Wolf Creek 2

• Austrálie Wolf Creek 2 (více)

Vrah z australského vnitrozemí Mick Taylor se po čase vrací sužovat další skupinu nic netušících turistů. Skutečná hrůza začíná ve chvíli, kdy se páreček zamilovaných baťůžkářů vydává do kaňonu Wolf Creek, kde je nucen strávit noc ve stanu. Během dovolené v australském vnitrozemí navštíví trojice baťůžkářů - Rutger, Katarina a Paul - legendární kráter Wolf Creek. Jejich sen o dobrodružství se však promění v děsivou noční můru poté, co natrefí na jednoho z místních, který je postrachem všech turistů: nechvalně proslulého Micka Taylora. Zatímco se před ním partička snaží uprchnout, Mick na ni pořádá nervy drásající hon napříč nehostinnou australskou pustinou. Nakonec přežije jediný - Paul. Toho Mick zatáhne do svého doupěte, kde mu dá naplno pocítit svou krutost. Pokud má mít v zoufalém boji o přežití, z něhož předtím ještě nikdo nevyvázl živý, Paul alespoň nějakou naději, bude muset zapojit všechnu svou vynalézavost, aby přelstil muže, který se za vraždící zrůdou skrývá, a proměnit se ve stejně bezcitné monstrum. (Cinemax)

elanius

(63/2014) / Konečne niečo drsnejšie :). Fakt gore level dosahuje v istých chvílach maximá. Celkom som nechápal zbytočný úvod s dokopy 4 vedľajšími postavami, kľudne sa mohlo ísť rovno k veci. (8/10) ()

Tereszka33

Dovolím si říct, že tohle je pro mě top horor roku 2013. Ze začátku jsem byla trochu skeptická co z toho nakonec vzejde a heleme se ono to příjemně překvapilo. S napětím a nadsázkou humoru jsem film s radostí dokoukala. Někdy se hold zachraňovat druhé nevyplácí. ()

PierrevanH

Úvodní scéna s policisty nemá chybu...Pak následuje zběsilá podívaná bez nějakého většího příběhu. Hlavní zabiják má své kouzlo :) ()

TKKMR

Mick Taylor je príjemný, vtipný, svetaznalý a národne uvedomelý chlap, majúci správne názory a osobitý pohľad na život. Jeho charizma a čaro osobnosti pokojne utiahnu austrálsky Wolf Creek do podoby nadpriemernej hororovej série. Ja osobne sa na ďalšie večery strávené so sympatickým protinožcom Mickom teším. ()

hanagi

Australskou buší se projíždí taťka, který vlastenecky likviduje každou cizáckou verbež, která mu přijde do cesty. On to asi nebude jediný důvod, ale má to alespoň ospravedlněné. Je to typická řezničina, ale znova jsem si ujasnila, čeho se to vlastně bojím? A bubáci to nejsou. ()

zdenny

Když jsem se o pokračování „jedničky“ dozvěděl, neváhal jsem. Protože původní film znamenal opravdu výživnou podívanou - tedy pro zvrhlé diváctvo. Logicky jsem předpokládal, že „dvojka“ naváže na filosofii prvního filmu. Jenomže zde se jednalo převážně o hon na jednoho mladíka, který film jaksepatří dostal do stínu „jedničky“. Potom už scény s policajty, čtvrcením těla a hrou „na správné odpovědi“ byly jen takovými zbytečnostmi, aby se prostě neřeklo, že film postrádá tu správnou šťávu. Pokud ale tvůrci nechtěli jen obkreslit „jedničku“, budiž jim to polehčující okolností. ()

VanTom

Půdorys zápletky vypadal shodně jako minule, ale postupně se přeci jen pootočil. Jednoznačně byl vidět větší rozpočet, který dovolil (s přivřením obou očí) "madmaxovské" honičky (žel režisérem nenadopované patřičnou kinetikou), především si však dostatek prostoru vyzískal jediný navrátilec z jedničky, úchylný vidlácký lovec prasat (a klokanů ;-)) s pifkou na zahraniční turisty, tentokrát vraždící doslova masově. Finální krvavá verze "Chcete být milionářem?" se zapíše mezi žánrové lahůdky. ()

Brain-D

Naprostý jatka, který od začátku do konce působí ať už skvěle natočenou brutalitou, tak psychickým tlakem, kdy nevíte, co se dál stane. Ano! Nevíte! Takže už i za to je tohle pro mě výjimečné. Oproti prvnímu dílu jde vidět, že zde bylo více peněz a i díky tomu více muziky. Bravo! Návrat do 80.tých let. 90% ()

Skeksis

Tá ryšavá natešená čúza, čo kreslila srdiečka ma tak srala, že by som ju zabila aj ja. By letela do toho kráteru ako strela. A celkovo "batôžkárov" neznášam aj ja, takže by rozplacnutí v kráteri skončili všetci. Chcú zadarmo cestovať stopom a otravovať šoférov? Ok, nech nesú následky rozrezania psychopatom. "Najrýchlejšia cesta k mužovmu srdcu je hrudníkom." To je pravda. To naháňanie sa po austrálskej púšti už bolo zdĺhavé a nudné. ()

Dagoussek

Věčně nasraný řezník si jezdí tam a zpět polem nepolem a místo prasat kuchá lidi. Mihne se tam i pár klokanů, klasická honička chtě nechtě ON je vám stále v patách a toť asi vše zajímavého. ()

greath

Prečo nepodporiť menej známy krvák z Austálie, ktorý už nemožno brať ako nejaké B-čko. Kvalitne natočené pokračovanie o zabijákovi, ktorý neznáša turistov má bavilo po celých 106 minút. Scéna s klokanmi čistá vražda :D ... a ten kvíz z austrálskej histórie tiež za jedna. Tento film sa skrátka podaril. ()

The Viper

Micky Taylor z hlasem podobnému postavě nejnovějšího dílu série GTA, Trevoru Phillipsovi, má i podobné auto, názory i zálibu v mučení a skrytou homosexualitu. To co mi ale moc nevonělo bylo zmíněno v komentáři uživatele J*A*S*M , takže to znovu vypisovat nebudu abych nebyl nařčen z kopírování, ale jsem rád že nejsem jediný komu tu chyběla trochu příběhová vložka. Co se mi líbilo bylo docela vyhnutí se klišé, které zafungovalo už u jedničky a docela i dobrý hlavní KLADNÝ hrdina, kterému jsem i fandil. Takže jak tu bylo zmiňováno, trojce bych já rozhodně nebránil - oba díly se mi líbily, každý v něčem jiném. A pokud to opravdu je podle skutečných událostí a je z čeho těžit, tak proč ne. Mě se australská panorama neokouká. ()

slovan1

Pecka :-) Po prvním dílu, který se jevil ještě jakš-takš nemastně neslaně, je dvojka pětková záležitost. Vidlák je perfektní, nechutný a skvěle hláškující. Scény mají koule hned od začátku. Tenhle film jsem si užil a ve svém žánru ho hodnotím hodně vysoko. "Welcome to Australia, cocksucker!" ()

Forsberg11

Áno, áno, áno, trikrát áno. Takto sa mi to páči. Po dlhých ôsmich rokoch sme sa konečne dočkali druhého Wolf Creeku a musím sa priznať, že je to lepšie ako som čakal. Ešte dokonca lepšie ako jednotka. V tomto filme sa v podstate stále niečo deje, nemáte čas si ani na sekundu vydýchnuť. Navyše aj starý dobrý zálesák je stále ten istý, hnusný, zlý ujo akého si pamätáme z roku 2005. Možno trochu zostarol, ale na jeho výstrelkoch to nič nezmenilo, ba naopak. Tentokrát je Mick Taylor ešte krutejší, ešte hrôzostrašnejší a ešte neľútostnejší ako v jednotke. Celkom určite patrí k tým najhorší záporákom akých hororový, alebo ak chcete exploitation žáner pamätá. Greg McLean odviedol skvelú prácu na režisérskej stoličke a okrem všetkého štandartného, čo k tomuto žánru patrí pridal aj niečo naviac, ako napríklad už toľkokrát spomínaná scéna s lietajúcimi klokanmi (hihi.. a to som ochranca zvierat). No veru ešte raz klobúk dole, druhý Wolf Creek je jeden z najlepších hororov roku 2014. Určite schvaľujem a budem sa tešiť na trojku. Výborných 85 %! ()

herr_carter

Australský madafaka is back včetně jeho neodolatelného přízvuku a smíchu, oproti jedničce o dost chytřejší scénář, takže spokojenost. P.S.: rozsekání stáda klokanů kamionem asi trošku hlo žlučí místním ochrancům přírody.....................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

kenkaku

Ach... můj... Bože... zase jednou jsem si naběhl na hodnocení ČSFD. Otravnější hovadinu jsem už dlouho neviděl. Film začne dobře, pak se vše zvrhne v nudné natahované drama (stejně všichni vědí, že neuteče). Pokračuje to nesmyslnou honičkou (okořeněnou rozhodně nejlepší scénou filmu - klokani), aby vše vyústilo v konverzační cvičení ve stylu morbidního milionáře. A závěr? Naprosto nelogický nesmysl (jako proč?). Tu jednu hvězdičku dávám fakt jen za klokany... ()

sedm.1

Po mdlém prvním dílu Wolf Creek přináší jeho pokračování naprosto kurevsky odlišnou jízdu, která mě v rámci hororového žánru po dlouhé době zas pořádně nakopla a alespoň že se ti „klokani“ nebojí pořádně přitvrdit, když se zbytek filmového světa v rámci hororu snaží diváky už pěkných pár let děsit tak maximálně otravnýma bubákama. Tohle je ale úplně jiný level, tohle je totiž vážně nekompromisní nářez, kde se nešetří ani krví, ani parádními gore efekty, mučení, řezání, mlácení, vše v perfektním provedení, ovšem dvojka nepůsobí tak úžasně jen díky luxusním mordům, ale i díky velmi fungujícímu napětí a vážně působivé atmosféře, a tím se může pochlubit skutečně jen málokterý horor, když disponuje všemi těmito prostředky. A samozřejmě tu pak navrch máme ústředního „patriota“, v podání nepřekonatelně výrazného Johna Jarratta, který si zde tu svou roli, respektive postavu užívá nevídaným způsobem, ten chlapík se tu fakt bavil a já jsem ho žral se vším všudy. Wolf Creek 2 je zkrátka hyper našláplý horor, kterému nechybí vážně vůbec nic, má vražedné tempo, je zábavný, je drsný, je brutální, chvílemi překvapivý, chvílemi i krapet černohumorně vtipný, je špinavý, s nikým a ničím se nesere, já jsem fakt nadšený a pro mě se jedná prostě o vážně nečekanou pecku! ()

Wicky

Taková krásná hororová naháněčka tu dlouho nebyla. V celku to byl šok po prvním díle který byl tak průměrně sterilní až si ho skoro vůbec nepamatuju. McLean krásně zvládá tempo celého filmu i při své stopáži a servíruje nám dokonce i pár "over the top" scének (Digitální klokani, kamion letící z kopce), které by snad nikdo v žánru Redneck Horor nehledal. A John Jarrat? Ten si toho hláškujícího slizkýho burana přímo užívá. 80% Moje videorecenze : https://www.youtube.com/watch?v=oaKN1_7ph7c ()