Percy Jackson, Annabeth, Luke, Grove a Thalia jsou pronásledování kyklopy a běží lesem do tábora polokrevných, aby si zachránili život. Thalia se rozhodne s netvory bojovat, aby svým přátelům umožnila útěk. Bohužel je v souboji zabita. Její otec, bůh Zeus, ale najde způsob, jak by mohla žít dál. způsob, jak by mohli žít všichni polobozi. Dá jim dar, který zajistí, že nikdo z nich už nezemře. Promění Thalii v borovici, která zajistí neviditelnou ochrannou bariéru kolem tábora. Po nějaké době se do tábora dostane i kyklop Tyson, který je nevlastním bratrem Percyho, mají společného otce Poseidona. Percy ani jeho přátelé nejsou z Tysonovy přítomnosti zrovna nadšení. Když však kolchidský býk prorazí ochrannou bariéru a ohrozí všechny v táboře, Tyson se zachová velmi statečně. Zjistí se, že někdo otrávil strom, a tím pustil býka do tábora. Byl to Luke Castellan, syn boha Herma. Má vztek na celý svět a chce tábor vyhladit... Percy se od delfské věštkyně dozví o příběhu z minulosti. Tři synové zlého Krona otce zabili a jeho ostatky svrhli do hlubin Tartaru. Ale Kronovi je souzeno, aby povstal a pomstil se Olympu i celému světu. Dále hovoří o proroctví, ve kterém má polobožský potomek jednoho z nich Krona přemoci, nebo také přinést zkázu, a to za pomoci zlatého rouna. Toto proroctví se jistě týká Percyho... Zlaté rouno je v Moři nestvůr, kterému lidé říkají Bermudský trojúhelník. Annabeth zjistí, že zlaté rouno by mohlo zachránit i strom, a tím znovu obnovit ochrannou bariéru kolem tábora. Nebyl to však Percy, kdo byl vybrán, aby se vydal hledat zlaté rouno, nýbrž jeho věčná rivalka Clarissa. Percy, Annabeth a Grover se rozhodnou také opustit tábor a vydat se hledat zlaté rouno na vlastní pěst a k jejich nelibosti se k nim přidá i Tyson. Navíc se dozvědí, že Luke už je také na cestě do Moře nestvůr. Našel ostatky Krona a chce ho s pomocí zlatého rouna zase oživit. To se nesmí stát, protože Kronos by zničil celý svět... (TV Prima)

Matli

Bylo to hezký, mělo to příjemnej spád,ale furt tam bylo znát, že je to film pro děti a to mi šlo docela proti kůži a to mám rád řeckou mytologii. Efekty slušný, ale ně špičkový. 62% ()

malypivo

Jednička mi ještě přišla docela vtipná. Dvojka už je jen blbost pro dětičky, která by byla ráda slavná a úspěšná jako Harry Potter, ale nemá ani styl, příběh a ani hlavní postavy, jako kouzelník z Bradavic. Obávám se, že by si Percy měl dát dlouhé prázdniny - nejlépe napořád. ()

reban

Film, který mě štve už jenom tím, že sdílí název s průměrnou sérií knih á la (humr) Řecké baje a pověsti. Má s ní asi tolik společného jako vorvaň a jinej vorvaň. Debilní název. Připadá mi, jakoby pan Thor vzal náhodnou stránku z knihy, náhodou na straně 69 a náhodou popadl kyblík sraček a tu stránku v tom s pomocí Logana obalil. Přemýšlím, že i kdyby tento úžasný Bůh blesku natočil jak se za koule věší na strom, byl by z toho lepší film. Tenle bordel na pásce obelhává sám sebe, že za něco stojí. Nekoukat. Peace! ()

Bozvav

Nebylo to tak skvělé jako jednička, ale i tak jsem se dobře bavila. Efekty výborné (byť byly méně nápadité než v předchozím díle), akce slušná, humor nechyběl. Percy nám nějak nevyspěl, ale jeho brácha Kyklop je frajer, o příteli satyrovi nemluvě. Příběh, co se děje týče je fakt dost hrůza, ale pokud se člověk oprostí od toho. že by se mělo jednat o řeckou mytologii, tak to jde. Už se moc těším na třetí díl. Potenciál je velký, tak snad to nepůjde směrem dolů, ale zase nahoru. (jsem optimista). Za mne slušných 65%. ()

MatesMS21

Pěkně tupej film.. ale má tři plusy: 1. Skvelej meč co zabíjí tytány skoro sám. 2. Pěkný. .leč ne moc svlečený holky. 3. Zarostlou hlavni postavu ve stromě..což mi evokuje Můj nejoblíbenější film ever. Zkrátka to je něco bez většiny něčeho. .co dá ve výsledku něco. .na co se dá se zaujetim divat. ()

Octane

Podle mě je tohle o něco málo lepší než první díl. Je tam víc efektů, který jsou podle mě propracovanější než v předchozím díle, více příšer, akce a sem tam nějakej ten rádoby vtípek. Film rozhodně nenudí. Co je ale do očí a uší bijící jsou všechna ta klišé o tom jestli jsem vyvolenej, jakej mám osud a jak je super mít bráchu koklopa. Zase tolik by mi to nevadilo, kdyby tam toho nebylo tolik. Byl by to jinak vcelku docela dobrej film, kterej by možná měl víc jak na 60%. ()

Hapretor

Pejsek s kočičkou vařili dort. Co dali do hrnce ? Trochu debility, trochu rádoby hraní, trochu nesympatických teen hovad, trochu Harry Pottera, trochu Hvěvu Titánů, trochu - ale opravdu trochu řecké mytologie, pár "vychytaných" triků ála jak vytvořit co nejlépe vypadající fantasy stvůru, ale přesto to vypadá trapně jak pro dítě školkou povinné, trochu totálně trapných vtipů, trochu - ne, pardon, hodně a až moc infantility, že snad i 6-leté dítě by kroutilo hlavou nad logikou děje a chování postav a skoků mezi lokacemi a dějem, ... voila vznikl jim Percy Jackson - ještě otravnější dement než Harry "Fucker" Potter. ()

Ombak▼Penari

Tak předně - je to pitomé. Už od prvního dílu. Divím se, že na pokračování vůbec došlo. Mě osobně antické báje, které jsou neskutečně otravným způsobem vecpány do americké současnosti, neuvěřitelně iritují. Do toho opět parta zázračných výrostků, kteří jsou ovšem na rozdíl od těch bradavických totálně nezajímaví. Děj jsem už asi rovnou stačil zapomenout, nestál za zapamatování. Z celého filmu stojí za zmínku asi jen hromada roztodivným potvor, která lahodí oku milovníka fantasy. Potěšil krátce i Nathan Fillion a jeho vpašovaná kousavá narážka na zrušení Firefly... Celkově asi tak - když přivřu obě oči a někomu ještě nohu do dveří, tak se to dá shlédnout a v klidu zapomenout. Anebo se na to vykašlat a nic se taky nestane... ()

Anduril

Percy Jackson pokračuje vo svojom štandarte. Dej opäť pokračuje ďalej, herci sú trocha starší, trikov a digitálnych úprav kopec pribudlo. Postavy sú nové, trocha zmenené, ale stále zaujímavé. Hlášok a vtipných situácií pribudlo. Stále je to nevinná, nezávadná rozprávka pre deti 15 ročné a mladšie deti. Dospelí tu však spokojnosť nenájdu. ()

BOURQUE

Prvé dielo bolo na hrane, ale pokračovanie je jedno veľké sklamanie! Scenár je podpriemerný, charakter postáv je prakticky bez charakterný. Opäť by som zopakoval otázku smerom na Hollywood: Prečo ale hlavne čím sme mi diváci zaslúžili taký „film“? PS: Bude aj tretí diel – warum? Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

Hubis_

Dobrý příklad jak se dá zprasit film se skvělým námětem.Polobohové dnešní doby se skvělými efekty,které v dnešní době už nejsou takový problém.Bohužel tohle chybělo.Horší jak první díl a dokoukáno s velkým odporem. ()

Destinytte odpad!

Velkej podprůměr. Bída. První díl celkem ušel, vlastně je oproti tomuhle superskvělej. Ani dobře propracované triky film nezachránily. ()

BeranSon

,,Nechali jsme ho vydesinfikovat, ale nebylo to letos!"Do druhého Jacksona jsem vkládal vskutku větší naděje, díky pěkně zvládnutému traileru jsem si v domnění myslel, že budu při nejmenším spokojen. Byl jsem! Tak na prvních 5 minut. Krásný, perfektní vizuál - bez toho by se film vůbec neobešel. Přehršle mýtických postav a monster do jisté míry lze, ale fakt, že je to celé čím dál tím více klišovaté mě drtí, mě drtí!!! Pár scén je příšerných, pár neotřepaných, rádoby vtipných vtipů, které jsou dosazeny do jakéhosi konceptu, který je postaven doslova na zeleném poli. Tvůrci u celé série PJ nemají z čeho těžit! Předchozí věta ať se zdá více či méně stupidní, tak je pravdivá. Oblast řecké mytologie je pestrá a ve zkušených rukou by dala vzniknout minimálně pompézní trilogii. Špatně je ovšem to, že svět minulosti je plynule zasunut do světa nynějšího. Co je horší, do světa teenagerů (i když jím sám jsem), ale toto je špatně, už předloha za moc nestojí, tak co řešit?! No ale i potom všem jsem zvědav jak to tvůrci pojmou ještě v budoucnosti. - 3/10 - ()

Rockerman

Hezká pohádka! Scénář sice nic moc, vtipné to také moc není, spíše trapné a vše spěje k očekávanému konci, ale na jedno podívání to je. Triky jsou perfektní, příšerky jsou super, nemluvě o Kronovi. Takže jako nenáročná, oddychová jednohubka mi to stačilo. A dobro opět zvítězilo nad zlem, tak co? ()

helloween93

Hodně zbytečné pokračování, které nepřináší nic moc nového a nechápu co si od toho Foxové slibovali. Film finančně pohořel a náběh na trojku byl úplně zbytečný, protože nikdy nevznikne. 2* ()

loleknos

Nuda od začátku do konce, samé klišé, trapně ohrané scénky a nic co by mě nějak pobavilo, rozesmutnělo, nebo prostě cokoliv. Stojí za starou bačkoru :-/ ()

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (více)

A kdy vlastně uvidíme...

A kdy vlastně uvidíme...

04.06.2012

...pokračování X-Men, Spielbergovu novou scifárnu nebo druhého Thora? Hollywoodská studia čachrují s daty premiér a obsazují volné termíny pro předpokládané hity. Tak především: příští rok Amerika… (více)