Rozsudek

všechny plakáty
TV spot 2
Česko, (2014–2019), 22 h 28 min (Minutáž: 24–27 min)

Kamil Pulec, Vladimír Čapka, Marcela Čapková, Renáta Klemensová, Táňa Hlostová, Petra Lorencová, Zuzana Truplová, Markéta Haroková, Martin Vrtáček, Lada Bělašková, František Strnad, Miroslav Rataj (více)

Série(3) / Epizody(52)

Lidská dramata zhuštěná do podoby soudních kauz přitahují diváky na celém světě, svět soudních síní je ale pro většinu lidí světem neznámým a vzdáleným. Skutečné příběhy a práci české justice představuje nový cyklus docudramat České televize Rozsudek. Dvacet příběhů, které se opravdu staly, zavede diváky do prostředí, kam by se normálně nedostali, do soudních síní, kde se rozhoduje o vině či nevině obžalovaných. Autoři čerpají v případech trestních i civilních ze skutečných rozsudků, které padly u soudů napříč celou Českou republikou. Mnohdy vyhrocené lidské příběhy ukazují, jak tenká je hranice mezi bezúhonným životem a životem s cejchem obžaloby. Jednotlivé případy doplňují svými radami a komentáři odborníci z řad soudců, soudních znalců, právníků, kriminalistů a psychologů. „Smyslem je ukázat lidem příběhy, které se mohou stát komukoliv z nás. A neopominutelnou součástí je i osvěta, divák díky příběhům může nahlédnout pod pokličku dnešní justice, může si udělat představu, co účastníka soudního jednání čeká, na co je třeba si dát pozor a podobně," říká Linda Bendová, dramaturgyně pořadu Rozsudek. Tvůrci Rozsudku se rozhodli jednotlivé příběhy natočit formou docudramatu. Část děje se odehrává v soudní síni, paralelně však sledujeme zločin či spor retrospektivně. V rolích aktérů různých příběhů uvidíme herce oblastních divadel. Divák tak nebude vnímat známé filmové tváře a příběh bude prožívat jako detektivní story, které je vyprávěno strhujícím a poutavým způsobem, s napínavými okamžiky, důležitými zvraty v kauze i detektivní prvky. Rozsudek vzniká v ostravské Tvůrčí producentské skupině Lenky Polákové a jednotlivé příběhy mohou diváci České televize sledovat od 6. ledna 2014 každý všední den v 18:25 na ČT1. (Česká televize)

mira007

Jednoduché soudničky dle skutečných případů - podané ve velmi sterilní formální podobě, ale pozitivem je jednohubková snesitelná délka. Je to kvalitnější než ateliérovky typu Soudkyně Barbara, ale Švehlíkův Soudce A.K. je vyšší liga po všech stránkách. Slabé tři hvězdy. ()

KoleckoR odpad!

Kristova noho!! To je hnus... Hrozný kecy, hrozný výkony. Proč toto vůbec vzniklo? Opravdu z takových blbostí je mě na zvracení. ()

Snake.Charmer

Sice je to veskrze průměrná záležitost, jedná se o jakýsi mix Soudkyně Barbary a Křižovatek života, ale ve srovnání s výše uvedenými se na to dalo celkem bezbolestně dívat - herci hrají v rámci možností slušně a ani z toho nečiší ryzí amatérismus, který je žánrově podobné tvorbě dneška bohužel vlastní. (Hodnotím díl "Milovala celou rodinu" z Rozsudek II) ()

Bozvav

Z právnického hlediska asi blbost, ovšem jako příběh se soudní tématikou to není špatné. Herci jak kdo, ale jako celek ušlo. Za mne lepší průměr. ()

korok

Česká obdoba mnohadílných polských seriálů Rodinný soud a Soudkyně Anna Maria Wesolowská (díky nimž jsem byl zvědav i na českou verzi) ze soudních síní. Oproti polské verzi, pokulhává atmosféra (prázdná soudní síň bez přihlížejících, hudební doprovod, herci), na druhou stranu bych ale řekl, že je to lépe kamerově natočené, včetně doprovodných scének osvětlujících soudní případ, a vytváří to tak profesionálnější dojem. ()

AxelWers

Veľmi rád by som dal vyššie hodnotenie, nápad dobrý, ale ten je statočne zaklincovaný prostým a povrchným scenárom, ktorý diváka len málo vtiahne do deja. Za tých cca 25 minút sa to nakoniec ani nedá. Škoda. ()

milaneg

Oproti Súdnej sieni (slovenská JOJkovina) mi to nepříjde jako ztráta času - případy jsou zajímavé a stopáž ideální. ()

PB2

Příběhy zajímavé, zpracování nenadchne ani neurazí, rozhodně se na to dívat dá. Jenom mám pocit, že je to po "Na lavici obžalovaných justice" další pokus ČT obrátit veřejnost proti českému soudnictví - viz např. rozsudek v díle o stavebním spoření. ()

subic

Nejsem policista, advokát ani soudce, takže nedokážu posoudit objektivitu a reálnost jednotlivých případů. Ale pokud je na tom aspoň něco pravdy, tak u mě dobrý, takže za 3. 55% ()

rey17

Vidím, že je tady každý druhý uživatel ČSFD právník a nebo alespoň student práv. Sám si přihřeju polívčičku... 1. trestní i civilní proces v podání seriálu má s realitou pramálo společného (co je vše blbě už napsali jiní) 2. skutkový stav je povětšinou velmi zajímavý 3. zpracování studia Ostrava je tak na 3-, vadí mi mizerný timeing, podivné herectví hlavně státních zástupců, svědků, advokátů a některých epizoďáků. Dobří jsou zpravidla obžalovaní a nebo žalovaní, poškození. A také voice-over, který si občas plete dojmy s pojmy, jako např. nutná sebeobrana... 4. Celkově seriál, který si hraje na určitou osvětu, z důvodu právního diletantství a současně mizerného zpracování, nemůžu hodnotit lépe než 55%. Ale protože se i snaha cení, hodnotím ***. ()

kokofek

Vcelku dobrý počin ukázat lidem,že i nemožné je možné. V záplavě hereckých výkonů jsou pak některé slabé,ale přimhouřila jsem oči. Nejen herci z Prahy chtějí jíst. ()

prostoreka

...no ale náhodou - mňa to baví. Teda možno je to tým, že už som takmer týždeň PN a neviem, čo od dobroty, no Rozsudek ma chytil a nepustil. Dokonca aj tie herecké výkony sú omnoho uveriteľnejšie ako v slovenskej, čiastočne podobnej, Súdnej sieni. ()

Kakarinka

Nevidím důvod pro takovou kritiku. Pořad je velmi dobře zpracovaný, případy zajímavé, rekonstrukce uvěřitelné a celý proces srozumitelný. Nejlepší seriál o soudu a aktuálních krimi případech. ()

allthistime

Tak tohle není dokument ani náhodou. "Jednání" v soudní síni naprosto neodpovídá realitě. Přitom by stačilo tak málo, zeptat se třeba zapisovatelky, jak jednání probíhají, kdy advokáti nosí taláry apod. Div, že soudci nedali do ruky kladívko... Slovy klasika: Je to marný, je to marný, je to marný. ()