Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Maty85

SPOILER: Všechno to dává smysl. Postavy, který již nemají mít žádnou vlastní sólovku přežili, aby dostali více prostoru v A4 a mohli tak zvrátit vše co se stalo, např. vrátit na konci A4 čas pomocí Time Stone k "oživení" všech postav, které budoucí sólovka ještě čeká. Samozřejmě s pomocí jedné z nejmocnějších postav MCU, Captain Marvel bez které by neměli šanci. ()

campix

Zahrnovat Marvel superlativy za to, jakým způsobem si hýčkají svoje značky a celý vesmír by bylo pouhým opakováním. Největší ovace si zaslouží Russovi, jelikož mojí největší obavou bylo, jak tohle všechno bude držet pohromadě. Tolik postav, tolik dějových linií. A zvládli to na výbornou. Samozřejmě, že některé postavy mají větší prostor a některé menší, ale rámcově celý ten bordel dává poměrně smysl a hlavně má neskutečné tempo. Stále se něco děje a vy prakticky nemáte čas vydechnout. Zároveň musím smeknout před Thanosem, jelikož jsem odpůrcem digitálních záporáků, ale Thanos (Josh Brolin) je jedním z nejlepších za poslední roky. Takhle krásně vykreslený charakter hlavního záporáka už jsem dlouho neviděl. O konci by se dalo debatovat hodně dlouho, takže bych to shrnul tím, že nejsem úplně tak spokojený, docela dost mě to zaskočilo a uvidíme, jak se k tomu postaví ve velkém finále. Infinity War je rozhodně blockbusterem s velkým B, kde je všechno obsaženo měrou vrchovatou, ale takto vysoké hodnocení si prostě nezaslouží. Uvidíme zda CSFD hype opadne. ()

mortak

Cirkus. Velkolepý, zábavný cirkus, ve kterém každý ukáže tu svou schopnost, ať už samostatně, nebo ve spojení s jinými. A stejně jako u krasojezdkyně, či u artistů na hrazdě, obdivujeme jejich výkony, ale nehledáme u toho emoce, stejně tak je to u mě se vztahem k Avengers. Bavím se, ale jakmile má přijít na emoce, jsem v rozpacích. Všechny ty osudové okamžiky, všechny ty rodinná traumata, a všechny ty smrti, jdou dost mimo mě. S komiksy je to jako z náboženstvím. Musíte přijmout určitá pravidla hry, a pak už vás nic netrápí. Přijmout pravidla filmových Avengers se mi ještě plně nepodařilo, a tak dávám solidních čtyři. Těch dvě a půl hodiny uteklo rychle, a i když si z toho nakonec nic moc nepamatuji, zábava to byla. ()

SHI-SHA

Polovina filmu se hodnotí těžko. Nepřijde mi, že by kvalitativně vyčníval nebo naopak zaostával za ostatními MCU filmy. Občas jsem měl pocit, že se z filmu úplně vytratil děj a vše je napsané jen jako "předváděčka" všech superhrdinů. Všechno to samozřejmě končí nechutným cliffhangerem, na jehož rozuzlení si budeme muset počkat do dubna 2019 :-(. ()

BoXBe

Avengers: Infinity War = zelené plátno, zelené plátno, zelené plátno. Dialogy, trialogy, pentalogy, vtipné poznámky a skákání do řeči off topic vtipnýma hláškama majících podporovat jiskření mezi paletou postav. Uznání za to, že to Russové dovedli spojit, řekl bych, že z řady Avengers nejlepší, ale za cenu toho, že nejde o film, ale bezmála o comics, z velké části dost statický a v mnohých chvílích nedůvěryhodný co do dojmu z akčních scén, opět, se zeleným pozadím nebo kulisami. Vydařený byl Josh Brolin, Ebony Maw a Thorův nástup. Mělo to potřebný osudový charakter. A jedna věc se uznat musí. Dlouhodobá práce na marvelovkách od prvního iron Mana se zúročila na tom, že postavy už jsou v podstatě familiérní. V tomhle panoptiku fakt dobře odvedená práce. O tom ale svět Marvel je. Takže skláním se, tahle vize zafungovala. ()

dr.fish

Z poměrně nápadité série, která reflektovala stav naší civilizace, házela do placu nenápadná moudra k zamyšlení, nějaké ty obecné pravdy, vzory k následování atd., stala se bezradná efektní sračka. Možná i to je ovšem pouze reflexe stavu civilizace....nevím. Na to už jsem prostě moc starej...30% ()

Deyw

cista radost,fan servis a vsechno..vsechny marvel hrdinove v jednom filmu kterej slape od zacatku do konce..naprosta pecka..a ten konec je fakt sila..uz se tesim za rok na dalsi.. jinak magori ze strazcu bavili proste nejvic :D ps: cable - teda thanos byl super..ta stopaz utekla jako svine..asi nejlepsi marvel ? (deadpoola nepocitam ten vladne a logan je citovka) - je to fakt neskutecna pecka..tohle zakopalo vsechny ostatni marvelovky doprdele..je to velkolepe dilo s neskutecnym koncem. jinak ty hlasky sou uz ted legendarni.. ! iam groot ! hi iam steve rogers :D to chcipu jeste ted, dnes na to jdu znova ()

NiWi

Spojit 10 let plánování, desítky rozličných postav a několik různých stylů v jeden film je neskutečně těžký úkol. Aby každá, opravdu každá postava měla čas hodný svojí důležitosti, aby přirozená komedie dokonale vybalancovala emocionální momenty a vážné dějové linky, to je neskutečně těžký úkol. Aby interakce mezi desítkami postav, které se setkávají poprvé, byla tak dokonalá, tak přirozeně humorná a zároveň z ní byla cítit vážnost situace a jednotlivé cíle postav, to je neskutečně těžký úkol. Stvořit spoustu digitálního materiálu, prostředí, předmětů a především postav tak, aby vše skvěle fungovalo a člověk se tam chtěl vydat, to je neskutečně těžký úkol. Důstojně zakončit mnohaletý maraton tak, aby se z toho nestalo klasické superhrdinské klišé, aby hlavní záporák dostal ty dobré na kolena, ale zároveň jim nechal zoufalou naději a nic jiného než to, to je opravdu těžký úkol. A pokud všechny tyto přetěžké úkoly máte zájem vidět perfektně zvládnuté ve dvou a půl hodinách a během filmu zažít škálu emocí, pak se podívejte na Avengers: Infinity War. Superhrdinský masterpiece, který bude ještě hodně dlouho ceněný v rámci nejen svého žánru. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ  Tános? Kamínky ∞? Zmizení hrdinů? Nový díl Evendžrs nám přinesl několik novinek.. Začneme naším "strašlivým" Tánosem, který chce získat nějaký šůtříky, který z něj prý udělaj nějakýho nepřemožitelného syláka, kterého už nezastraší ani Thorovo velké a sílné kladívko, nakonec je samozřejmě jako správný sběratel nasbírá, což zapřičiní pár zmizení, které nás mají pravděpodobně napnout jak tanga do příštího dílů. Také nám zemře zelená kamarádka, která se stala na neštěstí dcerou Kamínkáře, který jí se slzami v očích učinil padajícím kamínkem, očividně tento zelený se mu zrovna nezamlouval, tak si řekl: ,,Anforčinetly, ty nejsi můj odstín!" Avšak zelený kamínek Strendže se mu líbil víc.. Nu, ne každý má takové tý dámské oči, kde vidí milióny odstínů v jednom a bohužel pro step-cerku, Strendžův kamínek měl tu, po kterém toužil.. Zjistilo se také, že Tony není až takovej zmrd a umí dávat i dárky, takovej Santa bez sobů a saní.. takže od teď má Spajdr trochu ajron skin, Halk má stále prablms, Thor dostal své oko od "Králíka" - ahahaa jaký to skvělý ftip, také nám upadly řady bojovníků Wakandy, byt to trochu odlišná rase, jakou by měl Adolf radost. Kapitán přišel i přes to, ženení ve své kůži a nechce mluvit s Ajronem.. tohohle týpka neznám, každopádně je asi celkem důležitej, když má na čele další šutr, tentokrát žlutý, jaká to krásná barva, že? Taky jsem si pomyslel kdo chce tak pochcanou barvu, no ale Kamínkář je mírně divnej až postiženej a netuší do jakých hoven se sere. Vlastně i Loki chcipl, avšak to není tak podstatné, když to všichni.. jsem to dnes ale ftipný, co? Aj nou, že ne, ale za tráj to stálo. Pro mini-revjů to snad stačilo, uvidíme co Marvel pošle do kin nekst tajm.. Snad nám zase neoživnou! :) ()

stOKYi

Pre mňa zatiaľ najlepší avengers a určite najlepší Marvel za posledné roky, a prekvapenie, zase je to príbehovo úplne to isté :) . Ale pocitovo to je predsa len také neortodoxnejšie a na nič nehrajúce, teda okrem toho poriadneho blockbusteru. Nájdu sa síce hlúposti, ktoré občas rozčúlia, ale to sem jednoducho patrí. No a to ako to skončí, to určite každého musí prekvapiť. ()

reky

Zatím nejlepší Avengers, po nic moc dvojce bylo třeba zase zvednout laťku. Při tom obrovském množství postav a mini příběhů to celkem slušně drží pohromadě, snad jen nějaké ty chvíle se Strážci mě nudily. Naopak nástupy Capa a Thora famózní, stejně tak záporák v podání Brolina je ok. S koncem problém nemám, něco podobného jsem čekal, tak uvidíme, co přinese čtyřka. Silnější 4 hvězdy. ()

Radiq

Neskutečnej nářez. Milion postav, milion super herců a člověk se v tom pořád jakž takž orientuje. Ty 2 a půl hodiny uběhly, že ani nevím jak. Furt se tam něco dělo a furt to bylo epické. Moc se mi nezdály Iron Manovy nanotechnologie, to už bylo sci-fi ve sci-fi, ale co už. Nemá cenu se o tom nějak víc rozepisovat - tohle se musí vidět (ideálně s návaznostmi z předchozích filmů, jinak je to poloviční zážitek). Jinak ten Thanosův plán vyhladit polovinu všech zas nebyl tak úplně debilní, když si vezmete, jak se lidstvo přemnožuje - samozřejmě za předpokladu, že já a moji blízcí budou v té správné polovině. "It'll kill you." Thor: "Only if I die." ()

panMartin

Neuvěřitelná slátanina všech možných píčovin, co byli vyplozeny za poslední roky. Zdá se, že si tvůrci ukousli větší sousto, než byli schopni strávit a vzniklo dílo, jehož ambice jsou větší, než dokáže filmové plátno při běžné délce filmu pozřít. Iron Man, který ještě nedávno dělal svůj první oblek na koleni a nyní má nejdokonalejší oblek, k vylepšení Spidermana se raději nebudu vyjadřovat. Thor se sekerou. Ani přes monstrózní délku filmu není čas rozehrát příliš vztahy mezi postavami a už vůbec ne nějaký vývoj charakterů. Záporák je ale konečně hrozba a zároveň charakter, takže vás baví sledovat všechny scény s ním a vlastně mu přejete, aby už konečně všechny sejmul. Zmatečné souboje a bitky bez špetky náboje. Jen závěrečný boj s v podstatě nesmrtelným Thanosem a mimozemských příšer dokázal ve mě vybudovat napětí. Líbil sem mi Doktor Strange a Hulk. Těšil jsem se na Strážce Galaxie, ale postava Ch. Pratta mi tak lezla na nervy. Nechápu hodnocení zde a hlavně ty výdělky asi se svět zbláznil když chodí na takový hovadiny stále stále a stále dokola. Cílová skupina mezi 12-15 roky. Na to už jsem prostě moc starej... ()

Sabrewulf

Ono to je docela zábavné a asi by to u mě bylo i na čtyři hvězdy, to by ale nesmělo přijít něco, co s neustálým přísunem Marvelovek a dalších, stále silnějších superhrdinů/ záporáků bylo jen otázkou času a co mi každou chvíli kazilo celý film. A tím je naprosto ultimátní BORDEL V (NE)POMĚRU SUPERSCHOPNOSTÍ. Absolutně nezvládnuté, protiřeč snad v každém souboji. Jasně, v komiksovkách to bývá častým jevem, ale tady už je to brutální přestřel. Jeden příklad za všechny. Scarlet witch v Age of Ultron dokáže zblbnout mysl protivníků, trhá je telekinezí na kousky (a to i klidně nekolik naráz), tady zvedne několik obřích strojů do vzduchu a švihne s nima o zem, dokonce jednou rukou si drží od těla Thanose, který už má 4 kameny a je v podstatě neporazitelný. Tak to je hodně mocný Avenger, řeknete si. To samé Vision, taktéž v AoU trhá protivníky na kusy jen tak, Thorovo kladivo je pro něj přehnaně lehké, taky overpower řízek, řeknete si. No a tyhle dva na začátku filmu napadnou dva obyčejní Thanosovi poskoci a tihle dva Avengeři S NIMA MAJÍ PROBLÉMY!!! To dokonce takové, že by snad i chcípli! A aby to nebylo málo, tak na pomoc přiskočí Kapitán Amerika, Černá vdova, a ten létající černoch, což jsou LIDI, BEZ NADPŘIROZENÝCH SCHOPNOSTÍ a nakopou jim prdel. Kde to kurva jsme?!!!!!!!!! Takových soubojových failů je v Infinity wars plno a film to posílá hluboko na dno, protože když už si v komiksovce nedokážete užít ani akci a pořád se během ní plácáte do čela, tak co s tím? ()

Nivenx

Celý vesmír a ten největší bordel v jednom. Hromada postav, nekonečno bojů a neporazitelný Thanos. Je to v pohodě ale s celkovou stopáží a kadencí akcí jsem byl na konci už přehlcený. ()

Triple H

Infinity war je presne to, čo sa Disney a Marvel snažili v rámci marketingu zakryť, resp. nezvýrazňovať - prvá polovica veľkého príbehu. Vtipy pobavia (hlavne Drax), akcia je dobrá, dej prehľadný, niektoré dejové zákruty prekvapivé, záver je celkom pôsobivý a efektívne hypuje "dvojku". Thanos bude asi najdiskutovanejšou vecou na celom filme - koncepčne trochu inde ako by väčšina ľudí, vrátane mňa, po dekáde hypu čakala. Žiadny démonický a neľútostne krutý megazlosyn - ide sa na to z trochu iného konca (pevne verím, že sa jedná o kreatívne rozhodnutie a nie snahu Disneyho neurobiť zloducha príliš, ehm, zlým). Osobne za kus diskutabilné považujem rozhodnutie, aby s takýmto epickým final bossom dokázali poniektorí obstojne ustáť pomaly férovku, ale budiž, postava je to zaujímavá (a človek jej vlastne aj rozumie a miestami skoro až fandí). Marvel si svojho arcizloducha ošéfoval dosť dobre. Film nestihne za celé dve a pol hodiny nudiť a má čo robiť, aby všetky postavy do tých 150 minút napchal (každý ale dostane aspoň jeden momentík) - na tých čo nemajú napozerané sa úplne kašle, film stavia na tom, že divák je v celom univerze doma. Prekvapivo sa aj tentokrát rýpeme v rodinných vzťahoch a Marvel je po Ultronovi druhý krát a zaujímavejšie trošilinku filozofickejší. Neubránil som sa pocitu, že ešte nebol zaradený najvyšší rýchlostný stupeň a že aj tentokrát ideme vlastne v už rokmi zabehnutom rodinnom, komfortnom, neurážlivom a dokonale pre všetkých vyváženom tempe (žeby extra vrstva k Thanosovi?). Každopádne ako rozohrávka či prvá časť veľkého finále veľmi dobré až výborné, som spokojný. ()

Script

Pozor na spoilery: Na tuhle bitvu Thanose a Avengers čekám vlastně už od roku 2012. Ve filmu je perfektní prostředí jako vždy a ta temná atmosféra je super! Avengers se konečně spojují se Strážci Galaxie a závěr filmu je tak depresivní, že mi z toho bylo hrozně blbě, když sem viděl, kolik mích oblíbených superhrdinů padlo rukou Thanose. I poslední scéna z Avengers za titulky byla pěkně udělaná. Hillová a Fury svědky naprostého rozpadu naší společnosti mizením lidí dnešní doby je prostě super! A to u některých filmech tyto scény naprosto ztratily smysl. Třeba v Spiderman: Homecoming, Thor: Ragnarok,... zde ty závěrečné scény byli k ničemu. Nic méně se hrozně těším na druhou část a tentokrát tam uvidíme i Captain Marvel. Doufám, že to bude stejně tak výborný jako tento poslední snímek z Avengers! ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina