Strážci Galaxie Vol. 2

• USA Guardians of the Galaxy Vol. 2 (více)
USA / Nový Zéland / Kanada, 2017, 136 min

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. (Falcon)

Mkartaylas56

Hned z úvodu musím říct, že mě asi nejvíc potěšil fakt, že to vývojáři nezkazili a nezkoušeli nějaké nové prvky a že i ve dvojce strážců galaxie zachovali ten styl se kterým ohromili už prvním dílem. Opět to tedy má zábavné komediální prvky, kterých sice podle mě trošičku ubylo od minula, ale za to po příbehové stránce se to posunulo na úplně jiný level, čímž si u mě film kapku šplhl. Postavy byly opět dobře propracované, navíc se přidal menší a ikoničtější Groot, kterého si oblíbil snad každý. Ke všemu co jsem napsal ještě přihoďte opět skvělý a pro strážce už typický soundtrack a úžasné vizuální provedení no a voala, máte jeden z největších trháků roku. 80% ()

Cooller odpad!

ok, je to tady... odpad pro marvelovku :/ ten film dobrý 3/4 stopáže nemá ZÁPORÁKA... opakuji komixovka s hrdiny většinu filmu NEMÁ záporáka... je to uplná bezduchá kravina už ani ten retardovanej strom mě nebavil ()

JohnZ87

Už jednička mi přiliš nesedla a dvojka jede v podobných kolejích, byť tentokrát je můj celkový dojem lepší. Film je netradiční v tom, že se vůbec nebere vážně a postavy si neustále z něčeho nebo někoho střílí (podobně jako třeba Deadpool). K tomuto netradičnímu pojetí přispívá i zajímavě zvolený soundtrack, který provází zejména akční scény a vnáší do nich určitý vtipný nadhled. Hlášky jsou poměrně vtipné a místy i dost ujeté. Problém je ovšem v tom, že i přes poměrně dlouhou stopáž film místy působí trochu prázdně, k čemuž přispívá i absence výrazného záporáka. Kurt Russell je velmi charismatický herec, ale jako záporáka jsem ho prostě nebral - byť je jeho postava zahrána naprosto skvěle, tak je vlastně po většinu filmu klaďas. Přestože ve filmu zazní i pár hlášek pro dospělé, tak na mě snímek prostě působí dojmem, že je určen primárně pro mladší publikum, ale dokáže nabídnout i silné momenty. Celkově mi ale zatím Strážci Galaxie do rozsáhlého marvelovského univerza moc nezapadají - i když nutno podotknout, že se o to zatím ani moc nesnaží. Sylvester Stallone se objeví jen na chvíli v pár scénách a Michaela Rosenbauma bych pod tou digitální maskou vůbec nehledal. 65% ()

Don82

Dvojka v mnohém kopíruje jedničku: vizuál, vymakané efekty, soundtrack, praštěné postavy a děj, co je vlastně děsná blbina ale tak nějak vás přece jen baví. Žádnému jinému filmu bych to neodpustil, ale Strážci to umí dobře uhrát tou svoji "poetikou" nebo jak to nazvat. Děj sice občas drhne, ale nikdy to nepadne úplně dolů. Když to vezmu kolem a kolem, vtípky tam jsou, vesmírné souboje jsou špica a občas se povedeně zahláškuje a nebo si někdo střihne dobrej gag. Sice sázka na jistotu, ale nadprůměrná. ()

Tarhiel

Pokračovanie, ktoré je rovnako dobré, ako pôvodný film. Odkazov na roky 80. v hojnej miere ubudlo, ale príbeh pokračuje vo veciach naznačených a nedokončených v jednotke. Rovnako ako je naznačené, že čas sa hýbe dopredu (Peter dostane zPod), rozvíja sa aj ich príbeh. Páči sa mi neortodoxné, že vaša biologická rodina nemusí byť pre vás vždy to pravé orechové (v holywoodskych filmoch je to väčšinou naopak), a že niekedy to, čo hladáte, máte celý čas vedľa seba. Taktiež sa tom objaví zopár kvalitných hlášok (istý slávny pán vďaka svojmu autu + Taserface). I'm Mary Poppins, y'all! ()

Maniik88

Dobré pokračovanie, mne sa osobne páčilo viac ako jednotka. Úvod s titulkami výborný. Podpichovanie tchora a Pratta fungovalo, vlastne sa všetci navzájom dobre podpichovali a zasmial som sa častejšie ako prvý diel. Tchorova akcia pri ochrane rakety perfektná, valil aj Bautista a finále s Groothom fajn. Hudba, herci, príbeh, všetko fungovalo slušne a príjemne som si oddýchol. ()

Miagy

Strážcovia dva sú asi o kapánek lepší ako jednotka, hoci ide o totálny výplach a klišé, ale zato efektné, farebné, vtipné. Stopáž síce ubrala na dynamike, niektorým postavám som nerozumel ale ten tučko dával mega hlášky. Malý Groot topka. ()

El.Negros

Musím uznat, že jsem se už dlouho takhle nebavil. Od začátku až do konce naprostá jízda. Je radost vidět, když se sejde dobá parta lidí a divák na tom vidí, jak je to bavilo hrát. Takový jsem z toho měl pocit. Komixovka má překvapivě konzistentní děj a kupodivu jsem se v něm neztrácel. A navíc úplně nově zakomponovali emo scény, které vůbec nevadí a sedí, jak becherovka v Zemanově ústní dutině Nó, musím říct, že se tento díl, jak vtipem, tak příběhem a vůbec celkovými bláznivými nápady, hodně povedl. Měl jsem chuť si celou partičkou zajít na pivko a vyvést taky nějaký bláznivý kousek. ()

Knor

Oddychová zábava zhruba na stejné úrovni jako první díl. Mě osobně strážci k srdci nepřirostli a nemění se to ani po tomto filmu. Pro mě jsou strážci ta nejslabší parta z celýho Marvelovskýho vesmíru, teda alespoň prozatím. Žádná z těchto postav mi prostě nepřirostla k srdci a jejich osudy jsou mi celkem šumák. A i když v tomto pokračování přišel na pomoc Stallone a Russell, tak to se mnou moc nehlo. Vizuálně je to samozřejmě paráda ale to mi prostě nestačí. ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Všeho více!!! Víc parádní hudby, zábavy a trhlých hlášek! Akční scény "na pozadí" dokonalé, malý Groot úžasný a Dave Bautista neskutečně bavil! ()

DaweForeman

Tohle bylo velkým zklamáním. Chápu, že sem chtěli dát pozadí Peterovi rodiny, ale v tomhle zpracování to vyšlo velice špatně, protože mi to obecně nezapadalo do událostí tohoto universa a ještě k tomu je to už velký overkill, co se týče schopností a bytostí žijících v tomhle univerzu. Dále tomu nepomáhá ani tragický humor (místy je ale vtipný), který dosahuje občas úrovně Deadpoola. Akce tu sice je, ale neužil jsem si jí tak, jako v jedničce - spíše je to už snaha o to, vytvořit co nejhustější "macho" hrdinskou scénku, než nějakou propracovanost. Musím ale tomuhle uznat, že designéři se na tomhle krásně vydováděli - vymyslet a zpracovat všechny bytosti, faunu a flóru je opravdu úctihodný výkon. Tohle bych zatím hodnotil jako nejslabší počin z marvelovského univerza (co se filmů týče - seriály jsou kapitolou samou o sobě). ()

teuwik

No.. Oproti prvnímu dílu to bylo slabší, ale i tak jsem si film užila. Opět skvělá hudba a humor. Líbí se mi vývoj charakterů a doufám, že pokračování nezklame mé očekávání. ()

Scraffy

Oproti prvým Strážcom Galaxie je to omnoho lepšie. Kde boli prvý Strážcovia plný trápneho humoru a nenápaditého príbehu, tak toto je svieže a viac záživnejšie. Niektoré humorné scénky tu sú zbytočne trápne, ale tiež je tu dosť vtipných štekov, ktoré pobavia. Hrdinovia sú super a každý si tam nájde svoje miesto aj keď mi príde, že Starlord tu dostal málo priestoru a sú využívané skôr nové alebo inšie postavy. Emócie to má slušné, hlavne na konci. Finále je super, hodne nápadité a prekvapivo vtipné. Som s filmom spokojný a bavil som sa. ()

tynuska37

Už jednička byla dost špatná, ale pořád asi tak o 90 % lepší než dvojka. Takže fakt paskvil. Typický marvelovský paskvil. Hromada barviček a chaotických scén, hlášky, které měly být úderné, ale byly trapné, pak taky hlášky, které měly být vtipné, ale byly jenom oplzlé, scény, které měly být - asi - i nějak dojemné, ale spíš se mi u nich chtělo protáčet oči. No. Můj třináctiletý bratr byl spokojený. Já jsem už přece jen o něco starší, takže jen lituju těch 136 zahozených minut svého života. ()

himor

Musím uznať, že po naozaj zvláštnej jednotke, sa mi toto pokračovanie zdalo akési jednoznačnejšie, priamejšie a šlo to po jednej dejovej línií. Na postavy som si akotak zvykol, iba Pratt mi stále dosť vadí. Miestami dobrý humor, miestami vážnosť a škoda modráka, len tak mimochodom. Vo svojej podstate podarené. 80% ()

ardno5

Za každou cenu tam vecpat vtip za vtipem... Budu se opakovat, když napíšu že jsem spíše na vážnější styl komiksovek. Nicméně je to na podobné úrovni jako jednička. 76% ()

celticek

Velmi podobné prvnímu dílu, spíš vlastně úplně stejné, v bleděmodrém. Bavil jsem se ale více u jedničky. Nejlepší jsou pasáže s hranou hudbou. Jsem spíše fanoušek DC, Marvelu závidím max Iron mana;) Líbil se mi Drax a Yondu. ()

fallanga

Konečně nějaký povedený humor. Druzí strážci jsou přesně to, co jsem očekával od těch prvních. Kurevsky vtipná Marvelovka ve vesmíru. Humor tady fakt funguje, hlavně protože Pratt nedostává tolik prostoru (jeho humor se sem moc nehodí, a místo toho se to soustředí na skvělého Bautistu a roztomilého Groota. Příběhově to je samozřejmě podobná sračka jako jednička, ale aspoň jsem se u toho smál. ()

papadoce

Nepáčili sa mi farebný začiatok a koniec. Ale to je asi to jediné. Inak to bola samá hláška, rovnaký nadhľad ako jednotka, samí sympaťáci a prekrásne vlásky Zoe Saldanaovej. Hej a Miško Rúkr nemal rozhodne zomrieť. Prekvapivo veľa priestoru dostal Batista a bol tu celkom za magora. Ide o vydarenú a najmä jedinečnú sériu, ktorá robí svet komiksu pestrejším. A tak to má byť. Poďme točiť ďalej, Marvelácky vlak jede. Navyše, sú to harbulárne batérie. ()

Rychle a zběsile v kinech uspělo

07.12.2021

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

12.10.2021

Server Deadline napsal a režisér James Gunn potvrdil zprávu o tom, že ve třetích Strážcích Galaxie oficiálně spatříme slavného marvelovskou superhrdinu Adama Warlocka. Co víc, už dokonce i víme, kdo… (více)