Babylon Berlín

Německo, (2017–2022), 31 h 17 min (Minutáž: 42–62 min)

Předloha:

Volker Kutscher (kniha)

Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Benno Fürmann, Lars Eidinger, Peter Kurth, Mišel Matičević, Leonie Benesch, Ronald Zehrfeld, Karl Markovics, Hannah Herzsprung (více)

Série(4) / Epizody(40)

Berlín v bouřlivých dvacátých letech minulého století – metropole lidí s talentem a ctižádostí, těch, kteří se činí. Pod nablýskaným povrchem však chudý lid usiluje o lepší život. Je to doba organizovaného zločinu a politického extremismu. (HBO Max)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (32)

Epizoda 1 (2020) (S03E01)

Úvodní epizodu třetí sezóny bych za běžných okolností ohodnotil jen třemi hvězdičkami, protože šlo o klasický zahajovací díl, nakonec jsem ale musel férově jeden kousek přidat, protože mě dokonalá atmosféra konce dvacátých let okamžitě vtáhla do děje. ()

Epizoda 2 (2020) (S03E02)

Stejně jako předchozí díl disponovala i druhá epizoda dokonalou dobovou atmosférou, tou si mě tvůrci fakt získávají. Tentokrát se už zřetelně ukázaly dějové linie, které budou pro příběh podstatné, a mě docela překvapilo, že je jedna z nich Gretina, zrovna tahle postava mě v minulé sezóně příliš nebavila, teď to naopak vypadá, že bude v centru politických machinací. ()

Epizoda 3 (2020) (S03E03)

Vrchol třetí epizody přišel jako u panicova prvního sexu- příliš brzy. Postaral se o něj geniální finanční průzkum, to byla paráda, to jsem si užil. Bavil mě ale děj celého dílu, vrátila se i dějová linie s Lufthansou, kterou tvůrci nakousli (dost nešťastným způsobem) už ve druhé řadě. ()

Epizoda 4 (2020) (S03E04)

Čtvrtá epizoda na mě působila hodně zvláštně. Budila dojem, že se toho děje velmi mnoho, aby mi u závěrečných titulků došlo, že se vlastně nestalo téměř nic podstatného. Zato jsem zase podstoupil povinnou homosexuální odbočku, jsem ale tvůrcům velmi vděčný za to, že to sfoukli s děvčaty, vždycky, když sleduji, jak se k sobě blíží rty dvou, udržovaným strništěm vybavených, roztouženců, vzpomenu si na suchý zip a je po atmosféře. ()

Epizoda 5 (2020) (S03E05)

Jen proto, že jsem si seriál oblíbil, nebylo mé hodnocení páté epizody ještě nižší. Podivný obřad v úvodu byl neúnosně dlouhý, i když uznávám, že si ho mohli užít diváci, kteří se kochali transparentností jednotlivých rouch, daleko horší byl ale fakt, že i zbylý děj byl jen zoufalou nudou. Tohle byl těžký propadák. ()

Epizoda 6 (2020) (S03E06)

Předchozí díl se blížil katastrofě, najednou se tvůrcům jaksi rozsvítilo a přišli s atmosférickou, živou a zábavnou epizodou, u níž jsem určitě neměl problém s udržením pozornosti. Vyšetřovalo se, politikařilo i manipulovalo a hvězdou epizody se pro mě nečekaně stala frau Behnke, která by svým skrytým talentem nadělala vrásky i Jasonu Bournovi. ()

Epizoda 7 (2020) (S03E07)

Hned, když jsem v úvodu epizody viděl, čím se zabývá Nyssen (t. č. v manické fázi), tušil jsem, že se mi bude sedmý díl líbit. A taky ano, zase jsem mohl spokojeně sledovat, jak se mocně intrikuje, manipuluje, pletichaří a politikaří a všechno mě to velice bavilo, dokud nedošlo na dění ve filmových ateliérech. Měl jsem pocit, že tuhle pasáž natočili tvůrci pro úplně jiné publikum. Naivním milovníkům telenovel by se to určitě líbilo, protože zde chyběla logika a jakýkoli smysl. 4*- ()

Epizoda 8 (2020) (S03E08)

Osmá epizoda mi jen potvrdila, že se pro mě jedinou zajímavou dějovou linií stala ta politická/ ekonomická. Ve chvíli, kdy mi tvůrci začali přibližovat život jednotlivých postav, se můj zájem poněkud vytrácel. Před touto sezónou by mě ani nenapadlo, že se pro mě vedle Wendta stane nejzajímavější figurou Alfred Nyssen. ()

Epizoda 9 (2020) (S03E09)

Hmmm, tvůrci se zase zabrali do osobních životů jednotlivých postav, což v jiných seriálech většinou vítám, tady mě to ale spíš obtěžuje. Pokaždé mám pocit, že epizody okamžitě ztratí na tempu i atmosféře, bez oslavy Gräfových narozenin bych se například s klidem obešel. 3*- ()

Epizoda 10 (2020) (S03E10)

Desátá epizoda mě zaujala nejen svižným tempem, ale i vcelku kvalitním dějem. Ke slovu se znovu dostala jak politika, tak i finanční machinace a na celou tuhle kombinaci se mi celkem dobře dívalo, jen nejsem příliš šťastný z Leopolda Ulricha. Tahle postava mi až příliš připomíná gothamského Nygmu. ()

Epizoda 11 (2020) (S03E11)

Vida, v předchozím komentáři jsem nad Ulrichem ohrnoval nos a po epizodě, kterou tvůrci v podstatě věnovali jeho osobě, musím přiznat, že jsem se dobře bavil. Tento díl bych v žádném případě nedoporučil vyznavačům zdravé výživy- při explicitních scénách s cukrem, by u nich mohlo dojít i k vážnému psychickému traumatu. ()

Epizoda 12 (2020) (S03E12)

Tak mám za sebou hodně asymetrické finále. První polovina dvanácté epizody byla hodně dobrá, děj se vyvíjel ve velmi slušném tempu, a i když mě otrávil boj s časem (tolik typický pro většinu hloupějších počinů), výsledek jsem nečekal a byl jsem mile překvapen. Ve druhé půli se tempo vytratilo, dění začalo být krajně nezajímavé a jediným pozitivem se stala finanční krize. Pokud bude natočena i čtvrtá řada, atmosféra by mohla být skvělá. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna