Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Mouchal

Filmová událost roku dorazila do našich kinosálu a jak se dalo očekávat, rekordy padaly. Je to ale zasloužené? Na to ať už si zodpoví každý z Vás sám, za mě ale můžu říci, že naprosto. Marvel svůj svět buduje s opravdu pozoruhodnou péčí a postavy už nám za ta léta přirostli k srdci (i ty, které jsem nemíval rád), všechno do sebe zapadá a dává smysl. Oproti tomu DC univerzum (ano, opět to prokleté srovnávání) si jen hraje na svém stále se zmenšujícím písečku a ikdyž i DC vydalo několik povedených filmů a celkově mám DC radši, k tomuto filmovému zážitku mají opravdu hrozně daleko. S podivem, kolik postav do jednoho filmu tvůrci dokázali procpat a u nikoho necítíte, že je upozaděn, nebo že ve filmu nemá své místo. A k tomu všemu ještě představili záporáka, který (konečně!!) dává smysl a žene ho kupředu racionální motivace (no dobře, vyhladit polovinu veškeré populace asi není zrovna racionální, ale chápete mě ne?). Asi je nesmysl, snažit se jedním laickým komentářem zhodnotit superlativy tak obsahově monstrózního filmu, a tak prostě jen řeknu, že Infinity War je dosud nejlepším filmovým počinem od studia Marvel, a že deset let příprav pro tento jeden (popřípadě dva) film/y? Naprosto "worth it". Teď už nezbývá, než jen vytrvalé čekání na fázi 4, až Hawkeye (nejmocnější superhrdina) zachrání vše zemřelé. Možná spolu s druhým nejmocnějším hrdinou (přes reklamy) zázračným Peterem. Je na co se těšit. 93% ()

bono22vox

Z těch tří nadupaných dílů je tento opravdu asi nejlepší, nebo stejný jako jednička. Jako u předešlých dílů, i zde je všeho moc a ještě víc. Jsou tu dobré efekty, dobré vtípky (i díky Strážcům) a výborný zaporak. I závěr ušel na výbornou. Takže, i přesto že nejsem žádný velký fans Marvel světa, má můj velký obdiv za to, že si po celých těch 10 let udržel nadprůměrnou kvalitu a zábavu. A to se cení... ()

LordMysti

Začátek byl parádní, hlavně vtipné seznamování hlavních postav. Dějově překvapivě solidní, ale od poloviny se to začalo zase stáčet k totálnímu digitálnímu bordelu - a zde i zbytečnému, protože film fungoval překvapivě dobře mimo akční scény. Ano plno postav tam nedostalo moc prostoru, ale to je dobře, ty hlavní které táhnou a jsou klíčové odtáhly děj velice obstojně. A jak já stále říkám - dobrý film dělá dobrý záporák - a tenhle byl trochu jinej než všichni předchozí a to bylo strašně fajn! Být to o půl hodiny kratší bez zbytečného natahování a bez zbytečné bitvy ve Wakandě, pak bych dal plný počet. Jo Strážci Galaxie tomu prostě dali šmrnc a Dr. Strange si u mě docela dost vylepšil reputaci... ()

Maximilianus

Marvel konečne trochu upustil od svojej rodinnej šablóny a naservíroval nám akciou nabitú vyvražďovačku. Samozrejme iba v určitom zmysle. Pre mňa by bolo prijatelnejšie, keby mal film R-kový rating a bol možno ešte o trochu drsnejší a vážnejší, ale nevadil by ani taký, aký bol. Hneď začiatok je brutálne dobrý a prekvapivý, kedy vás hodí ku koncu akcie. Od tohto bodu som myslel, že teraz budeme mať aspoň polhodinu pokoj od ďalšej bitky, väčšinu filmu sa budú hrdinovia zhromažďovať a na konci nás čaká epická bitka. No akcia a súboje boli takmer počas celého filmu, prerušované občasnými dialógmi a posunmi dejom, či už akože vtipnými vatami (kde niektoré vyšli, pre mňa stále Rocket, Drax a Starlord), alebo dojemnými momentami. Hrdinovia sa rôzne spájali do bojových skupín, menili dejisko boja, chvíľu vyhrávali, chvíľu prehrávali, prosto bomba. Nemôžete si byť istí, kedy z nich niekto zomrie. Armáda Thanosa je masívna ale najmä silná, najmä 4 poskoci, ktorí teda hlavné postavy poriadne potrápili. Thanos ako "záporná" postava je výborne vykreslený, kedy v podstate ani nemôžete povedať, že je záporák, pretože mu ide o vyššie dobro, podobne ako Ozymandiasovi vo Watchmenoch, tu však ide o masívnejšie rozmery. Prekvapivé je aj dejisko konečnej bitky, ako aj „vyparovací“ záver filmu, pri ktorom som cítil bezmocnosť a úzkosť nad tým, ako sa také niečo môže diať. Marvel má však v katalógu veľa zaujímavých postáv, takže im asi bolo treba uvoľniť miesto. Samozrejme škoda Starlordového výbuchu hnevu, príbeh mohol skončiť úplne inak. Som zvedavý, ako bude príbeh budúci rok pokračovať. 8,7/10. ()

MilesTeg

Vlastně jsem se docela nudil. A když si uvědomím, že konec vlastně není konec, ale půlka, tak si počkám za rok, abych to zhodnotil. Ale líbil se mi ten výchovný moment filmu - záporák se spokojeným úsměvem není nic lepšího pro formování naší mládeže :-) Dobrá, líbil se mi Spiderman a jak byl trapný Quill, když se snažil měřit s Thorem, ale jinak lepší průměr. ()

Durgas

Oproti iným masovým marvelovkám to v dvoch ohľadoch výrazne vyčnieva. Jednak nemilosrdnosťou, ktorá je na konci až šoková a jednak tým, že záporák tu nieje niekto kto má všetko zadarmo a vždy sa len objaví a zlizne smotanu, ale naopak tu máme aj jeho líniu a aj on za dosiahnutie cieľa (ktorého premisu proste treba akceptovať a moc sa nad jej fyzikálno-spoločneskou reálnosťou do hĺbky nezamýšľať, veď je to komix) riadne zaplatí. Až na pár detailov som vlastne dosť nadšený a pokojne by som to aj päťkoval, ale keďže sa mi zdá, že je film v hodnotení v celkovom rebríčku o hodne vyššie než by byť mal, zahrám sa trošku na Thanosa a dám balansujúce 4. Diciplína (a rovnováha) musí bejt! ()

BC

(MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY) "Trápí vás vysoké ceny jídla? Potkáváte při procházkách v lesích příliš mnoho lidí? Málo místa k parkování? Genocida (TM) - jednoduché a rychlé řešení! Volte Thanose!" - jediná správná reakce na takovýhle nápad je "Ses asi posral, ne?", případně odvoz do Bohnic. Takhle luxusního záporáka, navíc dokonale přesvědčeného o tom, že to, co dělá, je správné, jsem dlouho neviděl. Tím spíš, že si na něm a na jeho poskocích Avengers a Guardians vylámou zuby i s pomocí Wakandy, ale to se není co divit, když tam umí brutálně silné štíty ze silového pole, ale na armádu nasraných Demogorgonů jdou se špičatými klacky. Kdyby Thor nebyl kokot lačnící po pohledu do očí umírajícího tyrana a rovnou mu rozpůlil hlavu, mohli zůstat naživu dva moji nejoblíbenější hrdinové z MCU. Tři hvězdy za krásné technické zpracování, čtvrtá je za trio Spiderman-Ironman-Strange a luxusního trpaslíka. (P. S. Vy, co máte Thanosův nápad za ne zas tak špatný, řekněte mi do očí, že byste ve skutečném světě souhlasili s vyřešením problému přelidnění způsobem, při kterém má 50/50 šanci umřít vaše holka/kluk, oba vaši rodiče, všechny vaše děti a váš nejlepší kámoš; možná nikdo z nich, ale možná taky všichni, ale vy ne.) ()

waska

Docela slušná podívaná a musím říct, že konečně pořádný záporák, který si nehraje na nabubřelého panáka, ale má co ukázat. Musím uznat, že se tvůrcům parádně podařilo vše provázat. Scénky Thora, Iron Mana a potažmo i doktora Strange se Strážci Galaxie jsou vyloženě povedené a většinou i velmi zábavné. Vlastně nikdo z hlavních postav nemá moc prostoru, ale film má takový spád, že to vlastně ani nejde postřehnout. Závěr mě lehce znervóznil, ale taky dal naději na to, že závěr této neobvyklé série bude ještě epičtější. Update: po druhém shlédnutí dávat hvězdu navíc. Nejde jinak. ()

RajAthen

Respekt - panoptikum tolika hrdinů ve filmu, který prokazatelně funguje. Zajímalo by mě, jak by tento filmový seriál vnímal někdo, kdo žádnou marvelovku neviděl.:) Ale pro tyto osoby určen film jistě není. S Thanosem však předně přichází charismatický a zajímavý antagonista se svébytnou motivací, u kterého je současně vidět, že je MOCNÝ - ponechme stranou, že je to díky nebeským kamínkům nastrkaným v rukavici - o tom to přeci není...:) Díky epičnosti celku člověk snadno přehlídne, že jednotlivé dějové linky jsou de facto dost banální (viz vesmírná kovárna), ale každý má možnost se alespoň ukázat. Navíc - a to je asi poprvé od zahájení tohoto komiksového maratonu - člověk je zvědav, jak to dopadne. ()

Martell47 odpad!

Presýtenie imbecilným brakom vrcholí. Moja zaujatosť voči dementným filmom predávaným v zlatej škatuľke bude principiálne nekompromisná. Keby sa tento film na nič nehral a je to Tom a Jerry v poriadku ale režisér Vám tu jasne so smiechom odkazuje, ste tupé pologramotné opice ale diky za prašule. Vravím, akceptujem akékoľvek fantasy a scifi aké do deja vloží autor ale nikdy nebudem akceptovať nelogickosť konfrontácie a narábania s týmito prvkami. Desí ma, že jediný poriadny názor na tento debilný film má Mr.Verbal.....chutia Vám sračky, budete žrať sračky naveky kým dáte tvorcom braku zarobiť. Vyše 20 filmov za pár rokov, už stačilo, doooosť, prosím. Mentálne na úrovni paničiek z Beverly Hills či Smotánky s multimiliónovým CGI.... ()

Franc1s

Do kina jsem se nedostal, tak jsem čekal na pohodovou kvalitu. Dočkal jsem se a dočkalo se i to mé dětské já.. :) 10let s komiksovými filmy od Marvelu, budování propojeného filmového vesmíru, který chce teď každý. Každý film měl své plusy i mínusy, či přišel s něčím zajímavým. Vše směřovalo k totálnímu überspojení skoro-všech superhrdinů proti konečně ultimátnímu záporákovi Thanosovi. Povedlo se, každý hrdina dostal dostatek času, akce byla super, nástupy hrdinů na scénu na jedničku, vážné dialogy se nijak nerušili s vtípky, bylo to tak akorát,ale Drax stejně opět ničitel :D :D Finále pěkná práce, jsem zvědav co Dr.Strange vymyslel a těším se na příští rok :) 9/10 ()

Ceberus

Mno... vypadá to krásně, o tom žádná. Takže jediná cesta, kudy může Marvel něco zlepšovat, je příběh. A tady mi to - až na překvapující konec - přijde dost průměrné. ()

Shaleman

Od Nolanova Batmana se mi nestalo, aby mě nějaký film delší 100 minut tak přilepil do židle. O to větší překvapení, že jde zrovna o filmový Marvel, který je vinou vašeho nadhodnocování mnou víceméně zavrhovaný. Ale tohle byla fakt pecka. Super akce od začátku do konce, parádní humor se Strážci galaxie, ti které nemusím (vlastně všichni) dostanou pěknou nakládačku a KONEČNĚ proti sobě mají sympatického záporáka, kterého by samostatně nezdolali. Část filmu, kdy Thanos získává kámen duší, patří k tomu nejlepšímu a nejemotivnějšímu, co nám kdy v historii lidstva filmový Marvel naservíroval. Opravdu lituji, že jsem neviděl v kině. ()

rublik05

Za mě nejpovedenější díl série Avengers. Výborná atmosféra, dějově film nemá chybu. Thanos je konečně pořádný záporák!!! Skvělé akční scény, opravdu perfektně odvedená práce. Trochu mě tam sice štval extrémně nesympatický Spider-Man, ale dalo se to nějak přežít. Za mě 5*, snad se Marvelu povede pokračování stejně tak dobře, jako tento díl. 10/10. ()

ER

Vše tu v rámci Avengers již bylo (hrdinové se svými schopnostmi,akční scény,humor atd.).,ale Tanos je tou postavou,která dokázala udržet pozornost i díky jeho využíváním Infinity kamenů. Osobnější přístup a s tím spojená motivace tomu dává úplně jiný rozměr, než když jsme jen věděli, že kameny mají moc a musí se chránit. Což se týká i scén, kdy hrdinové byli rozděleni a řeší problémy separátně (mučení Dr. Strange, ukutí nového kladiva Thora apod.). A hlavně zde zazní něco, co aktuálně postihuje naší planetu- lidí je hodně a zdroje dochází. Zbytečné dál něco psát, prostě tady jdou oba palce nahoru. ()

Pavel82

Co proklínám posledních pár let, je neschopnost vytvořit nějakou výraznou signifikantní melodii pro tyhle pětihvězdy. Je to prokletí dnešní uspěchané doby? Každopádně je to škoda. Vždy tu bude k absolutní spokojenosti ta malá špetka chybět. Jinak tenhle díl Avengerů má všechno po čem fanoušek jakéhokoliv hrdiny Marvelu touží. Protože jsou tu úplně všichni. Skloubit všechny tyhle fungující světy do jednoho filmu, aby to dávalo smysl, chce hlavu. A já se skláním, protože to funguje. Záporák je v pohodě, jen mohl být víc drsnější, temnější... Je možné, že ta jeho "lidskost" bude účelová pro další díl... Nechme se překvapit... Akce vypadá suprově, je přehledná a ze CGI nebolí tolik oči jako třeba z podobných "pecek" od DC... A ten konec Vás prostě rozseká. ()

Acrobat

Vypočúvala ma dlho. Nejaká s dobre vyvinutým poprsím vrchná agentka to vedela už zo svojich čias zo CIA a preto som visel nahý zo stropu rovno pred ňou. Dráždila pohľadmi skúsene a súkal som zo seba jedno priznanie za druhým. Keď prišiel jednooký a šepol jej niečo rázne, neochotne ma na jej príkaz zvesili, obliekli a už som sedel s jednookým v GMC či Escalade, či čo za šrot to bol. „Merisi, niečo mi hovorí, že ste si ten pobyt u našej dámy vychutnával...“ „Nuž, nie je vám jedno kto vás vypočúva. Ak by sa mi nezdalo osadenstvo jedna zatočená guľka z mojej posvätenej Berrety a robia nové pohovory, lebo kaliky by slúžiť tak dobre červeným pruhom nemohli.“ „A načo ste tam vlastne bol?“ „Dozvedieť sa viac o posledných akciách Avengerov“. „To som Vám mohol povedať aj ja.“ „Ale vy by ste ma pri tom nevzrušoval.“ Onemel, lebo tušil kam to môže zájsť. Od posledných akcií som sa túlal po cyperských kláštoroch a hľadal záznamy od Van Helsinga, kde ešte bolo potrebné urobiť za dosť. Natalie sa minula, Constantine šiel na chvíľu do neba a o X-menoch som počul iba fámy. Až teraz sa črtalo niečo desivé. Desivé v očiach násťročných, lenže mne bol Thanos ukradnutý. Pomoc odo mňa neprišla a preto sa dal čakať výsledok. PRACH SI A NA PRACH SA OBRÁTIŠ ! Memoáre som čítal na cintoríne celý v čiernom ako pravá Vrana. Bitky, triky, sexuálne kostýmy, otrasná práca so scenárom, skákanie v deji, príšery, plač, obety... Vo vojne som fandil Kapitánovi, lebo jeho uchopenie problematiky za pačesy bolo vždy rozhodné a aj argumenty vcelku obstojné. Ale čo chlap so zlatom na čele ? atď. Mix zábavy osudovosti, akože záchrany, cestovania a vtipných replík, drsnosť v nežnosti. Opäť je to celé bez štipky špinavosti, a rádoby dramaturgie, ktorá je dobrá len ako balast, ako fikcia, ako fenomén Pražského cintorína. Nepochybujem, že sa nasýtil každý kto mohol. Jeden za všetkých, všetci za ... Nič. Tak si pozbieral kamene a je to. Keď nestačí táto funkcia, príde lepšia väčšia. Keď nestačí modrá žiara, príde s červenou. Keď neohneš realitu, vhupneš do ešte väčšej. Všetko sa násobí ako násobok výroku, že keď nestačia 12ti, príde 13ty. A to je dokola. Dokola jedno a to isté. Jediným svetlým bodom je tak ani nieže starosť o zúčastnených ale solídny nepriateľ, niečo ako Statham v sérii FF. Síce v druhej časti vieš čo ako, aj tak sa pozeranie stane pre niekoho priam erotickejšie. Farbičkami nakreslená reklama pre OLEDY (až do príchodu ďalšej farbičky Avatara) teda ide svoje tunelové rozprávanie a z klobúka za vyťahujú nie biele zajace, ale hrdina z ešte väčšími, ešte silnejšími, ešte búrlivejšími, ešte osudovejšími vlastnosťami a celý je zabalený do kostýmu priliehavého alebo voľného, maľovaného buď temnými alebo svetlými farbami a má buď krátke alebo dlhé vlasy. Atď až do nekonečna. Alebo lepšie povedané do Neviemkde... Ach jaj. „ Viete Fury, vo Wakande si môžem tak zabubovať na prsnatej Afričanke a čitať memoáre Seana Conneryho ale to je tak všetko. Viete, pomohol by som Vám len v jednej veci a to aby mal Thanos koho hodiť dole prázdna a neplakal by. Tam by ma hodil a bolo by po mne.“ „No to nie. Veď ty si predsa mŕtvy a nemáš dušu.“ „Presne, veď preto nie som Avenger!“ Skôr než som mu to dopovedal, zmenil sa na prach spolu so šoférom, auto vyletelo cez Hooverovu priehradu a nastal voľný pád... (videné 22.11.2018, BDrip) () (méně) (více)

BigBang

Nejsem skalní fanoušek, ale protagonisté mi za ta léta přirostli docela k srdci. Defilé celého Marvel vesmíru v jednom filmu. Při pohledu zpět jsou pro mě základem této skupiny asi odkazy na severskou germánskou mytologii, sice odkazy slabé a řídké, ale hádal bych, že jsou významným prvkem, který celý ten nelogický cirkus drží aspoň nějak dohromady. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina