Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

BMW12

Je vidět, že tenhle film měl vysoký rozpočet, protože vizuální stránka filmu je perfektní. Trošku horší je to s příběhem, který nebyl špatný, ale přišel mi tak trošku neuvěřitelný. Já miluju fantasy a jsem otevřený všem teoriím o tom, jak svět fungoval a funguje. Ale tady jsem měl trošku problém si představit, že by se tohle někdy v Egyptě opravdu stalo. Ale jinak byl příběh určitě zajímavý a napínavý. Chybělo mi však lepší herecké obsazení, protože tady vyčníval pouze Gerard Butler a ostatní byli tak trochu v jeho stínu. Dávám 3,5*. ()

Jinny

Mno, nejspíš někoho v Hollywoodu napadlo po vykradení řecké mytologie zkusit i tu egyptskou... Pravda je, že tenhle film je čistá fantasy, dotyčná země nemá se starověkým Egyptem nic společného a místní bohové mají s těmi egyptskými společná jenom jména a u některých zlomky příběhů. Tedy ne, nevadili mi bílí herci hrající Egypťany a kritika toho faktu má asi stejné oprávnění jako černí rytíři v seriálu Merlin nebo černoští herci v shakespearovské hře. Nemá cenu příliš řešit příběh, protože popisem jeho děr bych popsala list A4. Shrnula bych ho jako tisící verzi na cestu našeho otloukaného hrdiny, na jejímž konci skončí lepší. Snad jediní, u kterých má cenu mluvit o herectví, jsou Gerard Butler a Nikolaj Coster-Waldau, oba šarmantní jako vždy. A co se týče ústředního lidského párečku, jeho jediným přínosem je existence další mizerné love story. ()

honajz

Těžce mě to nebavilo. Na rozdíl třeba od Prince z Persie, kde jednotlivé scény na sebe logicky navazují a dávají smysl. Tady na sebe nic nenavazuje, a kdybyste některé scény proházeli, ani by toho divák nevšiml. Protože bohové jsou každou chvíli v jiné lokaci, a buď se baví o ničem (a i tam jsou sprostí jak hospodská ze zaplivané čtyřky, kdoví proč, vtipné to není), nebo se těžce bojuje, ale je jedno, kdo s kým, v té záplavě digitálních efektů a modrých pozadí tam můžou lítat evidentně i píseční červi (naposledy jsem je tuším viděl ve Star Wars a The House, tak vida, někdo nápad vzal a oprášil). Snaží se to být děsně cool akční fantasy s prvky starého Egypta, kde ale chybí nějaké hranice, co je, a co není možné. Třeba mně osobně přišlo divné, že jsou tady bohové smrtelní, podle mne bývají vždy nesmrtelní. A jednou se dá mrtvý zachránit, jindy ne, taky divné. A jednou mohou létat, jindy taky ne... Ale hlavně jsem nevěděl, oč jde hlavnímu padouchovi. Ovládnout celý svět? Jako vážně? Včetně světa mrtvých? A k čemu by mu to bylo? Aby ze sebe udělal Iron Mana? Navíc postavy jsou protivné, tupé jako celý příběh, a jen si říkám, kam to Rufus Sewell vlezl. ()

TheEvilTwin

Máte rádi fantasy a máte rádi Egypt a celou jeho mytologii? Tak v tom případě tohle rozhodně vynechte, protože takhle tragický film jsem už dlouho neviděl. Pokud film působí infantilně a trapně už v prvních 5 minutách, tak je něco špatně - nevím, zdali je horší drastické CGI a digibordel okolo a nebo celá wannabe vážnost filmu, ale tady je špatně prostě ÚPLNĚ všechno. Dětinské, nudné, nezáživné a doslova výsměch celé egyptské historii, až se ptám, jak je sakra možné, že tohle má na svědomí autor snímků Já Robot, Smrtihlav, Vrána či Proroctví. (???) Po pár minutách vypnuto. ()

jonyyy

Gerard ten scénář nečetl nebo jenom přehlídl, že bude létat na obřích nosorožících a všechny postavy budou mít křídla? ()

HellFire

Film od scénáristů Madam Web, který zabil kariéru Alexe Proyase? Sem s tím. Teď vážně, tohle je velký průšvih po všech stránkách. Otřesné efekty, prkenné herecké výkony a vůbec absence čehokoliv zábavného dělá z Bohů Egypta podívanou pro otrlé. ()

SLOTH

Egyptská mytologie potkává drsný svět Bronxu což znamená tři věci: všichni mluví cool, drží zbraně naležato a Ra je Geoffrey Rush ()

Necrotongue

Film,od kterého jsem si nic nesliboval a který mě překvapil tím,že nebyl tak hrozný,jak jsem očekával.Byl to takový kříženec mezi Perským princem a staroegyptskými Transformery,Gerard Butler a Králokat byli výborní a snímek mě dokonce místy rozesmál,což mu počítám k dobru.Než jsem film viděl tipoval jsem ho podle obsahu na jednu až dvě hvězdičky,a přestože jsem nebyl nijak uchvácen,celou dobu jsem se bavil,takže jsem udělil 3* a vidím to spíše na 3+. ()

ARI50

Je to dost povedené a ani jsem se nenudil dostal jsem dobrou dávku nadpřirozena a solidní akce ale každý film má mouchy a není úplně vychytaný takže plný počet parády to není ale skvěle bohemské dobrodružství jo. ()

luka4615

Opulentní digitální omalovánky, na kterých je dokonale vidět každý utracený cent. Bohužel, tak nějak se v záplavě té vši digitální krásy, která je velmi pěkná na pohled, poněkud zapomnělo na smysluplný děj či broušené dialogy. Právě v těchto bodech film Gods of Egypt ztrácí dech. Nicméně pokud na tento film aplikujete tezi "Rychle a Zběsile", totiž, zahodit mozek a jen se kochat, budete filmem svým způsobem spokojeni a užijete si nenáročnou fantasy jízdu, ke které se už pravděpodobně nikdy nevrátím. Za další zhlédnutí to pořád nestojí. „You're not fit to be king... it's my turn now.“ ()

Beastmaster4

Katastrofální hrůza plná novodobých přeplácaných trikových klišé, navíc mnohdy tvářících se, jak vytvořené před 20 roky. Absurdní šaškárna plná laciných triků a známých tváří. Nic víc, nic míň. Jestli má být tohle filmové ztvárnění egyptských bohů, pak Ať prosím pan Proyas raději už nic netočí :-/ Bohové v podobě, že by jim Transformers mohli závidět, svištící vzduchem jako stíhačky v TOP GUN...to někdo myslel vážně? Já doufám, že ne, protože tohle je absolutní průjem moderní kinematografie :-/ ()

Morholt

Narozdíl od řecké mytologie tu egyptskou příliš neovládám, takže jsem si tohle digitální blbnutí plné roztodivných potvor docela užil. Plusem oproti novodobým titánštinám je, že Proyas se nebere zase až tak vážně a odlehčený tón filmu docela slušel. Líbil se i casting a skousnout se dalo i nutné zlo v podobě hezounovitého mlaďase. Negativum vidím především ve stopáži, která rozmělňovala celkem solidní tempo a dávala prostor nic neříkajícím sekvencím, ale tak člověk od podobných blockbusterů nemůže čekat zázraky. A to ani když jde o bohy. 65% ()

Lucasion

Překvapivě mě to bavilo více než jsem čekal. Španělské pivo nám zavřelo kina a letošní léto jsme se museli obejít bez našlapaných popcornových filmů. Což jak je vidět mi značně chybělo, tak jsem se rozhodl udělat si popcornovou zábavu u sebe v obýváku. Bohové Egypta jsou hloupý. Digitální bordel celé dvě hodiny. Avšak zábavně hloupý a až neuvěřitelně barevně digitalizovaný bordel. Ostatně proč ne. Zahodil jsem všechny svoje znalosti o starověkém Egyptu a užíval si Hollywoodskou podívanou, kde se všechno boří, hoří a tříská do sebe. Navíc je tahle blbina parádně obsazená. Nikolaj je prostě sympaťák a kupodivu Gerardovi záporák sedne jako ulitý. Prosím Hollywoode obsazuj Butlera častěji jako padoucha! Navíc se mihne i Barbosa a Panter Wakandy. Já si to vlastně užil s veškerou parádou. On i takový remake Souboje Titánů mě tehdy velmi bavil a tohle je další z mnoha akčních výplachů. Navíc to dobře vypadá a je to parádně obsazené. A co kvituju s povděkem nejvíce? Žádné trapné scény nebo hloupé hlášky. Sláva RA! (60 %) ()

Lacike

Po tragikomickych traileroch som ocakaval totalne peklo, ale Proyas je prilis dobry reziser na to, aby natocil sracku. A sracka sa nekona. Je to taka roztomila fantasy rozpravka s vyrazne stylizovanou vizualnou strankou. Bud hned na zaciatku akcetujete tu rozpravkovu stylizaciu, ktora mi pripominala Cinske velkofilmy, kde sa neriesi kvalita ale kvantita trikov, alebo vas bude srat az do konca. Ja som si po chvili na to zvykol a prilis trapne na mna pôsobili len triky, ked sa bohovia premenili na lietajuce potvory a bitky sa presunuli do vzduchu. Jak keby nestacilo, ze sucasni trikovi experti nevedia urobit kvalitne vrtulniky ale nevedia urobit ani divne lietajuce potvory. Vo väcsine akcnych scen bolo napriek masivnej digitalnej uprave citit, ze sa biju skutocni kaskaderi, takze ma bavili. Ich prehladnost je ukazkova. Nastastie cely film drzi pokope funkcna a putava zapletka. Nechapem preco trailery predavali film cez mizerne triky, ked mohli propagovat zaujimavy pribeh. Po mizernej tretej Mumii, ktoru som si nedavno pustil, mi tento film plny egyptskej mytologie napravil chut. Snad kazdemu normalnemu cloveku uz po prvom trailery doslo, ze to je rozpravka, ktora nebude seriozne rozoberat civilny zivot egyptskych bohov, takze si odpusti kecy o znasilnovani historickych faktov a mytologie. Z postav ma najviac bavil zaporak Gerard Butler a kozy Courtney Eaton. Uz davno ma tak nenasrala smrt nejakej postavy ako ked po pol hodine odpravili Courtney Eaton a tak som prisiel o dva nadherne dôvody, ktore vyrazne pozdvihovali jak uroven filmu, tak aj dalsie veci. Sice sa este sporadicky vo filme mihla, ale to uz moje vzrusenie z filmu neudrzalo na dostatocnej urovni. Ale dajme priestor aj ostatnym. Bavil ma aj môj oblubenec Rufus Sewell ako zaporakov poskok. No a hlavna hrdinska dvojka Nikolaj Coster-Waldau a Brenton Thwaites bola celkom vtipna. Nakoniec este vyzdvihnem soundtrack, ktory dost pripominal soundtrack Mumie. Vdaka tomu som cely cas cakal, kedy sa tam mihne Brendan Fraser. Vysledkom je roztomila fantasy jednohubka, co je vzhladom na to, ze tento zaner nemusim, dost pozitivne hodnotenie. 6/10. ()

MoiJe

Chvilami bolestne sledovat a Bek mohol byt zaujimavejsi aj herecky, ale zbehlo to. Naviac egyptska mytologia je mi cudzia, takze pre mna nemali co skazit. ()

Dale

Ďalší digitálny bordel s tuctovým príbehom. Kedy už tým producentom dôjde, že neplatí, že čím viac efektov, tým lepšie? A to bol kedysi Proyas veľmi sľubným režisérskym talentom porovnávaný s Bryanom Singerom, či dokonca s Christopherom Nolanom... Teraz je z neho len priemerný remeselník, ktorého rukopis už nie je ani tak dobrý ako je u Michaela Baya. Aspoň keby to bolo okorenené primeranou dávkou humoru, tých odľahčených momentov tu je minimum. A tak jediné, čo mi zostane v pamäti z tohto filmu je Zaja, ktorá je fajná čaja. ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)