Boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. I navzdory jeho úspěšné kariéře, ho manželka Maureen (Rachel McAdams) prosí, aby s boxem skončil a mohl tak trávit více času se svojí dcerou Leilou (Oona Laurence). Během jednoho večírku Billy skutečně svůj odchod „do důchodu" oznámí. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Billyho svět se hroutí. Když mu soud navíc odebere kvůli jeho nevyrovnané povaze dceru z opatrovnictví, je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Za pomoci trenéra Tita Willse (Forest Whitaker) se pokusí získat svoji dceru zpět... (Forum Film CZ)

Roman Albach

Asi bych opakoval mnohé jiné komentáře, když bych se rozepisoval o naprosté neoriginálnosti filmu. Jedno klišé za druhým. Po prvních 15 minutách už přesně víte, jakým směrem se film bude ubírat a jak dopadne. Osud Billy Hopea mi byl navíc úplně ukradený, a to ho ztvárnil jeden z mých nejoblíbenějších herců Jake Gyllenhaal. Tomu se divím, že vůbec tuto roli vzal. Filmy si vybírá, jak mohl sáhnout po Bojovníkovi, to nechápu. Prvních 15 minut jsem doufal, že budu sledovat drama boxera, který se rozhodne ukončit kariéru, ale nedokáže bez boxu žít. Jeho skvělá rodinka mu najednou nebude stačit a on bude hledat svoje místo. To by mohl být snad zajímavý film... ()

bloodline

Ak sústredíte všetku gýčovitosť a tuposť z obohraných dejových fragmentov filmov s boxerským či kvázi bojovným obsahom a lá Jean-Claude Van Damme, Silvester Stallone a spol., vyjde z tejto ušľachtilej rovnice monštruózna inverzná debilita menom Southpaw, bez nároku na občiansky preukaz, rodný list nebodaj rodisko. Stačí požehnanosť materiálu zostrihať do dvoch hodín, zaplatiť aktérov na voľnej nohe bez sebaúcty k vlastnému remeslu, režisérsky ziapať z neďalekého fast-foodu a letná filmová brušná chrípka obletí svet. Samozrejme cikpauzu odkrúti pri soche slobody a ďalej nespraví ani krok. Až ma zaráža ako seriózne vyzerajúca oddychovka, na prvý pohľad koketujúca s Oscarmi, zmenila imidž na nechutný prvoplánový blivajz. Pán Fuqua, točte v akčnejších vodách, toto prenechajte iným borcom ťažkej dramatickej váhy. Ale vitajte v tohtoročnom klube rozčarovaní. Elitný klub prijal po Clintovi Eastwoodovi a Michaelovi Mannovi ďalšieho kamaráta do dažďa. ()

divak84 odpad!

to že ve filmu hrají herecké postavy první velikosti mě naopak nutí tento film hodnotit velmi přísně - opravdu je nutné vidět příběhovou osu milionkrat viděnou ? klišé (ztrata peněz,dcera si neumi vybrat zda tatíka milovat nebo nenavidět), předvídatelnost (50 cent, finální souboj) ,otravnost (rachel mcadams, miguel gomez)... ten film spojil rockyho a rockyho 5 - udělal z toho jeden film ale asi o 47 parníků horší. ten film je absolutně pustý, prazdný... navíc plný blbostí ... světový šampion který neumí defenzívu a naopak boxuje stylem homera simpsona ? bullshit ... šampion jde trenovat do posilovny 4 cenové skupiny a hledá rady ? opravdu to tak funguje v realnem boxu ? bullshit ... ten film je podobná sračka jako wahlbergův podobný počin .. strašne zklamaní o to víc když tam hrají oblíbení herci .. není tam žadne sportovní moudro, prostě nic... csfd opět ukazuje že drtiva většina filmů se zde hodnotí naopak .. opravdu nevím co přesně je na tomhle filmu kvalitní ... teda kromě Eminemova "Phenomenonu" .. jaká je motivace sociální pracovnice jit na box doprovodit Leilu ? když toho chlapa vubec nezná a stara se o dalších x y malých holek v socialnim zařízení ? proč se charitativní zapas hral na knockout když bylo od 4. vteřiny jasne že Billy Hope by soupeře knockoutoval kdykoliv by se mu zachtělo ... takhle bych mohl pokračovat dal, jenže tenhle bullshit film mi za to nestojí... Fuqua je zatraceně dobrý režisér , nevím kde dal své vlohy během tohodle projektu ... ()

Hanys_

Nepřiznaný remake třetího Rockyho. Pořád ale čekám na den, kdy Fuqua dostane konečně zase pořádný scénář. ()

Pretender

"These kids coming up in here I'm telling them a bunch of stuff this bullshit. "It's gonna be alright". You can control your destiny. You could control this you could control that". You can't control shit." ()

Giggs

Obrovska tona klise, pouzita v podobnych filmoch milionkrat. Je to ale velmi zrucne natocene a zahrane, takze to viac nez ujde. ()

Kovaja

Další americký slaďák se štastným koncem ale musím uznat že mě boj o dceru Hopeho docela dostal. Mám dítě a vžil jsem se do jeho role, musel si projít těžkým obdobím a nakonec sám s pomocí Tita pochopil a dokázal vybojovat dceru zpět do své péče. To že získal nazpět i pás pro šampiona bylo myslím si druhořadé. Musím ocenit i výborně vykreslené tréninkové metody Tita Wilse (Forest Whitaker). ()

SpaceOdyseus

Ano, je to klisovity pribeh, celkem predvidatelny, ale je podan hodne syrove a to se ceni. Jake vali a akademie by si mohla napravit reputaci z lonska nominaci treba? Vzhledem k me slabosti pro boxerske filmy jdu pro ctvrtou hvezdu. ()

ElChe26

Přiznám se, že Creed mě zklamal, ale o to víc jsem byl potěšený ze Southpaw s Jakem Gyllenhaalem, Padesátníkem nebo Forestem Whitekerem. Soutkpaw má z Rockyho víc než Creed: sympatického bílého hlavního hrdinu, sešup z vrcholu na dno a zpět nebo motivační soundtrack. Doporučuji. :-) Jasné 4*. ()

FiliPP

Skvělý boxerský film. Ani jsem nečekal, že Jake Gyllenhaal by dokázal zahrát roli boxera tak skvěle. Je to prostě borec a i všichni ostatní tu předvedli výborné herecké výkony. Hodnocení 72%. ()

Litvicek

Když byl film uveden do kin, z 95% jsem přímo věděl o čem to celé bude, jak to bude probíhat a jak to skončí. To nemám rád. Nemám se na co těšit, jelikož trailer vše ukázal, popis vše prozradil a tím pádem jsem na film do kina nešel, byť ani nestahoval ihned poté, co byl film k dispozici... Dneska jsem chuť dostal, stáhnul, podíval a jen těch 5% mi bylo dopřáno. Nic extra v tom nehledám, Fuqua umí natočit skvělou akci ale pojem drama/vážné téma mu nic neříká. Dle mého zbytečný film a hodnocení průměrné. ()

xmatysekx

Od začátku do samotného konce vám film nenabídne naprosto nic překvapivého. Všechno je naprosto čitelné a předvídatelné. Jde o klasický postup 'from hero to zero - than back'. Souboj a trénink metaforicky znázorňují souboj o rodinu (dceru), který samozřejmě podceňováný Hope vyhraje díky tvrdému tréninku, ke kterému ho vede jiný strokotanec kompenzující si na něm svoje dřívější neúspěchy. Scénář totožný s animákem 'Auta', avšak natočený velice působivě. I přesto, že všechno, co přišlo sem očekával, dokázaly mě některé scény dojmout a uchvátit. Herecké i sportovní výkony Jake Gyllenhaala bych tady hodnotil velmi vysoko, protože vpodstatě jen díky nim by měl film dostat 4 hvězdičky. ()

Lefty86

Boxerský příběh na pozadí rodinné tragédie a znovuzískávání své dcery, do péče i její důvěry a lásky. Podobně jako u prvního Rockyho i tady hraje box druhé housle, přesto má dostatek prostoru a až na příliš krátkou, i když skvělou, tréninkovou sekvenci před závěrečným fightem nemá tenhle film žádnou chybu. I když to možná není chyba, jsem jen rozmlsaný ze série Rocky kde byli luxusní. Hlavní síla tkví v obsazení hlavní role, Jake Gyllenhaal je vynikající, ten kluk je prostě neuvěřitelný a dokazuje jaké postavení má mezi dnešními hvězdami Hollywoodu, nebo by nejspíš měl mít (až tak se v žebříčcích kdo je zrovna IN nevyznám, kdo se mi líbí ten se mi líbí) Pokud nebude minimálně nominovaný na Oscara za tuhle roli tak to jen ukáže tupost vybírajících. Forest Whitaker skvěle sekunduje a ve scénách kdy spolu vedou rozhovor jsem měl husí kůži. Southpaw je pro mě rozhodně nejlepší film dosavadního letošního roku minimálně. ()

Mauric

Dokonalý příklad situace, kdy režisér hodí své štěstí do záchodu ohavným rutinérstvím. Herecká sestava jedna báseň, dobře napsané postavy a situace, v soundtracku Eminem a příběh s hutným emocionálním podhoubím a filozofickým přesahem. Co si může režisér více přát? Fuqua začíná zostra, ale poté film kouskuje bez výraznějších emocí a látá dohromady bez ambicí na titul. Prostě aby to nějak šlo dohromady. Tfuj! Na čemž tragicky pramálo změní Gyllenhaalův skvostný herecký výkon. Mno, těžko se boxuje o oscary, když vám režisér hodí ručník do ringu. ()

lucijelucije

Tak samozřejmě pokud něco chce Jake zahrát opravdově, tak to zahraje tak že cítíte. Southpaw je opravdu drsný film, který vám ukáže tu nejniternější touhu nebýt, ač jste na povrchu silnější, než skála. Je tady opravdi cítit bolest, a je tady vidět dobrá akce, ač bych ocenila toho boje i o něco víc. Ta závěrečná scéna byla fakt pecka. ()

Mitin

Musim dát 5* hlavně za Gyllenhaala, v druhý řadě i za Whitakera. Klišé? No a? Koukal jsem na to bez ohledu na to, že takových filmů už spousta je a hrozně mě to bavilo. ()

Hadriel

Po prvním zvratu je to přímočařejší víc než rovnoběžky paní učitelky Peckové. Ale to tak nějak vyplývá z typu filmu (i když třeba Warrior mě bavil víc). Stále ale nechápu to extrémně špatné finanční plánování pana Billyho Hopea. JG je suprovej, bavil mě. Transformace a trénink pro film si určitě zaslouží respekt. Kamera je povedená, a zápasy byly pěkně přehledné. A New York. To je moje. Ty arial shoty. Paráda. ()

kill-tec

Filmy jako je Bojovník mě velice baví a přitahují. Ostatně jako jiní uživatelé zde hodnotící i já si samozřejmě všiml několika nedostatků a to především v režijní sféře. Výkon Gyllenhaala byl v podstatě bezchybný, jen ho režisér Fuqua nenavedl tím správným směrem. Docela mě štve ta dějová linie úspěch-pád-vzkříšení-vítězství. Zase jeden arogantní boxer, který ztratí vše, aby našel v tělocvičně svojí "černou" spásu, která ho dostane na vrchol proti tomu, kdo mu vše způsobil. I přes všechny tyhle nešvary jsem prostě u obrazovky vydržel a i když věděl jak to dopadne, tak s napětím očekával, jak to dopadne. Emoce mě nedostaly ale i tak jsem s výsledkem relativně spokojen. ()

IvoB

Naturalistický a úderný film, u kterého přeci jenom ustupuje boxerská část do pozadí, aby vystoupilo do popředí rodinné drama. Není to žádná extratřída, ale herecké výkony a celkové vyznění filmu je velmi přesvědčivé. Viděl jsem už lepší a inspirativnější filmy podobného ražení, přesto ale zůstává Southpaw velmi slušným standardem – 7/10 ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo