Výjimeční

• USA Alphas
USA, (2011–2012), 17 h 24 min (Minutáž: 41–64 min)

David Strathairn, Ryan Cartwright, Warren Christie, Azita Ghanizada, Laura Mennell, Malik Yoba, Callum Keith Rennie, Raoul Bhaneja, Deborah Odell (více)

Série(2) / Epizody(24)

Během evolučního vývoje došlo k radikální transformaci člověka. Mezi lidmi žijí evolučně vyspělejší jedinci, kteří mají zcela nové schopnosti a mozkové aktivity. Tito jedinci se nazývají Alfy a žijí běžným životem po celé planetě, většina z nich však nemá tušení, že jsou něčím výjimeční. Z pochopitelných důvodů se vláda snaží tuto skutečnost před veřejností utajit. Vedením a pozorováním skupiny Alf byl pověřen doktor Lee Rosen (David Strathairn), jeho výzkumný program ovšem oficiálně neexistuje.
Jedním ze členů Rosenovy skupiny je půvabná mladá žena, Nina Therouxová (Laura Mennellová). Nina dokáže pomocí sugesce snadno ovládat vůli a chování lidí, pro zmanipulování člověka jí stačí pouze krátký pohled do jeho očí. Další Alfou je vládní agent Bill Harken (Malik Yoba), který vyniká mimořádnou silou. Ve stresových situacích Bill je schopný nadlidských fyzických výkonů, ale těžko se ovládá. Čtyřiadvacetiletá Rachel Pirzadová (Azita Ghanizadaová) má neobyčejně rozvinuté mimosmyslové vnímání, navíc dokáže své běžné smysly několikanásobně zostřit. Když se Rachel zaměří na jeden ze svých smyslů, její ostatní smysly jsou dočasně „mimo provoz". Další pozorovanou Alfou je mladík Gary Bell (Ryan Cartwright), který dokáže vnímat, zachytit a dekódovat jakékoliv elektromagnetické pole nebo signál. Gary působí jako mentálně narušený kluk, který není schopný normálního života, jeho mysl je však geniální. Bill, Nina, Rachel a Gary pomáhají Rosenovu příteli Wilsonovi (Callum Keith Rennie) řešit složité kriminální případy, ale protože jejich organizace oficiálně neexistuje, jsou jejich vyšetřovací aktivity ilegální a často nebezpečné. (oficiální text distributora)

jasiska

Pilot sa mi až tak nepáčil, ale ďalšie diely už boli dosť dobré. Ľudia so špeciálnymi schopnosťami sú ťažko originálna téma, ale ako sa hovorí 'disdaining the derivative is the height of unoriginality':-) Obzvlášť sa mi páčia autista Gary a coolové schopnosti Hicksa. ()

El_Rabbit

Slušně se rozjíždějící nový seriál, jsem zvědavej, jestli přežije do druhé sezony. Po Pilotu dočasně 4*, co si pamatuju, tak Dollhouse se taky rozjížděl slušně a mám pocit, že první sezonu jsem ani nezvlád dokoukat, tak uvidíme... ()

Milky.

Malý příjemný béčkový seriál plný nedokonalostí, ale s příjemně zvoleným vědeckým přístupem k superschopnostem a skvělou interakcí mezi postavami. I přes všechny neduhy pro mě hodně příjemně strávený čas a vždy jsem se těšil na další díl. Takové moje guilty pleasure :-) P.S.: hvězdička navíc za dokonalý výkon v roli autistického Garyho (herec Ryan Cartwright) EDIT PO DRUHÉ SÉRII: Nakonec se z nenápadného béčkového seriálu vyklubal perfektní kousek, který vás vtáhne, nepustí a díky postavám člověka opravdu pohltí. Druhou sérii jsem sjel skoro na dva zátahy a furt jsem neměl dost. Bohužel zapadá v kopě "velkých" seriálů s propracovaným marketingem. Doufám, že se někdy objeví i na českých televizích s původním anglickým dabingem, protože bych velmi nerad slyšel např. zprzněného Garyho, jehož neustálé autistické mluvení by byl asi oříšek věrohodně předělat do češtiny aby to neznělo pitomě (což většinou v našich TV zní i u normálních postav). ()

TaanStari

Hodnocení po pilotu: Vypadá to jako slabší mutace Heroes a Fringe, kde je drtivá většina postav krajně nesympatických. Ještě uvidím, jak se to vyvine, ale zatím horší průměr. ()

Bozvav

Nuda,nuda. Nápad není originální, ale to by nevadilo, televizní provedení, otřesné dialogy, absence humoru. Za mne 40%. ()

Ben Nevis

Pilot: prozatím to vypadá na klasicky boj dobra se zlem mezi organizovanými superhrdiny. Partička neumí nic, co by nezvládla běžná kriminálka a superschopnosti budou časem inklinovat k vytváření logických děr (nepoužívání schopností, když se to nehodí do scénáře apod.). Dál se dívat nebudu. ()

char_t

Snaha vydělat na popularitě známějších kolegů (Heroes, X-Men atd.) nesmí jít přes mrtvoly, jinak to dopadne jako tady. Schopnosti - kde se vzaly, tu se vzaly, neřešíme. Omezení schopností? Vymýšlíme průběžně, jak se nám to zrovna hodí. Postavy? Prapodivné a bez kapky charismatu. Tudy ne, pánové. ()

anaon

Zatím mě ani jedna z postav nezaujala a když zrovna neřešili případ, jejich vzájemné interakce mě nudily. Takže prozatím hodnotím trochu zdrželnivě, i když jinak se jedná o celkem povedený seriál. Holka s mind control schopností by mohla být trochu víc sexy, supersilný potící se chlápek sucks. Celé to drží David Strathairn. ()

Naki

Před prázdninami natrefím na No Ordinary Family, o prázdninách na Alphas.. Co mě čeká po nich..? Další superhrdinovský seriál, který se přece jen odlišuje. Nenajdete typické schopnosti jako létání, super-rychlost, ovládání ohně apod. Tady si tvůrci pěkně pohráli, zapřemýšleli a vynalezli schopnosti, které nenapadli ani samotného Stana Leeho. Děj se sice poněkud vleče, ale akce se tam vždy oběví a postavy jsou sympatické, teda až na Hickse (Warren Christie), který mi opravdu vadí. Nevím proč.. asi to bude tím jeho pořád-zamračeným xichtem. ()

ER

Psychologicky laděný seriál, který však mnohdy nudí ,protože právě mezi akční a psycho částí vzniká příliš znatelný zlom, který tyto části spíše rozděluje. Buď vás zaujme jedno nebo druhé, ale oboje dohromady stěží. ()

Eventyrer

Menej suproví X-meni mimo mestečka Haven. Fajn, ak v televízii nejde nič do čoho by človek pozeral, ale nie je to seriál, na ktorého budúcnosti záleží. V druhej sérii je trochu hlúpy scenár a snažia sa o zaujímavú zápletku, no nevyprodukovali nič, čo by človek už pred tým niekde nevidel. ()

RedRose

po dvou dílech mi to prislo jako hodně mizerně okopírovaný Heroes nebo Painkiler Jane s hodnocenim nekde kolem 30%... ovsem postupem casu me to vtahlo a vysplhalo se to na solidnich 62%... a vcelku me i zamrzelo jejich zruseni... ()

Sciner

Podle mě dost podceňovaný seriál, ano jsou tady jiné se stejnou tématikou jako Heroes nebo 4400, ale i přesto si myslím, že tento počin si zaslouží víc než tolik procent kolik zatím má. ()