Mordparta (TV seriál)

Krimi / Thriller / Drama

Česko, 2016–2017, 15 h 13 min (Minutáž: 52–62 min)

Tomáš Bombík

Jiří Bartoška, Vojtěch Kotek, Markéta Plánková, Pavel Batěk, Jiří Bábek, Anna Fialová, Jana Pidrmanová, Kristýna Boková, Milena Steinmasslová, Adam Ernest, Radim Fiala, Karel Dobrý, Igor Orozovič, Pavel Nečas, Nataša Burger, Petra Špindlerová, Petr Motloch, Daniel Svoboda, Josef Vrána, Daniel Červ, Simona Prasková, Jiří Černý, Iveta Jiřičková, Erika Stárková, Petr Halíček, Vladimír T. Gottwald, Anita Krausová, Petr Panzenberger, Eliška Vavříková, Martin Finger, Lucie Španbauerová, Zdeněk Pecha, Marie Švestková, Jan Monczka, Jan Maršál, Mikuláš Svoboda, Jakub Chaloupka, Antonín Mašek, Bořek Joura, Jan Bidlas, Jakub Nemčok, Robert Nebřenský, Dušan Hřebíček, Jakub Vindiš, Marek Adamczyk, Jiří Laštovka, Markéta Frösslová, Jan Komínek, Hana Baroňová, Ctirad Götz, Pavel Rímský, Hana Igonda Ševčíková, Jan Révai, Jan Pavel Filipenský, Denisa Pfauserová, Jarek Hylebrant, David Máj, Roman Vejdovec, Júlia Sabolová, David Beneš, Petr Štěpánek, Jan Vondráček, Daniela Choděrová, Gabriela Míčová, Michał Sieczkowski, Štepánka Fingerhutová, Róbert Nižník, Radana Herrmannová, Zuzana Ščerbová, Radim Jíra, Ondřej Nemejovský, Rostislav Novák ml., Marcel Koteck, Anna Jiřina Daňhelová, Jan Novotný, Viktor Limr, Kristýna Frejová, Pavel Řezníček, Jiří Štrébl, Vilém Udatný, Ondřej Malý, Jan Battěk, Tomáš Kolomaznik, Zuzana Hodková, Barbora Kodetová, Štěpán Krtička, Petr Šmíd, Tomáš Zajíc, Ondřej Mataj, Pavel Novotný, Tomáš Havlínek, Jan Zrzavý, Annette Nesvadbová, Klára Melíšková, Marian Roden, Petr Štěpán, Jitka Schneiderová, Martin Davídek, Petr Vaněk, Robert Jašków, Jan Hájek, Matěj Dadák, Pavel Kovář, Sebastian Jacques, Jan Bárta, Zuzana Koliandrová, Pavlína Mourková, Michal Juřica, Anna Schmidtmajerová, Robert Russell, Michal Šášinka, Tereza Hofová, Alena Štréblová, Jakub Folvarčný, Alena Doláková, Filip Kaňkovský, Kateřina Pindejová, Eva Novotná, Jakub Tvrdík, Tomáš Kořének, Beáta Kaňoková, Veronika Lapková, Otta Tesař, Ivan Shvedoff, Adam Kraus, Petr Červinka, Justin Svoboda, Ivo Novák, Petr Vršek, Barbora Milotová, Andrea Mohylová, Eva Salzmannová, Ondřej Kavan, Jiří Krejčí, Kateřina Jebavá, Václav Marhold, Johana Nováčková, Lukáš Kubát, Jan Šantroch, Milan Duchek, Daniel Margolius, Jana Eva, Janusz Hummel, Michal Maléř, Zdeněk Drahokoupil, Tomáš Chmel, Karel Freund, Markéta Krejčová, Zdeněk Sedláček

Komentáře uživatele GeusX k tomuto TV seriálu

Vyšetřování případů je okořeněno osobními a rodinnými vztahovými problémy, které více méně zasáhnou i do nějakého případu. Je toho relativně dost na to, aby bylo nutno sledovat díly všechny nebo by se ztratila nit. I tak jsem si občas říkal, po týdenní pauze mezi jednotlivými díly, kdo že je zas tohle a co že to má za motiv svého počínání. Celkově trochu slabší průměr (zvlášť v porovnání s dospěláckou kriminálkou Rapl, na ČT). (Komplet S1:8 dílů)(16.10.2016)

Zjevná inspirace filmem "Prokletý ostrov" a podobných. Docela dobře natočeno, napětí tu je, ale chybí vetší prostor a čas na dramatičtější rozehrávku tajemného děje, který je taková rychlovka.(12.9.2016)

• Nadvláda (S01E06) (epizoda) (2016)

Trochu moc té směsice rodinných dramat na úkor krimi vyšetřování. Závěr byl aspoň trochu akčnější, ale přesto považuji tento díl za slabší. Ano, normálně bych asi dal hvězdy i tři, ale při porovnání se souběžným sledováním Rapla, je to znatelný rozdíl...(4.10.2016)

Docela dost zvratů, ale možná až moc překombinované se mi to zdálo. A že je politika svinstvo, mezi novináři jsou i bulvární hyeny, to je bohužel realita.(9.10.2016)

• Série 2 (série) (2017)

Kriminální seriál, který svou dynamikou měl slušně našlápnuto. Z mého pohledu však byl příliš roztržitě překombinovaný, zmatečný, kdy jsem velmi často tápal, kdo že to je na scéně a co má za pohnutky, s hromadou nelogických chování a jednání postav. Škoda, za mne slabší průměr.(28.5.2017)

Takové prokombinované, s návazností na předchodí sérii, že kdo neviděl nebo si nepamataje, tak se místy docela ztrácí a to docela ubíralo na zajímavosti, jinak solidního krimi případu. Slabší tři hvězdy.(9.4.2017)

• Řešení (S02E08) (epizoda) (2017)

Ani při posledním díle seriálu, který by býval mohl být docela solidním krimi kouskem, jsem si nemohl vrnět blahem a štvalo mne spousta nelogických chování, od absurdně přehnaně nezvozního padoucha s hláškou "buď v klidu", nesmyslného tajnůskaření a hrátek na vlastní pěst. O plytkém závěru nemluvě. Škoda :((28.5.2017)