Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

M1k9

Urputně se v tom snažím najít všechny možné pozitiva, ale je to těžké. Řekněme, že se mi více líbí samostatné filmy super hrdinů, než skupinové setkání (Avengers). Mám pro to více důvodů. Je tu příliš mnoho postav v příliš rychlé akci, která nedává smysl. Vytváří to v mysli chaotickou barevnou čmouhu. Místo psychologie postav je to spíše o akci a boji proti nějaké stupidní entitě. Dobře, v tomto díle malinko překvapili s tím, že je poslali proti sobě. 2.5/10 ()

Ahsoka

Konečne zápletkovo niečo iné ako záchrana sveta a tvorcovia marvels série sa potrapili aj s niečím psychologickejším! Aj keď je veľká škoda, že keď už, tak sa nezašlo aj k hlbšiemu vnútornému rozvratu a hlavne záver bol uhraný do happyendovskej nádeje, že vlastne všetko je v poriadku a nič sa nestalo, čo kazí celkový dojem. Okrem toho, temnejší negatívny koniec mohol byť skvelým ťahákom pre ďaľšie filmy. Akcia a humor pekne zladené, filmu humorom veľmi prospeli postavy ako Spiderman a Antman. Skláňam sa pred Danielom Brühlom, výborné vymyslený aj záhraný záporák. Celá zápletka medzi Kapitánom a Ironmanom je prijemné osvieženie charakterov. Niekoľkokrát som počas filmu rozmýšľala, prečo sa film vlastne nevolá "Avengers", ale okey, chápem Hluk a Tchor... Nebyť teda tvorcovským zbabelstvom pokazeného záveru a časovo zbytočne pretiahnutej prvej polovici filmu, dávam to za 5*. Film bezpochyby patrí k tomu najlepšiemu od Marvels, čo som doposiaľ videla. PS: pekný plagát ;) ()

El-Barto

Lidi najednou umírají a všechno je to vina Avengerů. Někteří si to berou víc (Downey ze sebe ždíme maximum!), někteří to považujou za nevyhnutelný. A já to žeru! Žádná postava nepůsobí zbytečně, každá je kvalitně vykreslená i na malým prostoru a má svý místo v příběhu. Záporák Zemo mi navzdory názorům zahraničních kritiků nevadil a dokonce bych řekl, že jeho motivace je fakt dobrá a chápu, o co mu jde. Russoovci nezapomněli, že točí trojku Capa a tak to doopravdy je plnohodnotný pokračování Winter Soldiera a navazuje se přesně tam, kde jsem chtěl. V osobní emociální rovině. Jde o přátelství, důvěru a o to, dělat to, co považují za správný. Straně se mi líbilo, že největší bitka všech hrdinů nebyla na konci a že se finále soustředilo na ústřední trojici a výborně podtrhuje ideologickou pointu (viz. linka s Black Pantherem). Black Panther je boží a dokonce i Falcon mě bavil víc než ve dvojce. I když je u mě Winter Soldier za 7/10, věděl jsem, že je dobře, že Russo bros. u série zůstali a teď jsem rád, že dostali na starost Infinity War. Dámy a pánové, podle mě nejlepší Marvelovka. Jo a je fajn, že to děkan Pelton dotáhnul z Greendale až na MIT :) ()

drozdy1

Po třetí projekci už musím třetímu Captainovi o jednu hvězdu přidat. Je to komplexní žánrová bomba, která se konečně zabývá skutečnou problematikou hrdinů a jaký dopad na svět mají. Až na některé trapnější hlášky se film bere dost vážně a jeho konec to jenom potvrzuje. Civil War byl zlomový moment pro další filmy. Pochválit také musím parádního lidského padoucha Zema, kterého výborně ztvárnil Daniel Brühl. Hodnocení:86%. ()

Dr.Manhattan

Tak nejak som dúfal ze sa to bude niesť v duchu predošlého Winter Soldiera. Videl som len trailer no.1 a myslel som, že to bude také aké sa to v nom tvárilo. No také to nebolo. Na mňa proste až moc tých funny momentov a až posledná tretina v ktorej to nabralo vážnosť bola taká jak som si to predstavoval. Možno v budúcnu na to budem viac naladený a ta jedna hviezdička ešte pribudne. Inak super. Akčné scény s Black Widow boli asi naj a záverečné rozuzlenie spolu s posledným súbojom úplne naj. Škoda že Frank Grillo sa nezdržal trocha dlhšie a najobľúbenejšie postavy stále Steve Rogers a Bucky Barnes. Takže asi nemusím písať na koho strane som bol že... PS.: Wanda Maximoff je bohyňa. ()

sirien

2* za všechny řemeslné aspekty věci včetně detailní scénáristiky... hodnotit příběh a koncept věci, dávám sračka. Teda, odpad. Příběh má totiž cca tuto (pokud jste viděli trailery tak spoiler-free) osnovu: Kapitán AMERIKA PIČO a jeho hoši si létají světem a provádí ozbrojené intervence kde je napadne bez ohledu na hranice nebo zákony. OSN by si přála mít nějaký kontrolní orgán. Kapitán AMERIKA PIČO považuje kontrolní orgán za omezení svého základního lidského práva překračovat hranice a vyhazovat věci do vzduchu bez jakéhokoliv mandátu. Stark se ho snaží přimět k rozumu (!!!), ale Kapitán AMERIKA PIČO je zásadovej, pičo. Kapitán AMERIKA PIČO jde zachránit svého kamaráda proti vůli OSN i zbylých Avengers, což se mu povede a vyrobí tím hrozný průser. Stark mu nabízí, že ok, už zachránil kamaráda tak se může zklidnit aby Stark mohl všechno uhladit a bylo to ok. Kdyby Kapitán AMERIKA PIČO podepsal, mohli se všichni vrhnout na zbytek agendy a celý příběh vyřešit do dalších tak 12-24 hodin bez jakýchkoliv dalších následků. Ale AMERIKA PIČO má moc velký ego (teda, Kapitán, myslim), takže piču podepíše a místo toho jde píčovat světem na vlastní pěst. Příčetní Avengers pak stráví většinu času řešením Amerického píčování a snahou ho zmírnit místo toho aby věnovali svůj čas nepříteli, čímž prošustrují dost drahoceného času. Kapitán AMERIKA PIČO ale stejně celý zbytek filmu dělá všechno, co může, aby Starkovu snahu udržet věci pod kontrolou rozmrdal na hadry protože malý uražený děcka s letadlovkama a atomovkama přece nemusej jednat zodpovědně, stačí žrát burgery a sledovat své hochy jak lítaj světem a nakopávaj prdele. Jo a ještě - někde se tam najednou objeví Hawkeye a jako bývalý člen Shieldu spadající pod standardní vedení se čert ví proč přidá na stranu AMERIKY VY PIČY! (srsly - wtf? proč? ale takových věcí tam je víc...) - pozitivní je, že tam je docela hezky komiksově věrnej Spiderman. ()

CJFlip

Provázaný svět Marvelu mám rád, takže jsem se a další přírůstek do sbírky těšil. Co bych k tomu řekl? Asi to, že moje očekávání bylo naplněno. Film se nese ve stejné duchu jako jeho druhé pokračování. To jsem samozřejmě ocenil. Návrat prvního Avengera dodnes považuji za nejlepší sólovku vůbec! Na rozdíl od Avengers 2 Age of Ultron, zde vše funguje přirozeně a správně, což jsem u Avengers 2 takový pocit neměl. Také jsem ocenil trochu odlišný příběh, kde se proti sobě střetnou jednotlivý hrdinové rozdělený do dvou táborů. Nebyl to klasický příběh ale Avengers 2.5. Rozhodně lepší než A2. Hlavní padouch Baron Zemo sice není tak výrazným záporákem, ale když vezmu v potaz, že jde o konflikt superhrdinů, tak mi to zas tak nevadilo. Komiksovou předlohu jsem nečetl (dosud). Sice ji mám nějaký pátek doma v poličce, ale tu radost jsem si schovával na tento moment. Asi největší radost jsem měl ze Spider-Mana, který boduje ve všech scénách. Doufám, že dostane důstojný samostatný film, kde bude famózní jako v Civil War. Přesně tato podoba mu sedne. Co se týče ostatních postav, tam jsem byl rovněž spokojený. Black Panther působil, že by jeho samostatný film mohl dobře fungovat a třeba i jít trochu jinou žánrovou cestou. Ze starý gardy mě nejvíce překvapil Ant-Man. Jeho působení zde mě víc bavilo než v jeho sólovce. Tímto mi dokázal, že není zbytečný, ale že dokáže v týmu lépe zapadnout. Tenhle svět má na kontě už desítky filmů, takže když vidíte už několik, je tendence je srovnávat a více je analyzovat. Jako celek mnohem lepší než Avengers 2, kde jsem viděl větší potenciál. Celkově jsem dostal skvělou podívanou, která mě jako fanouška uspokojila (8/10). Pokud dostanu v Infinite War stejnou podívanou, tak budu spokojený. ()

Matli

Marvel je Marvel, o tom žádná, ale ten pravej šmrnc mi tam chyběl. Uvítal bych více akce a méně keců, snad mi to Avengers vynahradí. Připadá mi to jako takový mezidíl mezi velkýma filmama, takovej hodně dobrej pilot k seriálu. Každopádně pro fanoušky je to povinnost, která nezklame. 74% ()

malypivo

V tomto roce již druhý "versus" film. A ač všichni tvrdí, že Občanská válka je lepší než Úsvit spravedlnosti. Mě vlastně filmy přišly dost podobné. I tady máme hned několik nových postav a příběhů, spoustu akce, "skoro-smrt" jednoho z hrdinů a velký vliv mrtvé matky jednoho z dvou hlavních hrdinů na boj (v jednom případě matka souboj ukončí v druhém ho eskaluje). Tou jedinou výhodou tohoto filmu je, že s těmito hrdiny žijeme již asi 15 let, kdežto DC se k nám najednou snaží vetřít svůj svět.. Ale jako akčňák to funguje dobře a Marisa Tomei jako tetička May? ...Přidat prosím... ()

MAJkLSON

Zbytecne pomaly rozjezd, zbytecne postavy jako Vision a Scarlet Witch. Postavy, ktere bych zabil - Black Widow, Scarlet Witch, Winter Soldier, Warmachine, Falcon. Ale to bych chtel moc, misto toho je tu dalsi klasicka marvelovska podivana, kde se toho vlastne zase tolik nestane (jako skoro v kazdem marvel filmu) a po ktere odchazite tak trochu otupeni z kina. Velkym a dobrym ozivenim jsou Spider-man a Black Panther! A akce je vyborna. ()

TaanStari

Nejlepší Marvel? Hovno. Komplikovaná zápletka generuje mraky děr a příhodných náhodiček, se kterými se popcorn nedokáže rozumně vypořádat. Od Marvelu chci jen a pouze tu blbou akci, které je tu zoufale málo a když už, tak je zoufale nudná. Čestné výjimky jsou Cap a Bucky vs. SWAT a letištní scéna, kterou si pro sebe ukradli Spider-Man a Ant-Man. Jinak to působí jen jako rozředěné promo na Black Panthera. ()

rexino

Toto považujme za Avengers 2 a tie original Avengers 2 označme za ... napr. Hawkeyeho film. Veď aj toto je oficiálne capov film a Iron man je tam toľko isto času.Nepamätám kedy som si po marvel filme nezanadával na záporáka. Nebol najvýraznejší, ale takého si ho ani nepriali..... potešil. ()

Košoun

Musím říct, že jsem čekal mnohem víc. Tenhle hlavní proud Marvelovek se začíná dost točit v kruhu a nejsem si jistý, jestli se z něj někdy vymotá. Vedle skvělých Netflixových seriálů nebo jednohubek jako je Ant-Man už tyhle týmovky působí unaveně a nuceně. Příliš postav, příběh takový povrchní, jen aby se na v něm všichni vystřídali a zahláškovali. Ani ta akce už člověka tak nebaví, když tvůrci to stokrát viděné CGI neokoření něčím navíc, tak je to prostě nuda. Akční scény z Winter Solidera si pamatuju dodnes, u Občanské války nic moc. Může za to asi i dávkování - největší týmová akční scéna je uprostřed, přičemž bychom vyvrcholení čekali spíš na konci, který se nese ve více komorním duchu. Největším pozitivem filmu je jednoznačně nový Spider-Man, Tom Holland do té role sedí naprosto dokonale a už se nemůžu dočkat jeho sólovky. Nejvíce mě asi štve, že už se Marvel nesnaží ani ty filmy nějak ukončovat. Prostě automaticky předpokládá, že přijdeme na další... A samotného mě štve, že přijdu. ()

avitakova

Ikdyž jsem ještě neměla příležitost se kouknout na Batman vs. Superman, tak po tom co jsem četla z 80% negativní ohlasy na prý velmi krátký boj mezi těmito superhrdiny, tak jsem se úplně stejné věci bála u toho filmu. Marvel filmy miluju snad úplně všechny, tak bych byla vážně smutná, kdyby mě nějaký zklamal, ale díky bohu jsem se nedočkala! ÚŽASNÝ, ÚŽASNÝ, ÚŽASNÝ! A jo musim to napsat caps lockem! Nenašla jsem na filmu ani sebemenší chybičku, celou dobu jsem v kině seděla jako přibitá k sedačce, hlavu podepřenou rukou a s otevřenou pusou jsem skoro celý film zírála na plátno. Naprosto dokonalé efekty, střih, kamera a scénář? Vážně super! O hercích ani mluvit nemusím všichni dokonalost sama a jako záporák se Daniel Brühl osvěčil výborně si myslím! Takže jestli jste ještě nedivěli, tak teď hned koukněte! Dokonalost! ()

Pidzey

Velice milé překvapení. Čekal jsem spíš průser, ale ze třetího Kapitána (který se klidně mohl jmenovat Avengers 3) se vyklubala jedna z nejlepších Marvelovek. Minimálně v této, ehm „sérii“. Koukal jsem na to spíš ze zvědavosti, abych věděl, jak a kam tvůrci pohnuli příběh. Na můj vkus je tu trochu moc postav, které tu jsou jen kvůli přezdžkovce a představení pro další filmy. I ten scénář, i když dává logiku, by vydal klidně na dva možná tři filmy. Celkově jsou však všichni zúčastnění výborní, především hlavní trio kolem kterého se vše točí. Tony-Steve-Bucky jsou fajn a kdyby si zrovna nechtěli dát přes držku, klidně bych s nimi zašel na pivo. Doufám, že další filmy tvůrci nepohnojej, pač už se mi zdá, že všechno zbytečně komplikují. Tady to ještě vychytali. ()

Gastovski

Už mě ty komiksárny od Marvelu přestávají pomalu bavit. Každé další pokračování musí být víc cool než to předešlé a v každém se musí přidat noví superhrdinové. Už je jich tam tolik, že za chvíli budou muset filmy o Avangerech dělit minimálně na čtyři části, aby každý hrdina měl alespoň nějaký štěk, nebo aby dostal prostor k řešení svých osobních problémů z minulosti. Zde jsem očekával pořádnou řež, kdy se dva tábory Avangerů postaví proti sobě, ale vzešlo z toho jen lehké kočkování. Obrovské zklamání a jen se děsím, kolik nových hrdinů bude do dalších filmů vecpáno, už teď to setsakra skřípe. P.S.: Nesdílím názor většiny. Podle mě je nový Spiderman stejně trapný jako všichni předešlí. ()

Sentido

Perfektní práce choreografů a kaskadérů osobních soubojů odvedená pro pitomoučkej film, co oči obrací v sloup, a ze škatulových postav vyčnívá jen párminutovej Spidey. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)