Percy Jackson, Annabeth, Luke, Grove a Thalia jsou pronásledování kyklopy a běží lesem do tábora polokrevných, aby si zachránili život. Thalia se rozhodne s netvory bojovat, aby svým přátelům umožnila útěk. Bohužel je v souboji zabita. Její otec, bůh Zeus, ale najde způsob, jak by mohla žít dál. způsob, jak by mohli žít všichni polobozi. Dá jim dar, který zajistí, že nikdo z nich už nezemře. Promění Thalii v borovici, která zajistí neviditelnou ochrannou bariéru kolem tábora. Po nějaké době se do tábora dostane i kyklop Tyson, který je nevlastním bratrem Percyho, mají společného otce Poseidona. Percy ani jeho přátelé nejsou z Tysonovy přítomnosti zrovna nadšení. Když však kolchidský býk prorazí ochrannou bariéru a ohrozí všechny v táboře, Tyson se zachová velmi statečně. Zjistí se, že někdo otrávil strom, a tím pustil býka do tábora. Byl to Luke Castellan, syn boha Herma. Má vztek na celý svět a chce tábor vyhladit... Percy se od delfské věštkyně dozví o příběhu z minulosti. Tři synové zlého Krona otce zabili a jeho ostatky svrhli do hlubin Tartaru. Ale Kronovi je souzeno, aby povstal a pomstil se Olympu i celému světu. Dále hovoří o proroctví, ve kterém má polobožský potomek jednoho z nich Krona přemoci, nebo také přinést zkázu, a to za pomoci zlatého rouna. Toto proroctví se jistě týká Percyho... Zlaté rouno je v Moři nestvůr, kterému lidé říkají Bermudský trojúhelník. Annabeth zjistí, že zlaté rouno by mohlo zachránit i strom, a tím znovu obnovit ochrannou bariéru kolem tábora. Nebyl to však Percy, kdo byl vybrán, aby se vydal hledat zlaté rouno, nýbrž jeho věčná rivalka Clarissa. Percy, Annabeth a Grover se rozhodnou také opustit tábor a vydat se hledat zlaté rouno na vlastní pěst a k jejich nelibosti se k nim přidá i Tyson. Navíc se dozvědí, že Luke už je také na cestě do Moře nestvůr. Našel ostatky Krona a chce ho s pomocí zlatého rouna zase oživit. To se nesmí stát, protože Kronos by zničil celý svět... (TV Prima)

Pacek

Znásilňování mytologických příběhů pokračuje. Tentokrát jsme si kromě Thorovského zneuctění severu (cože režisér se jmenuje Thor? Jaká náhodička ehm) vzali na paškál řecko. Všem příběhům, postavám, bájným nestvůrám sme dokonale promazali prdel a šoupli tam dilda o rozloze Nového mexica. Jakožto milovník jak severských tak řeckých bájů jsem jen celý film doufal, že odněkud z lesa připetá Kratos a všem těm šulinům urve hlavy a nasere jim do krku. A to kvůli dnešní generaci vymaštěných puberťáků, kteří se více zajímají o střevní pochody gayů z one direction, šušně z Justýny Bobrové a poševní extrementy GAGA vol 2. CYRUS vznikla tahle pohádková pičovina, protože dnešní děťi jsou zkrátka DEMENTI! KUREVSKÝ HOWGH ()

Kingjiri

Percy Jakcson je bez debaty pořádná slátanina, která znásilňuje řeckou mytologii tak, jak zrovna přijde vhod. Ale takovejhle film by měl hlavně pobavit a ne nijak diváka vzdělávat. A já jsem se překvapivě pobavil. Bylo fajn vidět, že se tvůrci nesnažili o nějakej majstrštyk, kterej by ztroskotal na tom, že by chtěl být za každou cenu lepší než třeba Harry Potter, na to fakt snímek neměl. Takže se všechno nese v odlehčený atmosféře, padne několik dobrejch hlášek, na nějaký bitky i efekty se dá koukat a teenageři v hlavních rolích nepůsoběj přehnaně trapně. Za mě průměrná, ale docela sympatická jednohubka. ()

Torgal

Na dvojku platí presne do bodky čo som napísal už k jednotke, tak sem z lenivosti prekopírujem jej komentár: "Nemôžem si pomôcť, ale táto báchorka do značnej miery znásilňujúca celú grécku mytológiu ma nielenže neurážala, ale dokonca aj celkom obstojne bavila. Dalo by sa jej vytknúť veľmi veľa vecí, počínajúc debilnou zápletkou cez podpriemerné herecké výkony až k slabým trikom, no ako celok je to vlastne tak roztomilé, že to nemôžem odstreliť. Počas sledovania som sa nenudil a to je hlavné. 5+/10" PS: Fillionov odkaz na Firefly priceless! ()

Ondr@932

Jednička se ještě dala vydržet, i když už jen tak tak. Ale tohle to ... hrůza, děs, nuda, šeď, trapné efekty! Oproti jedničce velký propad dolů! 25% ()

darkreider

Asi starnem, ale aj tie pubertálne filmy pre deti a menej by mohli mať hlavu a pätu a nebiť len tupá maškaráda trikov. K tomu všetkému je tu banda nesympatických postáv a tak nie je komu fandiť. Máme *násť, zachraňujeme sveta a pri tom sa strašne dobre bavíme, lebo každá druhá scéna je ako atrakcia z lunaparku. A je myslím vidieť znateľná inšpirácia svetom z Pottra, ktorý tiež nie je môj favorit, ale jeho dej nie je úplne z prdele vytiahnutý, ako toto. ()

MartX

Ale co, líbilo se mi to. Bylo to jednoduché a odpočinkové. Člověk vypne a nemusí přemýšlet. A zasmál jsem se. Mohl to být větší průšvih ()

michald99

Hned od první chvíle, kdy se objevili uváděcí titulky, které plavaly pod vodou, jsem měl pocit, že tohle asi nebude jedna z největších pecek 2013. Bohužel to je opravdu pravda. Od prvního, ještě obstojného momentu, kdy Percy soutěží na velké otáčecí hradbě, zatímco v pozadí hraje celkem fajn hudba, je všechno nudné. Ne tak nudné, jako že byste museli zhnuseně vypínat film, ale tak, že vlastně celý film doufáte, že se to nějak, jakkoliv, zlepší. Občas opravdu nastane jakýsi zázračný moment, kdy někdo z hrdinou pronese nějakou hlášku, která vás alespoň donutí se usmát, ale ke konci se k vám začne drát otázka, jak vůbec mohlo někoho natočit takovou blbost. Tak film dokoukáte s pocitem naprosto promarněné jeden a půl hodiny a tak film přetočíte zpět na začátek, kde je onen moment, který vám jako jediný z celého filmu přišel dobrý, a film odstraníte. ()

Hpatrik

Malý rozpočet je na tom znát, ale některé triky jsou opravdu povedené. Začátek celkem slibný, jakmile se ale vydají na "výpravu", pomalu se z toho vyklube podprůměrná fantasy komedie, jejíž humor ocení především mladší diváky. Herecky to celkem funguje (tedy alespoň ústřední duo), a hudba taky neurazí. Předchozí Percyho dobrodružství jsem neviděl, a popravdě řečeno ani nechci. ()

j.linhi

od knizky se to dost liší, ale myslim si že se to celkem povedlo, takovej prušvih jak sem cet na jinech webech to určitě není. vicemene se to dost podoba jednicce. ()

D.Sleeper

Jednoduchý, nenáročný pohádkovo-bájný příběh pro děti a méně náročné teenagery. V kostce je to o tom, kterak olympský praotec "dítkojed" Kronos ke zlatému rounu přišel a než si ho užil, jak o něj zase přišel :) Pokud víte, na co jdete, zklamání se konat nebude ;-) ()

Melvej

Světe div se, ono to bylo lepší než první díl! Až se mi tomu nechce věřit, že se na to dalo koukat aniž bych musel zavírat oči nad hloupostí filmu. Třeba se ten poslední díl vyšplhá až na 4, ale to už bych asi chtěl moc... ()

Acrobat odpad!

Percy prosím ťa, pomôž mi! Detská infantilná výprava za nie príliš vysokým Kronosom sa (ne)končí žiadnym útokom na zmysly. Percy je totižto detskou verziou Súboja dospelejších titanov , či ich Hnevu. Máme tu preto detská, šabličky, ocka kentaura, divný strom, plechového býka, a množstvo ikeáckych či dráčikovských pomôcok a nápadov. Strhnutie nejakým výbušným dejom, či zvrhlosť nehrozí, pretože doprovod, ktorý nevie písať či čítať by to neocenil. Tak nejako je Percy mimo misu, pretože do vytočenia ma privádza už len úvodné desaťsekundové intro o tom, ako Olympskí bohovia existujú. Seriously! Ani v najmenšom nedokážem sympatizovať s polobohmi, i keď viem, že cieľové publikum je kdesi inde. S Kristovou brokovnicou však v reve by som čakal ako dopadne môj boj s nimi. Len tak, na zábavku. Vie sa, že život a jeho taje radšej oslávim na španielskej galeóne pretkanej prekliatou minulosťou a pomocou nej musím nájsť prameň života, alebo hocičo, čo si legendy za pochodu vymyslia. Tam je moje miesto, a nie pri černošskom kentaurovi. Popri množstvu a ton klišé, akademických postupov, hrdinskej skladby hrdinov, obetovania, nulovej akcie, násilného cestovania a lá Spy kids, prináša Percy aspoň jedno. Ďalšie vysvetlenie možnej záhady Bermudského trojuholníka... Navyše čo chcete viac, keď film točí jeden z Avengerov. (videné 17.11.2013, BDrip) ()

CorteX^

Jednička byla parádní jízda nabitá dospělostí, humorem, hvězdami a odsejpala jak blázen. Dvojka je prachsprostá pohádka pro děti do 15 let, hnus... ()

Sykon

Pro druhého Percy Jacksona hovoří dvě věci - jednak jsem si jedničku už vůbec nepamatoval (a nejsem takový masochista abych si ji před dvojkou pustil na připomenutí universa) a jednak to byla přesně taková blbost, jakou jsem očekával. A jako k blbosti jsem k tomuto filmu i přistupoval, t.j. s vypnutým mozkem a zaťatými zuby, co se překrucování řecké mytologie týče. A tentokrát to fungovalo-přestože mě ten film nijak zvlášť nebavil, rozhodně mě nezaujal nějakou hlubší myšlenkou, neprožil jsem si u něj prakticky žádné emoce a těch nesmyslů tam bylo víc než by i Herkules unesl, tak přesto přese všechno jsem z Moře nestvůr měl vcelku dobrý pocit. Ale je mi jasné, že pokud bych na to koukal kdykoliv jindy, musel bych udělit hodnocení podstatně nižší. P.S. Asi budu muset projet filmografii Nathana Filliona, abych zjistil kde všude dostal prostor na postesknutí si nad koncem Firefly. Tohle je zářez číslo 2. ()

Kenty

Až na hodně počítačového Krona celkem ucházející pokračování pohádky a lá Letopisy Narnie. Pohádka se vším všudy od kouzelných předmětů po nadpřirozené schopnosti. ()

Shaleman

O něco stupidnější, nevyváženější a samozřejmě trikově nabitější pokračování pohádky pro základní školy. Ale jinak nijak nevybočuje z řady od svého předchůdce, děti budou radostně ječet a mávat u televize plastovým mečíkem a my dospělí budeme kroutit hlavou nad nekonečnem nelogických scén, předvídatelnosti a trochu přehnaného znásilňování řecké mytologie. Musím pochválit tvůrce, že se nepokoušeli překonat jedničku opulentní přeakčnělostí a nakonec mi vypravěčská podobnost s předchůdcem ani nevadí. Jen ty nové postavy mi přišly trochu zbytečné, ale co, to bych asi od filmu na deštivé sobotní odpoledne chtěl zbytečně mnoho. ()

netWoor

tak trochu jiný Potter, který aby se odlišil, půjčuje si jména antických bohů (a nejen tím naprosto przní mytologii). Takže nemáme Hermionu, ale dceru Athény, nemáme Voldemorta, ale syna Herma, ale hlavně, není tam Potter s hůlkou, ale syn Poseidona s propiskou. Jinak je to vlastně totéž a v některých chvílích snad i opsaný. Triky jsou pěkný a pro cílovou skupinu diváků, tj. amerických dětí, rozhodující. Já jím ale nejsem a díky pár opravdu neskutečným zhovadilostem dávám ještě o bod míň než prvnímu dílu. ()

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (více)

A kdy vlastně uvidíme...

A kdy vlastně uvidíme...

04.06.2012

...pokračování X-Men, Spielbergovu novou scifárnu nebo druhého Thora? Hollywoodská studia čachrují s daty premiér a obsazují volné termíny pro předpokládané hity. Tak především: příští rok Amerika… (více)