Boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. I navzdory jeho úspěšné kariéře, ho manželka Maureen (Rachel McAdams) prosí, aby s boxem skončil a mohl tak trávit více času se svojí dcerou Leilou (Oona Laurence). Během jednoho večírku Billy skutečně svůj odchod „do důchodu" oznámí. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Billyho svět se hroutí. Když mu soud navíc odebere kvůli jeho nevyrovnané povaze dceru z opatrovnictví, je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Za pomoci trenéra Tita Willse (Forest Whitaker) se pokusí získat svoji dceru zpět... (Forum Film CZ)

peetriss

Bojovník vyvolal rozporuplné reakce, a já se s opatrností přikláním k té spokojenější polovině. Antoine Fuqua, kterého bych označil za "schopného rutinéra", natočil umělý hybrid emocemi nabitého rodinného dramatu a sportovního bojového filmu, který by měl být "ideálem" pro partnerskou návštěvu kina. Ženám se dostane citů a sentimentu, mužům potu, boje i krve - ale může to být i naopak, mně se líbily oba prvky, ten dramatický možná ještě trochu více. Fuqua se totiž ukázal, že emoce umí z diváka vymáčknout, já jsem se dobrovolně nechal poddat, přestože se stále s pokorou pohybuje v mantinelech "komerční" studiovky s perfektním Jake Gyllenhaalem, který se stane hrdinou opět schopně natočených boxerských zápasů, opět nijak nevybočujících z jistých mainstreamových vod. Bojovník je velmi kvalitní rutinou, která oplývá dobrým řemeslem a hereckými výkony, avšak trochu klopýtá na nepevné scénáristické konstrukci. Přesto mě film pohltil. Potěšil skvělý Forest Whitaker. ()

Strandmon

Southpaw !!!! Fuqua už mě překvapil dvakrát a napotřetí se mu podařilo zaútočit na mojí Top 10. Smekám před hereckými výkony a konstatuju, že to tentokráte nebyl Jake Gyllenhaall (který je jinak opravdu skvělý) , ale dostal mě výstup Foresta Whitakera. Neskutečně se mi líbil trénink a celkové znovu zapojení do procesu Billyho, což na mě udělalo opravdu dojem a je to společně s posledním nervydrásajícím zápasem nejlepší část filmu. Skvěle fungovala i hudba a celková atmosféra byla doslova na jedničku s pěti hvězdičkami. Závěr: Nejlepší boxové utkání . ()

bloodcountes

Ordinérní sbírka otřepaných klišé s vynikajícím Gyllenhaalem v hlavní roli. Pokud vám stačí Jake, je důvod se podívat, pokud ne, je to ztráta času. ()

Paldiny

Pekné, moc pekné. Keby som nebol odkojený najslávnejšou boxerskou ságou si film možno aj zamilujem. Takto sa mi nedokázal dostať pod kožu, čo bolo spôsobené tým, že ide o čistokrvný remake tretieho dielu. A ďalej už len Rockyho rečou. "Jižní tlapa“ Billy Hope je na výslní, obhajuje titul a po najbližšej charite to vyzerá na koniec veľkej cesty. Lenže, máme tu hladného vyzývateľa, potýčku, úmrtie blízkej osoby (tentokrát to nebude tréner), spackaný zápas s odovzdaním pásu. Stále málo, chcelo by to viac dramatična. Navštívme teda piaty diel a použime naštrbený vzťah s dieťaťom, odobratie licencie, výpredaj a návrat na ulicu. Nesmie chýbať postava falošného manažéra George Washington Duka a ak je tých podobností málo pridajme darčeky v podobe hodiniek (zdravíme Paulieho), poníženie s kývnutím na podradnú prácu v telocvični, kde sa hlavná postava cez umývanie záchodov, poradcu a trénera začína pomaly zapájať do tréningového procesu a života - druhý diel líznutý piatym. Ďalej len veľký zápas a víťazstvo. Možno to znie všetko ako kritika, ale nemusí tomu tak byť. Pokiaľ budem mať chuť na toľko obľúbenú dávku adrenalínu a zrovna nebude po ruke 10 hodinová bublina voľného času, tak siahnem po Bojovníkovi. Lepší výcuc Rockyho života by ste sotva hľadali. Pre úctu k mojej TOP sérii ho zároveň nedokážem ohodnotiť lepšou známkou. Bleskom ešte prebehnem, fyzička borcov, zápasy, kamera na výbornú, ostrejší rating vítaný, len chýbal väčší priestor pre Clubbera Langa, o ktorom sa nedozvieme zhola nič. ()

prezdivaka

Tak tohle žerete? Někdo to tady strhá a pak dá 4 hvězdy? Ta hodnocení? Možná hodnotili vesměs boxeři. Ten film je od začátku do konce konstrukce založená na nereálných základech, prodchnutá citovým vydíráním. Muž s mnoha miliony je mávnutím proutku bez peněz a musí uklízet v tělocvičně? Stačilo by poskytnout rozhovor pro noviny a má na rok vyděláno, vzpomeňte na Tysona. Film je předvídatelný jak nedělní návštěva tchyně. A samotný finální zápas je pro každého, kdo viděl profesionální box k smíchu. ()

Prochy38

Koncert J. Gyllenhaala. Půl filmu mu přejete alespoň z půlky, co dostal, ale má dost času, aby si vás získal a u mě se mu to povedlo, i když to trvalo dlouho. Kouzelný výkon O. Laurence. Celkově to luxusně šlape a film uteče jako voda. Na vizuálu se taky nešetřilo. Spokojenost naprostá! ()

Renfield

Po výborném úvodním zápase následuje už jen velký pád. Billy se z toho svého očekávaně dokáže vyhrabat, film už nikoliv a to ani když se dění v závěru vrací do ringu. Tento zápas je totiž oproti tomu úvodnímu kvalitou poloviční. Mezičas je vyplněný tím, co by se v boxerském filmu o pádu a návratu na vrchol mělo objevit, přesněji řečeno mnohokrát objevilo. Nemuselo by to být úplně na škodu, kdyby alespoň ty zásadní momenty dávaly nějaký větší smysl. Proč ne zápas s Miguelem? Proč se po zabití Maureen vlastně nic neděje? Proč se Leila najednou přestává bavit s tátou? A Hoppy? Dalo by se pokračovat, všechno se to děje bez vysvětlení, nikdo se téměř ničemu nediví. Už kvůli fantastickému Jakeu Gyllenhaalovi je to velká škoda, ten totiž dokáže pozvednout i ty nejhorší scény. 65% ()

geimz

Fuqua ako režisér mi vie skoro vždy sprostredkovať zábavný film, možno nie vždy hlboký alebo originálny, ale odvedie poctivé remeslo a jednoducho vie, ako diváka zaujať. V spojení s jedným z mojich najobľúbenejších hercov súčasnosti výsledok snáď ani nemôže byť zlý. Totižto, ten scenár je fakt stá adaptácia na tú istú tému a neprináša na stôl nič vlastné, no Gyllenhaal vie vyvolať v človeku emócie a Fuqua, ako som spomínal, drží Bojovníka pevne vo svojich rukách. Inak by som taký štedrý s hodnotením nebol. ()

aLPaC

Inspirace Rockym tu je patrná, ale ne zase do očí bijící. Dneska už je v tomto subžánru těžké natočit něco nového, takže Southpaw stojí hlavně na opravdu vynikajícím hereckém výkonu Jakea Gyllenhaala a skvělě nasnímaným zápasům. ()

Gumrice

Už dlouho mě takhle žádný film nevyždímal. Ano, je to sice od začátku předvídatelné klišé, ale totálně nabité emocemi. Atmosféru skvěle podkresluje podmanivá hudba a vynikající songy Eminema. Jake jako vždy dokonalý, obdivuhodné fyzické přeměny poslední dobou, žeru toho týpka. Film přesně splnil má očekávání, možná ještě o něco více - husí kůže, bezmoc, ta síla příběhu, tvůrci si se mnou pohráli ukrutně dobře. Kings never die. ()

mkali

Vcelku slabé.. Záměr byl asi udělat novou kopii Rockyho, kde na konci budou téct slzy, pot a krev, ale výsledek je žalostný. Od začátku vše předvídatelné, trénink slabý.. Tři hvězdy - čili jednou vidět a nikdy víc.. ()

Ollie235

Nezaujalo. Southpaw se věrně drží ohrané šablony, od úvodních minut je jasné, jak se bude příběh vyvíjet a bohužel po celou dobu nemá čím překvapit. Záběry z jednotlivých zápasů jsou navíc dost slabé a nepříliš věrohodné, na emoce hrající dějová linka s dcerou nepřináší kýžený efekt a jediná část, která snese přísnější měřítka, je trénink v zapadlé tělocvičně. Do lehkého nadprůměru ale film dostává dobré herecké obsazení v čele s Gyllenhaalem, jehož výkony jsou poslední dobou zárukou kvality. Lepší 3*. ()

HonzaSim

Tušil jsem, že by to mohla být pecka, i když jsem neviděl trailer, ani nečetl obsah. Jake GYLLENHALL v hlavní roli sliboval velkou podívanou, která se také konala. I když už několikrát zazářil, tohle byla snad jeho největší role. Hned za ním Forest WHITAKER v roli trenéra, což mu také neskutečně sedlo. Miluji filmy, které mi dají víc než jen dvouhodinové přenesení do jiného světa. Ty, které mě donutí přemýšlet a dají mi něco navíc. Tohle je snad nejlepší motivační film, který jsem viděl. Pár bojových snímků jsem také viděl a tomuto se žádný nevyrovná. Maximálně jsem se vžil do role hlavní postavy. Ta bezmoc, když se svět hroutí před očima a všechno na vás padá, jak při řízené demolici. Přišel o všechno a přesto se nevzdal a vstal z mrtvých. Tohle byla emocionální nálož. Film o smrti, beznaději, vzteku, sebekontrole a pomstě. Vzalo mě to jako kdybych si to sám zažil a nyní se mi vrátily vzpomínky, které to oživili, tak silné to bylo. Aby toho nebylo málo, o hudbu se postaral mistrovský James HORNER, od kterého to byl vůbec předposlední dílo v jeho životě. Za mrazení v zádech musím uznat, že takhle mě dostalo jen pár filmů. Myslím, že tento snímek bude doceněn až postupem času. Já jsem od něj dostal naprosto vše, co jsem mohl očekávat. Ano, chápu, že ty, kteří v tom nenajdou kousek sebe to asi moc neosloví, ale ti, co dali dvě hvězdy a méně, by se měli stydět. Pod 80 procent by to vůbec nemělo jít. Závidím těm, kdo si to mohli užít v kině. A k závěrečným titulkům ještě jeden nářez, EMINEM - Kings Never Die! Jsem "hotovej." 93% ()

Mikeel

Gyllenhaal v luxusní formě, samozřejmě nejen fyzické, ale především herecké. Film jako takový je bez debat jedno velké klišé, sledujeme hrdinův propad na absolutní dno, ze kterého se jako fénix z popela znovu zrodí a klestí si cestu zpátky na vrchol. A vlastně mi ta předvídatelnost byla úplně ukradená, Southpaw je skvěle natočený, a na to, že box bytostně nesnáším, mě záběry z ringu zcela pohltily. ()

gumolit

Dalšia variácia na Rockyho neposkytne okrem surového herectva Jake Gyllenhaala mnoho dôvodov prečo jej venovať pozornosť. Ak ale chcete kvalitnú drámu,pozrite si to ak vám stačí dalši film o boxe Bojovník vám úplne postačí. Ovšem nič viac. ()

filipvrbik

Skvělý film se skvělými výkony herců, často je to lepší než původní "jižní tlapa" Rocky. Jen ten pád je trochu přitažený za vlasy, ale natočeno je to skvěle...95% ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo