten konec, hrůza! Ale ono tak celkově nebylo nic moc. Příběhu původní Sněhurky se drží opravdu jen okrajově, což by samozřejmě nemuselo znamenat nic špatného, jenže v tomhle případě bohužel znamená. Podivný mix animací, a hraného filmu, divná hudba a ten hadodrako(králo)jelenovlk mělo být jako co? Musím uznat že kostýmy vypadají opravdu celkem dobře, ale hodily by se spíš do jiné pohádky. ()

Rosana

Zajímavé, na kolik způsobů se dá Sněhurka zk***it (zkazit). Už jsem viděla asi 20 verzí, ale nejlepší je samozřejmě klasika. SPOILER: zde zženštilý princ musel hodně šermovat, aby nevypadal příliš zženštile. Inu co to bylo platné, když z něj bylo stejně jen rozmazlené štěně. Chálím však úžasné kostýmy, výkon Julie, která střízlivě uznává, že může hrát leda čarodějnici. A nejvíce super nečekaný závěr, kdy SPOILER: Sněhurčiho schozofrenní zlé druhé já, co si myslí, že je Audrey Hepburn, ovládne ihned po oodání tělo Sněhurky a surově vykuchá čarodějnici, která jí přišla naivně pogratulovat ke sňatku. Ale z mrtvého těla královny/ čarodějnice se uvolní velké množství marihuany a zhulí tak všechny svatebčany, vč. trpaslíků a prince a náhle začne Sněhurka i ostatní zpívat oslavnou píseň nad smrtí jediné ženy v království, která se chovala rozumně. Ve výsledku se ukáže, že duch královny vstoupil do všech a zlo žije v království dál - asi příprava na 2. pokračování tohodle biáku. ()

Vxxx

Cože?! Sean Bean na konci neumřel?! Tak co to je za film??? :D Ale jo. Příjemná podívaná. Po dlouhé době tam nebyla jediná nesympatická postava, nebo otravný herec. Bohužel závěrečný song asi dlouho nevyženu z hlavy. "I believe, I believe, I believe, I believe, I believe, I believe, I believe, I believe, I believe, I believe, I believe in love, love, love,..." 3* ()

CBD

Je to naivní, rozjuchané, cukrkandlové a přestylizované. Ale proč ne? Pohádka si něco takového může dovolit, a když splňuje i ostatní atributy - vtip, šarm, zlo versus dobro - je to jen dobře. A něco, co by se tak blížilo klasické pohádce, jsme tu už dlouho neměli. Nemusíte mít rádi Tarsema Singha, ale jeho Sněhurku si bez cynických brýlí užijete. A když ne vy, tak děti rozhodně. A dětmi jsme přece v jádru my všichni. ()

Tayen

Julia Roberts excelentní a tahoun celého filmu. Šla jsem na pohádku, bez předsudků, a dostala jsem hezký rodinný film, kterému moc slušely ty šílené kostýmy, barvy a studiové exteriéry. Celé to působilo komorním dojmem a stylově to do sebe zapadalo. Ano, je v tom spousta kýče, slabšího humoru a Julii zastíněné Lily Collins, ale výsledek byl pohádkový, jak to má být. Žádný herec mi tam nebyl protivný a všichni působili dojmem, že se výborně baví, hlavně ta zrzavá potvora královna :-) ()

Lamiczka

Zase jedna adaptace klasické pohádky. A nepovedla se. Nelíbilo se mi to, cokoliv co mohlo na tomto pohádkovém příběhu být hezké, bylo špatně. Sněhurka vypadala jako ženská kopie Brežněva. Julia Roberts v roli zlé macechy je správně drsná, ale prostor ke zvýraznění své role vůbec nedostává. Jestli to mělo nějaký příběh (kromě klasiky, kterou známe), tak jsem to vůbec nepostřehla. Zbytečně natahovaná stopáž až úděsně nudí. A ten konec? To už muselo scénáristům z té magořiny opravdu přeskočit, jinak si to nedovedu vysvětlit. Alespoň trochu sympatičtí, na celé téhle nabubřelé maškarádě, byli snad jen trpaslíci a melodicky zvučný hlas prince z dálných končin. A pak tedy kostýmy, ty šaty princezny a zákeřné královny jsou naprosto boží! ()

Wysch

Řekněme si to narovinu: Kdyby nebylo Lily Collins a Julie Roberts, tenhle film by nestál ani za to jedno shlédnutí. ()

ivishka

Nejdřív jsem se na to strašně moc těšila...o to větší zklamání je pokaždé na druhé straně-když se člověk tolik těší. V traileru bylo všechno tak krásně barevné a zábavné. Ve filmu bylo všechno také krásně barevné a zpočátku dokonce i celkem zajímavé..představovala jsem si jakousi novou verzi staré pohádky,kterou zná snad každý na téhle planetě a dostalo se mi kopance do ksichtu.Přišlo mi to jako jedna velká estráda něco jako Limonádový Joe akorát v pohádkovém duchu s přespříliš přepychovými oblečky,nadnesenou hudbou,přihlouplými dialogy,překrášleným humorem a zápletky habaděj a ještě přehnaná posedlost prince po požití lektvaru.Jediné co se mi líbilo byla herecká stránka věci - Julia Roberts, Lily Collins - jako nová vycházející hvězda zazářila a byla k sežrání a mladý Armie Hammer bez kterých bych to okamžitě vypla.Jako velikánský JOKE mi přišla poslední scéna z filmu - jakýsi High School Musical v "pohádce" a to ještě jaksi divně laděný do latinskoamerických s**ček s prominutím...a to jsem si na konci řekla WHAT THE F*CK???Takže jako něco na co se člověk podívá jednou - ano ale podruhé?ROZHODNĚ NE! ()

katasta

Nechápu tak nízké hodnocení...dle mého názoru je to povedená pohádka, která potěší a pobaví každého prťavého diváka, a vůbec každého, kdo má pořád rád pohádky, stejně jako já. Všichni se na své role perfektně hodili, bylo to kouzelné a zábavné a mě se to prostě líbilo :o) ()

Macejko

A nakoniec prečo nie. Trailery sľubovali ultimátny sranec, snáď ešte horší než Tarsemov predchádzajúci počin Immortals, avšak nič také nakoniec nedorazilo a tá "lacná, nevkusná, gýčová a hnusne štúdiová Snehulienka" je nakoniec vcelku príjemnou a neurážajúcou rozprávkou. Pre deti absolútne vhodné. Hudba Alana Menkena navyše upomína na staré dobré 2D Disneyovské časy, čo je ďalšie plus... a áno, Lily Collins je naozaj preveľmi pôtrtná, ale rozhodol som sa, že tým nebudem kaziť tak pekný a nevinný komentár. Ale na druhej strane je v ňom už slovo "sranec", takže môžem. ()

Alementina

Jako... Clovek se nastaci divit, co vsechno byl scenarista schopen vymysle. Pohadka deti vubcec nebavila a dospely to dokoukali ze zajimavosti... A za ten sileny konec... To jako uz bylo co? Snaha o zakonceni ala Shrek... Mam chut dat teda 2* ()

lestyna

Pohádka se vším všudy,Julia Roberts byla asi tak zlá jako růžovej králíček skotačící na rozkvetlé louce,ale co, já ani nic jiného neočekávala.A pak jsem se taky musela psychicky připravit na to, že se po celý film budu dívat na obočí hl.hrdinky,které se přehlédnout opravdu nedalo.No,a když jsem sebrala všechnu odvahu a konečně se na film podívala, byla jsem příjemně překvapena.Opravdu hodně relaxační komedie, u které jsem nepostřehla žádný spád a když už byl konec, já stále čekala a čekala a bohužel jsem se nedočkala.Ach, já si tak přála, aby se do toho jablka zakousla a ona si místo toho začala zpívat.Což sem radši hned vypla,protože se to nedalo poslouchat.Takže to byla vlastně pohádka s hodně nudným dějem,kde se toho fakt moc nedělo.Ale na uvolněnou je to úžasná volba.A navíc se ještě můžete kochat rozkošnými kostýmy a výtvarně zpracovanými kulisami. ()

Tony.cs

Pohádka je to silně dětská, což mi vůbec nevadilo. Je to zábavné a hravé, ale herecká esa tam nehledejte. Pouze Julia Roberts si svou zápornou roli vysloveně užívá a je stále krásná. Nathan Lane je dobrým komikem a to dokazuje i zde. Nakonec mě potěšila přítomnost Seana Beana, kterého mám stále před očima jako skvělého hrdinu Boromira. Docela jsem si film užil. ()

blackrain

Julia Roberts do role královny zapadla naprosto perfektně. Nosila velmi zajímavé šaty. Kostými ostatních herců byly také vychytané a nejen ony. Na Julii Roberts bylo vidět jak si roli královny náležitě užívá a dává to na sobě samozřejmě znát. Je tady použito spoustu zajímavých nápadů. Hraní šachů nemělo chybu. Viděno v původním změním s titulky. Přála bych si, aby Julia Roberts vyprávěla večerníčky nebo předčítala knihy. Má pěkný hlas. No, uvidíme jak to dopadne s tou druhou Sněhurkou, protože tohle se mi hodně líbilo. Jen bych měla malou výtku k to mu břízovému lesu. Vypadal strašně uměle a nepřirozeně. Hlavně mě udivilo, že v Americe mají břízy. ()

ABLABLABLA

Proč ne...nová sarkastická verze známé pohádky, i když nevím, jestli tady bych to zrovna pohádkou nazývala. Julia Roberts v roli záporačky, to se mi líbí, protože je to jedna ze dvou hereček, které nemám ráda, takže plus za to že tu hraje mrchu a tím se i lépe nesnáší:D Lily Colins až moc velká naivka a tenhle princ teda zrovna dvakrát sexy není. A nemůžu nezmínit, co proboha měl znamenat ten bollywoodský konec??? No ale jinak jsem se u snímku i nasmála a příjemně strávila odpolední siestu. ()

kaylin

Na film "Sněhurka" jsem si zašel do kina. No, co si budeme povídat, bylo to jen proto, že byla v kině akce, kdy film byl jenom za 50 Kč a "Sněhurka" byla jediným filmem, který mě a přítelkyni zajímal. Po filmu "Válka Bohů" jsem si říkal, že režisér Tarsem Singh zase nemůže tolik zklamat, navíc trailer byl docela vtipný, což mě nalákalo na to, že se nejedná o klasickou pohádku, ale hlavně o komedii. Mýlil jsem se. Nejlepší vtipy byly v traileru, zbytek filmu byl vtipný méně, spíš sem tam docela trapný. Ale drželo se dobré tempo. Příběh se soustředil na Sněhurku samotnou, kterou si zahrála Lily Collins s šíleně hustým obočím. Druhým centrem dění je Julia Roberts a její postava zlé královny/čarodějnice. Julia je dobrá, ale některé repliky byly vážně strašné. Nevím, jestli to bylo dabingem, který nebyl zrovna nejdokonalejší, anebo už za to mohl originální scénář, ale některé hlášky prostě padaly vedle jak shnilé hrušky. Trpaslíci to ale zachránili, hlavně pak Jordan Prentice, Martin Klebba a Danny Woodburn, ale kompletně fungovali docela dobře. Příběh je tak trochu parodií na původní pohádku, parodií, která je místy docela dospělá a pro děti zase ne až tak zajímavá. I pro děti je zde ale dost. Mihne se zde i Sean Bean, který má roli nezáviděníhodnou a malou. A pak přijde finále. Tarsema Singha by měl někdo pořádně proplesknout a říct mu, že indická hudba je sice pěkná, ale na klasickou evropskou pohádku by se s ní mělo šetřit. Finále je šílené, kýčovité a naprosto se nehodí. Sráží to kompletně dojem z filmu. Škoda, protože to mohlo být ještě o něco vtipnější. Naopak vizuální stránka je dostačující a šaty Julie Roberts jsou skutečně nádherné. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/05/noc-patri-nam-voda-pro-slony-posledni.html ()

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

25.02.2013

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012