Neutečeš

• USA It Follows (více)

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout? (Cinemart)

intro

Na tenhle kousek jsem se moc těšil a It Follows mě nezklamal. Na plný počet to sice není, ale i tak je to velmi vydařený horor. Má tu správnou atmosféru a já byl do filmu zažraný skoro po celých 100 minut. Dávám 75 % a Všem doporučuji. ()

Lkn

Vsude o tom clovek cte a slysi samou chválu, ale mam z toho filmu stejný pocit jako, kdyz jsem viděl Purge. Napad výborný, ale zpracování, herci, lokace a rezie byla tragicka. Fakt skoda. ()

frxXx

Tak toto majú ženské ozaj ľahšie! :D Prenáša sa to inak aj pri chránenom styku? A čo sa ráta za sex? Orgazmus? Či stačí len zásun? Má to veľa nezodpovedaných otázok, len aby nám prípadná dvojka nepokazila dojmy z jednotky. Inak celkom solídne spracovaná vec. Určite som videl aj horšie horory s oveľa lepším hodnotením, a keďže mám aj stiahnutú zadnicu pred spaním, tak sa nakoniec prikláňam k 4*! :) ()

XXXXXXXX

Jedna z mnoha mysteriozních kokotin, které se, když nic jiného, tak proto aby ji vidělo co nejvíce lidí, maskuje za horor. Pan Mičl se zřejmě rozhodl, že dnešní dospívající mládež tráví až příliš mnoho času koitusem, někdy též nazýváno pohlavní styk nebo soulož, (to kdyby jste náhodou netušili co to ta koitus je), a tak se rozhodl natočit odstrašující snímek. Je to vlastně něco podobného, jako svého času The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon by Richard Gale, (zájemce odkazuji na youtube), kde se generický šílenec snažil náhodné lidi umlátit k smrti lžičkou, ovšem tady prostě jen náhodní lidé zabíjejí jiné náhodné lidi, kteří měli nejprve sex s někým jiným, koho se zase pro změnu snažil zabít někdo úplně jiný. Že Vám to nedává smysl? Mně taky moc ne, a film ani nic nevysvětluje. Dále si neodpustím poznamenat, že v rámci duchovního zdraví si musím jít na google vyhledat pár set fotek modelek ve DVOUDÍLNÝCH plavkách, protože kikiny z filmu nosily zásadně ty jednodílné, díky kterým se z prve solidní nácky až cetky s galancí zabahněného hrocha přehouply do strašlivé sátky. No a to je vlastně všechno a strýček google už čeká... ()

Mr.nachos

Tak nevim jestli mě víc štvalo téma filmu, stupidní scénář, amatérské herectví nebo příšerná hudba. Ztráta času. Ovšem pokud se někdo chce nechat dobrvolně nudit celou hodinu a půl, je to správná volba. Na druhou stranu dobrý odrazující video pro puberťáky, co chtějí sexovat v autě na zadních sedačkách. ()

nK_!

It Follows se nedá upřít snaha o důkladné budování atmosféry formou neustálé nejistoty. Nikdy nevíte, jak je "zlo" daleko a do čí podoby se zrovna zhmotní. Docela dost mi ale chyběla nějaká závěrečná pointa, protože bez ní se krom neustálého utíkání nepříliš sympatických postav nic moc neděje. Sem tam docela pěkná a nečekaná lekačka, ale to je tak všechno. Z takové premisy se podle mého dalo vytěžit více. ()

Kimkong

Trochu mě to připomnělo známé video, kde je oběť pomalu ubíjená lžící, neboť i zde, je hrůzná příšera neskutečně pomalá. Přesto své oběti dokáže dohnat k šílenství. Škoda, nebo bohudík, tento film není klasickým hororem, kde by parta mladých lidí vyřešila odkud zlo přišlo a nebo jak se jej zbavit. Trochu mi vadila hudba, příliš retro. Každopádně, když né už kvůli zpracování, tak námětem je film zajímavý. Kletba přenášená pohlavním stykem. ()

adamix

Vskutku desivý horor s celkovo dobrou ideou, dusivou atmosférou a hlavne peknými a príjemnými postavami. Na začiatku som niektoré dejové príhody nemohol pochopiť ( záhadné dievča v žltých šatách na predstavení, približujúca sa postava pred kaviarňou, Jayino zajatie ) ale postupom času sa to vykryštalizovalo a potom som len s prilepenými očami k monitoru pozoroval každý záber do podrobna, či sa náhodou neblíži nejaká spomalená postava. Film je aj miestami napínavý, má skovelo pasujúcu desivú hudbu a svojou psychológiou postáv a niektorými zábermi mi dosť pripomína moje obľúbené The Shining, takže u mňa ďalšie veľké plusy. Chcelo by sa to ešte s tým záverom trochu pohrať aby u nás spôsobil nejaký nečakaný šok, ale bohužiaľ nestalo sa. Škoda, nebyť tejto (jedinej) závažnej chybičky, bolo by to za 5*. Dávam 4* a 80%. ()

Olafsson

Tohle je tak moc dobrý za tak málo peněz že jsem chvílema koukal s otevřenou hubou... V době kdy v Jewywoodu lítaj desetimiliony dolarů ve snaze natočit další největší trhák s těma nej nej efektama a hereckejma hvězdama za účele ohromení už dávno přesyceného, ba přežraného, diváka nám tady režisér servíruje perfektní hororovou podívanou ze které mě pravidelně silně doslova mrazilo v zádech a mrazí mě ještě teď když o tom píšu... Film je důkazem toho že i s pár herci, lokacemi a opravdu minimem triků které navíc ani nejsou nijak moc high-tech nebo fancy se dá vyprodukovat v nejlepším slova smyslu old-school strašidelnej film kde se plíživej pocit paranoiy a úzkostnýho očekávání jak to vlastně dopadně a co se stane, dál doplněnej dusnou atmosférou bezvýchodnosti, vám dostane hluboko pod kůži a zůstane tam až do konce .. Scény kdy na hlavní hrdinku nastoupí pomalu (ale jistě) se pohybující démoni ve mě evokovaly vvzpomínky na noční můry z dětsví ve kterých se občas děly podobné věci.. Brrrrr... Já nebudu rozebírat do detailu jednotlivé scény nebo celý příběh abych tady neházel spoilery, jen zakončím vřelým doporučením pro fanouška hororového žánru... ()

SAINTS

Film sa pohrava s paradnou ideou prenašania prekliatia sexom.Film ma skvelu hororovu atmosferu a hudbu ktora pridava na atraktivite tokto snimku.Skoda že scenar je priliš jednoduchi ,a aj postavy sa spravaju niekedy iracionalne (scena v bazene a snaha demona zastrelit ).Spracovajenie samotneho pribehu je však skvele,a každa scena s prichadzajucim demonom -zlom v ludskej podobe (babka v dialke,dievča na plaži,vysoky muž v dverach) funguju skvelo.Spojenie kluboveho filmu a hororu vyšlo dokonale. ()

nula87

Na to, jak je tento žánr v poslední době zprofanovaný, a vznikají v něm v drtivé většině pouze kraviny, je Neutečeš celkem slušným příspěvkem. Je tam pár věcí, na kterými kroutíte hlavou, ale jde o celkem zdařilý kousek podpořený výbornou zvukovou/hudební složkou.65% ()

Rooseman

Zajímavý nápad, relativně dobře natočené. Všechno mělo hlavu a patu, všechno dávalo smysl, takže nevidím úplně důvod, proč čtyři hvězdy nedat. V době dnešních bezmyšlenkovitých hororů jednoznačné osvěžení. ()

Mamlas odpad!

Toto byla jedna z nejnudnějších a nejblbějších věcí, které jsem v poslední době viděl. Nepomohl tomu taky vůbec casting, protože tolik nevzhledných teenagerů najednou jen tak neuvidíš. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015