Percy Jackson, Annabeth, Luke, Grove a Thalia jsou pronásledování kyklopy a běží lesem do tábora polokrevných, aby si zachránili život. Thalia se rozhodne s netvory bojovat, aby svým přátelům umožnila útěk. Bohužel je v souboji zabita. Její otec, bůh Zeus, ale najde způsob, jak by mohla žít dál. způsob, jak by mohli žít všichni polobozi. Dá jim dar, který zajistí, že nikdo z nich už nezemře. Promění Thalii v borovici, která zajistí neviditelnou ochrannou bariéru kolem tábora. Po nějaké době se do tábora dostane i kyklop Tyson, který je nevlastním bratrem Percyho, mají společného otce Poseidona. Percy ani jeho přátelé nejsou z Tysonovy přítomnosti zrovna nadšení. Když však kolchidský býk prorazí ochrannou bariéru a ohrozí všechny v táboře, Tyson se zachová velmi statečně. Zjistí se, že někdo otrávil strom, a tím pustil býka do tábora. Byl to Luke Castellan, syn boha Herma. Má vztek na celý svět a chce tábor vyhladit... Percy se od delfské věštkyně dozví o příběhu z minulosti. Tři synové zlého Krona otce zabili a jeho ostatky svrhli do hlubin Tartaru. Ale Kronovi je souzeno, aby povstal a pomstil se Olympu i celému světu. Dále hovoří o proroctví, ve kterém má polobožský potomek jednoho z nich Krona přemoci, nebo také přinést zkázu, a to za pomoci zlatého rouna. Toto proroctví se jistě týká Percyho... Zlaté rouno je v Moři nestvůr, kterému lidé říkají Bermudský trojúhelník. Annabeth zjistí, že zlaté rouno by mohlo zachránit i strom, a tím znovu obnovit ochrannou bariéru kolem tábora. Nebyl to však Percy, kdo byl vybrán, aby se vydal hledat zlaté rouno, nýbrž jeho věčná rivalka Clarissa. Percy, Annabeth a Grover se rozhodnou také opustit tábor a vydat se hledat zlaté rouno na vlastní pěst a k jejich nelibosti se k nim přidá i Tyson. Navíc se dozvědí, že Luke už je také na cestě do Moře nestvůr. Našel ostatky Krona a chce ho s pomocí zlatého rouna zase oživit. To se nesmí stát, protože Kronos by zničil celý svět... (TV Prima)

sWONDER

Zbytočná zlátanina s otrasnými trykmi (teda nájdu sa aj obstojné, občas), ktorú si perfektne užijú deti, tak do 10 rokov. ()

wOOzIe odpad!

Jedničku sem překousl ,protože to bylo sice tupě dementní, ale alespoň mi to trochu zabavilo večer. Tohle je ultradebilnědementní, trapné fóry a pak nuda nuda nuda, žádný děj, okopírované scény z Harryho atd. Absolutně nic! nic! nic! co by stálo za zmínku. "Obdivuji" herce jako je Sean Bean a Tucci, že do takovýho kusu hovna vlezou. Chjo jen další důkaz toho, že dnešní filmy směřují stále více do sraček. ()

TommyDiamond

Z prvního Percyho Jacksona si pamatuji, že si tvůrci řeckou mytologii přetvořili dle své potřeby, takže o co vlastně přesně šlo, už nevím. Dále si vzpomínám na pár vydařených scén a to, že film byl na dobré úrovni….. Druhý díl Percyho Jacksona s přívětkem Moře nestvůr byl na podobném levelu jako zloděj blesků. Pár dobrých scén (býk, žaludek příšery, atd.) a příběh splácanej pomocí řecké mytologie. Tento díl mě díky některým prvkům strašně připomínal Harryho Pottera. Celkové hodnocení i zážitek jsou v celku kladné a tak dám tři hvězdy.... ()

Miagy

Slabšie tri, ale zase milé fantasy a 2 by boli málo:). PLUS: dostatok príšer, akčných scén, záver. MINUS: plaché dialógy, miestami príliš detinské, postavy vstupovali a vystupovali z deja bez nejakého dôvodu. Film je určený pre mladého diváka, neurazí, pobaví, avšak nejedná sa o žiadne výnimočné dielo. ()

windows

...podobně jako Thor a temný svět, je pro mne Percy Jackson pouze prznění a plivnutí na kult dávných bájí a legend. ()

Diable128

Jistě by se podle tohohle díla nemohla učit mytologie, ale i tak jsou některá fakta správná a mladší obecenstvo se alespoň něčemu přiučí. Koneckonců nejedná se o nějaký nudný dokument o vládcích Olympu, nýbrž o fantasy snímek se špetkou humoru a akce. První díl je sice kvalitnější podívaná, ale ani při sledování tohohle díla se člověk zas tak často nenudí :) ()

jadran90

A kde tam byl Sean Bean? Říkám si, trailer solidní, horší než jednička to nebude Jenže ono to nebylo ani lepší. Analfabet nosí snad ty samé džíny, zato bohužel převlékla vlasy. Moře nestvůr vidělo řeckou mytologii možná tak jedním okem, proto je třeba často opakovat slovo polobůh. Postava Percyho pro mě není vůbec charismatická. Snaha tvářit se uvěřitelně sráží film do úrovně parodie a efekty jakoby zvýrazňovali tragický scénář. Bude třetí díl? Bože. Tedy Die. To je anglicky zemři. ()

Lavinia

Stejně infantilní jako 1. díl, honba za zlatým rounem spojená s útěkem před jakýmsi proroctvím a posíleným týmem amerikánských teenie idiotů šlehnutých starořeckými božskými rodiči. Obzvlášť odporný je onen emočně nestabilní ufňukaný Kyklop se slunečními brýlemi. V tomto duchu se určitě bude pokračovat do nekonečna. ()

Scraffy

Omnoho rád horšie ako prvá časť. Toto sa snaží hrať na modernú vlnu, ale vôbec to tomu nejde. A nezachraňujú to ani efekty. Smutné. ()

Mr.Baboon

Po neskutečně zmrveném prvním dílu se tady v podstatě není čeho chytit a tvůrci jen vaří z vody. Na začátku filmu oceňuji flashbackovou scénu, která už měla dávno být v prvním díle. Nicméně, zbytek filmu se ubírá znovu v podstatě úplně jiným směrem, než jaký udaly původní knihy. Někdo očividně knížky absolutně nepochopil nebo nečetl, protože si jinak nedokážu vysvětlit odtržení hlavní linky úplně někam mimo, závěr filmu s Kronem... no, je toho hodně. O scénáři ani nemluvím. Percy Jackson a jeho svět měl potenciál na to, být novým Harry Potterem... Nestalo se a je to obrovská škoda! Pořád ale doufám, že jednou přijde schopný režisér a řekne si: "Sakra, ale jo, já z toho udělám novou kultovku. Jindra Hrnčíř může jít k ledu!" Kéž by! ()

Aragorn

Ach jo. Asi by se mi to líbilo víc, kdybych před zhlédnutím nečetl knihu. Film se o knižní předlohu jen lehce opírá. Já nechápu, co je tak těžkého na vynechání nedůležitých částí knihy a zbytek dát do filmu. Kdybych točil film podle knihy, tak se snažím, aby se co nejvíce držel knižní předlohy. ()

konysua

Pro Greenpeace rozhodně nejlepší film roku 2013. Byl zachráněn strom, jo a taky svět. Ta hromada příběhových i logických kiksů si zaslouží pár poklepání na čelo, ale i přesto se mi to úplně nehnusilo. Je to v podstatě stejný film jako ten první, jen s dalším náhodně vygenerovaným příběhem. Jestli se film aspoň z poloviny drží knižní předlohy, lituji lidi co za takový brak vyhodí prachy. 5/10 ()

A_san

Mno, příběh rozhodně lépe postavený než bylo v prvním díle. Ale i tak si myslím, že si Percyho série zaslouží daleko lepší a věrohodnější zpracování knize. Protože ať se snažím, jak se snažím, tak tohle je věc, kterou nemůžu oddělit a nemůžu se odprostit od toho, jaká byla kniha. A možná ani nechci. Herci mi ve svých rolí nesedí a přijde mi to všechno až moc osekané. Škoda, škoda. Protože předloha je výborná. ()

jafuska

Je pravdou že už si moc nevzpomínám na první díl a to možná není úplně to správné, ale nevadí to tolik, nerozumím tak nízkom hodnocení, ano hodně dalo filmové efekty a možná právě prto hodnotím takto vysoko, jinak bych šla asi o trošku níže, ale zase taková pohroma to nebyla, jednoduché, ale ty efekty stály za to, a dobře se na to dívalo a to je to co je rozhodující, ale co mi hodně vadilo byl jedonooký kyklop, na něho se fakt nedalo dívat, pomalu se mě z něho dělalo špatně, ale budiž, vše do filmu nějak mělo patřit ()

george82

Tenhle typ filmů má podle mě daleko větší potenciál, než nám nabízí. Myslím si, že prolínání dnešní světa s mytologií není až tak špatný nápad, ale mělo by to být v rovnováze. Za mě je tam moc věcí, které film sráží v hodnocení. ()

pekas

Proti jedničce sešup dolů. Ne tak trikový, ale scénář a herecké výkony mě iritovaly. Po několika dalších shlédnutích měním své první rozhořčení. Předevčírem jsme si dali oba díly za sebou a jsou v pohodě. Fantasy pro celou rodinu, žádné velké myšlenky, jen zábava a akce v celkem povedeném provedení. 82% ()

Magnifuk

Holywoodská pohádka s pokulhávajícím obsazením a dějem a efekty a ... Moc nechápu proč jsem jedničce dal tři hvězdy, ale svedu to na režiséra a radši už se tomu filmu budu vyhýbat. 16 % ()

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (více)

A kdy vlastně uvidíme...

A kdy vlastně uvidíme...

04.06.2012

...pokračování X-Men, Spielbergovu novou scifárnu nebo druhého Thora? Hollywoodská studia čachrují s daty premiér a obsazují volné termíny pro předpokládané hity. Tak především: příští rok Amerika… (více)