Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

JohnCZ

Digitálně přeplácanější jak leckterá marvelovka, ale nakonec fajnová oddychovka bez nějakých větších ambicí, než jen dobře zabavit. A to dělá dobře. Kvalita CGI je sice nevyvážená a místy to působí dost nepřirozeně, ale mnohé sekvence jsou po umělecké stránce dechberoucí, v rámci žánru docela nápadité a na velké obrazovce se na to opravdu dobře kouká. K tomu po plátně běhá Jamie fokin' Lannister, kterému sekunduje nějaké neznámé prkno a proti nim stojí příjemně démonický Butler. Po umělecké stránce je z toho ten Proyas navíc stále cítit, byť oproti jeho předchozím filmům je tohle o poznání mainstreamovější blockbusterový kousek s nižší mírou autorství. Pořád ale solidní popcornová zábava. ()

joehot

Butler baví, Proyas si ty prachy užívá - a dělá dobře. Nikdo už mu je na velkofilm nedá, tohle bude propadák jako hovado - a nepomohl ani buddhistický Geoffrey Re-ush. Kde není scénář, ani Anubis nebere. Dialogy na sebe občas snad ani nenavazujou, omluva pro ta deus ex machina je snad jen fakt, že jde doopravdy o bohy. Blbý je to moc - ale přitom pořád málo na to, aby šlo o guilty pleasure. ()

corpsy

3 stars sú málo a 4 zase veľa. Ale keďže je zavedený hviezdičkový a nie percentuálny systém hodnotenia, musím aj napriek svojmu presvedčeniu zísť na nižšiu métu. Alexovi Proyasovi sa podarilo niečo, čo bude dlho rezonovať. Či už ako obrovský finančný prepadák ( komerčné predpovede tomu zatiaľ nasvedčujú, aj keď som sedel v celkom nabúchanom kine ), alebo ako over-the-top CGI mazec, ktorý vrátil do 21. storočia ducha výplachov z ôsmej a deviatej dekády storočia minulého. Len s tým rozdielom, že tie osemdesiatkové a deväťdesiatkové pecky mali ducha a coolovosť. Byť tým malým chlapcom, ako pred 25 rokmi, dám za max. Teraz som, ale na inej duchovnej etáži ( aj keď som brutálny nostalgik ) a podobné megalomanské dobrodružstvo už beriem trochu kritickejšie. Ale zase nie príliš, pretože tento najnovší sterilný hollywoodsky spektákel si to vôbec nezaslúži. ()

ConanVJ

Podle mě hodně povedené fantasy, které má nádherné efekty i pěkně vyobrazený Egypt a jeho božstvo. Příběh je taky zajímavý, ale něco mi zde chybělo. Co to je snad zjistím, až to budu mít na BD. Do té doby 75% :) ()

kleopetra

Podle všech těch hodnocení jsem si myslela, že to bude větší blbost:-) Řecké mýty byly různými filmy przněny mnohem více:-) Tak kdyby tam nebyl ten smrtelník s tou svojí pipkou, tak by to mohlo být i lepší :-) ()

FFilipCZ

Překvapivě jsem čekal pravý opak. Čekal jsem velice povedené efekty a obraz a nějaký shitózní děj, u kterého se budu chtít oběsit. Nakonec se dějová linie a celkový obsah filmu společně i s herci dal bez problémů užít, ale CGI byly na facku - jsme v roce 2016 a stále někdo může natočit takovouhle hrůzu? To už hraničí s efekty katastrofických filmů, které jsou v mém žebříčku na naprostém dně. ()

spaceboyCZ

Neuvřitelně neuvěřitelné repliky. Neskutečně neskutečné triky. Prostě průser a dost velký. Už dlouho jsem nebyl z nějakého filmu takto zklamaný. Ten děj a řeči, co postavy vedou, bych ještě zkousl, ale trikové efekty jakoby chtěly odkázat na původní Souboj Titánů, jenže to blockbusterovém velkorozpočtovém filmu 21. století nemá co dělat.. ()

Lokutus

Fajn romantická fantasy pohádka s občasnými odkazy k filmy let (dávno) minulých - a to i včetně některých jejich nedostatků. Vše ale spolehlivě vyvažuje dokonalá hudba - jen ten mix mohl být o poznání lepší. ()

maddy

Alex Proyas asi tak nezdravo často sedel za Xboxom až mu z toho preplo. Inak si skutočne neviem vysvetliť ako dokáže natočiť režisér skvelých filmov ako I, Robot alebo Dark City v roku 2016 niečo ako sú Bohovia Egypta. To, že Gods of Epypt skôr pripomínajú videohru než film by ani tak nevadilo. Keby to bola „videohra“ akokoľvek zábavná a vizuálne pôsobivá. Ale nie je! „Grafika“ vyzerá ako z čias pred-renderovaných cut-scén v Playstation 1 a film už od samotného úvodu, keď sa tu Bohovia menia na akési príšery zo zlata vyzerá takmer ako z produkcie Asylum. Všetko pôsobí maximálne umelo, bez života, je to amatérsky nasvietené a po celý čas je zrejmé, že herci nevideli ani zrnko piesku a celé sa to natočilo v chladnom štúdiu pred zeleným pozadím. A keď postavy jazdia napríklad na (digitálnych) kočiaroch, na ktorých sa vôbec nenatriasajú, kráčajú skrz (digitálnu) púštnu búrku ako by sa „nechumelilo“, tak to bije do očí o to viac, pretože tu sa vážne nikto nesnažil, aby to vyzeralo aspoň trochu reálne. Takto sa filmová ilúzia skutočne nevytvára. Príbeh v podstate neexistuje a slúži iba k tomu, aby sa mohli tie akčné scény za sebou nejako poukladať. Celý film je tak iba o prechode z jednej na oko veľkolepej akčnej scény k druhej, kde sa objavuje snáď každý výjav z egyptskej mytológie, na ktorý si divák dokáže spomenúť. A tak sa tu jednu sekundu postavy premávajú na veľkých hadoch, ktorí chrlia oheň, druhú chvíľu cestujú do vesmíru, kde sídli Boh Re, ktorý strieľa ohnivé gule na akési temné monštrá, ktoré chcú zničiť Zem a tretiu Afrodita putuje do krajiny nemŕtvych. Každú chvíľu sa mení prostredie od púšte, cez bludiská, až po obrovské chrámy, no nikto tu nemá potrebu budovať žiadnu mytológiou, nič čoby len na moment priblížiť alebo ozrejmiť, aby tie výjavy na plátne dokázali aj niečím zaujať a nebyť iba zhlukom digitálnych núl a jednotiek. Pretože v tomto filme sa bez rozmyslu deje čokoľvek čo si práve režisér (alebo scenárista) zmyslí. Keby sa tu v polovici filmu premenil niekto z ústredných postáv na dinosaura, zostrojil vesmírny koráb, ktorý by napájal modrou krvou z gigantických slonov, tak by to v rámci toho ako je vystavaný celý príbeh neprišlo akokoľvek divné a skvele to zapadlo do celého konceptu. Bohovia Egypta sa tak síce snažia ponúknuť čo najviac, ale efekt je presne opačný. Vo výsledku neponúkajú nič a v závere sa už menia na totálny digitálny blivajz bez zmyslu. Pár sekúnd nápadov síce majú - napríklad spomínaný vzostup k Bohovi Re, kde film zaujímavo berie do úvahy egyptskú mytológiou a tak tu Boh za sebou ťahá Slnko a Zem je placka, no to sú vyslovene chvíľkové momenty, ktoré sa zakaždým zvrhnú do ďalšieho nezmyselného digibordelu. Inak je to naivný takmer až C-éčkový blockbuster, ktorý hnusne vyzerá a nie je s ním žiadna zábava, aj keď sa o to v každej sekunde silou mocou snaží. No menej je niekedy viac. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

agentmiky

Na začátku ihned konstatuji, že u tohoto filmu jsem se bavil královsky. Podle zdejších recenzí jsem od něj moc neočekával, ale film mě překvapil a celých 127 minut jsem se ani nenudil. Musím pochválit herecké obsazení, neboť Butler a Waldau byli v hlavních rolích skvělí. Popravdě ani nevím, kdo z nich byl lepší. Dále se mi líbily akční scény, a to zejména boj Hora s dvěma hady. Jedině příběh byl takový slabší, ale u dnešních filmů to není žádná novinka. Zamlouval se mi nápad tvůrců s tím, že bohové jsou vyšší než lidé a místo krve mají tekuté zlato. To mi přišlo velmi nápadité. Konec byl tradičně americký happyendovský, ale co se dá dělat. Všechny tyto klady jen potvrzují, že podle mého měřítka hodnocení tento film obstál chvalitebně. Za mě dávám 75% ()

MartinezZ

Tenhle film jsem chtěl vidět snad už jen pro to, abych si potvrdil, že nic horšího, než remake Clash of the Titans stvořit nejde. No, potvrdil jsem si to jen částečně. Musím filmu uznat dva dílčí úspěchy. Prvním je zajímavý stav finanční stránky projektu a druhým je fakt, že mi z filmu nebylo smutno, jako tomu bylo u zmíněných Titánů. Tenhle film je totiž prostě jen genericky nudný a zbytečný, ale alespoň se na něj dá leckde koukat. Naprosto nesmyslné zvraty a chování postav a děje hoďte za hlavu a koukejte na efekty. Ne všude jsou pěkné, někde vypadají fakt levně, ale celkově to pěkně vypadá. Škoda tak pak jen je, že a) herci svými tvářemi sednou do egyptské mytologie asi stejně, jako kdyby čeští herci hráli otroky v černošském dramatu, prostě jako pěst na oko. Ale dvakrát si zívnete, řeknete si, že se to dalo vidět i jen v televizi, ale zase neodcházíte zhnuseni a zpruzeni. Je to prostě jen CGIčkový kopec nesmyslů. Takže ne, horší ani stejně špatné jako Titáni to podle mě rozhodně není. Ale taky to není o tolik lepší břečka, aby to dostalo byť o hvězdičku víc. ()

SaNcHeZ_cz

Tak takhle ne. Když už věrnější vyobrazení egyptské mytologie předvádí Hvězdná brána, něco je zatraceně špatně. Bohové Egypta jsou digitálně odpudivou dobrodružnou fraškou, která sama o sobě ani neví čím by chtěla být, herci příliš nehrají a po těch dvou hodinách strávených v kině vám bude na mysli jen jediná otázka "Proč?" [35%] ()

Vxxx

Momentální nabídka kin nenabízí nic kloudného. Filmy, mezi kterými jsem se rozhodovala byli Bohové Egypta a Superstřevo vs Batstřevo. Od obou filmů jsem čekala absolutní nic, takže to dnes vyhráli Bohové, protože mají kratší stopáž a já chtěla být otrávená co možná nejkratší dobu. Hmmm. Jediné pozitivum, co na tomto filmu je? Vyloženě jsem se nenudila. Pořád je na co koukat. Ovšem.. Doufala jsem, že uvidím nějaké zajímavé mytologické drama a místo toho jsem dostala béčkovou komedii s tak strašně špatným CGI, že i laik jako já z toho byl zhnusený. Říkala jsem si, že pokud ten film bude špatný, budu moct alespoň sledovat a poslouchat pana Butlera. Bohužel na tom plechovém cosi toho k vidění moc nebylo a i svůj nádherný skotský přízvuk Butler odhodil kamsi do pryč. Takže plán B se taky nekonal. Já vám nevím. Ten film vyloženě křičí "VELKÝ ROZPOČET" každou vteřinou na plátně, ale zároveň, jako by si tvůrci řekli "Áááh máme tam Butlera, toho týpka z GoT a pár hezkých holek. Se ani nemusíme snažit". Nelogičnost děje a dialogů asi komentovat moc nebudu. Přeci jen, kdo jsem já, abych zpochybňovala bohy. 2* a budiž mi odpuštěno, že jsem všechny ty bohy ve filmu považovali za chudáky. ()

Praxis

Slaboduchá zábava, s velmi efektními vizuálními efekty, ze kterých je občas to greenscreen cítit až bolestně moc, jindy zase uchvacuje svojí efektností. Jinak akční výplachovka ze světa, kdy byli Goualdi na vrcholu moci ;-) 55% ()

Ellmariachi

Film, ze žánru, který můžu. Bohužel ale nijak nevyčnívá. Je to takový příjemný povození, ale ani jednou se nezařadí plná rychlost. Celé je to takové barvičkovité a vy víte, že to vlastně dobře dopadne. A jediný důvod, proč hrdinům fandíte, je ta pěkná kočka. Jenže tu jsem zase nepřál tomu cukroušovi. Ale okej. To že jsem fandil spíše Butlerovi, než Chajmemu a slaďounkovi nechme stranou. Vlastně já jim úspěch vyloženě nepřál. A hlavně nevěřil. Suverénní Butler si bere prostor pro sebe neuvěřitelným způsobem. A já dodnes nevěřím, že tomu tenkrát tak bylo a on nevyhrál. No závěrem, nenadchne, neurazí a chvílema i baví. 65 procent. ()

elizabeth_ba

Doháním své restíky (tím myslím to, co jsem dlouho chtěla vidět a dosud se mi to nepodařilo), a tak jsem se po Hobitovi a bitvě pěti armád dostala až k tomuhle. Čili pradávné bitvě Hora se Sutechem, během níž i sem tam zazní něco z egyptské mytologie. Jak tady všichni píší, je to sice blbost, ale krásně barevná a ... A i když to fakt připomíná bitvu u Thermopyl, souboj Titánů a dokonce možná i boj o Středozem (i když tak dobrý to teda fakt není), tak to pěkně celý 2 hodiny odsejpá a vůbec nenudí. Ba naopak je to veskrze zábavné, včetně obou linií o lásce (božské i lidské). Navíc Butler a Coster-Waldau ve věčném souboji o vládu nad světem jako třešnička na dortu taky ujdou... ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)