Neutečeš

• USA It Follows (více)

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout? (Cinemart)

987Castiel

V dnešnej dobe je veľmi ťažké prísť s niečím novým a platí to dvojnásobne pri hororoch. Zo začiatku sa mi to páčilo a pociťoval som silné napätie, no potom prišli momenty, ktoré proste nedokážem predýchať a narušili mi zážitok. Aj keď sa na hlavu postavím tak dej pre mňa nikdy nebude logický ani uveriteľný, ba naopak, chybami sa to len tak hemžilo ku koncu. Herečka vrcholne nesympatická a charakter ktorý hrala ešte viac, škoda že nepomreli všetci vo filme. Pozitíva: Braním do úvahy, že režisér je neskúsený a rozpočet činil 2 milióny je to jednoznačná spokojnosť. ()

Dacsus

Dlhé zábery, z ktorých znepokojivosť priamo srší, napriek tomu že sú v podstate normálne. Kvalitka. Takto sa dnes točia horory už len výnimočne. Tiež dnešné horory, na rozdiel od tohoto počinu, zväčša majú snahu diváka ohúriť čo najabsurdnejším gore, a nie zimomravou atmosférou, čo sa zase darí tomuto dielu, a to až neskutočným spôsobom - horror pre premýšľavých ľudí s predstavivosťou, ktorí uprednostňujú plíživý pocit strachu pred lacnými ľakačkami a samoúčelným hnusom. ()

marekspanel

Snad poprvé použiju výraz "takové filmy už se netočí" v negativním smyslu. Některé prvky a scény vyloženě připomínají Noční můru v Elm street. Má to atmosféru, to ano, ale hlavně díky hudbě a celé to působí tak samoúčelně a moc jednoduše. Strach postupně dost opadá, pořád se tam prostě jen někdo přibližuje a divák se ani moc kloudného o tom, co se vlastně děje nedozví. Scénář je tedy hlavní kámen úrazu a konečný výsledek je hodně slabý. Originální je to tak možná v tom naturalismu reakcí postav, hloupé to nebylo jen prostě nakonec dost nevýrazné. ()

johnnie78

"It's slow but it's not dumb". No... ačkoliv jsem dal 4 hvězdy, rozporuplné pocity z toho přece jen mám. Tenhle film je podivně hnusný, nepříjemný, znepokojivý, trochu jiný, než všechny ostatní horory, které jste viděli, zvláště první půlhodina (nejvíc scéna s babkou v kampusu), ale pak už to trochu přece jen přestává mít grády v tom smyslu, že útoky oné "bytosti" jsou pořád stejné. Na rozdíl od jiných uživatelů mi ani nevadí, že nebylo vysvětleno, co to vlastně bylo - přišlo mi, že tohle zkrátka ani vysvětleno být nemoho, a doufám, že ve dvojce nepřijdou s nějakým trapným vysvětlením. Ostatně i Mitchell někde řekl, že inspirací pro film mu byl jeho vlastní sen. Po shlédnutí jsem neměl moc příjemné pocity, proto to hodnocení, ale i tak si myslím, že to téma šlo udělat ještě trochu lépe, bylo tam hodně logických lapsů. Je tam mimochodem také hodně silných momentů a vtírají se i některé "etické" otázky (například když Paul projíždí kolem kurev, scéna s lodí - tady by mě zajímalo, jak to vlastně na té lodi dopadlo, tohle nebylo moc dotažené). ()

kaukola78

Tento film patří atmosférou k tomu nejděsivějšímu co jsem poslední dobou viděl. Především vynikající hudba ze 70-80 let nemá chybu.Skvěle vybraný námět a režie dávají filmu patřičný ráz jak má horror správně vypadat.Dobře jsem se bál.Doteď mám z něj nepříjemné pocity. ()

brasek

Tak to je v prdeli. Absolútne nudné s depresívnou hudbou. Nerozumiem vysokým hodnoteniam, však tento snímok je priam nepozerateľný. Chýba tempo, chýba príbeh a hororové prvky sú na plač. Úbohé! ()

veverysiak

Celkom pozoruhodne posplietaných pár vykrádačiek známejších predlôh, ktoré napodiv vytvorili pozerateľný a vcelku interesantný kúsok, ohromne ma pobavil predovšetkým hlavný dejový motív, založený na štafetovom bobovi, ktorému kolík odovzdáva bohapustá trtkačka, pozor, aby nešlo o obyčajné plagiátorstvo, bobo sa furt mení, a to dokonca tej istej postihnutej osobe, dve pozoruhodnosti - geniálna hudba a zistenie, že Detroit je škaredšie mesto ako Gelnica, neviem, neviem, Žilina, Blava a Trnava teda nemajú bohvieakú budúcnosť, takže 65%. ()

notozjano

Ano, přesně. Opravdu jsem neutekl. Ono totiž jak se film táhne, tak jediná myšlenka, která mě nabádá to vypnout je přehlušená pouze zvědavosti, jak to dopadne. No a zase tak strašně to nedopadlo. Zajímavý casting. ()

Maverick666

Tohle není horor jak bývá zvykem. Lekačky jsou, ale nejsou nosným faktorem hrůzy. Krásně natočeno, střih volný, klidný. Perfektní soundtrack a slušné dialogy. Nazval bych to oddychovým hororem a doporučil těm, kteří se hororů bojí a i těm, kteří v nich čekají vyšší filmařinu. ()

Pepi74

Tak já jsem to jako asi nepochopil. Ok týnejdžrovský film kde se hrůza (jak jinak) předává sexem. Pak koukatelná blondýna, která kdyby se postavila někde na rohu tak za pět minut nemá co řešit. Pak partička nohsledů, kteří se ji snaží zachránit. Buď jsem mimo nebo absolutně netuším jak přišli na ten bazén. Každopádně ač bylo na co koukat - to myslím ty holky - tak zbytek filmu mi až na kameru a hudbu příjde o ničem. Takže dvě hvězdy. ()

moriero odpad!

Máte-li rádi mučivě pomalé nájezdy kamery na mimořádně škaredé děti v nejhnusnějším vidlákově USA, rušivou hudbu a jalové dialogy jak na prvním rande, mohu tento "horor" vřele doporučit. Já se mu 4 roky jaksi vyhýbal. Ta anotace mi zkrátka zněla strašně béčkově a slasherově. Och, jak rád bych teď byl, kdyby se jednalo o stupidní popcornový slasher! Tohle bylo nějaké festivalové peklo, nebo co. ()

stanyko

Vizualne zdatny film, soundtrack sa mne osobne velmi pozdaval, ale film ako celok ma velmi nebavil, neohuril. Taka zvlastna nuda. ()

enter.

Když je "TO" tak pomalý, že i člověk o berlých s třikrát zlomenýma nohama je proti "TOMU" atletický sprinter, tak nasednu do letadla a letím z té Ameriky někam do tramtárie. Sice "TO" časem za mnou dojde (možná), ale to už budu sám sotva chodící bestie bez zubů. Při nejhorším to zase vezmu hopem někam jinam a celý život si z "TOHO" budu dělat dobrej den. ()

Sagra

Nevím, jestli už to někdo napsal. Když vezmu v potaz, že "zlo" jde pomalu a po svých, tak proč hlavní hrdinka neodletí do Evropy? Měla by po problému minimálně na pár let. ()

Dexter666

Takto by sa mali točiť horory - dajte produkcii 2 mega, nech zaplatí dobrého skladateľa, protagonistu, čo vie hrať a k tomu tisíc dolárovú poukážku do domácich potrieb, aby si mohli vyrobiť špeciálne efekty a make-up. To stačí. Lebo akonáhle má horor CGI departement, tak to ide všetko 'do hajzlu', nikto sa nebojí a ešte to aj na hovno vyzerá. Napriek dejovým inkonzistenciám a náznakom, ktoré nikam nevedú je It Follows skvelé dielko, ktoré stavia na atmosfére, skvelej kamere a nápade, nie na trápnych ľakačkách a vysoko-budgetových odporných rožšmírovaných trikoch, ktorých sa nezľakne ani desaťročný. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015