Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Allien.9

O něco dospělejší a depresivnější než první díl, stále mi ale něco podstatného schází. Uvidíme, zda to "něco" najdu za rok v "Mockingjay - Part 1". Nové postavy nicméně naprosto super a srovnávání se "Stmíváním" i nadále razantně odmítám. Edit: Po druhém zhlédnutí zvedám na trošku špinavější 4*, protože zatímco první "Hunger Games" mě napodruhé neskutečně nudily, u "Vražedné pomsty" je to přesně naopak. ()

HAL

Lepší než část první, ale to v podstatě jen proto že ta si to nejhorší "vyžrala" za něj - už žádné představování hloupého a nefunkčního světa, i do vztahů a emocí postav naskočíme už za jízdy, a akce je taky zajímavější. Nicméně po dvou měsících už jsem absolutně zapomněl o čem to bylo a jak to vlastně skončilo... ()

liskam

Viděno prozatím pouze jednou. Myslím, že se podívám ještě jednou. Vše podstatné již bylo k tomuto snímku napsáno. Tak pouze vyzdvihnu herecký výkon Jennifer Lawrence, oproti ostatním "mladým" byla o dvě třídy výše! A myslím, že to i režisér vzal za správný konec. Za mě 80% a 4 slunce. ()

mzss1

(85%) Druhý díl Hunger Games se mi teda líbil o dost víc než ten první. U prvního v podstatě není co výrazného vytknout, jen to bylo takové obyčejné bez většího náboje, ale ta dramatická stránka tam fungovala dobře. Ale u tohoto pokračování? Ještě víc mě ta dramatická linie bavila, k tomu to mělo i solidní napětí a mnohem lepší výkon hlavní herečky J. Lawrence. Takže jsem příjemně překvapen, že to předčilo "pouze nadprůměrnou jedničku". Tempo to mělo pěkně vysoké, už těch cca prvních 40 minut jsem měl pocit, že se film pořád rozjíždí. U prvního Hunger Games mě trochu iritovalo jak chladně a až bez emočně se hlavní hrdinka chovala (ale to trochu přeháním). Zato zde na ní doléhaly důsledky z vraždění a celé jí to prostě lezlo na mozek. Zbytek herců opět bez problému. Jen mi vadil hnusný a afektovaný Donald Sutherland, kterému jsem už zde přál to nejhorší. Jakmile se zde v pokročilé druhé části snímku rozehrají hry, už to není tak napínavé, ale má to zajímavější nápady. Úplný konec je možná trochu urychlený, ale má dobré emoční sekvence. Třeba i scénu, kdy hlavní hrdinku helikoptéra odnáší někam pryč. Hudba je taková optimální, proč ne. Víc to asi okecávat nebudu. Přišlo mi to o dost lepší než původní snímek. Celé to bylo napínavější, emocionálnější apod .... Kdo hledá v téhle sérii přepálenou akci a strhující efekty, bude zklamán. Je to taková sci-fi, drama série .... A já jí zatím žeru i s navijákem! ()

kingik

Jsem holka spořivá a nějaké šípy mně od posledně v toulci zbyly, tak proč si nedát "opáčko". Katniss Everdeen (to je jméno co?!) a Peeta Mellark (tenhle to s tímhle jménem taky moc nevytrh) na počest svého vítězství v Hladových hrách, a v rámci turné, objíždějí kraj od kraje až po Kapitol, kde je k nim vzhlíženo, jako k soudržnému milostnému páru, aniž by někdo tušil, že uvnitř páru něco nehraje. Katniss po neblahé zkušenosti v soutěži o přežití má noční můry a vidiny a její podlomené psychice příliš neprospívá vidět při svých okružních jízdách popravu z řad přihlížejícího lidu. Nic netušíc, že podlý prezident Snow spřádá plány na její odstranění a mobilizuje armádu na potlačení povstání, také tápe ve svých citech, a navíc bude muset zpět do arény. Snow uspořádá další 75. ročník nepopulárních Her a ten je výjimečný v tom, že se ho zúčastní vítězové předchozích ročníků mající v boji o přežití nemalé zkušenosti. A o překvapení, nudu i hloupou trapnost, nebude nouze. V jedné scéně hrdinka Katniss pronese památnou větu - "Tohle nedává smysl" ¨- a skutečně mně tím ulehčila moji recenzi, protože v zásadě je celý film postavený do roviny absolutního blábolu odehrávajícího se v nevkusných kulisách a s nevkusnými kostýmy. Navíc dvě třetiny filmu jsou natahovaná nuda bez energie a uhrančivé Jennifer Lawrence patří dík za to, že jsem neusnul. Ve filmu se hlavně kecá, mele a blábolí, a to tak smrtelně vážně, až se vám chce z těch seriozně míněných blbostí smát, ale nejde to, protože jste si za film zaplatili a chcete mu dát šanci na zjednání nápravy. A skutečně k tomu tak zhruba napůl dojde. Velké zlepšení, tedy velké moc není, ale oproti tomu, co jsem musel sledovat do třetí třetiny filmu, je to málem zázrak. Jakmile se po předlouhých minutách bez akce film dějově přehoupne na ostrov a vypukne zápolení, tak rázem jako by film polili živou vodou. Ale zase až tak moc se neradujte, i v této nejlepší fázi filmu je nejedna slabina, ale nutno uznat, že o slovo se přihlásila současně i invence, ale jako na potvoru se to nějak zkazilo. Například scéna s jedovatou mlhou se ukázala jako skvělý nápad. Výsev puchýřů, který způsobila negativní kožní reakce po kontaktu s ní sice vypadal jako když to lepí lepidlem Drago, ale pořád ok. K.O. přišlo vzápětí. Někdo zjistil, ted nevím přesně kdo, že když se to opláchne vodou, je po všem (!) a můžou jít tancovat. Nastalo hromadné umývání a nápad byl zabit. Pak scéna s útokem paviánů, opět naprosto super nápad, ale sekvence byla příliš krátká a nekrvavá. Rovněž nápad se silovým polem super, ale opět se posléze ukázal, jako nedotažený. A tak to šlo s celým filmem, až do velmi zajímavého konce, jehož slabina tkví pouze v tom, že film bude mít pokračování ve kterém se asi všechno, jak to tak bývá, (debilně) objasní. Pro mě osobně je film zklamáním, a nechápu ty obří tržby za něj. Přesto je hodně diváků, kteří jsou do rozrůstající se série "zažraní", ale to není a nebude můj případ. Je to velká nuda a až poslední třetina plus kvalitně vypointovaný konec film vrhly do přijatelné roviny. Samozřejmě, nesmím zapomenout na Jennifer Lawrence, protože jen pár postav bylo interesantních tak, jako ona, mezi něž patří třeba Woody Harrelson nebo Jena Malone. Za zmínku stojí dobrá práce kamery Jo Willemse, ale velké pokárání směřuje ke scénáristům a hlavně k režisérovi Francisi Lawrenci, který nezáživně vystavěný scénář ničím extra neokořenil, vměstnal do něj nepříjemné seriálové prvky, protože se nevěnuje jen filmové režii a v mnoha scénách dal vyniknout technickým nedostatkům. Mezi největší prohřešky určitě patří slabé bitky, ve kterých je možné zřetelně rozeznat, že pěst herce nedopadla na protivníkovu tvář. Navíc, akce bylo opravdu poskrovnu a víc se planě kecalo a nedávalo to, jak už bylo zmíněno, moc smysl. Je třeba podotknout, že ten, kdo neviděl předchozí díl, tak v tomhle bude zpočátku dost tápat a nebude chápat určité souvislosti. Snímek má své vizuální přednosti, technicky to není vyladěno, je z toho cítit zabitý potenciál, a to především po stránce režijní, a jako celek to nijak zváště nenadchne ani nestrhne. A právě jsem byl ukecanější a delší, podobně jako tenhle film. Mé hodnocení: 60% () (méně) (více)

dr.horrible

Už nie tak blbé, lepšie natočené, temnejšie a s menším množstvom detinského pátosu a neuveriteľnej teen romantiky. Navyše tam hrá Jena Malone, ktorej by som ja osobne fandil ešte viac než Lawrencke. Spôsobom Battle Royale 2 sa nakoniec ísť nerozhodli, našťastie nato v Hollywoode nemajú gule. Ak ďalšia časť nebude natiahnutá na štýl druhej série Hry o tróny a stane sa konečne čo sa má stať, mohlo by to byť celkom husté. 75% ()

IQ Tiqe

Jednička byla skvělá knížka, ale nepovedlo se ji až tak převést na plátno. Dvojka byla o něco slabší, ale filmové zpracování se povedlo. Možná mi uškodila znalost knížky, protože jsem si spíš užíval podobu s předlohou, ale nebylo nic, co by mě mohlo překvapit. Až na příchod závěru, protože mi dvojka a trojka splývají. Já jsem tak trochu smutně čekal, že z toho udělají slaďák, což se k mému milému překvapení nestalo. Za zmínku stojí, že tu hraje představitelka Honey Bunny z Pulp Ficton. # [viděno: kino] # příběh 7 | hudba 8 | humor 0 | akce 7 | napětí 1 | pustil bych si znovu 7 ()

Tsuki

Bezpochyby ještě povedenější než první díl - proto nakonec takto zvyšuju hodnocení. S více než ročním odstupem mám přečtené už všechny knihy a musím říct, že celý příběh si mě hodně získal a příchod druhého filmu do kin jsem s nadšením očekávala. Zatímco v mnohých případech jsem u knižního příběhu (Harry Potter, Twilight...) nebyla s filmovým zpracováním tak úplně spokojená, tady musím říct, že se převod na filmové plátno povedl na jedničku. A velký podíl na tom má Jennifer Lawrence, která opakovaně dokazuje, že její herecký výkon je skutečně hodný Oscara. Katniss opět ztvárnila dokonale. Nedovedu si představit, že by se na tu roli někdo hodil lépe. A když už tady tak pěju ódy na její výkon, tak si ji nejspíš rovnou jdu přidat do oblíbených hereček. Nebýt jí, film by byl sice pořád hodně dobrý, ale na 5 hvězd by to nejspíš nebylo. ~(4,5)~ ()

HoneyBunny

Příjemné překvapení. Změna režiséra přenesla druhý díl Hunger Games na úplně jinou úroveň: herci jsou přesní, dočkáme se několika emocionálně silných scén a opravdu vám začne záležet na některých postavách, o kterých víte, že později při hrách musejí zemřít. Najednou si začnete umědomovat, jak povrchní vlastně první díl byl (tam mě bylo opravdu úplně jedno, kdo přežije). Diktátorský režim tu dostane ještě jasnější (zrudné) obrysy, což dává naznačit tomu, o co půjde v závěru série. Jediné, co stále moc nefunguje je ten milostný trojúhelník (Hemsworth mladší je hrozné herecké dřevo, Hutcherson hraje líp, ale ani jeden nemá s JLaw potřebnou chemii). I tak jsem tu našla několik logických nejasností, hlavně co se týče her jako takových, ale film šlape tak dobře, že jsem si je uvědomila až následně. 75 % ()

Sinecod

Asi takhle, na začátku se až moc kecá a než se děj k něčemu dostane, je víc než půlka filmu pryč. Oba dva filmy se mi líbí víceméně stejně, ale asi bych ho potřebovala vidět ještě jednou, abych to všechno vstřebala. Vadí mi nepřehledná akce, ve stejných oblecích na stejném místě se mi postavy blbě identifikovali. Váhala jsem mezi třema a čtyřma, spadlo mi to k té třetí z toho důvodu, že jsem snímek viděla včera a na to, že má 146 minut, spousta scén mi vůbec neuvízla v hlavě. A u obou filmů mi vadí, že se neorientuju v prostoru a čase. Chci vědět kde přesně je ten svět (naše planeta? jiná? jaký světadíl?) a jaký je rok (náš rok? jestli na jiné planetě, jak tam počítají roky?). Knihu jsem nečetla, nic o ní nevím a chci znát umístění. (A ty si Třešeň trhni) ()

Jordan

formálna stránka sa mi páčila viac v prvej časti, obsahová o trochu viac v tejto, lawrencovú nemusím čím ďalej, tým viac, no prítomná bola správne nasraná a sexy jena malone, takže ženské pokolenie tu malo svojho zástupcu aj pre moje oko; inak musím uznať, že je to celé celkom dobre vymyslené, klobúk dole v tomto prípade na konto suzanne collinsovej; ()

Anderton

Zatiaľ čo som mal pri prvom dieli pocit, že som došiel na produkt vytvorený čisto pre stredné školy a cítil som sa trochu nepatrične, pri Catching fire už som sledoval dystopické, politické sci-fi, ktoré má spoločné rovnaké množstvo s hollywoodskym blockbusterom, ako s japonskými survival záležitosťami a sci-fi anime. Vzťahy sú už prepracované, presah je jasný, sledujeme čiastočne alegóriu na súčasnú spoločnosť. Lenže....druhá polovica v lese mi nepripadala omnoho zábavnejšia, ako tá v prvej časti a po šiestich rokoch strávených s Lost som videl v podstate iba ich ďalšiu časť. Do toho ešte trochu Kocky. Hodnotenie je rovnaké ako pri prvej časti, pretože tam som 10% pridal, tu ich v rámci objektívnosti zase odoberám. Ale toto je tá správna cesta, akou sa uberať ďalej. ()

Frajer42 odpad!

Už vidím, jak mi zase budou někteří kokoti spamovat poštu. ,,Když se ti tak nelíbila jednička, tak proč ses díval na dvojku?" Zřejmě ze zvědavosti. Vážně mě zajímalo, jaký to trhák láká do kin takové spousty diváků. Tohle pokračování je mnohem horší než jednička. Je to totální sračka pro malé haranty. Dlouho jsem neviděl nic tak debilního. Málem jsem to ani nedokoukal, protože se to nedalo. Všichni herci mi neustále kazili zážitek svojí debilitou. Více než hodinku se v tomhle filmu pouze kecá o strašných sračkách. To je absolutně nekoukatelná část. Pak se film mírně zlepší a konečně se začnou debilní děti zabíjet v aréně. Ono tedy ani tak moc nejde o to zabíjení. Haranti pobíhají po lese, jako šílení. Nakonec z filmu vyplyne, že je stejně všechno domluvené. Prostě se zde jednalo od tvůrců o naprostou vyjebávačku se všemi diváky. Vážně bych chtěl vidět třeba jen jednoho mozkově zdravého člověka, kterému se taková sračka líbila. Ani těm šikmookým bastardům se film nelíbil a neustále v kině kecali. Jestli chcete viděl totalitu, tak si přečtěte Orwellův román 1984, nebo koukněte na stejnojmený film. Tohle je výškrabek z nejhlubšího místa přeplněného septiku. Bohužel nedisponuji dostatečnou slovní zásobou sprostých slov, abych tento pytel hoven vystihl v plném rozsahu, takže jsem v tomto komentáři nekvalitu filmu pouze nastínil. ()

AppleCore

Když v první části dostanete těch stejných osmdesát minut nudnejch keců jako v prvním díle, jenom proto abyste v dějství druhém dostali těch stejných padesát trapný akce - jen v hezčím vizuálním pozlátku, je na pováženou, jestli těch osmdesát procent je vinou nevkusu, nebo čirý blbosti. A protože já při sledování nevnímal žádný jiný pocity, než hněv a zlobu, nevysypal jsem si tentokrát rýži z talíře, jako v případě předchozího dílu, zato jsem si slušně pokropil mobil hořčicí, jež cákala z housky s dušenou šunkou s větší vehemencí, než se kterou Katniss Everdeen pálila šípy po paviánech (jinými slovy i ta akce byla stejně špatná a nezajímavá, jako... však víte... nebo ne?) ()

Kothy

Rozhodně je to lepší než 1. Začátek je sice pomalý, ale pak se to rozjede. Docela zajímavá myšlenka, kterou tady pořádně rozvinuli. Už to není jenom taková oťukávačka. V krajích to docela vře a revoluce je na spadnutí. Katniss je její velký symbol. Znovu se s Peetou vydává do arény. Tentokrát jsou výroční hry, takže je všechno velkolepější a soutěžící jsou nebezpečnější. Aréna je taky smrtelnější, žádné leháro. Jedna nástraha za druhou. Nakonec se slavnému páru podaří uzavřít spojenectví a probojovat si cestu. Pěkně tu arénu rozflákají. Celé je to součást jednoho velkého spiknutí. Víc nebudu prozrazovat. Jennifer Lawrence je okouzlující jako vždy. :) Woody Harrelson a Lenny Kravitz jsou taky parádní, i když tam nejsou tak často. A ty jejich image z budoucnosti mi připadaly maximálně nevkusné. :D Taky nemůžu opomenout skvělé efekty. Škoda jen toho otevřeného konce. teď už jen čekat na velké finále, které je rozdělené na dvě části. "Nějaká poslední rada? Zůstaň naživu." ()

StevenW.

Tak dlouho na mě moji přátelé naléhali,abych s nimi šel na "hladové hry 2" ,až jsem se nechal přemluvit.Protože nejsem tak velký fanoušek této série,jako některé moje kamarádky a knihy jsem nečetl,moc jsem si od návštěvy kina nesliboval.První půlka filmu mě mile překvapila,druhá mi přišla skoro stejná jako předchozí díl.Je jasné že bude ještě třetí díl,tak se nechám překvapit,jak to všechno nakonec dopadne.Klady filmu jsou určitě Jennifer Lawrence a soundtrack.Když jsme opouštěli kino nějaká slečna křičela kolem sebe "Těším se až se Katniss vrátí zase zpátky,už se nemůžu dočkat." Nic proti,ale já si radši počkám až se příští rok na plátna kin dostane nový RoboCop a až se vrátí Capitan America a X-meni,nebo Amazing Spider-Man 2. Prostě každej má svoje oblíbence.:-) ()

swamp

Ještě delší než první díl - a snad ještě horší. Přitom režisér Francis Lawrence má za sebou aspoň 2 zábavné režijní kousky, jenže co naplat. Dobrá první polovina je naprosto nudná a nic se v ní neděje. A ta druhá už to nezachrání. Všechno je hrozně trapné a umělé. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky