Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

Le_Chuck

Taká herecká plejáda a pritom taká sračka. A ešte aj neskrývana reklama na Mini. Pardon, ale Gray veru nieje Soderbergh... ()

Kaka

Lehce nadprůměrná pohodová oddychovka se solidní atmosférou a kvalitními herci. A i když je fakt, že švih Pasti, či Dannyho Parťáků to nemá a nemá to ani potřebné ingredience na mix těchto dvou filmů, tak i přesto je to velice solidní zábava na jedno sobotní deštivé odpoledne. ()

Eddard

Čekal jsem něco mezi Dannyho parťáky a Bournovskou sérií... A více méně jsem to dostal (ač třeba ne v takové kvalitě). Začátek výborný, děj svižný, akce napínavá, hudba tepe odpovídajícím způsobem... Bohužel, docela problém jsem měl s třemi ústředními herci - Wahlberg je nemastný, neslaný mix Dannyho Oceana a Mirka Dušína (což prostě nefunguje), Charlize je sice pěkná, ale jaksi ploše napsaná a nevýrazná a Edward Norton, na kterém to mělo všechno stát, je tam spíš aby se neřeklo... (větší část viny opět směrem k scénáristům). Ztracené body v castingu zachraňují řízný Jason Statham, kašpárek Seth Green, přesvědčivě mentorský Sutherland a především pak tři Mini Coopery, které mají k legendárnímu vozítku Mr. Beana opravdu hodně daleko. Za jedno podívání Italian job stojí, o památný film nejde. 60% ()

castor

Cíl je jasný, parta „mistrů ve svém oboru“ do detailů nachystaná, zapeklité překážky samozřejmě také čekáme. A ono to klaplo. Tedy do té doby, než jeden z bandy představil svůj vlastní plán, cihly zlata svým kumpánům čmajznul a ještě do jejich v ledové vodě potápějící se dodávky vystřílel pár zásobníků. Pomsta je samozřejmě na programu dne. Hodní zlodějští hoši (a naprosto okouzlující Charlize Theron) chtějí zlato pochopitelně zpět a ještě si hodlají vychutnat pohled na oklamaného slizouna Edwarda Nortona. Škoda, že tempo místy kolísá, a že plán je sice promakaný, ale chybí mu švih a dravost. Od bezmála dvouhodinového kousku s nesmírně silným hereckým obsazením bych prostě čekal krapet víc. Mnohé ingredience každopádně fajn. 70% ()

D.Moore

Tenhle remake (Cože, remake? S původním filmem má společné jen jméno hlavního hrdiny, zlato a minicoopery) se podařil. Je to věc plná sympatických postav, rychlá i vtipná akční podívaná s povedenou hudbou a pohodově (ovšemi nijak novátorsky, pravda) zrežírovanými scénami loupeží i příprav na ně. Wahlberg, Statham, Theron, Def... Všichni sympaťáci. Norton mi nebyl sympatický nikdy, a tak se mi tady v roli padoucha vcelku zamlouval. Takže dávámtři a kousek. Ještě k té scéně s minicoopery - ta v originálu je lepší, o dost nápaditější a tak nějak i vtipnější. Ale s tím se nedá nic dělat - originál je jen jeden. ()

Dan9K

Váhal jsem mezi dvěma a třemi hvězdičkami. I když mě tam ten hacker neuvěřitelně štval, tak to byla přeci jenom mírně nadprůměrná až průměrná zábava. Nechápu, proč ve většině bijáků, kde se vyskytují tito hackeři, neustále píší všechno na klávesnici. Zmáčknou deset tlačítek a oni se zblbnou semafory...dalších deset a dostane se do 3D programu ve kterém vidí celou Philadelfii. Opravdu rychle to musím potvrdit, než si ty tři hvězdy rozmyslím. ()

kulyk

Nesporným kladem je obsazení. Téměř do jednoho byli zvoleni herci, co se pohybovali po kariérní křivce směrem nahoru, a o pár let později by už takhle složený ansámbl nikdo nepoplatil. Ku zbytku platí téměř totéž, co k Loganovým parťákům. Jen lidé jsou zde hezčí, příběh sterilnější, humoru je méně a kulisy se více blýskají. ()

ripo

Vcelku podarená gangsterská kriminálka , ktorá nesie stopy Dannyho jedenástky. Tu mi však chýbala tá akcia a šmrnc, ktoré neboli rovnomerne rozložené . Napriek tomu to bol takmer za 4*, ale chýbal k tomu ešte povestný slepačí krok ()

Davies182

Skvělý Norton, sexy Theronová, průměrný frajírek Wahlberg. Ti všichni předvedou obstojnou akční jízdu s promyšleným plánem, jak se pomstít bývalému kolegovi, který je zradil. Povedený remake, myslím. ()

petero

Dobre pozerateľný, nezávadný (prístupný) film s plejádou top hercov, všetko je pekné – najviac však Charlize Theron, a i napriek menším komplikáciám ktoré musia ukázať že i záporák nie je nejaký nýmand, všetko dobre dopadne. Jasný zásah pre nenáročné publikum ktorému nie je v podstate čo vytknúť. ()

Xmilden

Vylupovací plány jsou snadné téměř jako když dítěti vezmete lízátko, ale díky sympatickému hereckému obsazení vše šlape zhruba tak jak má. Statham má na hlavě na své poměry prakticky deku a Norton mě po tomto filmu už všude lezl spíše na nervy. 70% ()

oli.G

Scenár sa vydáva zlatou strednou cestou - nepôsobí tak priblblo, aby ste nad ním krútili hlavou, no zároveň príbeh ani zbytočne nezamotáva (a že u lúpežného podžánru sa zamotávať dá...), takže vo výsledku máme dočinenia s perfektnou oddychovkou. Akcia je zvládnutá slušne, Powellova nadupaná hudba - ako vždy - robí svoje a zlodejskú partu nielenže tvoria pestré a obľúbeniahodné postavy, ale väčšinu z nich aj stvárňujú tak charizmatickí herci (Norton, Statham), že sa to proste nedá nežrať. ()

Real Tom Hardy

"THIS DUDE GOT DOGS. I DON'T DO DOGS." ---------- Ešte predtým, než Mark začal vyrábať vlastné burgre, vedel celkom dobre hrať. Relatívne slušná story o zlate/zrade, pomste a láske. Film prekypruje zaujímavými nápadmi. Nič, čo sa kradnutia týkalo, nemalo typický priebeh, aký vidíme v drvivej väčšine krimi filmov. Či už Benátky, alebo Hollywood. Rôznorodosť tímu to osviežila, takisto aj Maškov a veľký Japonec. V podstate je to pohodlná dvojhodinovka, ktorá zabaví a pri nulových očakávaniach slušne nadchne. Pekný priemer, bližšie smerom nahor. ()

lesumir

Výborná krimi! Tady mám jen málo co vytknout, obsazení bylo pestré, Theron krásná a jízda v Mini nadupaná... ()

cheyene

Svižný akčňák, lze vidět víc jak 1, pak už to není ono...perfektní výkon M. Wahlberga, J. Stathama, E. Nortona a samozřejmě CH. Theron..... Nějaké chybičky jsem ale také našel: a) Při honičce v metru sjedou Mini do dráhy metra. Poslední auto (bílé Mini) trochu nabourá metro, což v následujících záběrech není vidět. Ani v okamžiku, kdy auta stojí a detaily aut jsou zřetelné. b) Při loupeži propadne trezor do vody a potápěči ho vybírají. Nahoře u hladiny ochranka pozoruje hladinu a po bublinách z dýchacích přístrojů ani památka. Záhada!!! c) Jak je možne, že ty mini vyskočí z kanalizace a dopadnou na předek, když mají v kufru několik kilo zlatých cihel? ()

Hrabka

Pohodový thriller u kterého se nudit pravděpodobně nebudete. Všechno to kvalitně a rychle utíká. Dobré akční scény. 70% ()

Jamal

Fakt super, všechno co měl mít tento film měl, vtip, náděch, akce, zápletka, dal bych 4 a půl, protože se mi fakt PAN NAPSTER líbil, tak kdo je NAPSTER? (( :: Já jsem Napster ()

Shakers

Ľúbi sa mi ten režijný štýl ako nám to F.Gary Gray naservíroval. Svižné tempo, známi herci, štýlové akcie a predovšetkým dobrá zábava. 85% - 4* ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)