Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (více)

Série(8) / Epizody(79)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

Recenze uživatele BrMikes k tomuto seriálu (55)

Interdimensional Cable 2: Tempting Fate (2015) (S02E08)

Interdimensionální kabelovka je rozporuplná i podruhé. Některé skeče jsou silnější, některé slabší než minule. A ta vedlejší linka je rozhodně emocionálně slabší než minule, místy ale víc baví. Celkově tak ve mě celá epizoda opravdu zanechala rozporuplné pocity a obecně trošku nevím, co si o ní mám myslet. ()

Look Who's Purging Now (2015) (S02E09)

Epizoda slabší ale pořád zábavná a spíše jen zapadnuvší mezi všemi těmi perlami druhé řady. Samozřejmě baví nějaké to přehnané násilí ale jinak epizoda vlastně nic zas tak zásadně skvělého nenabízí. ()

The Wedding Squanchers (2015) (S02E10)

Wow! To jsou veškeré mé pocity z téhle epizody. Takové finále jaké si druhá řada zasloužila. Mimořádně emotivní, epický a pořád i na humor nezapomínající závěr. No co bych tu psal, když to na konci stejně nejlíp shrnul Mistr Poopybutthole. ()

Série 3 (2017) (S03)

Na první dobrou byla pro mě tahle série ze všech nejlepší. Teď když se k seriálu vracím můžu říct, že mě vcelku asi nesedí tolik jako ta předchozí. Je to celé taková horská dráha. Extrémně silné epizody střídají ty naopak extrémně průměrné až na seriál nečekaně slabé. Za mě jí pak lehoučce škodí ona hlavní linka, protože ono řešení rozvodu a s tím spojené rodinné krize na mě po čase už působilo lehce repetetivně. To ale nic nemění na tom, že v celé sérii je spousta geniálních nápadů, vtipů, scén a hlavně epizod, které pořád patří k vrcholům seriálu. ()

The Rickshank Redemption (2017) (S03E01)

A tak Rick utekl z emzáckého vězení. Samozřejmě tak, že u toho zničil celou federaci i citadelu. A při tom byl neuvěřitelně zábavný, stejně jako jeho vnoučata, která se cestou do původního Mortyho světa dotkli i Rickova charakteru zase z jiné strany. Zkrátka a dobře, třetí řada nám začíná znovu skvěle. ()

Rickmancing the Stone (2017) (S03E02)

Já mám vlastně tuhle epizodu pořád docela rád. Zábavně depresivní postapokalyptická jízda, kterou si já vychutnávám se všemi jejími šílenými nápady. ()

Pickle Rick (2017) (S03E03)

Tohle je bezesporu jedna z těch největších, nejzábavnějších a nejikoničtějších šíleností, kterou tenhle seriál přinesl.  A že má ale silnou konkurenci.  Ovšem tady ten absurdní akční nářez šlape celou dobu a během svých třiadvaceti minut nepřestává bavit. Včetně scén na terapii, i když ty samozřejmě nejsou čistý masterpiece jako zbytek epizody, pořád jsou ale nadprůměrně zábavné a celkový spád dílu jen obohacuje o zábavu z jiného soudku. ()

Vindicators 3: The Return of Worldender (2017) (S03E04)

Přesně ve stylu seriálu skvěle zvrácená parodie jak na superhrdiny, tak samozřejmě na Saw. Přičemž zde máme i skvělou point, která (a to je pro tuto sérii velmi příjemná změna) se netýká rozvratu rodiny a samozřejmě příjemně boří očekávání. ()

The Whirly Dirly Conspiracy (2017) (S03E05)

Místo, kde se nedá umřít je další z mnoha skvělých konceptů tohoto seriálu, bohužel mi přijde, že zrovna tady se to nepovedlo přetavit do vysloveně zábavné epizody. A nepomáhá ani vedlejší linka se zvětšenou Summer. Je tady sice i řada dobrých momentů (call centrum, přechod černou dírou) ovšem celkově se epizoda zas tak nechytá. ()

Rest and Ricklaxation (2017) (S03E06)

Toto je zábavná epizoda, už jenom díky konfrontaci toxických a detoxikovaných verzí našich milovaných hrdinů. Ovšem já z ní asi nejsem tak nadšený jako jiní. ()

The Ricklantis Mixup (2017) (S03E07)

Rozhodně jedna z nejsilnějších epizod celého seriálu. Mám rád tenhle typ příběhů alá povídky z jednoho města. A tady to funguje skvěle, jak je u tvůrců zvykem. Ty pointy, zvraty, samotná myšlenka toho, že ani společnost založená na nejrůznějších variantách dvou lidí nemůže fungovat úplně uspokojivě. A do toho to celé zvládá být i vtipný. ()

Morty's Mind Blowers (2017) (S03E08)

Náhrada za kabelovku. A za mě mnohem lepší. Z interdimensionální kabelovky si to totiž bere to nejlepší, tedy ten samotný koncept řady šílených až bizarních skečů plných absurdního a místy dost černého humoru (který se navíc vysloveně nabízí v případu vzpomínek na které jsme tě radši nechali zapomenout) ale tentokrát máme v hlavní roli hlavní postavy seriálu, což nám dává možnost celých nových rozměrů, díky čemuž epizoda strká do kapsy celé dvě předchozí antalogie. ()

The ABC's of Beth (2017) (S03E09)

Tahle série mi naservírovala dvě geniální epizody, aby mě pak trochu zchladila tímhle. Ne že by to jako vždycky nemělo skvělý koncept ale zase co je moc... Takže na šílenosti ve Froopylandu se mi už nedívalo úplně dobře. Ovšem samotná myšlenka je super. Baví i Jerryho vedlejší linka i když asi ne tolik, jak by mohla. A samozřejmě nejlepší jsou pointy. ()

The Rickchurian Mortydate (2017) (S03E10)

Nejsem sice ten fanoušek, který si řekl, jak by to asi vypadalo, kdyby Rick Sanchez bojoval proti prezidentovi USA, ale rozhodně jsem ten fanoušek, který si to, co tenhle nápad ve finále přinesl, užil. Vylezla z toho totiž dost zábavná epizoda uzavírající tuhle sérii. ()

Série 4 (2019) (S04)

Když se podívám, jak jsem čtvrtou sérii hodnotil, čistě tabulkově z toho vychází moc pěkně. Ale je potřeba si připočítat fakt, že čtvrtá série obsahuje definitivně jedny z těch nejslabších epizod a ani ty nejlepší (snad krom té osmé a desáté) se moc nechytají na to nejsilnější, co předvedly předchozí série. Samozřejmě pořád je to ta milovaná, šílená, jízda jakou tenhle seriál nabízí vždy, pořád je to vysoko nad jinými, jen už to nemá ten tah na branku tak hladký ()

Edge of Tomorty: Rick Die Rickpeat (2019) (S04E01)

Čtvrtá série se rozjíždí a je to skvělé, zábavné, šílené, ujeté, kreativní ale.... Podobně jako u M.Night Shaym Alliens já prostě nevím. Něco mi tam tolik nesedí ()

The Old Man and the Seat (2019) (S04E02)

Na první dobrou se mi trochu protivilo vystavění dějové linky okolo záchodu, ovšem teď mi to příjde geniální. Nehledě na to, že miluju ty depresivní momenty tohodle seriálu, takže scéna kdy se Rick vystavuje své vlastní "pomstě" je pro mě jeden z vrcholů série. A při tom tomu jako vždy předchází spousta zábavy, včetně vedlejší linky o mimozemské apce, plné (i na poměry seriálu) mimořádně absurdních gagů. No a do toho všeho se název geniálně odkazuje na Hemingwaye. Brilantní. ()

One Crew Over the Crewcoo's Morty (2019) (S04E03)

Tato epizoda si své hodnocení zaslouží už jen kvůli tomu, že obsahuje mou zřejmě nejoblíbenější hlášku celého seriálu: „You son of a bitch, I'm in." Ale i jinak je to mimořádně zábavná parodie na Dannyho parťáky a jim podobné filmy, přesně ve stylu Ricka a Mortyho, tedy s řadou bizarních vtipů, postav a situací a je to prostě bomba. Vrcholem je bezesporu Elon Tusk. Navíc jak se v nějakém díle objeví pan Poopybutthole, tak nemůže být z podstaty špatný. ()

Claw and Hoarder: Special Ricktim's Morty (2019) (S04E04)

Tato epizoda má moc hezkou animaci. A to je tak všechno, zbytek mi příjde hodně pod průměrem seriálu. Vtipy většinově někam zmizely, ani jeden koncept se nevyužije tak jak by mohl a do toho všeho scénáristi evidentně zapomněli, že nepíšou další epizodu s toxickým Rickem, protože mi přišlo, že během celé epizody jen více méně bezdůvodně šikanuje Mortyho a nepomáhá ani fakt, že i Summer se většinu času chová jako mnohem větší kráva než obvykle. Zkrátka vystavět to celé na sexualizaci draků nebylo úplně to pravý ořechový, což si evidentně uvědomili i tvůrci a pokusili se to zahrát na prolomení čtvrté zdi, což pro mě nic moc nezachraňuje. Vedlejší linka o kočce by pak mohla být fajn vtípek a celkem i je ale chtělo by to vystavět trochu víc a líp. Celkově to ale celé chtělo uděl ()

Rattlestar Ricklactica (2019) (S04E05)

Tak toto je opak předchozí epizody. Tady to pro mě šlape přesně jak Rick a Morty šlapat mají. Cestování časem seriál využil po svém a velmi vtipně. Hadí civilizace je další z řady skvěle zpracovaných vtipů a to, že jako pointa se nám vrací časová policie jsem velmi ocenil. A Jerryho dost možná nejlepší linka ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra… (více)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (více)