Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

vincchuppo

Pretty Epic! Každopádně mě tenhle film bavil víc, než první díl. Ještě víc jsem si zamiloval všechny postavy, hlavně Lokyho. Sice nedostal v Temném Světě takový prostor, ale byl moóóc fajne. Takže se docela dost začínám těšit, že se Thor opravdu vrátí. :3 ()

ER

Kdo čekal tuctovou podívanou ve slušivém kabátu, tak se dočkal. Je škoda, že se více nevyužil potenciál románku Thora s Jane a z filmu nejde více cítit napětí ,vyplývající z boje o záchranu vesmíru. Taktéž figurka skřeta je dost fádní narozdíl od ledových obrů jedničky. Ale celkově jde o kompaktní podívanou ,kde nic vyloženě nezklame. ()

forkys

Chyběl mi tu náboj, kterej byl právě v prvním díle. Film utíkal poměrně rychle, ale nezaujme tak jako předchůdce. Vizuální efekty byly nadprůměrné, ale děj nebyl nic extra, záporné postavy taky nebyly nijak chytlavé.. pořád to je ale THOR! ()

lakart

Druhý Thor pro mě postrádal vývoj charakterů. Všechno se děje rutinně a dle stejné formy jako předchozí Marvelácké filmy. Pokud bude Marvel chrlit svoje filmy s takovou intenzitou jako to dělá nyní, tak si myslím, že to diváky brzy přestane bavit. Temný svět je opravdu temný, ale něco tomu prostě chybí. Kdyby tam nebyl Loki, který jako jediný prožívá nějaké rozpoložení a vyvíjí se, byla by to opravdu nuda a nedočkali bychom se žádného překvapení, které i přest bylo očekávané. Moc se mi líbil příběh, který byl originální, ale vynechal bych z toho Zemi. Je zvláštní, že z 9 světů se musela rozhodující bitva opět stát na naší matičce Zemi. Proč? Klidně bych si závěr užil na nějaké zamrzlé planetě. Země toho zažila od těchto hrdinů už dost (a ještě zažije). Další díl by potřeboval oživit a obohatit o najěké zvraty a morální rozhodnutí a emoce. Tento stereotyp bych opustil. Velmi pozitivní na filmu byla závěrečné střetnutí, celkově hudba a to, že jsem se nenudil. 75% ()

Moiraine

Osobně to vidím jako horší počin, než byl první Thor, ale zase špatné to není. I když co se týče Marvelovských filmů, tak patří mezi ty slabší. Mělo by se ale zapracovat na postavě Thora, protože zatím nejzajímavější postava ve filmech o Thorovi je Loki. ()

Meriat

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem po zdlouhavé, nudné jedničce od pokračování nic zvláštního neočekávala, ale Temný svět jsem si užila od začátku do konce. Film i přes svou skoro dvouhodinovou stopáž utekl rychle, svižný děj, perfektní Loki, Thor v metru, humor, nadsázka, nečekané zvraty - co víc bych si mohla přát! :) ()

ktL

Lepší než jednička. Celkovou povrchnost dokážou umě schovat povedené gagy a vkusná nadsázka. Díky tomu se Thor nedá příliš srovnávat s ostatními komiksárnami alá Batman - ví, že tak dobrej neni a jde vlastní cestou. Dalo by se říct, že zůstává sympaticky při zemi (konvergence nekonvergence). 80 % ()

haWranka

Oproti prvnímu dílu víc akce, méně vtipu. A to mě opravdu mrzí. Postava Jane byla tak trochu v pozadí - nijak moc se charakterově neprojevovala. Zato Loki, hmmm, ten válel! ()

Zevon

Krom klasického kotle scifi nesmyslů jsem značně trpěl bezduchostí a unylostí do té míry, že jsem děj částečně prospal. Takhle musí zákonitě dopadnout záměr nacpat zlo a dobro, středověk, sicifi, lásku, zradu, nenávist, filmové triky, rasové rozdíly do jednoho filmu, nikoho neurazit, neukázat moc krve, žádné kozy ani drsný slovník, ale s pózou, že to tam všechno najdete :-) Pro mne tedy rozhodně vyhozené peníze a ztracený čas. ()

Acrobat

Únavné, ale slastné kývanie hlavou zo strany na stranu. Bojovalo sa, mier zaručený v deviatich krajinách a ľudské straty = 0. Pri nasledujúcich zábavách som musel viacerým vysvetľovať, ako sa mi to podarilo, no ja som vždy vravel, príkaz znel jasne: podmaniť všetkých pod lásku ľudu. To ťa najal Ódin? Samozrejme. Kladivko z Baumaxu sa príliš oháňa, tvoja charizma, posmrtný štýl a neprekonateľné požehnané Berretty urobia solídnu prácu. Zlom prišiel, keď som večeral v priemernej putike U Tichého hrobára, kdesi na periférii Londýna. Dnu vstúpil obrovský muž čiernej pleti a zlatými očami si nás premeral. Niektorým pripitým a mastným chlapom sa to nepozdávalo a chceli vyvolať bitku, ibaže ja som vypozoroval, že toto nebude hocijaký chlapík. „Čo hľadáte?“ „Som si istý, že je tu chlap, ktorý videl túto ženu“ odvetil hrubým hlasom, ktorý akoby nepochádzal z tohto sveta. „Tá žena je darom nebies, latentne ju milujem a vzdávame vďaky za každý deň jej prítomnosti, ktorý je požehnaním“ , trochu neisto som odpovedal. „Tak to si ty!“ Ihneď ku mne priskočil, silne ma stisol a už sme leteli abnormálnou rýchlosťou v tuneli svetlých farieb, kdesi vesmírom. Dopadol na kryštálový most, ja som sa zrútil na zem a zvracal hodnú chvíľu. Trochu roztrasený som polohlasne zmätene vzdychal, ale zachytil som mierne posmešky okolostojacich vojakov v nádherne kovaných brneniach. „Koho si to pre Ódina, doviedol?“ „D-d-ržte tie svoje neumyté huby, vojačkovia, nad vašimi hlavami je apokalypsa...“ Čo nasledovalo, možno prirátať k miernym biblickým rozmerom. Vesmírne hviezdne vojny, lode, monštrá, elfovia, trpaslíci, ničomu som nerozumel. Kto je kto, ako proti komu. Všetko to ukončil (ako mi neskôr povedali) Thor, solídny chlap s modrými očami a bujnou hrivou, ktorý však vzbudzoval rešpekt. „Tu máš Jane alebo po vašom Natalie, vyveď ju.“ „Ďakujem, konečne niečo pre mňa.“ „Nie. S tým chlap(c)om nejdem, kto to vlastne je?“ Trochu sa ma to dotklo, ale všetko urovnal môj jediný výstrel „Te Deum Laudamus“ (nápis na náboji) v Asgarde (ako mi neskôr vysvetlili kde som bol). Zaburácal tak hrozne, že na zemi sa ocitlo všetko v okruhu 70 metrov. To už hlavná nepriateľská loď padá dole vodopádom, a Jane zo zeme ochotne príjima moju ruku. „Asi nemám na výber.“ Dúhový priechod nás vypľul dole na Greenwichi a ja som zase zvracal a upadol do bezvedomia. Čo sa odohrávalo potom vie každý. Darmo som naliehal, aby všetci veštci zavreli portál na Zem, aby sa zabudlo na Asgard. Všetku záchranu vykonali kladivkári, potom náručie, bozky. Po prebratí som vstával z blata a smiali sa na mne predškolské deti utekajúce z družiny. „Úžasná prezentácia pred Asgardčanmi a Večnou ženou.“ Kývem hlavou, no to mi už poštový holub sadá na plece. Robalím papierik. Tam čítam: „Dlhovlasý Muž v zeleno-zlatom čudnom brnení meniaci podoby zostúpil na Campo del Fiori v Ríme. Prefíkaný pohľad a zovretá päsť neznamená podľa proroctiev nič dobré. Príď čo najskôr, priateľu.“ „Podpísaný, vicekancelár pápežskej kúrie. Do riti...“ Taxi! Taxi?!! To aby sa jeden pretrhol...(videné 16.04.2014, BD) () (méně) (více)

Nocturno culto

Přišlo mi to jako slátanina všech myslitelných sci-fi děl, Star Wars, Matrix, Hvězdné brány atd ..Asi nejsympatičtějsí mi byl ten zmutovaný temný Elf, vypadající na první pohled jako Predátor.. ()

degster

Marvel Studios budujú svoj filmový svet poctivo, ale všetkého veľa škodí. Kvalitné filmy, ale pásová výroba bez srdca ma štve. ()

Veseldaa.!

Po půl hodině mačkám červený čudlík na ovladači své televize. Mám pochopení pro fantasy, i comicsovky, ale tohle byla tak nesnesitelná fantasmagorie, že jsem dál koukat nevydržel. 1* za Tylerovu hudbu. ()

Shakaar

Asi se nedalo čekat, že to překoná první díl, protože ani tehdy se od Thora příliž nečekalo. Zvlášt když se neustále přemýšlelo jestli se do toho pujde nebo ne. Od Thora z režiserského křesla odešel Kenneth Branagh, Joshe Dallase nenápadně zastoupil Zachary Levi, ale že by se se to na snímku zas tak podespalo bych neřekl. Pořád byl cítit ten humor, bylo vidět více Asgardu a romance dostala taky ten prostor. Ale nebylo to tak překvapivý, jak byl první díl. Víceméně jsem šel do toho, že vím co mám čekat a co od koho čekat. A taky většina odvedla svou práci, ale nebylo to nic navíc. Na druhou stranu to nebyl zas tak velký propadák a vzhledem k tomu, že si to vysloužilo i trojku, tak to muselo slušně i kasírovat. Takže solidní 3*. ()

loveless

Neurazí, nenadchne. Je tam pár dobrých vtípků, ale jinak všechno tak to trochu vázne. Jedině Thor tam má tentokrát lepší účes, ale na to se asi nikdo neptal... ()

Black-star

Jop, ja toho Hemswortha prostě žeru.... ikdyby hrál otřesně (což ani omylem nehraje) tak mu to prostě odpustím. Opět výborný kus práce, skvěle uchopeno s notnou dávkou humoru - to vás prostě musí bavit. Výborné scifi při kterém jsem se opět bavila a film utekl jako nic a na závěr jsem si jen říkala, já chci víc.... víc.....víc!!! čím dál tím víc začínám mít v oblibě Marvelovky. Už se nemohu dočkat pokračování :-) ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)